Skoči na vsebino

Bojkot moto-društev spodnje Štajerske in Koroške regije


solorider

Priporočene objave

Bo treba spet začet nosit "soloriders" znak :)

Sicer sam nisem za članstvo v kakršnemkoli klubu/združenju/itd... ki bi me kakorkoli obvezovalo in utesnjevalo ali pa mi predpisovalo kakršnakoli pravila v zvezi s preživljanjem časa na mojem motorinčku in tudi vozakam se naokoli najraje sam (Solorider, si me malček prehitel s svojim nickom  :blush: ) ampak po temle bi se nalašč včlanil med "Soloriderje". Itak sem to že, sam nalepka mi še manjka,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobro da nič ne štekam, pa se raje z motorjem vozim...a ni to poanta, ali sem kaj zamešal? Politika je pa itak prasica, kakršnakoli že...z njo naj se ukvarjajo tisti ki imajo v življenju preveč časa.  :fyou:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam kaj vse ne stlačjo skup ... blagoslov , strežba zgoraj brez pa po možnosti še striptis ...

kje pa je spisek vseh klubov te regije ?

 

Naših dinarčkov se ne bi odrekli, banda .... če bi bil v takšnem klubu bi sam odstopil iz njega. Kako bi zgledalo, če bi prišli na moto zbor moji prijatelji in bi jih že na vhodu pričakal in bi jim ukazal slečite lajbiče in jakne..... bolano!

Enim videti še ni zadosti birokracije/pravil/zakonov, seveda pa raznorazne :SS inštitucije, take ali drugačne ne morejo brez tega............ je pa na koncu vse v kurčevem C€$HU

 

 

podpiram bojkot :ninja:

 

 

Še je zdravih dosti klubov doma in v tujini, kjer bomo uživali in se veselili. Zato se moramo organizirat in bojkotirat to drhal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kva ste tečni

dej pejte se vozit, brez pof..... znakov al karkol že

itak ljudje rabmo skupine, družbe, klube, takeindrugačnekrnekikrogeokolsebe....

 

še dobr da pašem med črne ovce da se me to ne tiče....

 

da se vam da, pa pit kafe doma pa nabijat na MS je velik bolj enostaven ko na motozboru se pričkat če lah tist kafe plačaš :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MC-ji/MK-ji (you know - freedom, veter v laseh etc.) znajo biti vedno zanimivi, kadar se obnašajo kot najbolj konzervativne organizacije, npr. katoliška cerkev. In seveda v popolnem nasprotju s tistim freedom etc.

 

Odgovori se jim, na enak način - če ste proti splavu, potem tega ne počnite vendar ne težite drugim s tem. Če ste proti Solotom, potem ne nosite teh oznak vendar drugim ne težite s tem.

 

Če organizirajo srečanja in je to skladno z zakonom (!!!), imajo pravico določati kakšna pravila veljajo na srečanju. Komur to ne ustreza, naj na takšna srečanja ne hodi. End of story.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako, kot je napisal Fritz.

Všeč mi je, da so Šparoni že na samem vabilu napisali, kdo ni zaželjen. Konec koncev, oni prirejajo, vso pravico imajo postaviti pravila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me mine, da bi se kamorkoli včlanil, ker se prvo prepucavate kdo ima večjo pravico, da sploh obstaja, potem bi radi, da pa še k maši pridem (po odpustke za večerni striptiz?):ninja:

 

Namesto, da bi skupaj držali kot motoristi se še tu med nami zganja politika in elitizem. Kot, da tega že tako ali tako ne bi imeli dovolj ...
Hvala, a ne hvala! 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MC-ji/MK-ji (you know - freedom, veter v laseh etc.) znajo biti vedno zanimivi, kadar se obnašajo kot najbolj konzervativne organizacije, npr. katoliška cerkev. In seveda v popolnem nasprotju s tistim freedom etc.

 

Odgovori se jim, na enak način - če ste proti splavu, potem tega ne počnite vendar ne težite drugim s tem. Če ste proti Solotom, potem ne nosite teh oznak vendar drugim ne težite s tem.

 

Če organizirajo srečanja in je to skladno z zakonom (!!!), imajo pravico določati kakšna pravila veljajo na srečanju. Komur to ne ustreza, naj na takšna srečanja ne hodi. End of story.

ali so vsi člani klubov te zmks regije , ki so ( če so imeli ) imeli našite male našitke solotov na lajbčih pred tem odlokom te našitke odstranili s svojih lajbčev takoj po sprejetju oodloka te regije zmks? ker če jih niso:  ________________________________ (vpišite mnenje) .......

 

iz navodila zmks za ustanavkjanje novih moto klubov:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

2.2. KODEKS KLUBSKE MOTO SCENE

    klubske »barve« ali klubski znaki so ena izmed največjih »svetinj« kluba zato tudi z oznakami drugih klubov (nalepke, majice, zastave, našitki,. .) vedno ravnaj spoštljivo ali pa jih raje ne vzemi;

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- torej so člani klubov , ki so člani zmks dolžni spoštovati kodeks klubske moto scene ...

