Skoči na vsebino

Nakup enoprostorca


dejan983

Priporočene objave

A nisi ti slišal,moje in tvoje mnenje nič ne pomeni če nisi imel istega avta 20-30 let......je pa to izjavil ugleden profesor na MS....če ne vrjameš poglej v temo Zakaj ne bi imeli BMW motocikla,dam dela expertize in specializacijo :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če na 2 leti zamenjaš, je težko govoriti o zanesljivost in kvaliteti.

Glede VW. Občasno sem vozil passata, trd in neudoben, motor je bil lepo odziven, a tudi slišal se je kot, da bi se v traktorju peljal. Nasplošno dizla ne maram.

Najbolje atmosferski bencinski motor, ki ima najmanj pritiklin, ki lahko pocrkajo. Malo več sicer res popije, je pa zicer. Če se pa dosti voziš pa predelava na plin in je zadeva rešena.

 

Na kmetijah pa so praviloma dizelaši doma... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nisi ti slišal,moje in tvoje mnenje nič ne pomeni če nisi imel istega avta 20-30 let......je pa to izjavil ugleden profesor na MS....če ne vrjameš poglej v temo Zakaj ne bi imeli BMW motocikla,dam dela expertize in specializacijo :lol1:

No ja, v življenju sem se naučil, da največ pljuvajo po znamkah vozil, posamezniki, ki jih nikoli niso imeli/vozili ali jih nimajo možnosti nabaviti/vzdrževati. Jih je pa zabavno poslušati/brati, saj vse vedo, tudi to, kar sam ne bom nikoli vedel o svojem vozilu. 

 

 

 Če se pa dosti voziš pa predelava na plin in je zadeva rešena.

Plin je za kuhanje, če pa vozilo porabi preveč goriva, je ena od rešitev nabaviti vozilo z 800 ali 1000ccm, pa je šparovček pri hiši.

Nikoli ne bom razumel, zakaj ljudje nabavijo vozilo z veliko kubikažo, in mu s plinom uničijo dušo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti, ki se veliko vozi, gleda le na računico in mu ni všeč sponzoriranje naftnih lobijev ter države, ki ukrade več kot 50% davščin od cene goriva.

 

Jaz sem se pa naučil, da se prava luč pokaže šele, ko se rešiš določene znamke, potem lahko objektivno poveš o izdelku.

 

Do tedaj pa se praviloma fanatično zagovarja tako izdelek kot zgrešena investicija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Jaz sem se pa naučil, da se prava luč pokaže šele, ko se rešiš določene znamke, potem lahko objektivno poveš o izdelku.

 

Do tedaj pa se praviloma fanatično zagovarja tako izdelek kot zgrešena investicija.

X2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo si kup normaln motor,ki bo pasal tvoji višini :Psam Q7 je pa mal prevelik za tebe :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ni mi jasno zaka pa ne Forda??...

 

...vozim ga ze 7 let..galaksy-a ....pa niti ene napake...razn rednih servisof...

..prostorn..udobn..7 zicof...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nima ta VW motor notri .......................... če ni kar cela platforma ............

Ja dobra izbira, vendar kakor sem jaz razmel, se tu ne bo nabaljalo nekaj preiskušenega in rabljenega ..............................

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo si kup normaln motor,ki bo pasal tvoji višini :Psam Q7 je pa mal prevelik za tebe :lol:

:glare: hmmm ne zastopm, sej ženička je tud manjša od mene pa pašem nanjo :P , in velike igrače so pač za velike pubece :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nima ta VW motor notri .......................... če ni kar cela platforma ............

Ja dobra izbira, vendar kakor sem jaz razmel, se tu ne bo nabaljalo nekaj preiskušenega in rabljenega ..............................

