Skoči na vsebino

Utripanje lučke za oljno pumpo na P. SF2


sanka

Priporočene objave

Živjo,

 

Ko štartnem skuter mi začne utripat lučka za oljno pumpo. No utripat mi je začela sredi vožnje, domov sem se pripeljal normalno ampak v strahu da mi nebi zaribal motor ga do zdaj nisem več vžgal. Na srečo imam v tanku vedno vsaj mešanci podobno zmes(na 5l bencina dodajam 1dcl olja v tank- za vsak slučaj), tudi sam skuter normalno laufa, ne kadi, ne pojenja mu moč, skratka normalno deluje. Zasledil sem da je možno da nek plovček ne deluje pravilno? A ima tudi oljni tank plovec za merjenje olja? Tank olja je poln in nevem kako bi lahko to preveril? Oz. kako lahko preverim če oljna pumpa deluje brezhibno?

skuter je P sf 2 vodno hlajen in ima 17000km

 

Kak nasvet bi proso oz. kako bi lahko rešil problem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

 

Ko štartnem skuter mi začne utripat lučka za oljno pumpo. No utripat mi je začela sredi vožnje, domov sem se pripeljal normalno ampak v strahu da mi nebi zaribal motor ga do zdaj nisem več vžgal. Na srečo imam v tanku vedno vsaj mešanci podobno zmes(na 5l bencina dodajam 1dcl olja v tank- za vsak slučaj), tudi sam skuter normalno laufa, ne kadi, ne pojenja mu moč, skratka normalno deluje. Zasledil sem da je možno da nek plovček ne deluje pravilno? A ima tudi oljni tank plovec za merjenje olja? Tank olja je poln in nevem kako bi lahko to preveril? Oz. kako lahko preverim če oljna pumpa deluje brezhibno?

skuter je P sf 2 vodno hlajen in ima 17000km

 

Kak nasvet bi proso oz. kako bi lahko rešil problem?

Če mu daš na 5l 1dl olja ti nebo ribnu tudi, če nič olja nadobi iz oljnega rezervarčka(črpalke) saj 1dl na 5l benzina je 2%-tna mešanica.Po vsej verjetnosti ti je plovek v oljni posodi-tanku potopljen in ti se prižiga kontrolka za olje. Preveriš lahko tako,da naliješ do vrha olja se malo voziš in boš takoj videl,če sploh imaš porabo olja. Mešanico zaradi sigurnosti (dokler ugotoviš napako) malo pojačaj na ca 3%-procente,to se pravi na 5litrov benzina 1,5dl ola to samo zaradi sigurnosti ! Če ti po ca 50Km vožnje in po porabi ca 3l benzina, 1 dl olja potem ti podmazovanje deluje in je defekten samo plovek v oljnem rezervoarčku-potopljen - prepojen z oljem !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!