- torej so dolžni spoštovati vse našitke , ki jih pripnejo na svoj klubski brezrokavnik . lajbič ..

- torej so dolžni ob takem odloku kot ga je sprejela regija vsi člani klubov te dotične regije odstraniti vse našitke neregistriranih klubov 

- torej so dolžni zavrniti vse obiskovalce - člane klubov kateri so člani zmks - ki imajo našitke               neregistriranih klubov !!!če ne želijo spoštovati odloka te regije na čigar ozemlju je prireditev!

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-          spoštuj druge klube in motoriste in vrnili ti bodo spoštovanje!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

nikjer ni z besedo omenjeno da se spoštuje samo klube in motoriste v teh dotičnih klubih , ki so registrirani kot društva in kot člani zveze zmks ... in kolikor vem se tako spoštljivo do teh našitkov obnašajo tudi civili , ki imajo majhne našitke pritrjene na civilne brezrokavnike !

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

si napisal srečanje kar se mi zdi malce ohlapen pojem ... 

 

ali javna prireditev z javnimi vabili v medijih ( lokalnih časopisih , regijskih časopisih , slovenskih časopisih , po radiu , televiziji , javnih socialnih omrežjih etc ... v javni ali privatni lasti , ki podlegajo slovenskim zakonom o javnih občilih ) ki je organizirana na prostoru v javni lasti in s podporo ali sponzorstvom javnih ustanov ( kar občina sigurno je - no vsaj jaz še nisem slišal da bi bla kakšna privatna občina s privatnim objektom ???) , ki se financirajo v celoti ali delno iz javnega državnega proračuna v katerega vsi odvajamo sredstva   ter je za obiskovalce brezplačna :

 

    ali res lahko prireditelj določa "dress code" obiskovalcev ? ( ki so posredno s plačili davkov in dajatev tudi omogočili to javno  prireditev )

 

no saj to je kost za obirat za strokovno podkovane pravnike ...mogoče pa se najde kakšen , ki nam to lepo strokovno razloži ...

Popravljeno . Popravil thumper
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@thumper a veš kok ti občina plača da narediš moto zbor. NIČ. Če si na občinski zemlji plačaš najemnino po ceniku občine, če si na privat zemlji plačaš najemnino po dogovoru z lastnikom, občini plačaš vse vloge in dovoljenja ki ti jih izda skupaj z dovoljenjem za povečanje hrupa itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa jebemu,zdele sem čist zmeden....kaj je zdaj, lahko nardim zdej krog okol bajte al ne :slap:

Jaz nimam več jajc se vozit okoli hiše v jakni z našitkom "kvazi" moto kluba:

post-1419-0-36443200-1398529400_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen.
Kot eden izmed mnogih članov našega kluba, spoštujem slehernega motorista, motoristko in vse ostale udeležence na cesti in drugot, sploh pa kot vas čoperiste in še marsikoga drugega!!!
sploh ker se že poznamo vrsto let pa seveda upam da se še bomo naprej....
kar se tiče pa tega sklepa ZMKS ( osebno se ne strinjam z njim ) kar sem tudi napisal pred nekaj časa nazaj na našem dogodku moje mnenje, smo pa zdaj kot taki napadeni bili od zveze kaj se gremo in zdaj še od drugih.
zadeva ni zrastla na zelniku našega kluba, sploh pa mi ni ušeč, da če se že sprejemajo neka pravila, da se to dogaja samo na tej štajersko - koroški strani Slovenije
Vemo tudi, da smo s tem zgubili marsikaterega obiskovalca.
Upam pa, da se v naprej ko se srečamo, nebomo grdo gledali zaradi zadev ki jih določajo drugi.
LP in varno vožnjo še naprej

Takole mi pišejo člani teh klubov kako se počutijo in se bojijp, da bodo zgubili marsikaterega prijatla!  Ne imenjujem človeka, da ne bi imel težav...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako lahko en lajbč vpliva na to kdo je tvoj prijatelj pa kdo ne? :kva1:  in kako lahk zarad labča zgubiš prjatla?  a to so uni virtualni frendi?

mogoče bi morali pa najprej ugotovit kdo je sploh pravi prijatelj. ....

 

ah ja.... smešni ste že :)

 

tale grb bo na mojem rdečem lajbču, sam da si najdem cajt da ga skup spravm :OK:

 

 

 

post-21285-0-02399800-1398542710_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

država  propada  a  vi   se  kurcite.

Zrihtaj državo in se mi ne bomo kurčili...   in zdaj začni misliti kaj si napisal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako lahko en lajbč vpliva na to kdo je tvoj prijatelj pa kdo ne? :kva1:  in kako lahk zarad labča zgubiš prjatla?  a to so uni virtualni frendi?

mogoče bi morali pa najprej ugotovit kdo je sploh pravi prijatelj. ....

