Skoči na vsebino

Maroko - zima 2013-2014


potnik

Priporočene objave

Zdravo.

 

Je kak nezakompliciran model za kompanijo na mototripu SLO-Maroko. Odhod po 15.10.2013. Moje vozilo XT660 in temu prilagojene ceste in tempo :). Komoditeta potovanja= skromno/a, čas pa imam preko cele zime. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

mamo    dej emal     pa ti pošljem  

 

Parketar: Pošlji svoje, ne pa tiste katere (sem sam) projektirali!!! Zakon!

 

P.s. Do junija 2012 Menih ni znal naložiti ne kart, boh ubvarji kakih rut v navigacijsko napravo! Naredit ruto pa je blo zanj sajns fikšn!

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Parketar: Pošlji svoje, ne pa tiste katere (sem sam) projektirali!!! Zakon!

 

P.s. Do junija 2012 Menih ni znal naložiti ne kart, boh ubvarji kakih rut v navigacijsko napravo! Naredit ruto pa je blo zanj sajns fikšn!

Nmejčkno offtopic, ampak a to se tut dela?

Kakor kdo, verjetno.

Doslej rute v GPSa še nisem basal. Ni bilo potrebe. Pa se mi zdi bolje tako. Prilagajam sproti.

Je hudič, če že mesec dni vnaprej veš, kje boš moral pir spit, po drugi strani se ti pa jakov zrezek, kumuz in kurut gladko mimo odpeljejo, ker jih nisi planiral.

Ma ne, ne bom se še na dopustu z gađetarijo zezal.

Aja, pa ko sem bil še čist majhen, so mi rekli, da zmerjat ni lepo, kenede.

rrrr

Popravljeno . Popravil rrrr
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@rrrr: Uporabno je predvsem v smislu orientacije. Če se znajdeš na kakem hribovskem ali puščavskem hrižišču in ni v bližini nobenega čobana, je navigacija ključnega pomena. Tudi POI niso naloženi brez veze. Dnevne trase so lahko tudi orientacijske. Ko položiš trase na npr. Google Earth, se lahko pripraviš tudi na poti po katerih se boš vozil. Zmerjanje gor ali dol. Če je nekdo drug vložil ogromno ur svojega prostega časa v izdelavo in planiranje poti, se šika, da se ga vpraša za dovoljenje. Ne pa, da se kitiš s tujim perjem. A ne?

 

Npr.: skoraj dopoldne je šlo, ko sem preračunaval koordinate za 50 km piste v podaljšku MS-8. Da ne štejem porabljenih ur za iskanje prenočišč. No, pa še bi lahko našteval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poggy    !!!!!

 

treke ki ti sem poslal  so od nekega  angleža  ki  je vsako leto  dol po par mesecev in z jeepom naredi na tisoče kilometrov offroada,

Da ne bi bil obremenjen z    kaksno   krajo,

Nisem ti  poslal  mojih   niti kaksnih drugih   kot navaja whiskey   ., ker  je lažje    iz angleške  datoteke   pobrat ven   treke  in jih  združit v željeno  pot.

To so dejansko prevozene off road poti  z jeepon  in kot mi je zatrdul gre tudi z  motorjem.

Za vse   ki pa ne veste obstaj   INTERNETNA STRAN  kjer najdes  treke  za  cel svet  za različne stvari.

 

http://www.wikiloc.com/wikiloc/home.do?lang=en

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poggy    !!!!!

 

treke ki ti sem poslal  so od nekega  angleža  ki  je vsako leto  dol po par mesecev in z jeepom naredi na tisoče kilometrov offroada,

Da ne bi bil obremenjen z    kaksno   krajo,

Nisem ti  poslal  mojih   niti kaksnih drugih   kot navaja whiskey   ., ker  je lažje    iz angleške  datoteke   pobrat ven   treke  in jih  združit v željeno  pot.

To so dejansko prevozene off road poti  z jeepon  in kot mi je zatrdul gre tudi z  motorjem.

Za vse   ki pa ne veste obstaj   INTERNETNA STRAN  kjer najdes  treke  za  cel svet  za različne stvari.