...saj pa te novega vzeme....jaz sn samo povejala kak je moja izkusnja z enoprostorcem ;)..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, klasična Slovenska debata :) Jaz, moja familija in kolegi pa večinoma vsi vozimo citroene xsara picasso (3 komadi), C4 grand picasso (2 komada) in C max-e (2 komada), vsi 1,6 ali 2.0 dizle, najmlajši je star 3 leta. Noben ni nikoli imel nobenih problemov, samo redni servisi in potrošni material. Servisi in material so poceni, samo jasno ne smeš na uradne servise. Moj mehanik drugače največ servisira Nemce in prisega na Nemce (sploh VW) pa vseeno more priznat, da se nič kaj ne kvarijo manj kot Citroeni ali Fordi :) . Vsi avti imajo tam med 150.000 in 250.000 prevoženih. Dejansko so to avti ki ti nudijo ogromno za dobro ceno, sploh če kupiš kako leto rabljenega, ker pač vsi po Slovensko prisegajo na VW, bmw, japonce itd. in imajo rabljeni nizko (prenizko) ceno. Je pa to avto, ki pa potem zvoziš in ne prodajaš na 2 leti ker preveč izgubi na ceni.

Moj naslednji bo tudi verjetno Grand Picasso C4 ali S Max (navadni C4 in C max mi je premali) ker je to največ avta za relativno mali denar in ker sem zadovoljen z njimi in nimam pomislekov glede kakovosti ali vzdržljivosti.

 

Službeno sem v življenju zvozil praktično vse avte ki so jih prodajali tam od 2000 do 2010 in ko morem plačevat z mojim denarjem mi druge znamke ne upravičijo razlike v ceni. Saj bi imel kaj drugega, ampak potem v krepko višjem cenovnem razredu z kako M oznako ;)

 

Je pa res, da ti noben sosed ne bo fauš Citroena ali Forda, če hočeš faušijo bo treba Nemca, pa magari z pol manj opreme in par let starejšega :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, v življenju sem se naučil, da največ pljuvajo po znamkah vozil, posamezniki, ki jih nikoli niso imeli/vozili ali jih nimajo možnosti nabaviti/vzdrževati. Jih je pa zabavno poslušati/brati, saj vse vedo, tudi to, kar sam ne bom nikoli vedel o svojem vozilu. 

 

 

Plin je za kuhanje, če pa vozilo porabi preveč goriva, je ena od rešitev nabaviti vozilo z 800 ali 1000ccm, pa je šparovček pri hiši.

Nikoli ne bom razumel, zakaj ljudje nabavijo vozilo z veliko kubikažo, in mu s plinom uničijo dušo!

in ti boš meni pri moji vožnji rekel , da mi bo šparovček pokuril manj kot 5l benza ??? ma ni šans ..

 

pa še nekaj te bom pa prašal ... kje imaš bencinarja 0,8 ali 1,0 l mašino v 7 sedežnem enoprostorcu s prtljažnikom ranga galaxy & co ??? pa poraba 5,0l bencina ali nafte ko ga žgeš na kratke relacije...

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stari, midva se morma dobit, da te spoznam. se strinjam s tabo 100% (zdaj že v več primerih.. .)

Zmenek ?

No , jaz se žal ne morem strinjat z njim, sploh glede na to , da trdi ,da je vozil praktično vse avte ,ki so jih prodajali tam od 2000 do 2010 in druge znamke ne upravičijo razlike v ceni :blush: .

Citroen je trenutno eden najmanj kakovostnih avtov na našem trgu, da pa človek ne čuti večje razlike v vožnji med različnimi znamkami in modeli ... . :blush:

Da nebo kdo misli ,da šimfam na pamet, tud jaz sem v svoji 20 letni "kšeftarski" karieri vozil marsikaj, trenutno tudi vozim Citroena in Nemca.

Je pa res ,da je C4 všečen, to je pa tudi vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Israjli ne vem kako ti definiraš kakovost ampak meni v nobenem citroenu nič ne fali ali zgleda nekakovostno. Vsaj ne manj kot v enakem cenovnem rangu ostalih. Foter jih vozi od spačka dalje in od AX-a, ZX-a dalje..... nismo imeli ene okvare, ne on, jaz ali moji kolegi ki so na citroenih. Ne vem, mogoče imamo samo srečo.

