Skoči na vsebino

Nakup enoprostorca


dejan983

Priporočene objave

Saj ima po svoje vsak prav in jasno tudi druge izkušnje. Po moje je tu še en velik dejavnik in to je mehanik. Jaz tem pooblaščenim serviserjem ne zaupam ker ponavadi dela tam en kup slabo plačanih mehanikov, ki tja hodijo v službo in je na takih servisih tistih pravih mehanikov "s srcem in dušo" za vzorec.

Dosti raje imam privat družinske servise kjer šef in sin tudi šraufata in se zavedata kaj pomeni zadovoljna stranka. Taki servis, ki ti tudi pri menjavi olja pregleda še ostalo (pa to ne zaračuna), te opozori kaj bi bilo počasi potrebno menjati, vgradi kak neoriginalen del ki je lahko celo boljši od originala itd.

 

Za primer: Mama ima BMW-ja (200.000 prevoženih - 16 let star). Vse laufa kot ura, ampak šele odkar ga ne vozi na uraden servis. Ko je bil avto praktično nov so se luči same včasih izklapljale med vožnjo. Na takrat pooblaščeni Integri v MB so ga priklapljali na računalnik, se praskali po glavi, se povezovali z Nemčijo, menjavali stikalo pa ni nič pomagalo. Mene so skoraj iz delavnice vrgli ko sem enkrat rekel, da more to biti nekje napaka v stiku.

Pa sem šel do mojega mehanika, ki je takoj rekel, da je nekje slab stik in je par kablov zategnil pa par kontaktov pošprical z WD-jem in ni več problema do danes.

 

Enako je z motorji, večina dobrih serviserjev ima privat servise, na uradnih pa ostajajo samo tisti, ki so preslabi, da bi šli privat. Kako pa naj bo dober mehanik in še zadovoljen če pa jih plačujejo malo več kot minimalca (konkretno recimo pri enem moto uvozniku)? 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sicer nisem pristaš VW, sploh če je govora o golfu, zame osebno nudi premalo udobja, najbolj moteča pa je skromna zvočna izolacija (dizel). Se spolnim ko sem kupil prvega golfa 5, zjutraj ko sem ga zalavfal, sem mislil ,da bo zropotala mašina, sem ugasnil in klical mehanika,ki mi je razjasnil ,da je takšen zvok normalen :blush:

Pri 6-ki so to že izboljšali, pri touranu jim še manjka,pasati pa so že boljši.Kolk gnarja ,tolk muzike.

Je pa poceni za vzdrževat, čipiranje ga ne moti,pri touranu so zadeli marsikaj...

Vsak od naštetih (ford,vw,mazda...) ima svoje pomanjklivosti, a mislim ,da jih ima vw najmanj.

Audi je pa zgodba zase :OK:  a žal ne naredijo enoprostorca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Pozdravljeni.
 
Znašel sem se v fazi, ko moram zamenjati stari avto. Namen imam kupiti novi avto. Ker imam sedaj družino sem se usmeril v iskanje enoprostorcev. Sam nisem največji strokovnjak na tem področju, zato bom vesel vsakega nasveta, usmeritve in pomoči. Predvsem, ker bo moje poizvedovanje kar precej široko.
 
No v glavnem se odločam med naslednjimi modeli:
1. Peugeot 5008
2. Citroen Grand C4
3. Ford Grand C-Max
4. Toyota Versa
5. Volkswagen Touran
6. Opel Zafira Tourer
7. Mazda 5
 

Lep pozdrav,
Dejan

 

 

 

Pozdravljen Dejan!

 

Kot si lahko ugotovil, je tudi ta tema zašla u pm, čeprav je bilo tvoje vprašanje zastavljeno z namenom, da dobiš kakšne informacije, ampak po tolkih straneh dvomim, da boš lahko izluščil kaj pametnega.

 

No, če se držim tvoje teme bi rtekel, da bi se držal recimo "nemca", tukaj mislim na Opel, v razmislek ti pa napišem še en model, ki ga ti nisi omenil in sicer:

- Peugeot Partner TePee

 

Kolega ima točno takšnega (slika) in ga ne more prehvalit. Dovolj prtljažnega prostora, panoramsko steklo, zadaj prostora dovolj, visok avto, drsna vrata ....

 

Peugeot_Partner_Tepee_front_20100515.jpg

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen Dejan!

 

Kot si lahko ugotovil, je tudi ta tema zašla u pm, čeprav je bilo tvoje vprašanje zastavljeno z namenom, da dobiš kakšne informacije, ampak po tolkih straneh dvomim, da boš lahko izluščil kaj pametnega.

 

No, če se držim tvoje teme bi rtekel, da bi se držal recimo "nemca", tukaj mislim na Opel, v razmislek ti pa napišem še en model, ki ga ti nisi omenil in sicer:

- Peugeot Partner TePee

 

Kolega ima točno takšnega (slika) in ga ne more prehvalit. Dovolj prtljažnega prostora, panoramsko steklo, zadaj prostora dovolj, visok avto, drsna vrata ....

 

Peugeot_Partner_Tepee_front_20100515.jpg

če bi meu 2.0 hdi mašino bi mogoče razmislil o njem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje je tu še en velik dejavnik in to je mehanik. Jaz tem pooblaščenim serviserjem ne zaupam ker ponavadi dela tam en kup slabo plačanih mehanikov, ki tja hodijo v službo in je na takih servisih tistih pravih mehanikov "s srcem in dušo" za vzorec.

Tu se pa strinjam in jaz bi še dodal, ne le, da ga slabo servisirajo, celo zanalašč pokvarijo avto ali zamenjajo dober del s slabim, da potem lahko kasirajo.

Na dveh pooblaščenih servisih, takoj, ko je bil avto izven garancije, so me ogoljufali in sem potem obakrat peljal avto k navadnemu mehaniku na popravilo, potem me uradni srviserji niso več videli in avto ni imel več okvar.

Pri 30 000 km so menjati zadnje ferode in stružili bobne, da je potem je res treslo ob zaviranju, prej je delalo b.p. Na 40 000 so z izgovorom, da morajo kontrolirati zobati jermen in razdreti precej okoli motorja porabili par ur dela in zamenjali en del, da je kmalu začel motor cukati. Obakrat sem okvaro popravil pri drugem mehaniku, če bi šel nazaj bi me le še bolj oskubili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!