Skoči na vsebino

Ceste na splošno in njihova sanacija


Andrejcer

Priporočene objave

Zdravo.

 

 

Ker nisem zasledil z iskalnikom v forumu podobne teme, bom odprl kar novo o vsakodnevni problematiki naših cest.

 

Bom kar začel z mojim primerom. V slepi ulici pred mojo hišo, v katero sem se preselil pred dvema letoma smo imeli nekaj bazenov.

Glejte sliko (ulica teče od desne proti levi - proti levi je še ena hiša):

pred-sanacijo-.gif

 

Na problematiko se je opozarjalo že pred mojim prihodom in se obljubljalo da bo urejeno. Sam sem pozimi 2012/13 stopil v "akcijo" in kontaktiral predsednika krajevne skupnosti, da je čas, ko se nakaj naredi. Obljubil mi je, da bo uredil zadevo. Po slabem letu se ni zgodilo nič. Moja naslednja poteza je bila stopiti v kontakt s svetovalcem za komunalne dejavnosti na naši občini, kateremu sem razložil situacijo in mu dopovedal, da to ne more oz. ne sme tako ostati. Odgovor je bil, da je bil o tem obveščen prepozno in da ni denarja za sanacijo v tem letu, bo pa drugo leto sanirano tako, da se bo potegnil asfalt do konca ulice. Obljubil je tudi, da se bodo začasno čez zimo luknje zavozile.

In glejte kako so "zavozili" luknje:

po-sanaciji.gif

 

Kjer je bil največji problem so naredili nekaj centimeterski izkop in tamponirali z šodrom, tam levo kjer je bil najmanjši problem, pa so izrezali obstoječi asfalt, redno izkopali in na novo asfaltirali. Torej ob prihodu zime, snega in posledičnega pluga, ki bo to spet vse izrinil s prvim pluženjem, bom tam kjer sem bil. Naj še enkrat omenim, da bi se naj zadeva v celoti sanirala po sprejetju proračuna za leto 2014. Ravno zato mi taka sanacijo, kot je to bila narejena danes ni logična, nesmiselna in meji že na pravo komedijo. Mogoče tudi butasto koruptivna, dajmo zakrpajmo pred hišo prijatelja krajevne skupnosti z asfaltom, tistemu vmes pa z šodrom.  :bum:

Kot vidite iz naslednje slike, se je že pred tem večkrat asfalt delal pred sosedovo hišo, vmes v ulici pa se je spuščala luknja:

konec-ulice-a.jpg

 

Burlaska po kateri se vozim vsak dan. :eek:

 

Lp, A.

Popravljeno . Popravil MP3500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Animacija slik v gif formatu je časovno urejena na sekundni interval. Posodobi vstavke v brskalniku ali probaj z drugim brskalnikom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom verjel na besedo. Slik (razen zadnje) ne morem v miru pogledati, ker kar naprej skače, ko se sfokusiraš na eno je že druga ti. Drugič naredi panoramsko fotografijo... Drugače pa -ja, takšno je stanje pri nas. Ko se je predlagala rekonstrukcija asfaltne prevleke od SG na Kope, se je pri Murkanu (privatnik in 'pomembna oseba'...) naredila skoraj tropasovnica, malo naprej normalno nov asfalt... kjer bi se pa dejansko moralo na novo preplastiti, je pa 'zmanjkalo' denarja. Luknje v asfaltu tako grozne, denarja pa ni bilo... pa so na parih odsekih asfalt dejansko odrezali in nasuli pesek.. V deset metrskih delih. Pa po pesku se bolje pelješ, kot po starem asfaltu naprej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom prilepil posamezne slike tistim, ko jim animirane delajo preglavice.

