Skoči na vsebino

Merilnik Hitrosti - Honda Hornet 900


Megi

Priporočene objave

Hoj!

 

Na hornetki (900, 2003) se mi je pokvaril merilnik hitrosti. Mi morda lahko kdo svetuje, kje dobiti drugega? Seveda ne novega, cena je grozljiva ... :wacko:

Na e-bayu sem našla enega zelo ugodno, ampak nisem prepričana, če je kompatibilen z mojo hornetko; gre za to, da so na njem milje (poleg še km), znano mi je pa, da so vozila, ki se prodajajo na nekem tržišču, lahko temu tudi prilagojena. Ne vem ... Ima kdo kake izkušnje s tem?

 

To je povezava, na kateri sem našla "speedometer": http://www.ebay.com/itm/Gauges-Speedometer-Tachometer-meter-For-HONDA-Hornet-900-CB919F-2002-2007-2006-/330975380370?

 

Hvala!

 

MK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj!

 

Na hornetki (900, 2003) se mi je pokvaril merilnik hitrosti. Mi morda lahko kdo svetuje, kje dobiti drugega? Seveda ne novega, cena je grozljiva ... :wacko:

Na e-bayu sem našla enega zelo ugodno, ampak nisem prepričana, če je kompatibilen z mojo hornetko; gre za to, da so na njem milje (poleg še km), znano mi je pa, da so vozila, ki se prodajajo na nekem tržišču, lahko temu tudi prilagojena. Ne vem ... Ima kdo kake izkušnje s tem?

 

To je povezava, na kateri sem našla "speedometer": http://www.ebay.com/itm/Gauges-Speedometer-Tachometer-meter-For-HONDA-Hornet-900-CB919F-2002-2007-2006-/330975380370?

 

Hvala!

 

MK

Kako veš da je merilnik?, da ni samo senzor....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj!

 

Na hornetki (900, 2003) se mi je pokvaril merilnik hitrosti. Mi morda lahko kdo svetuje, kje dobiti drugega? Seveda ne novega, cena je grozljiva ... :wacko:

Na e-bayu sem našla enega zelo ugodno, ampak nisem prepričana, če je kompatibilen z mojo hornetko; gre za to, da so na njem milje (poleg še km), znano mi je pa, da so vozila, ki se prodajajo na nekem tržišču, lahko temu tudi prilagojena. Ne vem ... Ima kdo kake izkušnje s tem?

 

To je povezava, na kateri sem našla "speedometer": http://www.ebay.com/itm/Gauges-Speedometer-Tachometer-meter-For-HONDA-Hornet-900-CB919F-2002-2007-2006-/330975380370?

 

Hvala!

 

MK

Kot ti je bilo žre povedano v 90-tih% crkne indikator (senzor)hitrosti ,ki je ponavadi na predjem verižniku ni pa nujno lahko je tudi kje drugje npr. pri BMW-eju na zadnjem ABS obroču in to celo v olju ! lahko je defekten(prekinjen) samo kabel,ki povezuje indikator (senzor)z armaturo ! Pelji motor na servis,da ugotovijo napako in nato šele išči dele !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede milj se ne rabiš sekirat, se zamenja samo številčnica v merilniku. Na e-bayu imaš številčnic, sam sem že hotel dat not takšno ki ima poslikavo sršena pa sem potem odnehal...

Pogledal sem v service manual in ne najdem podatka, da bi bilo več izpeljank modela.... razlika je samo od letnika 2005 naprej pa še to samo vilice... tako da mislim da ta merilnik mora bit kompatibilen s tvojo hornetko.

Če pa nisi sigurna da je števec šel kot omenil royal, pa tako ni veliko dela prestavit iz druge in vidiš je ali ni... Samo za info, koliko je cena novega števca? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore in mnenja.

 

Sem pomislila na senzor, ja, ampak mehanik pravi, da je števec. Morda se moti ... Bom vseeno še preverila. Vajenec, če prav razumem, lahko to sama ugotovim; kako? In praviš, da bi moral tisti števec z e-baya štimat ... To bi bilo super, če je moj res pokvarjen, nov namreč stane jurja - tako so mi rekli v eni od trgovin. Starega pa je kar težko dobiti ...

No, če ne pa, kot pravi Bremzer, še enkrat na servis ..

