Skoči na vsebino

Blokada prednjega kolesa na motociklu


bowla

Priporočene objave

Pozdravljeni, zanima me ce ima kdo iskusnjo z blokado prednjega kolesa ker po pravici vam povem da ni lepa, sploh ce se ti to zgodi na avtocesti pri 150 km/h. Sicer policaji niso mogli zakljuciti postopka, poklicali so sodnega izvedenca da bi kaj dognal - pa ni, na koncu je sprednji del motorja pristal na policijski forenzicni skupini v Lj in se se zdaj pregleduje ( mesec in pol). Jaz pa ze 2 meseca v bolnisnici in se kar nekaj casa bom. Motor bmw k1200lt l.08

Hvala za odgovor vsem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, zanima me ce ima kdo iskusnjo z blokado prednjega kolesa ker po pravici vam povem da ni lepa, sploh ce se ti to zgodi na avtocesti pri 150 km/h. Sicer policaji niso mogli zakljuciti postopka, poklicali so sodnega izvedenca da bi kaj dognal - pa ni, na koncu je sprednji del motorja pristal na policijski forenzicni skupini v Lj in se se zdaj pregleduje ( mesec in pol). Jaz pa ze 2 meseca v bolnisnici in se kar nekaj casa bom. Motor bmw k1200lt l.08

Hvala za odgovor vsem.

Poglej na BMW SLO forum,se mi zdi da so že omenjali takšen primer,nisem siguren,mal pobrskej ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

 

S testerjem se lahko pogleda kaj je ostalo v spominu ABS elektronike............................. čudno, da mojstri tega že niso naredili/preverili??

Ali je pred blokado dajalo kakšne znake nepravilnega delovanja, karkoli ............................... MIL lučka, mehka ročica, tresenje krmila pri zaviranju, hotelo rahlo potegniti krmilo pri zaviranju ........................... karkoli, bo že pomagalo, da se lažje najde napaka

 

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cisto nobenih znakov....kar zgodilo se je. Ne morem verjet res.

Lp

Čaki mal, al sam men ni čist jasn vse skupi??? Kaj pa ima veze ABS z blokado prednjega kolesa, če ni zaviral?? Če pa so zavore blokirale med zaviranjem, potem je pa to čist neki drugega, in je lahko vzrokov kar nekaj . 

Pa čimhtrejše okrevanje želim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Elektronika na bremzah je sranje. Nikdar je nisem imel in nikdar je nočem imet.

Nerazumem te kaj misliš s tem povedat,namreč na prednjem kolesu ni nikakršne elektronike razen malega indikatorja za ABS,ki nikakor nemore zablokirati kolesa !

Če nikdar kot praviš NEBOŠ imel elektronike potem si že zdaj obsojen,da boš vozil STARINO - STARODOBNIKE saj od leta 2012 morajo vsi novo uvoženi motorji kot tudi proizvedeni v EU imeti ABS !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čaki mal, al sam men ni čist jasn vse skupi??? Kaj pa ima veze ABS z blokado prednjega kolesa, če ni zaviral?? Če pa so zavore blokirale med zaviranjem, potem je pa to čist neki drugega, in je lahko vzrokov kar nekaj . 

Pa čimhtrejše okrevanje želim!

Predstavljaj si....lep soncen dan, avtocesta, pol urce se do doma,....in naenkrat bam....od mesta kjer se pozna kratka zaviralna pot in do mesta mojega pristanka je bilo 300 mt. Sila ja bila tako mocna pri blokadi kolesa da ja gumo snelo s feltne dol. Ni kej. Res ce kdo pozna koga ali pa kaksnega dobrega serviserja prosim naj vprasa kako je to sploh bilo mozno. Se enkrat hvala za odgovore. Ce koga se kaj zanima z veseljem napisem.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to spada v uno temo: Zakaj ne bi imel XXXXX motocikla?

 

Hudiča..to pa res prvič slišim. Daj poročaj če bo komu kaj vsaj približno jasno zakaj je do tega prišlo. Maš znano zgodovino motorja? Kolk časa si ga pa mel pred tem sranjem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to spada v uno temo: Zakaj ne bi imel XXXXX motocikla?

 

Hudiča..to pa res prvič slišim. Daj poročaj če bo komu kaj vsaj približno jasno zakaj je do tega prišlo. Maš znano zgodovino motorja? Kolk časa si ga pa mel pred tem sranjem?

Bral sem nekje na BMW forumu,da mu je isto tako zaštekalo kolo,tam so odkrili napako na abs modulu,nekaj takega ne spomnim se več dobro ,pobrskajte po tem BMW SLO forumu pod odelkom Motocikli,maš milion tem,ne vem v kateri sem bral,spomnem pa se toliko kot sem napisal,naj brska un ki ima čas,jaz ga nimam :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je blo sigurno nekaj narobe z elektroniko, ker tudi če se ti odlepi ploščica ne more prit do takega blokiranja da ti sname gumo

Saj tudi od bremzanja in blokiranja prednje zavore ne sname gume...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj tudi od bremzanja in blokiranja prednje zavore ne sname gume...

