Skoči na vsebino

Blokada prednjega kolesa na motociklu


bowla

Priporočene objave

Sicer pa ja, link je pravi, vec so pa tu pokazali...

http://www.radiokrka.com/poglej_clanek.asp?ID_clanka=184211

In ja, danes minevata 2 meseca, sem v NM, travma A13, David - motorist.

Lp, D

 Po opisu sem sklepal da je bila to ta nesreča. Sem bil na kraju nesreče in ti lahko samo rečem, imaš veliko srečo da si še med nami! Ker to je bilo pa res noro,...,razdalje od mesta trka, tvojega pristanka in kraja kjer se je ustavil motor,...nepredstavljivo. Na obeh straneh ceste pa stebrički od ograj!

Želim ti čim hitrejše okrevanje! Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bowla pacajtaj se čim prej,vem kako je,tudi sam ležim že mesec dni na traumi,sam jaz zaradi svoje neumnosti in ne napake motocikla ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bowla pacajtaj se čim prej,vem kako je,tudi sam ležim že mesec dni na traumi,sam jaz zaradi svoje neumnosti in ne napake motocikla ;)

Kje pa si v NM?

Dej se dobiva ce lahko?

Javi in lp, david

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal stara trauma v Lj,mel pa že ene 6 BMW motorjev pa z nobenim nobenih težav :)tud če bi bil v NM sem nemobilen :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal stara trauma v Lj,mel pa že ene 6 BMW motorjev pa z nobenim nobenih težav :)tud če bi bil v NM sem nemobilen :blush:

Ni kej, tud ti se pocajtej....

Lahko pa ze danes kaj vec zvem ker bom klical na policijo :)

Lp, David

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi lhk ustanovil društvo hudo padlih 2013. Poleg vzdveh ns je kr neki (meni znanih kerlcou) šlo letos. Midva z mojo sva že od julija na enem takem dopusti. Sva misla it okol Črnega morja, pa je v Bulgariji en Citroen C5 rekel "Ne bo vama uspelo, muahhahaha...":

 

 

post-38-0-15443400-1384939768_thumb.jpg

 

Lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi lhk ustanovil društvo hudo padlih 2013. Poleg vzdveh ns je kr neki (meni znanih kerlcou) šlo letos. Midva z mojo sva že od julija na enem takem dopusti. Sva misla it okol Črnega morja, pa je v Bulgariji en Citroen C5 rekel "Ne bo vama uspelo, muahhahaha...":

 

 

attachicon.gifDSC_7842_resize.JPG

 

Lp

recimo tukaj ... http://www.motosvet.com/tabla/topic/25251-koliko-nas-bo-letos-na-cesti-prezivelo/page-32

 

dobro se pozdravita!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vrho1679 upam da ni hujšega in bosta ok,tudi jaz vam želim čim prejšnje okrevanje,ko se pa rehabilitiramo in osušimo zavarovalnice lohk pa en žur ustanovimo z naslovom  Šepavci-bergla party :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ravno danes sem bil spet pri Davidu in lahko rečem, da dobro okreva. Glede na samo nesrečo, hitrosti in sile ter stebričke levo in desno je David doživel kar eno majhno serijo čudežev, ker bi bil zlahka že pokojni, invalid ali pohabljen. Na srečo se mu ni zgodilo nič od tega, čeprav je hudo poškodovan in bodo nekatere poškodbe spomin na to nesrečo vse življenje.

 

Tistemu kar je napisal lahko dodam, da forenziki še niso podali poročila. Ko bo malce bolj pri sebi, bo z zaupanja vredno osebo pobral podatke z ECU-ja ali kakorkoli temu rečejo pri BMW-ju. Zgodilo pa se je pri hitrosti 150km/h, kolikor je imel nastavljeno na tempomatu..na motorju oz. na poti pa je bil, do trenutka nesreče, že sedem ur. Očividec, katerega je neposredno pred nesrečo prehitel, naj bi izjavil, da je motor naenkrat dvignilo čez prednje kolo in Davida katapultiralo čez balanco. Poškodovana ima oba zapestja, predvidoma od siline udarca v ročice na balanci, kar lahko pomeni, da je v trenutku blokade balanca še bila obrnjena tako, da je kolo gledalo naprej.

 

Sam sem prvo pomislil, da je v temi povozil kak tujek, ki mu je prerezal pnevmatiko in/ali blokiral kolo ker imajo ti LT-ji dokaj slab žaromet (za tak motor) pa se tega ne spomni in sumi, da bi bilo kaj takšnega, saj je bil še dan in je vidljivost bila dobra.

