Skoči na vsebino

Blokada prednjega kolesa na motociklu


bowla

Priporočene objave

Ce se nekomu zgodi prometna nesreca,nesreca aka smola? Za katero ni sam kriv,res ne rabi se poloznice in obsojanja oz. ozigosanja neprilagojene hitrosti... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa recimo to kar je blo pr meni dobri 2 leti nazaj. Se odpeljem od doma po klančku navzdol na glavno cest (100m), nakar mi po 50 m pri hitrosti manj kot 15 km/h prileti pred prednjo kolo sosedov maček. Seveda s prednjim kolesom zapeljem čez njega in tok smotan padem, da prebijem tank in še par stvari povijem, ob enem pa še fajn coduro pošlajsam. Ta prizor je sosed vse vidu in njegova prva reakcija je bila- kwa je z mačkom. A to pol pomen da sem bil jest kriv za padec in s tem posledično da sem si sam moral plačat popravilo za cca 500 evrov.

Torej kako je z domačo živaljo, če se ti to zgodi in veš kdo je lastnik te živali in to lahko tudi recimo dokažeš- ali lahko potem od lastnika zahtevaš da ti plača škodo ki ti jo je naredila njegova domača žival?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima sosed zavarovano hišo za take primere, pol krije zavarovalnica iz police hiše. Preverjeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sta s sosedom v dobrih odnosih ti bo plačal ali vsaj deloma poplačal utrpeno škodo,

če nista v sosedskem odnosu je edina rešitev tožba (tipično slovensko)...žal,

drugače pa iz zavarovanja civilne odgovornosti kot je zgoraj navedel Marja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marja ima prav. Če ti sosedov otrok s kolesom podrsa avto, parkiran na dvorišču, gre iz naslova zavarovanja hiše. Enako za domače živali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole nesrečo na avtocesti si ne razlagam kot blokado prednjega kolesa, ker se mi zdi nemogoče, da bi ob blokadi snelo gumo s kolesa.

Po moje je voznik ob prehitevanju pospešil na polno in pri tem mu je rahlo dvignilo prvo kolo, zaradi prehitevanja pa motor ni bil 100% pokončno. V taki situaciji avtomatsko hočemo poravnati smer tudi z zavijanjem balance. Prvo kolo je tako dobilo ponoven stik z asfaltom, ko je bilo nekaj zavito (verjetno v desno). V nadaljevanju (po stiku kolesa z asfaltom) je prišlo do vijuganja (premetavanja), ki se na nesrečo ni iznihalo, ampak je bilo vedno močnejše, pred padcem pa je balanco zasukalo do konca in takrat je snelo gumo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Po moje je voznik ob prehitevanju ...

A si ti že pomislil, da bi pravljice za otroke  pisal? Domišljijski spisi ti gredo dokaj od rok. :OK:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole nesrečo na avtocesti si ne razlagam kot blokado prednjega kolesa, ker se mi zdi nemogoče, da bi ob blokadi snelo gumo s kolesa.

Po moje je voznik ob prehitevanju pospešil na polno in pri tem mu je rahlo dvignilo prvo kolo, zaradi prehitevanja pa motor ni bil 100% pokončno. V taki situaciji avtomatsko hočemo poravnati smer tudi z zavijanjem balance. Prvo kolo je tako dobilo ponoven stik z asfaltom, ko je bilo nekaj zavito (verjetno v desno). V nadaljevanju (po stiku kolesa z asfaltom) je prišlo do vijuganja (premetavanja), ki se na nesrečo ni iznihalo, ampak je bilo vedno močnejše, pred padcem pa je balanco zasukalo do konca in takrat je snelo gumo.

Vrjem da K1200lt ne dviguje na zadnje kolo ob premiku ročke za plin :grrr

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrjem da K1200lt ne dviguje na zadnje kolo ob premiku ročke za plin :grrr

vrjamem, extra lux ljimuzin, 387kg samo ljimuzin  :yes:,

in 116 kavalov.

Popravljeno . Popravil gsxf750
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ne bi vedel, če se da K1200 s šaltanjem navzdol v 3. in s ful gasom dvigniti tam pri 120- 130.

Vem pa, da se FZ1 dvigne pri 160, res da z dvema... in naju je potem pošteno zrukalo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ne bi vedel, če se da K1200 s šaltanjem navzdol v 3. in s ful gasom dvigniti tam pri 120- 130.

Vem pa, da se FZ1 dvigne pri 160, res da z dvema... in naju je potem pošteno zrukalo!

