Skoči na vsebino

INFORMACIJA - bankomati


Vale

Priporočene objave

softi in cartika: nevem kake izkušnje mata vidva, sam prehoda nisem niti opazil pa tudi drugih problemov še nisem imel tako da za mene je nkbm ok, razen zadnje čase imajo neke čudne odpiralne čase da vedno pridem ko je zaprto, še dobro da mam bankanet :P

Ne, ne... čist kul... verjamem.

In ne boš verjel, tut jaz nisem in nimam nobenih težav z NLB.

:yea2: :yea2: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem kako imate pri zloglasni NLB, če pri pri NKBM zmanka denarja, dvig pa vseeno beleži, imaš na bankomatu zastonj telefonsko številko, jo pokličeš in zadeva je v 2 min urejena brez letanja na banko. doslej je vedno vse delalo, tudi pri prehodu na TTR, mogoče ker nimajo sigme :devil:  .)

Pri zloglasni NLB in bankomatih kateri skrbnik je pa traja kak mesec ( uradno teden ali dva) da ti stanje popravijo. Telefonska številka za klic so samo sanje, pa še en kup spranevednja v stilu: ˇMi pa za to nismo pristojni, lahko samo posredujemo vašo pritožboˇpa mate s seboj izpisek prometa na računu, ja nič ne moremo, pokličite na NLB v centralo; si deležen na šalterju.

tako si na začetku .. :o ; po dveh tednih... :xx: :kva2: :xx: , na koncu pa ... :notworthy: :notworthy: vmes se pa jebi s sistemom... O:-)

Res je pa, da komitenti PBS-a, Krekove banke, SKBja teh problemov nimata. Bo treba banko zamenjat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri zloglasni NLB in bankomatih kateri skrbnik je pa traja kak mesec ( uradno teden ali dva) da ti stanje popravijo.

ti ne ves kaj govoris.

menjaj banko. bos najmanj tezav delal usluzbencem, ki imajo mal vec soli v glavi in celo razumejo kaj, zakaj in kako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa pol dobiš $$, doma tiskaš?

Ko je petega v mesecu plača grem na banko in dvignem celo plačo in tako sem za cel mesec opravil z banko in bankomati. No ja pol še zavijem v mejalnico po EU.

In tako v enem dopoldnevu opravim vse transakcije.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od sobote od 20. ure do nedelje do predvidoma 11. ure ne bodo delovali bankomati po vsej Sloveniji,

Smo šli včeraj dopoldne v center LJ na starine in smo videli Cavazza family, ko so sočno preklinjali okoli bankomata.

Taka smetana, pa nima par jurjev gotovine v žepu in pol ne morejo it k Mačku na čaj. SVAŠTA!

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo šli včeraj dopoldne v center LJ na starine in smo videli Cavazza family, ko so sočno preklinjali okoli bankomata.

Taka smetana, pa nima par jurjev gotovine v žepu in pol ne morejo it k Mačku na čaj. SVAŠTA!

Tadej

Tadej a si ti mal ... ma ne vem no ... kaj ma veze kdo si ... mislim :SS

Kaj pa koga briga kdo uporablja bankomate kdo ne, kot da bi debatirali o tem kdo uporablja dišeč sekret papir, kdo roza in kdo unga recikliranega ... mislim ... eh bom rajš :xx:

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa koga briga kdo uporablja bankomate kdo ne,

To je bilo objavljeno zgolj kot zanimivost.

MODERATORJI DEJTE HITRO - ČIMPREJ ZBRISAT UN MOJ DOTIČNI POST!

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sistem NLB je velik a deluje

primer 1 ... nekoč sem na bankomatu dvignil 30.000 SIT, bankomat izplačal 25.000 in beležil transakcijo 30.000. Prek Klika (ja tistega na internetu) sem javil reklamacijo in v nekaj dneh so mi na račun vrnili 5000 SIT.

primer 2 ... že večkrat sem pozabil denar na bankomatu in se sprijaznil, da mi ga je nekdo, ki je tja prišel za mano vzel, a glej ga zlomka, denar so mi vrnili na račun, saj ga bankomat vzame nazaj v svoje drobovje in o tem seveda naredi ustrezno zabeležko v bančnem sistemu. B)

@tadej: navdušen sem nad tvojim finančnim poslovanjem, ki je moderno in res v koraku s časom. :unsure: :hmm: Tudi moje bančno poslovanje ne vključuje banke v fizični obliki, razen občasnega stika z bankomatom za dvig ali polog denarja. Dandanes je hvalabogu mogoče res skoraj vse stvari opraviti s plastiko ali še raje prek internetnega bančništva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@tadej: navdušen sem nad tvojim finančnim poslovanjem, ki je moderno in res v koraku s časom. :unsure: :hmm: Tudi moje bančno poslovanje ne vključuje banke v fizični obliki, razen občasnega stika z bankomatom za dvig ali polog denarja. Dandanes je hvalabogu mogoče res skoraj vse stvari opraviti s plastiko ali še raje prek internetnega bančništva.