Slike pred sanacijo:

pred-sanacijo-3.jpg pred-sanacijo-2.jpg pred-sanacijo-1.jpg

Slike po sanaciji:

po-sanaciji-3.jpg po-sanaciji-2.jpg po-sanaciji-1.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tole zgleda se ok. Men gre na jetra, ko so pri nas vodo napelal, si je potlej vsak sam prikljucek iz glavne ceste delal....in je cez celo cesto pas pol metra bil odkopan in nazaj zakrpan. In zdej skos nabija u tri PM k se vozs cez, ker nesposobnezi niso zravnal, ampak zob nardil. Pa tega je 10 komadov na 1 kilometru. Da bi enga z lopato po buci, majke mi. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj vidim, bi bilo treba v malo širšem obsegu uredit, praktično od jaška in prekopa do hiše na drugi strani ceste (prek palca enih 300 m2). Se če bi bil problem zgolj na tistih dveh flikah asfalta, ki so ju obnovili bi še rekel, da je zadovoljivo (vsaj po slikah - končni izgled). Če so zamenjevali rečmo temu šuder pod asfaltom upam, da so ga vsaj konkretno skomprimirali, samo žabe ne vidim nikjer - samo rezalko za asfalt. Ja težko je razumet to naše kvazarstvo, ko se nekaj dela samo da nekaj je, rezultat pa ni važen. 

Če se že gre kako tako sanacijo je treba prvo pogledat kaj je z nosilnostjo spodnje nevezane plasti - šudra. Da ni preveč zaglinjen in zmrzlinsko neodporen. Predvsem, pa da ko se ga zamenja se ga ustrezno skomprimira in nato poasfaltira. Skratka naredi ku Buh zapove.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa jambrate?! Koga briga lokalna cesta. Urejaj to v krajevni skupnosti ali občini, ker zagotovo ne gre za cesto v državni domeni!

Meni se tud lukna dela na stezi na gnojni kup, kjer s karjolo drek vozim, pa nič ne jambram!

Kaj me razpizdi, ko bi nekateri svoje lokalne probleme kar celi skupnosti obesili! Pa še za slepo ulico gre, kjer se vozijo samo stanovalci. Zrihtajte si kakor veste in znate. Če asfalt ne drži, mejte pa šodr! Riti razvajene! Asfalta pa še rabiš ne glede na to kaj voziš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nove hiše praktično sredi njiv, do njih dolga dovozna pot - slepa ulica. Ah ja slovenistan na celi črti, ureja pa naj občina. Preko meje bi ti lepo rekli malo morgen. Selbst asphaltieren! :D

 

P.s. Ima pa občina možnost, da bi v takšnih primerih lepo zaračunala komunalni prispevek in iz njega financirala asfaltiranje ter lastniško ter formalno ureditev. No to bi pravzaprav morala biti obveza občine ampak so te bolj namenjene mešanju megle in zaposlovanju nesposobnih sorodnikov. 

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komu in zakaj se plača komunalni prispevek, ko se gradi? Aja, občini v kateri živiš in ta ti je to deloma dolžna vrniti po vseh tistih predpisih, ki jih komunalni prispevek narekuje. Hiša stoji od leta 1955, je pa dozidana in renovirana.

 

I30, forum je namenjen izmenjavanju tega in onega, če ti kaj ne paše v tej temi jo pač spreglej. V vsakem primeru boš (si) pokazal svojo zrelost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj pa so tako nagravžno zablurane fotke? 

K' cvika, da bi sosedje videli, da jih je na forum dal, pa da ga neb' j3bal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

I30, forum je namenjen izmenjavanju tega in onega, če ti kaj ne paše v tej temi jo pač spreglej. V vsakem primeru boš (si) pokazal svojo zrelost.

Če si rabil samo gradbene nasvete, bi tako napisal. Ker pa v teh časih jambraš, ker nimaš skoraj da parketa po njivi položenega, je pa to stvar vseh, ki plačujemo davke. Vzem lopato pa grable v roke, pa delat, namest jambrat! Vsi bi imeli socializem, ko je kaj k sebi za nagrabit in kapitalizem, ko bi bilo treba za druge plačat. E ne može to!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj pa so tako nagravžno zablurane fotke? 