Citroenu lahko očitate ljubitelji trdih nemcev "plavanje" na cesti, enim nam je to všeč. Tu je Ford recimo še boljši po podvozju.

 

In ja, mene noben nemc ali japonc ne prepriča, da bi dal 3,5,10.000 € več (odvisno kaj kupuješ) za avto enakih dimenzij, z enakim motorjem (+/- kak konj) in enako ali celo slabšo opremo.

 

Novega grandpicassoja (nov model) 1.6 hdi dobiš z vso možno opremo za 25.000 €, kaj dobiš primerljivega od Nemcev ali Japoncev za ta denar in z to opremo? Par let nazaj si pri Nemcih moral še električne šipe doplačat. Da ne greva gledat če kupuješ eno-dve leti starega kake so razlike v ceni. Za enak denar pa moreš Nemca kupit kar starejšega ali z bolj bogo opremo in več kilometri ali pa kako iz nemčije pripeljano kripo, ki ima naenkrat 120.000 prevoženih. Saj veš o čem ti govorim glede na to da si iz Oplotnice in jaz iz Bistrice in oba poznava kako grejo zadeve.

 

Jaz pač gledam na avte racionalno ker mi značka nič ne pomeni, mi več pomeni par 1000€, ki mi ostanejo v žepu.

 

Vse kar bi pa res imel pa je itak v rangu 50.000+ €, toliko pa ne morem in ne mislim dat za avto, pa sem vozil vse "navadne" modele Nemcev in Japoncev pa tudi avte ranga Q7 V12, ki ga menda sploh ni v SLO (130.000 € je bil nov), polno naloženo "sedmico" za tam 110.000€, pa E 63 AMG, RS6, Evota 10, Lexuse,... Edino blizu superšportnih nisem prišel ampak to je itak druga tema.

 

je pa fajn, da različno mislimo, se vsaj ne prodajajo enaki avti. Če bi vsi hoteli Citroene bi jim preveč cena zrasla :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že sama cena nekaj pove.

Tud sam sem ljubitelj Citroena, pri hiši nikoli ni manjkala kakšna xantia in xm , nebi pa nikomur priporočal tega, sploh če ni res tehnični tip.

Tist ,ki dvomi, si lahko veliko o okvarah prebere tudi na citroen forumu.

 

Je pa res, da me leta 2000 ko sem vozil xm in xantio (eno dizlco še zdaj) nebi nihče prepričal ,da audi več nudi, sploh glede razlike v ceni....bolj star, hja, mogoč bolj nor. :blush:

Kakorkoli že, iskušnje so me naučile, da mora bit avto in pes iz nemčije, za žensko pa nema veze..

Glede opreme- jo raje nimam ,kot da vsak mesec servisiram.

Glede km pa maš prav, mi iz Oplotnice smo uvažali, vi iz Bistrice pa kupovali in zbijali km :D:P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citroen.....nikoli več,...takega avta ne privoščim nikomur. Ker to so pa res polizdelki. Če ga ne znajo na pooblaščenem servisu popravit v roku pol leta, škoda besed. Govorim za C3. Avto za prevoz iz točke A do B in nič več, pa še to si lahko vesel če dela. Za nadomestni avto smo dobili Xsaro Picaso 1.6 bencin, žalost, po dveh dneh sem bil vesel ko sem  moral avto vrniti.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud sam sem ljubitelj Citroena, pri hiši nikoli ni manjkala kakšna xantia in xm , nebi pa nikomur priporočal tega, sploh če ni res tehnični tip.

Tist ,ki dvomi, si lahko veliko o okvarah prebere tudi na citroen forumu.