 

Je pa tako, da število obratov kaže, le da kazalec včasih malo poskakuje, kazalec za hitrost pa je podivjan - skače, stoji, se vrti ... Če ta informacija kaj več pove ..

Popravljeno . Popravil Megi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predvsem bi blo fajn vedt al je števc na zajlo al elktronski signal; če je zajla je zlo velka verjetnost da je polž pri sprednjem zobniku znucan; sicer pa je lahko tud kak slab kontakt na instrument plošči; jst bi snel števc pa nesu enmu štromarju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predvsem bi blo fajn vedt al je števc na zajlo al elktronski signal; če je zajla je zlo velka verjetnost da je polž pri sprednjem zobniku znucan; sicer pa je lahko tud kak slab kontakt na instrument plošči; jst bi snel števc pa nesu enmu štromarju.

Števec je elektronski in če lahko zaupam mehaniku, ga je dal pregledat štromarju in ta pravi, da je pokvarjen. Malo sem pač v dvomih okoli vsega, sploh ker so te stvari res drage (in opekla sem se že tudi), zato bi se res rada prepričala, kaj je narobe in kake so najboljše možnosti; več glav več ve, zato so res dobrodošla vsa mnenja in  izkušnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Megi, ko daš kontakt in počakaš. Gresta oba števca lepo enakomerno do konca (obrati in števec za hitrost)..in se potem vrneta nazaj? Če ti to dela.. potem dvomim da je šel števec prej kaj drugega.. v prednji luči so konektorji kjer je števec priklopljen.. razstavit.. kontakt sprej.. mogoče pomaga.. ker senzor (pobira pulze v menjalniku.. ko se os obrača zazna obrat) je navadno navitje.. to lahko ali dela ali pa nič..druge variante ni... Ker praviš da ti števec skače... potem je možnost kontakti vse premerit in preverit kontakte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Megi, ko daš kontakt in počakaš. Gresta oba števca lepo enakomerno do konca (obrati in števec za hitrost)..in se potem vrneta nazaj? Če ti to dela.. potem dvomim da je šel števec prej kaj drugega.. v prednji luči so konektorji kjer je števec priklopljen.. razstavit.. kontakt sprej.. mogoče pomaga.. ker senzor (pobira pulze v menjalniku.. ko se os obrača zazna obrat) je navadno navitje.. to lahko ali dela ali pa nič..druge variante ni... Ker praviš da ti števec skače... potem je možnost kontakti vse premerit in preverit kontakte.

OK, bom preverila. Najlepša hvala. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni kaj, misterije so zato da se rešijo  :OK: za preverit da boš sigurna ni takšen problem, imam tudi hornet 900 tako da...  ;)

Kaže, da je res števec ... noben kazalec se ni premaknil. Hm, če pogledaš link, a lahko na podlagi slik ugotoviš, a je pravi števec ali ne: http://www.ebay.com/itm/Gauges-Speedometer-Tachometer-meter-For-HONDA-Hornet-900-CB900-CB919F-2002-2007/221267811993?rt=nc&_trksid=p2047675.m1851&_trkparms=aid%3D222002%26algo%3DSIC.FIT%26ao%3D1%26asc%3D261%26meid%3D1229898321829597461%26pid%3D100005%26prg%3D1088%26rk%3D1%26rkt%3D5%26sd%3D330975380370%26

 

Piše, da je za  CB900 CB919F 2002-2007, moja je CB 900 F, 2003.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaže, da je res števec ... noben kazalec se ni premaknil. Hm, če pogledaš link, a lahko na podlagi slik ugotoviš, a je pravi števec ali ne: http://www.ebay.com/itm/Gauges-Speedometer-Tachometer-meter-For-HONDA-Hornet-900-CB900-CB919F-2002-2007/221267811993?rt=nc&_trksid=p2047675.m1851&_trkparms=aid%3D222002%26algo%3DSIC.FIT%26ao%3D1%26asc%3D261%26meid%3D1229898321829597461%26pid%3D100005%26prg%3D1088%26rk%3D1%26rkt%3D5%26sd%3D330975380370%26

 

Piše, da je za  CB900 CB919F 2002-2007, moja je CB 900 F, 2003.

 

Na pogled mi izgleda enak, kaj več pa ne vem...  Še nekaj pogledal, na tem linku ko da kontakt se tudi kazalci ne premaknejo je pa starejši letnik od 2005 (po prednjih vilicah, niso nastavljive), na mojem gresta oba okoli, je pa 2007, tako tudi ta teorija pade v vodo..žal.. po tem takem je tu razlika med letniki?  Obratomer ti pa dela?

aja link...