No zdej veš ne da se :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale tema postaja bolj zabavna kot tista o ne-imetju BMW-ja.

 

Sicer pa smetimo in tepemo mrtvega konja. Zgodba je zaključena, rane se celijo, računalnik ni povedal ničesar (tako so baje rekli tisti, ki so brali podatke), izvedenci niso ugotovili nič neobičajnega in razbitina je šla svojo pot. Bogsigavedi, če ni kak versysov zli duh stisnil tiste brembove klešče...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ne bi vedel, če se da K1200 s šaltanjem navzdol v 3. in s ful gasom dvigniti tam pri 120- 130.

Vem pa, da se FZ1 dvigne pri 160, res da z dvema... in naju je potem pošteno zrukalo!

gear indikator si namontiraj če še ne znaš dobro šaltal .. če ga pa imaš potem si pa diujak ... 

Popravljeno . Popravil thumper
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gear indikator si namontiraj če še ne znaš dobro šaltal .. če ga pa imaš potem si pa diujak ... 

Ga mam...

Če še ne veš, je uporaben le za preverjanje 6. prestave pri počasni vožnji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole je pa tale rahel levi ovinek, kjer se je zgodilo... pri 160 km/h 

attachicon.gifBrez naslova.png

 

Pridemo, poslikamo, porišemo, popišemo, ... Pogrnejo in odpeljejo drugi. Je pa res, da včasih tudi pogrnemo. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa recimo to kar je blo pr meni dobri 2 leti nazaj. Se odpeljem od doma po klančku navzdol na glavno cest (100m), nakar mi po 50 m pri hitrosti manj kot 15 km/h prileti pred prednjo kolo sosedov maček. Seveda s prednjim kolesom zapeljem čez njega in tok smotan padem, da prebijem tank in še par stvari povijem, ob enem pa še fajn coduro pošlajsam. Ta prizor je sosed vse vidu in njegova prva reakcija je bila- kwa je z mačkom. A to pol pomen da sem bil jest kriv za padec in s tem posledično da sem si sam moral plačat popravilo za cca 500 evrov.

Torej kako je z domačo živaljo, če se ti to zgodi in veš kdo je lastnik te živali in to lahko tudi recimo dokažeš- ali lahko potem od lastnika zahtevaš da ti plača škodo ki ti jo je naredila njegova domača žival?

kwa je z mačkom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ga mam...

Če še ne veš, je uporaben le za preverjanje 6. prestave pri počasni vožnji.

ne ne vem ..k moj suzuki l.1981 ga ima serijsko pa za vsako prestavo svoj okenček z žarnico , ki sveti skozi številko ... tko da ne vem čemu ti pravzaprav rečeš prikazovalni prestav...

 

tole je pa tale rahel levi ovinek, kjer se je zgodilo...

attachicon.gifBrez naslova.png

 

 

Pridemo, poslikamo, porišemo, popišemo, ... Pogrnejo in odpeljejo drugi. Je pa res, da včasih tudi pogrnemo. 

 

 

Sami diujaki :P

160 po tej cesti ni divjanje ampak navadan kretenizem ... lohk ma pa bebo morilska nagnjenja poleg samomorilskih ..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni, zanima me ce ima kdo iskusnjo z blokado prednjega kolesa ker po pravici vam povem da ni lepa, sploh ce se ti to zgodi na avtocesti pri 150 km/h. Sicer policaji niso mogli zakljuciti postopka, poklicali so sodnega izvedenca da bi kaj dognal - pa ni, na koncu je sprednji del motorja pristal na policijski forenzicni skupini v Lj in se se zdaj pregleduje ( mesec in pol). Jaz pa ze 2 meseca v bolnisnici in se kar nekaj casa bom. Motor bmw k1200lt l.08

Hvala za odgovor vsem.

 

:ninja:

motorbike_accident2.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ne bi vedel, če se da K1200 s šaltanjem navzdol v 3. in s ful gasom dvigniti tam pri 120- 130.

Vem pa, da se FZ1 dvigne pri 160, res da z dvema... in naju je potem pošteno zrukalo!

 

Da ti dvigne motor pri odpiranju gasa nad /okoli 160 km/h, si pa sigurno imel zadaj na sedežu mačkonko (mačkona?) "od" 120kg+. Dobr, da ti motor sploh toliko potegne, ker je znamke Yamaha.

 

p.s.

 

Ravno pogledal cesto - ali si prepričan da ni pisalo na števcu samo 60 km/h (brez enice spredaj) ?.

Popravljeno . Popravil ankh
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!