Zelo pomembno ampak a ni samoumevno? Eni pravijo za to da cvikaš, eni pa zato ker si diskreten.

 

Ti s hribov pa grabnov, če imaš kakšne napade panike, ne išči utehe na internetu, ker ti to ne bo pomagalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo pomembno ampak a ni samoumevno? Eni pravijo za to da cvikaš, eni pa zato ker si diskreten.

 

 

Koliko se vas pa vozi tam mimo/do tvoje bajte?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko se vas pa vozi tam mimo/do tvoje bajte?

Zakaj je to pomembno? A tista hiša, ki je prva v ulici plača kaj višje prispevke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj je to pomembno? A tista hiša, ki je prva v ulici plača kaj višje prispevke?

Hebat ga, ni blo panike, dokler nisem tvojega posta prebral.

Pri nas u grabnu, kjer imam prvo hišo na začetku poti smo še lepo sami po nekaj jurčkov odrinili, da smo si cesto asfaltirali. Pa sem ravno tako komunalni  prispevek plačal. Samo jaz sem iz drugih časov kot moderni razvajenci.

Zato pa pravim požri kapitalizem in ne javkaj po socilaizmu. Ko boš na vrsti pač boš, do takrat TRPI (copyright by Ice) in ne seri s svojimi privatnimi problemi v smislu kritike celi družbi! A naj gremo mi tvojga župana prebutat? Saj te še najdemo ne, ko si tako strahopetno slike zmazal. Objavi nezblurano sliko in naslov, pa obljubim, da posredujem tvojo "pritožbo" na občino kjer si.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hebat ga, ni blo panike, dokler nisem tvojega posta prebral.

Pri nas u grabnu, kjer imam prvo hišo na začetku poti smo še lepo sami po nekaj jurčkov odrinili, da smo si cesto asfaltirali. Pa sem ravno tako komunalni  prispevek plačal. Samo jaz sem iz drugih časov kot moderni razvajenci.

Zato pa pravim požri kapitalizem in ne javkaj po socilaizmu. Ko boš na vrsti pač boš, do takrat TRPI (copyright by Ice) in ne seri s svojimi privatnimi problemi v smislu kritike celi družbi! A naj gremo mi tvojga župana prebutat? Saj te še najdemo ne, ko si tako strahopetno slike zmazal. Objavi nezblurano sliko in naslov, pa obljubim, da posredujem tvojo "pritožbo" na občino kjer si.

 

I30, pomoje si malo narobe razumel njegov post.... Kot vsaka tema na forumu, je tudi ta ustvarjena za diskutiranje in izmenjavo mnenj, pa naj bo konkrektna ali prazno nabijanje (kot večina tem)....  

 

Je res, da je poslikal cesto pred svojo hišo, ampak je hotel opozorit na problematiko današnjih cest v Sloveniji... no, vsaj jaz tako predvidevam :)

 

 

ps. Kar se tiče zbluranih slik.... edino prav je, da je tako naredil...

 

lp,mz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...  

 

Je res, da je poslikal cesto pred svojo hišo, ampak je hotel opozorit na problematiko današnjih cest v Sloveniji... no, vsaj jaz tako predvidevam :)

...

Problematika cest ni enako problematika lokalne ulice. Ker potem se lahko gremo problematiko stez do vsake pasje ute.

 

Problematika cest je lahko problematika tistih voznih površin, ki se uporabljajo širše in ne le za lokalni dovoz. Problematika cest iz vidika nas vseh so državne in regionalne ceste, lokalne so problem lokalcev, njih veljakov in gasilskih veselic.

 

Itak domačini forsirajo že na vsako ulico postavljati znak omejitve 30km/h, kar se da voziti tudi po še slabšem makedamu kot je na slikah. Ga bojo že poštimali, njihov problem.