 

Vsekakor gre za precej 'neobičajno' nesrečo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

David porihtaj se, ostalo pa že bo! Pa poročaj ko bo kaj novega!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa samo zanima kako je to težko kravo dvignu na prednje kolo,kajti pri mojem kupu železja sem

dvakrat  silom prilike bremzal na polno z prednjo bremzo,nima ABS,pa sem se obakrat gladko ulegel,ker je prednje

kolo ko je blokiralo gladko spodneslo in ni bilo niti govora,da bi se dvignil na prednje kolo 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, lepo ................................ menim, da tako vožnjo z enakim mopedom, lahko samo sanjamo ...................... no, vsaj za sebe vem, da se bi 1000% ulegel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo je videti, kaj se da delati s takšno težko zadevo. Na sprednje kolo ga pa vseeno ni spravil. Sem mislil, da bo to v videu... Pfeifferju vsaka čast.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Pozdravljeni bikerji,

Skratka minilo je 7 mesecev od moje nesreče, sem srečno doma, prestal 13 operacij, rehabilitacije, itd...kar spada zraven. Sicer sem na cca 70% zdravja ampak sem vesel in že gledam kaj bom spet kupil na dveh kolesih ;)

Povedal bi vam, da smo opravili vse teste na motorju s testerjem in glej ga zlomka - vse BP, tudi po 6 mesecih čakanja ko je bil celoten sprednji del motorja fri forenzični skupini v Lj na Vodovodni ulici sem prejšnji teden prejel klic od policije iz NM in mi sporočili da.... - je bilo z gumo, zavorami, diski,...do trenutka padca  - vse BP. sem si mislu....ne me jebat!!! Dobil sem kazen, ker sem iz malomarnosti in neprilagojene hitrosti povzročil prometno nesrečo.....kva???? sem mislu da se hecajo.

Podrobneje mi je policaj opisal kaj so videli očividci....najprej me je začelo premetavati po cesti še v fazi vožnje (predvidevam da je bila kriva sprednja guma), nato pa me je vrglo naprej v zrak preko motorja in v varovalno ograjo in naprej odbilo po vozišču. Tudi nasproti vozeči kamion je potrdil to. Skratka vse skupaj cca 300m, motor pa je bil še 70m dalje.

Kako naprej??? Motorju sem se že zahvalil za vse kilometre ki me je prevozil, ga uspešno prodal, počasi se zdravim in gledam in se rajcam kaj zopet kupiti.

Vsem želim srečno v novi sezoni in mušice med zobmi ;)

Lp, David

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmer nisi prilagodil blokiranemu kolesu....only in Slovenia! Dumbfucks!

Zelim ti cimprejsnje okrevanje,glede na pozitivo,ki jo je zaznati iz branja ne dvomim,da bo hitro ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si mogoče kaj povozil?

Nekako tako sem se jaz zvrnil s kolesom (pri bistveno manjši hitrosti in posledicami) ker se mi je košček "paličice" zataknil med gumo in strehco (lahko 1 000 000 x probam pa se kaj takega ne bo ponovilo) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo se pozdravi in z novo energijo naprej.

 

LP Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Sicer pa Amerikanci masovno pišejo kako jim ti modulatorji crkujejo sploh na K in GS seriji motorjih z integralnim sistemom in da BMW zanika vsako krivdo ali obstoj težave.

Verjetno bo ta Pervyjeva ugotovitev vzrok "rezultatu" preiskave.

Policija namreč vozi BMWje, BMW je velika in vplivna firma, nekaj kosti polomljenega lastnika pa je mala kolateralna škoda, ki se jo zlahka spregleda in zataji.

V to smer jaz razmišljam, saj mi ni jasno, kako bi nekdo na vozilu kakršno naj bi bilo omenjeno v normalnih okoliščinah začel opletati po cesti in padel.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Motorju sem se že zahvalil za vse kilometre ki me je prevozil, ga uspešno prodal, počasi se zdravim in gledam in se rajcam kaj zopet kupiti.

Vsem želim srečno v novi sezoni in mušice med zobmi ;)

Lp, David

Nam zaupaš znamko novega vozila ali vsaj katera ne bo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMW zagotovo ne bo, ker je izgubil zaupanje vanje.

 

Davida poznam in mi je zanimivo, da 7 mesecev po takšni nesreči išče drug motor. Ima neverjetno voljo in tudi telo sledi to voljo, saj zelo dobro okreva. Ko sem sam pri sebi razmišljal, ali bi po takšni nesreči še kdaj sedel na motor, moram reči, da v to nisem bil prepričan.

 

Je pa žalostno slišati, da niso popolnoma nič ugotovili in da je David ob vsem dobil famozno 'neprilagojeno hitrost'. To so pa zlahka ugotovili, ni kaj.

Popravljeno . Popravil Fritz
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bir rekel, da me je rezultat preiskave presenetil pa me žal ni. Točno to kar pišejo amerikanci, žal!

 

Davidi poznam in vem, da bo hitro spet na motorju, verjetno kakšnem brez vse te komlicirane elektronike. David drži se, pa da se spet kje na Balkanu vidimo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

David drži se in okrevaj čim prej,jaz se že lahko kakšno krajšo zapeljem pol se pa že začne telo oglašat!

Praviš 13 operacij.. :notworthy: ...mel 3 pa mi je že vsega čez glavo :dry:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

!! Dobil sem kazen, ker sem iz malomarnosti in neprilagojene hitrosti povzročil prometno nesrečo.....

Lp, David

 

jao.. :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!