Skoči na vsebino

Problem pri registraciji


Marko MT-03

Priporočene objave

Kupil sem rablejen motor Yamaho mt 03 in je prejšni lastnik nanj dal in homologiral akraovič izpuh.Danes sem šel na registracijo in mi je rekla da morm imeti homologacijski karton(kopijo) od lastnika :/

Imam potrdilo od RTI Maribora da je homologiran motor in je vse vnešeno v računalniku in sploh ne vem kaj naj zdej nardim da dobim ta krton kr prejšnji lastnik mi je rekeu da so ta krton pridržali na RTI-ju!

 

 

Ma kdo prosim kakšno mnenje, izkušnjo s tem kr jst sm frišn pri teji stvari :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto na kratko: -pritisni na prejšnjega lastnika, da ti da zraven homologacijski kartonček. Po moje te je naplahtal, da je homologirano. Lahko pa, da se motim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil sem rablejen motor Yamaho mt 03 in je prejšni lastnik nanj dal in homologiral akraovič izpuh.Danes sem šel na registracijo in mi je rekla da morm imeti homologacijski karton(kopijo) od lastnika :/

Imam potrdilo od RTI Maribora da je homologiran motor in je vse vnešeno v računalniku in sploh ne vem kaj naj zdej nardim da dobim ta krton kr prejšnji lastnik mi je rekeu da so ta krton pridržali na RTI-ju!

 

 

Ma kdo prosim kakšno mnenje, izkušnjo s tem kr jst sm frišn pri teji stvari :/

Kontaktiraj firmo Akrapovič daj jim vgravirano številko auspuha dobil boš nov kartonček in z njim nanovo homologiral brez težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto na kratko: -pritisni na prejšnjega lastnika, da ti da zraven homologacijski kartonček. Po moje te je naplahtal, da je homologirano. Lahko pa, da se motim...

Ja mi je tam k sm ga šou registrirat je v računalnik preverla na št šasije in je vse lepo vpisano sam krtončka ni :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kontaktiraj firmo Akrapovič daj jim vgravirano številko auspuha dobil boš nov kartonček in z njim nanovo homologiral brez težav.

Res najlepša hvala za nasvet takoj jutri bom še tja klical in da vidim kaj se da!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tebi slučajno homologacija manjka?? bel a4 format?? oz starejše homologacije so malo manjše. ker če nimaš homologacije moreš zaprositi za duplikat na upravni enoti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tebi slučajno homologacija manjka?? bel a4 format?? oz starejše homologacije so malo manjše. ker če nimaš homologacije moreš zaprositi za duplikat na upravni enoti

Dobil sem samo potrdilo od tam kjer je motor homologiran in to je to glede rora :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne od rora v mislih imam homologacijo od motorja in na to homologacijo ti dopišejo zadej stvari ki jih imaš zamenjane ter homologirane na motorju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne od rora v mislih imam homologacijo od motorja in na to homologacijo ti dopišejo zadej stvari ki jih imaš zamenjane ter homologirane na motorju

Ja sej glih to homologacijo bi rabo in ne vem kje nej zdej to dobim 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti manjka homologacijski kartonček pol imaš samo dve opciji, al naj ti ga lastnik pošlje (če je pred kratkim homologiral auspuhe so mu res kartonček tam zadržali, oz. še čaka na vpis kar lahko traja tudi kaka dva tedna), če jo je pa izgubu pa naj ti pove da je izgubljena pa daš narest duplikat. kakorkoli pa moraš z lastnikom razčistit kje je ta nesrečna homologacija. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti manjka homologacijski kartonček pol imaš samo dve opciji, al naj ti ga lastnik pošlje (če je pred kratkim homologiral auspuhe so mu res kartonček tam zadržali, oz. še čaka na vpis kar lahko traja tudi kaka dva tedna), če jo je pa izgubu pa naj ti pove da je izgubljena pa daš narest duplikat. kakorkoli pa moraš z lastnikom razčistit kje je ta nesrečna homologacija. 

kje pa bi pol dubu ta douplikat kartona če je izgubljen?

 na upravni enoti ali kje drugje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej...pa zakaj bi ti nekaj urejal, kje je kartonček...? Ob prodaji motorja mora biti to zraven. Amen. To ti je skoraj kot prometna. Pritisni na prejšnjega lastnika. Naj zrihta duplikat (če je pred kratkim homologiral, je pa tako že cikadina napisala, da pride po dveh tednih). Vprašaj lastnika. Če ga je on izgubil, naj zrihta duplikat. Ne vem zakaj bi si ti še s tem delal stroške...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, jst tudi nimam kartončka homologacije, (sicer ima moj motor 10+let), kartonček dobišt am kjer je bil prvič registriran, torej pri uradnem zastopniku dobiš original kot ko je bil motor nov, če je bilo vse homologirano na RTI, greš na RTI in prosiš za duplikat.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej...pa zakaj bi ti nekaj urejal, kje je kartonček...? Ob prodaji motorja mora biti to zraven. Amen. To ti je skoraj kot prometna. Pritisni na prejšnjega lastnika. Naj zrihta duplikat (če je pred kratkim homologiral, je pa tako že cikadina napisala, da pride po dveh tednih). Vprašaj lastnika. Če ga je on izgubil, naj zrihta duplikat. Ne vem zakaj bi si ti še s tem delal stroške...

jst

 

ok, jst tudi nimam kartončka homologacije, (sicer ima moj motor 10+let), kartonček dobišt am kjer je bil prvič registriran, torej pri uradnem zastopniku dobiš original kot ko je bil motor nov, če je bilo vse homologirano na RTI, greš na RTI in prosiš za duplikat.