Jaz sem glede denarja strokopiten. Mora it čez roke.

A se ti je kdaj zgodilo:

čakaš v velemarketu, pred tabo pa: gospod dejte še enkrat PIN utipkat, ti čkaš, gospod ni signala, ne potegne, ti čakš DA POPIZDIŠ! "Kartica" Cankar tega ne pozna.

joj kako bomo pa sedaj naredili, nismo vedeli, da pri vas ne sprejemate kartic in ti spet čakaš na blagajni

stojiš v vrsti in ata po denarnici išče kartico, ata tipka PIN, ata zamnejna očala za una za na bliz in ti čakaš

julija stojiš v usnenem kombinezonu na črpalki in mama ne zna pravilno vstaviti kartice, PIN-a ne ve na pamet in ga gre v avto pogletat. Ti pa čakaš in goriš.

Greš v tujino in premisljuješ katero kartio moraš vzet sabo, da bo tam delala. Euri in dolarji povsod delajo.

Kolega predlaga: gremo nekaj spit, drugi pa pravi: samo na bankomat moram skočit in pol laufa okrog ko zmešana kura.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se je pa zgodlo pred bančnim okencem, ko morm it osebno pogodbo podaljšat, da mi gužvo uni delajo, ko i-neta ne poznajo al pa dviga na bankomatu :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In veš, kje imam svojo kartico: v službi v predalu. Ven jo vzamem le vsakega petega v mesecu, ko med malico skočim do banke in v menjalnico.

Tadej

In delaš gužvo na šalterju z nonami, ki penzijo dvigujejo :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem glede denarja strokopiten. Mora it čez roke.

Točn to.

Tud tisto, da mi denar na banki čuvajo ne verjamem, dokler ne vidim.

Pa ga dvignem vsega, preštejem, pol pa pravim :

vse lepo in prav, kar čuvajte naprej in ga vložim na varno, kjer je bil prej.

Ne bodo mene okol prnašal. Če imajo čisto vest bodo že pokazal.

:lol1: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem glede denarja strokopiten. Mora it čez roke.

A se ti je kdaj zgodilo:

čakaš v velemarketu, pred tabo pa: gospod dejte še enkrat PIN utipkat, ti čkaš, gospod ni signala, ne potegne, ti čakš DA POPIZDIŠ! "Kartica" Cankar tega ne pozna.

joj kako bomo pa sedaj naredili, nismo vedeli, da pri vas ne sprejemate kartic in ti spet čakaš na blagajni

stojiš v vrsti in ata po denarnici išče kartico, ata tipka PIN, ata zamnejna očala za una za na bliz in ti čakaš

julija stojiš v usnenem kombinezonu na črpalki in mama ne zna pravilno vstaviti kartice, PIN-a ne ve na pamet in ga gre v avto pogletat. Ti pa čakaš in goriš.

Greš v tujino in premisljuješ katero kartio moraš vzet sabo, da bo tam delala. Euri in dolarji povsod delajo.

Kolega predlaga: gremo nekaj spit, drugi pa pravi: samo na bankomat moram skočit in pol laufa okrog ko zmešana kura.

vse to se ti zgodi tudi z gotovino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti ne ves kaj govoris.

menjaj banko. bos najmanj tezav delal usluzbencem, ki imajo mal vec soli v glavi in celo razumejo kaj, zakaj in kako.

Preveč pameti in soli v glavi tudi škoduje... :grim , sej so res zoprne te stranke..kar neki težijo za keš ka je njihov. Namest da bi rekl tukej mate vse, pa dejte delat z dnarjam, kar hočte sej mate tko več soli na ...opps ... v glavi... :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In delaš gužvo na šalterju z nonami, ki penzijo dvigujejo :naughty:

Ja to je res (takrat bi kar ogenj bruhal, ko vrsta nikamor ne gre) ampak jo delam samo enkrat na mesec pol sem pa rešen za cel mesec v naprej.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse to se ti zgodi tudi z gotovino.

No na srečo se meni še ni nikoli. Cankar je zmeraj zagrabil brez problema.

Pa še ena stvar je. Pri plačilu z gotovino ti skoraj povsod razen na registraciji nudijo vsaj 5 % gotovinski popust.

No lani smo nabavili:

otroški voziček: 80.000 SIT

avtosedež: 35.000 SIT

posteljica in jogi: 40.000 SIT

previjalna miza: 30.000 SIT

sedež za doma: 40.000 SIT

oblekce in kremice za dojenčke: 45.000 SIT

Vse skupaj bi stalo 270.000 SIT, ker pa sva vse skeširala, sva plačala 256.500 SIT. Tako sva prišparala 13.500 SIT. Ni veliko, nekaj pa je.