Sname (verjetno) ne, gumo pa lahko precej prestavi  po obodu feltne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sname (verjetno) ne, gumo pa lahko precej prestavi  po obodu feltne.

 

Prej bi reku, da je guma spustila in jo je šele potem malo obrnilo in zblokiralo...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem malo prebrskal forume po Nemčiji in ZDA in je grozljivo dosti pritožb glede napak ABS-a, ampak predvsem, da bremza za trenutke ni prijela potem pa blokirala. Našel sem en primer v ZDA, ko mu je iz čistega mira bremza prijela (R 1150ST) ampak ne do blokiranja) pa ni našel napake in en primer v Nemčiji, ko mu je bremza na K1200 S (2005) prijela skoraj do blokiranja med pospeševanjem ko je prestavil iz 2 v 3. Po čitanju elektronike so odkrili napako Steuergerät/Druckmodulator oz krmilnega sistema in modulatorja pritiska, karkoli je že to.

 

Sicer pa Amerikanci masovno pišejo kako jim ti modulatorji crkujejo sploh na K in GS seriji motorjih z integralnim sistemom in da BMW zanika vsako krivdo ali obstoj težave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to spada v uno temo: Zakaj ne bi imel XXXXX motocikla?

 

Hudiča..to pa res prvič slišim. Daj poročaj če bo komu kaj vsaj približno jasno zakaj je do tega prišlo. Maš znano zgodovino motorja? Kolk časa si ga pa mel pred tem sranjem?

V tisti temi imamo video z enakim primerom pri 50 na uro. Kriv kamen na disku v luknjici...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sayo, dne 12 Nov 2013 - 22:02, pravi:

SNECER bo sigurno vedel

Kurac bo vedel, japanerji nimajo teh problemov..Šalo na stran..Iz neznanega vzroka al elektronika modula al kaj drugega, lahko senzor za ABS podaja napačne podatke, ali pa celo za hitrost, ker če je prednja blokirala je zadnja sigurno tut bremzala saj ma integral bremze..

Kar nekaj problemov je bilo in še bo s tem njihovim abs-om..

Največkrat je kolo blokiralo ko je začel goreti rdeči trikotnik in abs lučka skupaj..

Zdaj če pa ni blo nobene lučke je pa še tolko slabše..Sam sem že rahlo diplomiral iz tega a na koncu obupal in prodal vse skupaj..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prej bi reku, da je guma spustila in jo je šele potem malo obrnilo in zblokiralo...

Letos na slovakiaringu nas je kar nekaj dirkačev imelo težave, ker je med vožnjo začelo fejst trest prednje kolo. Tisti krogec narisan na gumi, ki je bil nad ventilčkom je bil po koncu dirke 30 cm naprej od ventilčka, jaz sem mislila, da so mi mogoče odpadle utež, da zato toliko trese. Tlak je bil bp. Tudi nekaj ostalih je imelo iste težave, ki jih je tekom vikenda nekoliko izboljšala neuporaba žajfe ob montiranju gum, čisto odpravili jih pa niso .

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predstavljaj si....lep soncen dan, avtocesta, pol urce se do doma,....in naenkrat bam....od mesta kjer se pozna kratka zaviralna pot in do mesta mojega pristanka je bilo 300 mt. Sila ja bila tako mocna pri blokadi kolesa da ja gumo snelo s feltne dol. Ni kej. Res ce kdo pozna koga ali pa kaksnega dobrega serviserja prosim naj vprasa kako je to sploh bilo mozno. Se enkrat hvala za odgovore. Ce koga se kaj zanima z veseljem napisem.

Lp

 

Pozdravljeni

 

Kot sem že napisal, potreben priklop na tester, pregled/snemanje zadnjih parametrov delovanja ( ABSa ), tu je odgovor, kaj se je zgodilo.

Koliko Km ima motor, kateri letnik je, kdaj je bila nazadnje menjana zavorna tekočina - s katero???????????

 

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

 

Kot sem že napisal, potreben priklop na tester, pregled/snemanje zadnjih parametrov delovanja ( ABSa ), tu je odgovor, kaj se je zgodilo.

Koliko Km ima motor, kateri letnik je, kdaj je bila nazadnje menjana zavorna tekočina - s katero???????????

 

Lep pozdrav

 

Motor bmw k1200lt l.08

 

Ta motor ima 'pametni' BMW-jev električni servo? :hmm: Ker 'navaden' ABS ne more samodejno stisnit zavore, tudi če mu kaj ne paše, to 'servo' oz. 'power assist' čudo pa lahko.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj Pervy ziv, stara znanca :) (sem David iz Lj, Solo R.) hvala za info vsem. Bom pa sporocil takoj ko bo kaj novega od forenzikov.

Lp

Oj Pervy ziv, stara znanca :) (sem David iz Lj, Solo R.) hvala za info vsem. Bom pa sporocil takoj ko bo kaj novega od forenzikov.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

 

Kot je že predhodnik napisal, ima moped svojo pamet, vendar vse kar počne, ostane v spominu, ta pa se da pregledati s testerjem

 

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!