Skoči na vsebino

Avtomobilski salon v Detroitu


Tomosaki

Priporočene objave

Huh, ko sem odprl to stran Motorevije in videl ves ta lično izoblikovan pleh me je pa kar spreletelo. Začel sem ugotavljat, da smo Evropejci staromodn narod. Mogoče zato, ker smo dalj časa na svetu, kot novopečeni Američani in Kanadčani. Kaj pa počnejo v čezlužju z avtomobili pa več ni res. Grejo se tak futorizem, da sem se zaželel, da bi enkrat prišu v New York in bi se počutu, kot v kakem Petem elementu. V Evropi verjetno tega še dolgo nebom doživel v kolkor misli bit vsak Golf identična kopija svojega predhodnika. Daimler Chrysler očitno zelo veliko denarja vloži v razvoj predvsem designa, kar jim, vsaj po moje odlično uspeva. Ampak takemu fututrističnemu naskoku so očitno dorasli samo Američani, saj se težko spomnim, kdaj sem nazadnje vidu PT cruiserja. Sej res, da se na chrash testu ni ravno dobro odrezal, ampak mnoge to nebi ustavilo pri nakupu vozila. Iz tega kar sem vidu v reviji še bolj potrjuje moje prepričanje, da se Evropa (predvsem po centralnem evropskem času) zateka k bolj starim, tradicionalnim, nezanimivim, ampak uvedenim oblikam. Ljudje se bojijo nekaj novega. Ravnotako kot se bojijo novega Megana, Velsatisa in drugih bolj napredno oblikovanih avtomobilov. Zakaj to , bi rad zvedu od vas, ki to berete. Ker, če pogledam čez lužo, delajo designerji istih firm (Audi, Volkswagen itd.) popolnoma drugačne študije avtomobilov, kot pa tu pri nas. Pa to ne zato, ker evropski oblikovalci pač nebi meli domišljije, ampak zato, ker se firme bojijo, da naslednik (recimo) Polota nebi bil podobn predhodniku in bi se ljudstvu oblikovno zameru. Rad bi zvedel, če si želite, da bi bil nov Golf recimo, popolnoma drugačen od predhodnika ali da bi mu bil še zmeraj podoben oziroma enak? Pač povejte kateri avto si zasluži oblikovne prenove. S tem ciljam predvsem na Evropejce, saj menim, da so druge znamke iz Japonske in Amerike dosti bolj ustvarjalne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!