Skoči na vsebino

definedivine

Priporočene objave

Oj, s kolegom sva postavla OceniSkodo.si, ki pomaga vsem, ki nimajo čist točne predstave o tem, kam naj avto peljejo na popravilo in kok to sploh okvirno stane. Poanta strani je predvsem ta, da na eni strani tistim, k rabjo avto hitr popravit in si v par minutah uredit nadomestnega in na drugi tistim, ki bi radi najbolj "fer" ceno za popravilo. Cene lahko seveda primerjajo in vse lastnosti, ki jih delavnice ponudijo. 

Ob tem pa je stran tud prilka za delavnice, ki bi rade dodatno delo. 

S tem postom nimam namena spamat, ampak vas, folk, ki ma mal pojma o vseh teh stvareh, prost za mnenje o strani. Ker se bo stran spreminjala bo vsak komentar prišel prav. 

Hvala še enkrat vsem! 

lp 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam avtoservisno delavnico  v Mariboru, nudim servisiranje vašega vozila po cenah ki dejansko na manjšo količino meni prinašajo zgubo!

 

Naprimer: menjava olja+oljnega filtra 15€

Avtodiagnostični pregled vašega vozila:20€

Veliki servisi od jermenov do ostalega že od:60€ odvisno od vozila...

Za redne stranke seveda tudi popust pri akupu nadomestnega dela vse do 30%....

CHIP TUNING vašega vozila že za:100€

 

Pa vam nekaj povem za ene je še to predrago...HVALA LEPA za dobrote....

Bolj si dober in pošten slabše je...tak daleč smo danes prišli v tej recesiji....

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni

 

Stran je sicer dobra ideja, vendar je lahko cena zavajajoča ................... mehanik/mojster/klepar dokler ne vidi kaj bo delal in v kakšnem stanju je vozilo ( ljudje sami svinjakajo - brez orodja in znanja, ko pa se ustavi, pa v servis ), ne more določiti točne/poštene cene za servis. Na kraju je stranka zmeraj oškodovana, ko bo mojster videl, da je cena premajhna za dejansko popravilo, bo vgradil stare dele ali cenene ponaredke, verjemite mi, vse od naštetega bo v garancijskem roku delalo. Kot sem že napisal, je tukaj oškodovana/zavedena stranka, ta dobi manj, kot je pričakovala!!!

Da pa ne bo kdo menil, da hočem pljuvati po ideji ........................... to kar sem napisal, videvam vsak dan - sem profesionalno v avtoservisnih vodah.

 

Lep pozdrav

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. Kot sem že napisal, je tukaj oškodovana/zavedena stranka, ta dobi manj, kot je pričakovala!!!
 
Stranka pač dobi to, kar plača. Če ob velikem servisu za 60€ pričakuje še nadomestno vozilo s šoferjem in vikend paket v Dubrovniku, ima pač povsem napačna pričakovanja...
Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 
Stranka pač dobi to, kar plača. Če ob velikem servisu za 60€ pričakuje še nadomestno vozilo s šoferjem in vikend paket v Dubrovniku, ima pač povsem napačna pričakovanja...

 

Napišem par postavk kaj bi MORALI narediti na velikem servisu poleg normalnih postavk; vsi nivoji raznih tekočin,olja,filtri,pnevmatike,pogled podvozja,zavor(debelina ploščic),zamenja svečke -benzinar in priklop na neki univerzalni poceni računalnik !

 

Npr. malo kdo naredi ali preveri sledeče ; ali kje pušča kaka tekočina (olje,zavorna tekočina,hladilna tekočina), opere mašino,jo zaščiti z prozornim lakom za zaščito proti koroziji,ki jo pozimi povzroča sol,pregleda in nastavi svetilna telesa,podmaže razne gibljive sklope (vrata,prednji in zadnji pokrov, puše pedal,razne vzvode,pletenice itd.) očisti in zaščiti kleme akumulatorja,preveri obrabo pnevmatik,pregleda izpušni sistem,preveri vzmeti,blažilce,roke in vse zglobe, nastavi tlak v pnevmatikah tudi rezervi in po potrebi naredi geometrijo podvozja,preveri polnenje,izmeri porabo žarilnih svečk (pri dizlih) izmeri tudi zagonski tok - kakovost akumulatorja,preveri kakovost hladilne tekočine,pregleda metlice brisalcev (po potrebi zamenja) izmeri izpušne pline + zavore priklopi na del.računalnik, avto opere in tudi odznotraj počisti,izpolni in podpiše servisno knjižico in izda račun za opravljene storitve in to vse navedeno nemore noben servis naredit za 60 €

lp. Mojster avtomehanik !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko ti pa na super duper servisu vse to zaračunajo, pa dejansko zamenjajo samo olje in filter. Pa serviserji imajo itak vsi enako finto. Delo full poceni služijo pa na olju in drugi potrošni robi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pranje mašine to pa je priporočljivo ja :slap:

Je :lol:  še sploh spomladi,ko je vse od soli samo nekateri "butli" to nebodo nikoli razumeli ! ! Šele, ko demontiraš npr. alternator je do amena razžrt in vse ostalo kar je aluminijasto ! !

