Skoči na vsebino

Plačilo kazni iz tujine


MartinKR

Priporočene objave

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

bo v tej temi lažje.

Zakaj ne plačaš preko banke?

Ah, hvala!

 

Sem šal na banko, in ja, lahko plačam tam, ampak v eurih, po njihovem tečaju. Tukaj mi je edino malo problematično, če se tečaji ne ujemajo.

 

Primer:

Na banki plačam 9o EUR, ker je to po našem tečaju ekvivalentno 3o ooo forintom (moja kazen).

Oni dobijo nakazilo 9o EUR, ki po pretvorbi v forinte po njihovem tečaju znese 29 865 forintov. 

 

Zdaj, ne vem kak je sistem, ampak ne bi rad da potem smatrajo kot da nisem poravnal dolgov, oz. me kakorkoli ganjajo naokoli zaradi teh parih forintkov ki so vredni kak cent ali pa dva... ?

 

Lp,

Bg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Bg pravi:

Ah, hvala!

 

Sem šal na banko, in ja, lahko plačam tam, ampak v eurih, po njihovem tečaju. Tukaj mi je edino malo problematično, če se tečaji ne ujemajo.

 

Primer:

Na banki plačam 9o EUR, ker je to po našem tečaju ekvivalentno 3o ooo forintom (moja kazen).

Oni dobijo nakazilo 9o EUR, ki po pretvorbi v forinte po njihovem tečaju znese 29 865 forintov. 

 

Zdaj, ne vem kak je sistem, ampak ne bi rad da potem smatrajo kot da nisem poravnal dolgov, oz. me kakorkoli ganjajo naokoli zaradi teh parih forintkov ki so vredni kak cent ali pa dva... ?

 

Lp,

Bg

 

Nakaži 91 evrov. Potem ti nimaš problemov, naj jih imajo oni - ker jim ne bo štimalo po evidenci :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pred dvema letoma dobil pozdrave iz Madžarske, enak znesek 30.000 forintov. Ker sprva nisem vedel koliko je to, me je pošteno stisnilo pr srcu, hitro na valute.si, takrat je bilo caa. 98eur. Sem si oddahnil, ker pr tolko ničlah ne veš kaj bi pričakoval. :D Plačal sem osebno preko banke, kjer so mi lopovi vzeli še 10 eur provizije. Kolko so oni dobili se nisem sekiral, važno da sem imel potrdilo na katerem je pisalo da sem nakazal 98eur (30.000 furintov).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

bo v tej temi lažje.

Zakaj ne plačaš preko banke?

jeba je, ker imajo oni drugačen kurs in te pol jebejo za euro ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enostavno, preplacaj za kak evro kazen :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

greš na banko in v njihovi menjalnici kupiš 30000 forintov ..te potem z bančnim nakazilom pošlješ prek banke na madžarski račun , ki je naveden na plačilnem nalogu  in banki plačaš provizijo za sprovedbo nakazila - v eurih..  simpl in točno.. jamrat o dodatnih stroških/proviziji za nakazilo je brezpredmetno pri takem znesku..  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Včeraj sem tud jaz prejel pozdravček iz Italije (po skoraj enem letu). 

Sem pa orng prekoračil.....??

ita.jpg

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Par dni nazaj, na lokalni pošti. Poba pred mano je hotel na šalterju plačat kazen, plačilni listek iz Srbije. Uslužbenki ni bilo nič jasno, na kak način bi to izpeljala. Vse je bilo napisano samo v cirilici, cena v njihovi valuti... 

Sem mu predlagal naj pokliče srbski konzulat, da mu vsaj pri prevodu pomagajo...

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, krucymucy pravi:

Ja, konzulat je zato, da ti prevaja tri besede.

Ja, sej sem mu hotel predlagat, naj gre u kako srbsko gostilno, pa bi mu gazda to prevedel. Ampak sem dobil občutek, da je bolj vegetarijanske sorte.:naughty:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!