Skoči na vsebino

INFORMACIJA - bankomati


Vale

Priporočene objave

zato pa mam polno denarnoco kartic, pa sploh nisem vedel zakaj, pa na vsaki mi piše na kateri datum jo lahko uporabim :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni slaba varianta. B)

Razen če močno prekoračiš limit in ti ga vzamejo... :ph34r:

:xx: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Pol ti ga pa dama v matični banki noče vrnt......kao.......RABIMMMMMMMMMMMMM

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si predstavljaš, da ga daš pod hipoteko :lol1:

Bi mi bl mal dal!!!!!!!!

Rabljenarobapress :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, da banke grdo zaračunavajo provizijo prodajnim mestom, do višine 5% za podatkovno administracijo splačilnimi, kreditnimi, .. karticami in seveda svoj zaslužek na račun trgovcem, zato trgovci nudijo gotovinski popust, ker so "sumasumarom" na istem.....

od bancnice bi pa pricekoval vec profi znanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od bancnice bi pa pricekoval vec profi znanja.

In kaj je tako neprofi dragi moj Softek ??? :lol1: :lol1:

Ne pozabi, da so tudi načini pisanja za ciljne bralce znak zdrave inteligence. O:-)

:notworthy: :notworthy: :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cartika je čisto OK napisala, ampak a ni blo še lani 4% za aktivo, evrocard,.... al so sedaj dvignili na 5%? zato tudi jaz zagovarjam keš, seveda samo v lastni trgovini, drugje pa rad uporabljam kartice :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cartika je čisto OK napisala, ampak a ni blo še lani 4% za aktivo, evrocard,.... al so sedaj dvignili na 5%? zato tudi jaz zagovarjam keš, seveda samo v lastni trgovini, drugje pa rad uporabljam kartice :devil:

:004

Je čist odvisno od vremena, ki vlada v banki...., pa malo od zgodovine poslovanja s podjetjem, pa malo o količini prometa, pa malo o zaposlenih v podjetju, pa V(veze)I(in)P(poznanstva), pa še kaj.........

:kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

QUOTE (Tadej @ 3 Feb 2004 @ 12:32)

... a nej plačam s kurcem... 

Ni slaba varianta.  B)

Razen če močno prekoračiš limit in ti ga vzamejo...  :ph34r:

Kje se naročiš na tovrstna plačila.

Kdo je garant ? in kolk procentov pobere ?

Kolkrat na dan lahko izvršiš transakcijo.

Ali je on - line zabeleženo ?

:hmm: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Zanimiva informacija:

Na bankomatih se je pojavila nova vrsta zlorab in sicer "lebanese loop".

Gre za takoimenovano "lovljenje" karic. Pri tem storilec v citalec bankomata namesti plasticen trak, ali pa laks s katerim karico zadrzi v citalcu. Ko stranka zapusti bankomat storilec kartico brez tezav potegne iz citalca. Na kaksen drug nacin (kamera, gledanje preko ramena, ogledala...) pa pridobi tudi PIN.

V primeru na avtobusni postaji na trgu OF 4 (dne 2.7.2004, ob cca 7.30, BA00327 (015D5)), je storilec celo na bankomat obvestilo, da ima bankomat tezave in naj zato stranka veckrat vpise PIN, in v kolikor ne bo dobila kartice naj se po dveh dneh javi v poslovalnici. Stranka je komitent PBS. Prijavila je 4 zlorabe se isti dan na bankomatu pri zelezniski postaji.

Kot se vidi iz journala se je bankomat postavil v supervisor mode, ko se je kartica zataknila, ali pa ze ko je storilec vstavil plastiko. Na bankomat je storilec tudi nalepil obvetilo, da ima bankomat tezave in naj zato stranka veckrat vpise PIN, in v kolikor ne bo dobila kartice naj se po dveh dneh javi v poslovalnici.

Bankomat so trezorci obiskali ob 12.39. Kartice ni bilo.

Ob 17.30 so bili ponovno na bankomatu, ker so dobili obvestilo, da je nekomu bankomat zopet "pozrl" kartico. Takrat so kartico nasli, prav tako pa tudi plastiko namenjeno za lovljenje kartic. Plastika je v trezorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je čudno, ko piše, prijavila je še 4 zlorabe kartice...

Kako, ko moja kartica doseže dnevni limit 30000 tolarjev, je taisti dan niti jaz ne morem več zlorabiti.

Če je pa barabin vsakokrat dvignil zgolj za 5000 tolarjev, potem pa ne gre za kakšnega silnega profesionalca.

Torej, če kartica noče nazaj ven iz bankomata, razbiti bankomat na licu mesta in vzeti kartico, ali pa preko mobilnega telefona poklicati nekoga, ki lahko pregleda bankomat in se med tem ne oddaljevati od bankomata.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, nekje v sistemu.

Ker če dvignem na bankomatu A 30000 tolarjev in premaknem rit k bankomatu B in vpišem, da hočem od njega samo jurja, mi odpiše, da ne bo šlo več, da se bova ljubila šele jutri. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar je radio izblebetal sledeče:

pojavila se je nova finta na bankomatih bla bla bla, v glavnem tako, kot je zapisono v Ervininem prospevku.

Dodano navodilo za uporabnike:

1.) ne vpisovati PINa, če se na zaslonu bankomata ne pokaže zahteva po vpisu PINa

2.) ne vpisovati PINa, če je na bankomatu nalepljeno obvetilo, da je PIN potrebno vpisati

3.) sploh pa ne vpisovati PINa, če kak mimostoječi predlaga, da je treba vpisati PIN, ker da je on stric od bankomatov in da že ve, kako se tej reči streže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že, že, mislil sem sistem bankomatov. Namreč - s kartico sem že plačeval zneske >30k brez težav :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, razumem.

Omejen je dvig na bankomatih. Lahko zaprosiš/zahtevaš, da ti mejo dvignejo na 60000 tolarjev/dan, samo potem baraba več odnese, če ima srečo.

Tudi vem, da lahko v svoji banki dvigneš preko te meje, če je denar na računu, seveda.

Kako je pa s plačevanjem v trgovinah, pa ne vem, ker uporabljam izredno redko in zgolj za male zneske, ker me preveč pri srcu trga, če denar takoj iz računa odleti, zato v 99,999999 % plačevanja uporabljam kreditne kartice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Omejen je dvig na bankomatih. Lahko zaprosiš/zahtevaš, da ti mejo dvignejo na 60000 tolarjev/dan,

jaz dvigujem lahko 90k SIT naenkrat brez da bi koga kdaj za to prosil ... :hmm: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš račun pri NLB je že kar nekaj časa možno dvigniti 100k SIT, in to brez prošnje za višji limit, samo, kaj ko moraš imet tolko tudi na računu. :hmm: :kva2: :cry:

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš račun pri NLB je že kar nekaj časa možno dvigniti 100k SIT, in to brez prošnje za višji limit, samo, kaj ko moraš imet tolko tudi na računu. :hmm: :kva2: :cry:

lp

Rudi

To velja tudi za Abanko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To velja tudi za Abanko.

Po moje velja za vse banke,mar ne :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!