 

ah ja.... smešni ste že :)

 

tale grb bo na mojem rdečem lajbču, sam da si najdem cajt da ga skup spravm :OK:

 

 

 

attachicon.giffuck-off.jpg

 

 

Ne gre za lajbič... jaz imam jakno in ko me bo zeblo me boš ti grela?

 

Gre se mi da jim zjebem te žegne in moto zbore in nič drugega....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

država  propada  a  vi   se  kurcite.

 

Zrihtaj državo in se mi ne bomo kurčili...   in zdaj začni misliti kaj si napisal....

 

čisti lapsus,hotel je napisat:

 

država se kurči a mi propadamo

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

.

tale grb bo na mojem rdečem lajbču, sam da si najdem cajt da ga skup spravm :OK:

 

 

 

attachicon.giffuck-off.jpg

 

čuj dekle,a zrihtaš tudi meni en tak grb :yea2: ....samo potem sva že kvazi MK :hmm:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še sreča, da ne hodim na te čredne dogodke, ker bi sedaj razmišljal ali moram tistega uhatega vragca od Daineseja dol spraskat z hrbtnega dela jakne, al lahko gor ostane :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako, kot je napisal Fritz.

Všeč mi je, da so Šparoni že na samem vabilu napisali, kdo ni zaželjen. Konec koncev, oni prirejajo, vso pravico imajo postaviti pravila.

 

To ni res, ker če bi to bilo res, potem se bo nekdo spomnil in na vrata gostilne, mesarije ali kulturnega doma napisal: samohranilkam, južnjakom, gayem, črncem vstop prepovedan! 

 

Ko so nacisti prišli po komuniste,

sem ostal tiho;

nisem bil komunist.

Ko so zaprli socialne demokrate,

sem ostal tiho;

nisem bil socialni demokrat.

Ko so prišli po sindikaliste,

nisem spregovoril;

nisem bil član sindikalistov.

Ko so prišli po jude,

sem ostal tiho;

nisem bil jud.

Ko so prišli po mene,

ni bilo nikogar več ki bi spregovoril.

Martin Niemoeller 1976

 

 

Najbolj grozljivo je da to počnejo ljudje, ki naj bi sledili Jezusovem nauku in organizirajo blagoslove po tekočem traku! Jaz v tem ne vidim nič krščanskega. 

Sicer, mi ni jasno kako odlok ZMKS velja samo za določen teritorij RS!!!!! Smrdi, Smrdi smrdi!

​Kaj pravi blagoslovljen  predsednik Pungerčar? 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni res, ker če bi to bilo res, potem se bo nekdo spomnil in na vrata gostilne, mesarije ali kulturnega doma napisal: samohranilkam, južnjakom, gayem, črncem vstop prepovedan! 

 

V mojem postu je pisalo: 'Če organizirajo srečanja in je to skladno z zakonom (!!!)...' v smislu, če organizirajo dogodke in če so ti skladni z zakonom. Če so javno oznanjene navedbe o segregaciji 'drugače oblečenih' res protizakonite, potem jih prijavite ustrezni inštituciji.

 

Ali Jezusov nauk vključuje škropljenje motorjev z vodo, ostaja misterij. A če je komu to ljubo, ne vem zakaj tega naj ne bi počel. Saj nas ostale nihče ne sili, da bi se teh dogodkov morali udeleževati. Ali pač?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

baddad, saj načeloma imaš prav. Samo, zakaj bi rinil z glavo skozi zid (tja, kjer nismo zaželjeni)...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Majbe ni prava tema za to vprasanje.. Sam zakaj so toti mk in mc tak občutljivi na tote znake na lajbičah? Pa koji če jim k.u.r.ac?

Namesto da bi rekli pridite vsi..tudi nemotoristi itd, da vidite da smo dobri ljudje... Te se je.be.jo. z nekimi pravili

To je recimo tako kot bi ti rekli da nesmeš bit na igrišču ali tekmi če nosiš svoj dres in nisi član nobenega kluba?

Lp

Popravljeno . Popravil Matej207
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V mojem postu je pisalo: 'Če organizirajo srečanja in je to skladno z zakonom (!!!)...' v smislu, če organizirajo dogodke in če so ti skladni z zakonom. Če so javno oznanjene navedbe o segregaciji 'drugače oblečenih' res protizakonite, potem jih prijavite ustrezni inštituciji.

 

Ali Jezusov nauk vključuje škropljenje motorjev z vodo, ostaja misterij. A če je komu to ljubo, ne vem zakaj tega naj ne bi počel. Saj nas ostale nihče ne sili, da bi se teh dogodkov morali udeleževati. Ali pač?

Jaz nisem repliciral na tvoj post.

Nikjer nisem napisal, da bi prepovedal blagoslov. Na njih preprosto ne hodim, a če je komu to ljubo, ne vem zakaj tega naj ne bi počel.

Tako kot je moja pravica, da  na forumu povem kaj si mislim. 

Če smo že pri misterjih, zaenkrat še ni enega materialnega dokaza, da je Jezus sploh živel! 

Če nekdo organizira blagoslov se mi zdi logično, da tudi sledi krščanski etiki in o etiki je tekla beseda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!