Res vsem se fulllzahvalujem kr ste bli potrpežljivi z mano in problemom jutri bom še mal zatežiu lastniku in mu bom rekeu naj gre na rti po duplikat :))

Hvala vam res!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lastniku nimaš več kaj težit ker ti ne more pomagat tudi če bi ti hotel saj lahko za duplikat bilokaterega dokumenta zaprosi le lastnik (to si sedaj ti) tako da si si pri tem sam kriv ker si kupil motor brez vseh dokumentov oziroma nisi pregledal in se pozanimal kaj vse potrebuješ. Tako da boš te stroške nosil sam. Za homologacijo pa lahko kot sem ti že napisal zaprosiš na upravni enoti in ni potrebno da je uradni zastopnik (ne vem pa kje je stvar ceneje zna bit da na UE,)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no najprej treba ugotovit kje ta homologacija sploh je (al se res še vpisuje al pa se je nekam izgubila). 

drugače pa na tej strani https://e-uprava.gov.si/e-uprava/emrvl.euprava vpiši potrebne podatke in ti vrže vn tako podatke iz prometnega, kot tudi iz homologacije. če velja informacija iz avto forumov ti lahko duplikat homologacije naredijo tudi na lpp (oz. drugje kjer delajo homologacije), če prineseš to izgubljeno homologacijo natisnjeno, oz. vsaj veš številko homologacije. Drugače ti more al UE, kjer je bil motor prvič registriran al uvoznik, ki je prvi opravljal homologacijo to poiskat in se na podlagi tega naredi duplikat. tako da nekaj sitnosti boš zgleda imel, če se je zadeva res izgubila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem, izdaja duplikat homologacijske listine uvoznik oz. prodajalec in ne UE.

 

Potem pa ne vem zakaj sem jaz dobil tam duplikat in to za motor kateri sploh nima uvoznika v sloveniji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker ene UE hranijo kopije (čeprav tega po zakonu niso dolžne, dolžni so hraniti le "lastne" dokumente) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

duplikat izda tisti ki je izdal original. torej pri mot. kupljenem v SLO je to generalni uvoznik. pri uvoženih motorjih pa pač organizacija kjer je bil pridobljen prvotni homol. karton. (RTI, LPP...) . za UE sicer prvič slišim, da bi tam dobil homol.., tako da glede tega ne vem. ni pa nek blazen postopek, pokličeš, poveš kaj bi rad, pošlješ kopijo prometne, in je to to.

 

drugače pa, kot sem že napisal 1x: homologacijski karton in Db killer od avspuha. dve stvari ki se skoraj obvezno "izgubita" pri rabljenih motorjih.. :wacko: no, poleg servisne knjige..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam pa eno vprašanje v zvezi z zavarovanjem, ki sicer ni del te teme se pa nekoliko navezuje. Ali obstaja kakšna varianta za prenos bonifikacije 50% (pr4?) na drug motor istega lastnika...sepravi na enem obdržiš 50% na drugega pa teh 50% po polici prvega preneseš. Ker mi je to drugi motor bi takšna bonifikacija prav prišla. Vem da se lahko prenese z sorodnika (kar sem v preteklosti za prvi motor koristil) in da nekje če gre sorodnik na drugo zavarovalnico ne komplicirajo in ta prenos bonifikacije omogočijo....Vaša mnjenja in kako imate sami to urejeno so zaželjena... :) Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam pa eno vprašanje v zvezi z zavarovanjem, ki sicer ni del te teme se pa nekoliko navezuje. Ali obstaja kakšna varianta za prenos bonifikacije 50% (pr4?) na drug motor istega lastnika...sepravi na enem obdržiš 50% na drugega pa teh 50% po polici prvega preneseš. Ker mi je to drugi motor bi takšna bonifikacija prav prišla. Vem da se lahko prenese z sorodnika (kar sem v preteklosti za prvi motor koristil) in da nekje če gre sorodnik na drugo zavarovalnico ne komplicirajo in ta prenos bonifikacije omogočijo....Vaša mnjenja in kako imate sami to urejeno so zaželjena... :) Hvala.

 

Jst imam zavarovana avtomobila pri Triglavu (50% bonus), ta isti bonus mi upoštevajo tudi pri motorju. Na vprašanje ali lahko imam 2 motorja s 50% bonusa, sem dobil odgovor, da jih lahko imam tudi 10.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!