 

http://www.wikiloc.com/wikiloc/home.do?lang=en

Lepo, da si poslal, vendar nisem ničesar dobil? Si pravilno vpisal mail? Je namreč brez pike...

 

Kar se Whiskey-a tiče pa, takšnega odnosa med motoristi še nisem zasledil, vsi so namreč pripravljeni deliti izkušnje, nasvete ipd... Še dobro, da izjeme ne potrjujejo pravil...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, pa sej potnik je čist na vrhu napisal 'nezakompljiciran', ali nekaj takega...

...bom enkrat eno temo odprl in samo piko ( . ) napisal, potem pa gledal,

če bo že v pol strani zglajzala v  :fight2: , :BUA: , :SS. :jezen, :bum: , :alien1: , :nono: , :rtfm::fight1: , :headbang: in :wallbash:

Pa saj je čist lepo vprašal.

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej sori da vdiram, samo kao ste cel svet prepotoval pa to... pol pa taki majmuni :D da mi mine temo brat.

legende  :OK: 
bom se jaz dalje vozil sam okol pa nič delil na TEM forumu. zakaj, vem dobro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So cene tam tam....itak mislim da so opcije samo Grimaldi ali Grandi navi.....ce ujames kaksno akcijsko ponudbo je pa sploh super.

Popravljeno . Popravil Leteči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So cene tam tam....itak mislim da so opcije samo Grimaldi ali Grandi navi.....ce ujames kaksno akcijsko ponudbo je pa sploh super.

 

Se splača malo spremljati strani prevoznikov saj so izven sezone razne ponudbe z popusti na povratno karto ali celo plačaš prevoz le v eno smer.

 

Aja to informacijo sem ti podal na podlagi lastnih izkušenj, nobenega kopiranja tako da jo lahko mirne vesti uporabiš za svoje potovanje. Ker sem pa po naravi dobra duša ti celo dovolim da jo posreduješ še kakemu kolegu motoristu....ampak sam če vozi Hondo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se splača malo spremljati strani prevoznikov saj so izven sezone razne ponudbe z popusti na povratno karto ali celo plačaš prevoz le v eno smer.

 

Aja to informacijo sem ti podal na podlagi lastnih izkušenj, nobenega kopiranja tako da jo lahko mirne vesti uporabiš za svoje potovanje. Ker sem pa po naravi dobra duša ti celo dovolim da jo posreduješ še kakemu kolegu motoristu....ampak sam če vozi Hondo

hahahahahahahahhahahahahahaha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ menih: Kaj se imaš pa ti za smejat?

@ Fly in SvežiMesek: Vidva pa ne vesta za kaj se gre in sta lahko kar tiho.

:P

pax vobiscum

 

Drugače pa: Okrog prvega maja smo sicer do Maroka prakticirali tudi trajekt le do BNE in potem gasa čez Španijo, ali pa celo vse (razen Gibraltarja) overland. Nador-Madeira je namreč fina povezava. Samo hm, med JingleBells dnevi bojda pod Sierro Nevado nekoliko hladno pihne, tako da je bolje če tisti Grimaldi kar do Tangierja potegne. Bo za cojones bolj zdravo.

Ej Leteči, a so bili oni sanjski popusti (plačaš le karto ali nekaj takega) za Tunizijo ali za Maroko?

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj Letečega pocukaj, mi je razlagal te zadeve poleti, pa sem ga samo s pol enega ušesa poslušal, saj sem imel vse druge stvari v glavi. Zato niti ne vem, če ni bila zadeva aktualna le do določenega datuma.

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej....... najboljš je ne poslušat. Raj se po gumo oglas :)

 

 

Te opcije imaš tako iz Livorna kot Genove oziroma Civitavechie (če tam sploh še furajo). Ti samo spremljaj ponudbe na njihovi spletni strani pa mogoče boš kaj ugodnega zahaklal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Genova-Tanger povratna, letalski sedež, moped+jezdec cca 370 eur, 48 ur v eno smer.... 100eur dražje kot za Tunizijo. Ugodno ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!