Skoči na vsebino

Skuter Zhongyu Zy50Qt-7 4 Taktni


MotoR61

Priporočene objave

Zdravo vsem.

 

Imam skuter Zhongyu ZY50QT-7, prevoženih malo čez 1300km, letnik 2004, težava je naslednja...namreč stal mi je 1 leto..nisem ga nič vžigal...predkratkiim sem ga hotu vžgat, pa mi ni ratal. Ko sm ga zaverglou, se vžge za 5sekund pa se takoj ugasne. Zaduši ga. Pol sm direkt uliu malo bencina direkt v fergazer pa se skuter vžge pa se spet po 5 sekundah ugasne (zaduši ga- nima moči). 

 

Kaj naj bi blo narobe, da mi ni fergazer zanič? Motor je pa 4 taktni.  Pa a se v vsakem fergazerju nahaja igla, ker jst je v mojem nisem našel? :blush:

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo vsem.

 

Imam skuter Zhongyu ZY50QT-7, prevoženih malo čez 1300km, letnik 2004, težava je naslednja...namreč stal mi je 1 leto..nisem ga nič vžigal...predkratkiim sem ga hotu vžgat, pa mi ni ratal. Ko sm ga zaverglou, se vžge za 5sekund pa se takoj ugasne. Zaduši ga. Pol sm direkt uliu malo bencina direkt v fergazer pa se skuter vžge pa se spet po 5 sekundah ugasne (zaduši ga- nima moči). 

 

Kaj naj bi blo narobe, da mi ni fergazer zanič? Motor je pa 4 taktni.  Pa a se v vsakem fergazerju nahaja igla, ker jst je v mojem nisem našel? :blush:

Po vsej verjetnosti zaman iščeš iglo, ker ima najbrž elektronski vbrizg - moral boš obiskat servis, drugače pa moj uporaben nasvet ne kupuj nekih Zhongs-Yungov ampak kupi kaj uporabnega iz EU ali Japonske ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.Lahko ,da je v fergazerju oksidirala diza in nemore potegnit in razpršit bencin.Tak,da ti svetujem ,da ga razstaviš vse počistič in poglej skozi dizo.Svetloba mora pridet skoznjo,ko pogledaš proti luči.Tanka šivanka ti bo prišla prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Hvala na predlogih...sm spucou dizo, tisto k je u sredini.Je bla zamašena, pa mi vžge, ampak mi ga spet zaduši. Res pa je da ga vžge za sekundo, dve dlje. A more svetloba pridt skozi obe dizi, al samo skozi tisto k je v sredini? A je možno da kej elektronika nagaja. Iglo sm najdu je bla oksidirala, čisto zapečena notri, sem je ven pobral pa kupil novo. Tak da, nekaj blokira dovod bencina. A je možno, da če bi kupil nov fergazer, da bi s tem rešil problem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

 Hvala na predlogih...sm spucou dizo, tisto k je u sredini.Je bla zamašena, pa mi vžge, ampak mi ga spet zaduši. Res pa je da ga vžge za sekundo, dve dlje. A more svetloba pridt skozi obe dizi, al samo skozi tisto k je v sredini? A je možno da kej elektronika nagaja. Iglo sm najdu je bla oksidirala, čisto zapečena notri, sem je ven pobral pa kupil novo. Tak da, nekaj blokira dovod bencina. A je možno, da če bi kupil nov fergazer, da bi s tem rešil problem?

 

 A more svetloba pridt skozi obe dizi, al samo skozi tisto k je v sredini?

Najbolje da čez obe, ti je pa najlažje, če vzameš eno žičko, pa probaš spucat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!