Skoči na vsebino

Kupujem 50ccm za učenje vožnje


Blond

Priporočene objave

Mojstri pozdravljeni!

 

Prijateljica bo v letošnjem letu delala izpit za A kategorijo.

Ker pa še ni bila na motorju sva razmišljala, da bi bilo dobro nabaviti kakšen 50ccm motor, da bo prej lahko malo trenirala in pridobila občutek in prepotrebne izkušnje, ki jih bo potem izpopolnila v avtošoli.

 

Torej razmišljava o nakupu nekaj v smeri Aprilia RS50, Yamaha TZR 50 ali nekaj podobnega.

Tega bi imela samo to sezono in ga potem zamenjala za kaj bolj resnega.

 

Ali priporočate koga, ki prodaja katerega od omenjenih ??

 

LP
Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno rabljeno ne?

Vem za eno tzrko iz mojih koncev in pa za eno dt-jko (yamaha), ki jo prodaja moj prijatelj, ce ji sede tak tip vozila

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst bi sicer predlagal APN6 - pocen, lahek za vozit, vzdržljiv tud če mal po tleh pade ni škode...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

APN je super za začetnika. Ravno dovolj, da ti pride sklopka, menjalnik in zavore v podzavest. Je tudi daleč najcenejši nakup. Vemo, pa da zgleda bolj tak tak :D

Smotano je, da v Sloveniji ne moremo vozit 125ccm z izpitom za avto. Tam bi ji nabavil klasiko Yamaha YBR 125, da se navadi. Pa s 125ccm dejansko ne oviraš prometa in ne ogrožaš sam sebe, ko te tovornjaki prehitevajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer nisem vozil nikoli 50cc na prestave, zato ti lahko povem da sem šel v avtošolo direkt brez da bi probal motor na prestave vozit, najprej sm eno uro vozu okoli TW125, potem ER5 potem CBF600... in če nimaš 2 leve noge in malo posluha za motor je krivulja učenja hitra (seveda pogoja da pa voziš usaj prej dosti bicikle al pa skuterje da ne stojiš ravn kot palca gor)

Tako da če kupuješ 50cc, kupit akega da bo potem uporaben, torej ali kakšen tomos za do štacune(ali pa kakšno 14ko, da ima potem vsaj vrednost kot starodobnik), ali akšen supermoto za slalomirat po mestu.

Super sport oblika ne vem če je najbolj primerna za učenje ker je ponavadi obračalni krog malce večji (vsaj jst ne vem če bi naredil poligon za 50cc z RS50 ko sem imel 14 let)

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še malo bolj podrobno predstavim zadevo.
Začela je že voziti v jeseni, opravila 8 ur vendar je za prehod na ER5 prehitro. Potrebovala bi vsaj še nekaj ur za "trening".

Ker pa vsaka ura v avtošoli stane kar nekaj denarja bi preden nadaljuje "trenirala" na poligonu/cesti in pridobivala izkušnje.

in ja ... ženska kot ženska o APNu niti slišat noče ;)

 

Ja nabavili bomo enega rabljenega, ugodnega 50ccm za čez poletje in potem gre v prodajo naprej...

 

Zanski18 daj povej kaj več o tem TZRu, DT ne bo prišel v poštev .....

 

kdo bi si mislil, da bom pri 35letih kupoval moped ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem za te 2, obe sta dobri

Prodaja pa se moj sosolec eno, vendar ti jo nepriporocam, saj je zlomu ze tri sete plastik (desnih :O ) tako da je biu motor dost na tleh

Saj so z moje okolice

Odvisno kaki "budget" imata

Sicer so pa am6 masine super! (Pred 125 sem mel 3 leta 50ccm, sedaj jih pa se z veseljem poservisiram :) ) evo 2:

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7616546

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=8240229

Pa srecno voznjo vama (predvsem njej) zelim, lp ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!