Mene bolj zanima dejstvo, da se ne bo popravljalo glavnih cest in da lahko po letošnji zimi pričakujemo katastrofo na njih. Tu pa je problem požrešne luknje imenovane DARS, ki požira denar, ki bi bil bolj koristen drugje in problem te sistemske ureditve in vlade. Cestarji sami so še najmanjša težava.

A ob razmisleku o tem naletiš na skupni imenovalec vseh težav tega sistema, požrešnost kapitala in gonjo za profitom.

A ta sistem v večini sprejemate, torej ne srat in jokat z vašimi lokalnimi stezami! Zaradi mene se po njih lahko vozite s kramparcami, ketnami ali pa se vitlate do dvorišča!

 

Jaz sem svoje napisal, več pa me ne briga.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Problematika cest je lahko problematika tistih voznih površin, ki se uporabljajo širše in ne le za lokalni dovoz. Problematika cest iz vidika nas vseh so državne in regionalne ceste, lokalne so problem lokalcev, njih veljakov in gasilskih veselic.

 

.

Mene bolj zanima dejstvo, da se ne bo popravljalo glavnih cest in da lahko po letošnji zimi pričakujemo katastrofo na njih. Tu pa je problem požrešne luknje imenovane DARS, ki požira denar, ki bi bil bolj koristen drugje in problem te sistemske ureditve in vlade. Cestarji sami so še najmanjša težava.

 

 

I30, zato pa je naslov teme CESTE NASPLOŠNO IN NJIHOVA SANACIJA..... MP3500 je izpostavil svojo lokalno cesto, tema pa je vsaj po mojem mnenju namenjena vsem cestam v Sloveniji!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I30, zato pa je naslov teme CESTE NASPLOŠNO IN NJIHOVA SANACIJA..... MP3500 je izpostavil svojo lokalno cesto, tema pa je vsaj po mojem mnenju namenjena vsem cestam v Sloveniji!

Za vse ceste v Sloveniji se pa kar sprijaznite, da bodo šle u qrac in to že to zimo marsikje. Denar so požrli, luknje ostanejo nam.

Ko bomo poskrbeli za drugačen sistem ali pa ko bodo vse ceste privatne in bomo za vsak km plačali bo pa šele bolje.

Pa če se raztrgate na tem forumu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem svoje napisal, več pa me ne briga.

Zakaj potem naprej komentiraš? Aja, ker si v letih in misliš, da imaš z leti vse prav, drugi se pa ne smejo oglašati. Me ne zanima iz katerih časov si ti, neutemeljene besede in izpade pa prosim zadrži zase!

 

@motozajebant, pa če mu narišeš, bo on drvel naprej do svoje medalje.

180px-Arguing-on-the-internet.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm...glede tistega 'a prvi plača kaj manj prispevkov...' ali nekaj takega, sem se spomnil na 'našo cesto. Pred 20 leti je z glavne ceste v naše naselje vodila makadamska cesta. Nekako smo le uspeli in dosegli to, da se je asfaltirala, pol občina -pol stanovalci. Sem prvi z glavne ceste dol, do mene je 100 metrov, potem pa dokaj na gosto hiše, in od strjenega naselja stran je pa do ene hiše bilo še 100 metrov. V glavnem, vzeli smo število hiš in strošek razdelili na toliko delov. Če poenostavim - plačal sem isto vsoto, kot zadnja hiša, do katere je bilo 300 metrov. Ni panike, samo da bo enkrat asfalt in konec tistega krpanja lukenj, prašnega makadama... No, je model bil pameten, da da mu je malo drago vse skupaj in kako neki smo računali... O.K., smo mu rekli 'ne rabiš dati nič, bo pa asfalt samo do konca naselja, ti pa za svojih 100 metrov sam plačaj'... Mislim... kakšni so nekateri...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj potem naprej komentiraš? Aja, ker si v letih in misliš, da imaš z leti vse prav, drugi se pa ne smejo oglašati.

Zato da tebe dražim, pa ker ti je bil moj post všeč. :P  Ok?

 

 

Aja, pa ker se mi ljubi, pa ker imam cajt.

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!