Samo vedeti je treba,da se mašina VEDNO pere samo hladna po pranju semora spihat in osušit ter ponovno zaščititi z lakom  za mašine !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam problem z ford fiesto 1.3 bencinar letnik 2005.

 

zdaj ko je zunaj pod ničlo avto vžge in potem takoj ugasne to se ponovi 3x potem pa vžge normalno  ko je topel ni problemov 

 

aja hladni vzig (zauh) se vklopi .

 

se komu kaj sanja kaj bi bilo 

 

hvala 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj crkne al ti ga alaktronika ugasne? Poskusi dodat za sekundo gas glih malo da zadržiš minimum, učasih je morda samo motorček prostega teka mal zaspan od mraza.

Če pa ne pomaga pa je morda kaj z kakšno sondo če sveti lučka izpuha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ugasne  gas ne pomaga 

 

občutek imam da mu prehitro izklopi zaug sumim da bi lahko bilo tipalo temperature vode nobena lučka ne sveti tester ne pokaže nič 

 

bo potrebno testirati tedaj ko je avto mrzel mogoče bo javilo napako 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ugasne  gas ne pomaga 

 

občutek imam da mu prehitro izklopi zaug sumim da bi lahko bilo tipalo temperature vode nobena lučka ne sveti tester ne pokaže nič 

 

bo potrebno testirati tedaj ko je avto mrzel mogoče bo javilo napako 

S takim problemom moraš vedno na delavniški računalnik,seveda bo potrebno avto pustiti čez noč v delavnici tako, da bo mašina popolnoma ohlajena in se bo napaka takoj ugotovila lahko je tu več stvari,ki so krive, da mašina hladna nelaufa npr: tipalo temperature (motorja ali zunanje zemperature),tipalo podtlake v vsisni cevi,fouš zrak (netesnost vsisnega sistema),potenciomerer lopute plina,cuzatz luftšiber(ki odpre dodaten zrak poleg lopute prostega teka),ko je mašina hladna,lambda sonda itd.itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

X2

Mrzel motor priklopiti na tester, snemanje parametrov delovanje motorja in preveriti kako prižge. Po posnetku se vidi kje nagaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je :lol:  še sploh spomladi,ko je vse od soli samo nekateri "butli" to nebodo nikoli razumeli ! ! Šele, ko demontiraš npr. alternator je do amena razžrt in vse ostalo kar je aluminijasto ! !

Samo vedeti je treba,da se mašina VEDNO pere samo hladna po pranju semora spihat in osušit ter ponovno zaščititi z lakom  za mašine !

Kar nekaj avto mehanikov mi je reklo da so meli velikokrat po pranju mašine pizdarije z elektroniko pri avtu, pa so prali vedno hladne mašine, tebi se to zgleda ne dogaja ker ti si itaq ZNALAC :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar nekaj avto mehanikov mi je reklo da so meli velikokrat po pranju mašine pizdarije z elektroniko pri avtu, pa so prali vedno hladne mašine, tebi se to zgleda ne dogaja ker ti si itaq ZNALAC :yea1:

Če mi neverjameš,da se mašine lepo operejo polakirajo in delujejo brezhibno naprej se enkrat oglasi "ne napovedan" pri meni v Nm Vandotova 8 in pregledaš vso mojo mašinerijo !

Mehaniki se samo izgovarjajo glede pranja motorja! saj ima malo kateri sploh možnost pranja motorja, oljni jašek,kircher s toplo vodo,čistilna sredstva, da lak sploh ne omenjan. Mašina je zaščitena samo, ko je avto nov in nikoli več,zaščitni lak s časom odpade in sol naredi svoje ! V resnici to mehanikom vzame preveč časa materijala in če bi vse naredil kot mora, bi servis stal prevej več, ko sem še jaz klofal servise je bilo pranje motorja kot tudi avta odzunaj obvezno ! !

Da nebom predolg  vsak izgovor mehanika-kov je dober pa tudi kot pravijo, če ga pes na repu prinese ! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!