 

Glede km pa maš prav, mi iz Oplotnice smo uvažali, vi iz Bistrice pa kupovali in zbijali km :D:P

Uh ja, xm in xsantia pa sta bila za "poznavalce" sploh potem ko sta imela že nekaj km. Tem smo se pa mi tudi izognili :)

 

Ja, pri nas imajo vsi Audiji 120.000 :)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citroen.....nikoli več,...takega avta ne privoščim nikomur. Ker to so pa res polizdelki. Če ga ne znajo na pooblaščenem servisu popravit v roku pol leta, škoda besed. Govorim za C3. Avto za prevoz iz točke A do B in nič več, pa še to si lahko vesel če dela. Za nadomestni avto smo dobili Xsaro Picaso 1.6 bencin, žalost, po dveh dneh sem bil vesel ko sem  moral avto vrniti.... 

 

Si pač imel smolo z C3, jaz sem vozil službene C3 z 350.000 km. So bili zjahani, jasno če so bili za kurirje ampak so še kar delali.

 

No xsara picasso 1,6 bencin pa je katastrofa, totalno podhranjen motor za ta avto, z 1,6 ali 2.0 dizlom pa je druga pesem.

 

Pa saj nobenega ne silim, kot rečeno, če bo preveč povpraševanja bodo šle cene gor :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh pa ne vem zakaj bi se mu trudil razlagat (dejanu...?) itak je bil samo enkrat na tem forumu,pa še to se ne spolni več, na ktermu :whistle:

Bolš da organiziramo nekaj podobnega kot Mamutovanje, sam da je na toplem :)  pa da se lahk pripelješ s biločim .)

 

p.s. Ta Dejan pa naj za kazen kupi citroena :P

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in ti boš meni pri moji vožnji rekel , da mi bo šparovček pokuril manj kot 5l benza ??? ma ni šans ..

 

pa še nekaj te bom pa prašal ... kje imaš bencinarja 0,8 ali 1,0 l mašino v 7 sedežnem enoprostorcu s prtljažnikom ranga galaxy & co ??? pa poraba 5,0l bencina ali nafte ko ga žgeš na kratke relacije...

 

Pozdravljeni

 

Nič vam ne bom govoril, kakor tudi ne mislim prepričevati ljudi okoli sebe, koliko kakšno vozilo potroši. Če pa sme že pri tem, koliko šparovček potroši .............................. če se vozite po predpisih ( iskreno upam da ja ), vam bo potrošil manj kot 5L, če pa ste kakšen hitri Gonzales od križišča do križišča, gas/bremza, bog ne daj, ste navarni za udeležbo v cestnem prometu .................................. ja pri taki vožnji vam pa nobeno vozilo ne bo potrošilo malo .................. tudi kuhalnik na plin NE. 

In ja, v koliko niste opazili .......................... ta odgovor ni bil namenjen avtorju teme, torej nima nič skupnega z enoprostorcem.

 

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mela C3 žena,se Citroena ognem v čim daljšem loku,prvih 6 let nič bp,potem pa od turbine,glave,gretja,grelnih svečk...ma da ne naštevam....seveda je bil redno vzdrževan na poblaščenih servisih,ne zanemarjen.

Nimam te hibe,da bi moral bit VW toda ta znamka me ni nikoli pustila na cedilu in najmanj vzdrževanja sem imel(nerednega)zato sem predlagal Tourana in ne zaradi tipične Slovenske debate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js bi tut meu tourana (ravno prav velik za moje potrebe, solidno zgleda, fajn pa iz dobrih materialov je sestavljen, pa tehnično povsem ustrezen), a je žal za moj proračun predrag. zato vozim forda, s katerim sem izredno zadovoljen in bi, če bi kupoval novega, tudi za naslednji avto kupil forda, ker za vwja še vedno nimam dovolj, oz. bi moral kupiti slabše opremljenega in z slabšim motorjem, tega pa ne želim. verjamem pa, da tisti, ki si lahko privoščijo bolj "premium" znamke, so z njimi zadovoljni in jih tudi neizmerno hvalijo (si sebe predstavljam :-)

pa še nekaj je po moje zelo pomembno: če se pogovarjamo o avtih starih do cca 5let in do cca 150.000kmjev (+,-) bistvenih (tehnično vzdržljivostnih) razlik po moje med dobrim in manj dobrim ni. prave razlike se pokažejo, ko ima avto 150.000 + prevoženih.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!