Poglej v topicu montažna hiša. Tam smo ves material plačali z gotovino. Tam smo dobili 10 % popusta, zidarji so ga za delo dali 20%. Znesek privarčevanega denarja je bil več kot pol milijona.

To je samo moje mnenje. Naj plačuje vsak kakor hoče in mu paše. Meni pač z gotovino enim pa s karticami.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to je res (takrat bi kar ogenj bruhal, ko vrsta nikamor ne gre) ampak jo delam samo enkrat na mesec pol sem pa rešen za cel mesec v naprej.

Tadej

jaz niti enkrat na mesec ne čakam v vrsti na banki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse skupaj bi stalo 270.000 SIT, ker pa sva vse skeširala, sva plačala 256.500 SIT. Tako sva prišparala 13.500 SIT. Ni veliko, nekaj pa je.

To je samo moje mnenje. Naj plačuje vsak kakor hoče in mu paše. Meni pač z gotovino enim pa s karticami.

Tadej

No, temu se pa reče vzorčni primer gospodinjskega računovodstva. :yea2:

Res je, da banke grdo zaračunavajo provizijo prodajnim mestom, do višine 5% za podatkovno administracijo splačilnimi, kreditnimi, .. karticami in seveda svoj zaslužek na račun trgovcem, zato trgovci nudijo gotovinski popust, ker so "sumasumarom" na istem.....

Vendar pohlep Slovenca je še zmeraj car v blagajnah bank.... krediti, mini krediti, maksi krediti, rdeči krediti, vijolične kartice, kartice z rožicami, kredit v 5 milisekundah, osebni bančnik na voljo 24 ur ( :wub: ), pridno prispevamo,. da si pametni ( :cry: ) slovenci lahko uredničijo ..."The American dream...."..... do trenutka, ko banka zaseže hipoteko, avto, jahto, se vsede na tvoj račun.... :devil:

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No lani smo nabavili:

otroški voziček: 80.000 SIT

avtosedež: 35.000 SIT

posteljica in jogi: 40.000 SIT

previjalna miza: 30.000 SIT

sedež za doma: 40.000 SIT

oblekce in kremice za dojenčke: 45.000 SIT

Vse skupaj bi stalo 270.000 SIT, ker pa sva vse skeširala, sva plačala 256.500 SIT. Tako sva prišparala 13.500 SIT. Ni veliko, nekaj pa je.

Poglej v topicu montažna hiša. Tam smo ves material plačali z gotovino. Tam smo dobili 10 % popusta, zidarji so ga za delo dali 20%. Znesek privarčevanega denarja je bil več kot pol milijona.

To je samo moje mnenje. Naj plačuje vsak kakor hoče in mu paše. Meni pač z gotovino enim pa s karticami.

Tadej

se včlaniš v Babycenter klub in imaš 15% popusta (tudi s kartico).

delavcem na gradbišču pa takoalitako ne moreš plačat s kartico ... a ne ... ;)

če je lahko prihranek ob plačilu z gotovino občuten, grem pa dvignit denar ... pa je ... B)

Tadej, kako pa položnice plačuješ ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej ne kupuješ vse v Baby centru. Tu je še DM, Ariel, Emporium (mothercare), Tosama, pa kup privatnikov, ki šivajo oblikice,....

Nisem plačal zidarjem ampak gradbeni firmi, ki nam je zidala.

Glede na to, da delam v centru, med malico skočim do Mobitela, do Metalke, včasih do plinarne, ostalo pa plačam na pošti čez cesto.

Pa saj sem že napisal, da naj plačuje vsak kakor mu paše.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vendar pohlep Slovenca je še zmeraj car v blagajnah bank.... krediti, mini krediti, maksi krediti, rdeči krediti, vijolične kartice, kartice z rožicami, kredit v 5 milisekundah, osebni bančnik na voljo 24 ur ( :wub: ), pridno prispevamo,. da si pametni ( :cry: ) slovenci lahko uredničijo ..."The American dream...."..... do trenutka, ko banka zaseže hipoteko, avto, jahto, se vsede na tvoj račun.... :devil:

:OK:

Ali pa gledaš v štacuni povprečnega Sovenceljna. V denarnici same kartice. Pol pa plačuje približno takole, ko se z ženo pogovarja: Ja a nej dam Karanto, tam imam še neporabljen limit, ali naj plačam z Mastercardom, bom sicer prekoračil limit ampak trgali bodo pa čez dva meseca, a nej plačam s kurcem palcem.... Ti pa med tem čakaš kot obrisan, da končno prideš na vrsto.

Slovenceljnu pa potem banka nabije 18% obresti za limit x na tisoče takih Slovenceljnev in banka dobi $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!