 

http://www.youtube.com/watch?v=aA4R5_sx9is

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na pogled mi izgleda enak, kaj več pa ne vem...  Še nekaj pogledal, na tem linku ko da kontakt se tudi kazalci ne premaknejo je pa starejši letnik od 2005 (po prednjih vilicah, niso nastavljive), na mojem gresta oba okoli, je pa 2007, tako tudi ta teorija pade v vodo..žal.. po tem takem je tu razlika med letniki?  Obratomer ti pa dela?

aja link...

 

http://www.youtube.com/watch?v=aA4R5_sx9is

Aha ... Hmmm... Ja, obrate meri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Megi, to so oznake za ameriski trg CB919F, za evropski trg znano kot hornet 900 ali CB900F...

Ajaaa! Torej je to eno in isto ... A morda veš, a obstajajo razlike med modeli, ki so delani za ameriški in naš trg?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ni veliko dela s tem da poskusiš z drugim števcem... daš od drugega motorja gor pa vidiš če je števec da ne kupiš brezveze. 

Najbrž res ... Hvala za vse predloge. Me fejst muči, ker ne dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlike minimalne, (ploščica mph / kmh) pa mogoče kak barvni odtenek fonta s katerim so napisane številke.

Raje najdi kak ugodnejsi digitalni stevec, sem videl da so na stare 600tke spravili digitalca od hornete iz leta 05-07... potemtakem tudi na 900 lahko zmontiras podobno rec...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlike minimalne, (ploščica mph / kmh) pa mogoče kak barvni odtenek fonta s katerim so napisane številke.

Raje najdi kak ugodnejsi digitalni stevec, sem videl da so na stare 600tke spravili digitalca od hornete iz leta 05-07... potemtakem tudi na 900 lahko zmontiras podobno rec...

Če to drži, potem super. Mehanik mi je namreč rekel, da ne morem kakega drugačnega (drugega) števca dati gor. Zaradi kablov in njihovih povezav menda ... Nisem ravno poznavalec, hočem pa vedeti, zato toliko sprašujem. :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolje da pobrskas po forumih angleskih tam bo svasta predelav, tudi drugi stevci itd. Od tistega fanta iz Umaga pa zal nimam kontakta, sicer bi ti gotov on znal pomagat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Zdravo spet po dolgem času!  :)

Po vseh možnih kolobocijah, spraševanju, tuhtanju, preizkušanju, zbiranju denarja za nov merilnik (skoraj je že šla ledvica), sva jeseni z motorčico potrkali na vrata Yahosuke v Šentjanžu pri Dravogradu in hornetka je ostala tam. Fanta iz Yahosuke sta namontirala nov merilnik (okoli 150 evrov), in sicer poleg obstoječega, ker velikosti niso enake. Poleg tega sta zrihtala še vse ostalo, kar smo se dogovorili. Motorčica je trenutno pri njima, ker je treba števec še nastavit - čez zimo sem jo seveda pustila počivat - računam pa, da bom danes že čutila veter v laseh ...  :OK:

No, upam, da bo delalo, kot mora!  :evilgrin:

 

Hvala še enkrat za vse nasvete, pojasnila in predloge.

post-44392-0-97224600-1395215964_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceden stevcek, ampak za 150 eur bi se pa lahko potrudla pa enako velikega nasla vsaj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceden stevcek, ampak za 150 eur bi se pa lahko potrudla pa enako velikega nasla vsaj ...

Bila sem že sita iskanja, vse, kar je bilo v tistem katalogu, kjer sem tega našla, je bilo pa dražje. Morala pa sem še precej drugih stvari poštimat, tako da sem seveda gledala na ceno. Zgleda mi prav fino takole, dela pa tudi. :-) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajej! Škoda da šele zdaj to berem. Meni se valja od hornete 600 S števec (dolga zgodba) prirejen za tako ohišje se pravi z digitalnim odometrom in pripadajočim obratomerjem ki pa nebi pasal preveč na 900-ko saj je razpon obratov drugačen... Bi bilo vredno probat... ma zdej kar je je. Vseeno pa srečno vožnjo!

 

P.S. Če te vseeno zanima me kontaktiraj preko zs.

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!