Skoči na vsebino

Upokojenci za volanom


Vale

Priporočene objave

Lucija, 30.01.2002, popoldan

91. letni voznik osebnega vozila se je najprej zaletel v osebni avtomobil, ki je bil parkiran ob robu cestišča. Pri nadaljevanju vožnje je iz neznanih razlogov zapeljal na nasprotni vozni paz in se zaletel v nasproti se vozeč avtobus. Zaradi hudih poškodb je na kraju nesreče umrl. Izpit mu je potekel leta 1995.

Podobna nesreča se je zgodila včeraj v Ljubljani, kjer je za hudimi poškodbami umrla 61. letna voznica, sopotnica pa je hudo poškodovani.

Takšnih in podobnih je na cesti dosti. Zaradi takšnih je lani umrlo na naših cestah tudi nekaj motoristov. Zmeraj, ko slišim podobne informacije mi dvigne pritisk. In kaj so dosedaj v naši vladi in parlamentu naredili, da se to ne bi več dogajalo :?: :?: :?:

Pred dobrim mesecem dni je v križišču zapeljal pred mano avtomobil, ki je, ko je zavijal desno, namesto, da bi zavil na cestišče, svojo pot nadaljeval po kolesarski stezi. Po 100m vožnje mu je le kliknilo, da ne vozi po cesti in je napako popravil. Ko sem ga na obvoznici prehitevala sem videla v avtu starejšega možaka s klobukom, prilepljenega na prednjo šipo, ki očitno ni točno vedel kaj dela na cesti in kaj počne :shock: :evil: :shock: :evil:

GROZA :!: :shock: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, kar se tiče 91-letnega voznika se strinjam s teboj. Zadnjič sem videla par, oba s palčko, vsa zmedena, ko sta iskala svoj avto v BTC. Tak voznik je zame potencialni morilec, saj ni sposoben reagirati kot bi bilo potrebno... To ni nič drugače, kot bi dal majhnemu otroku nabito pištolo v roke.

Ampak 61 let, tu pa malo pretiravaš. Poznam nič koliko ljudi, ki so stari toliko, pa med njimi ni niti enega, ki bi rekla, da ni več primeren za v avto.

Mislim, da bi moral biti zakon, ki bi po neki določeni starosti preverjal psihofizične sposobnosti voznikov vsako leto. Kakor je kruto nakomu vzeti možnosti za vožnjo, ker je za mariskoga to velik šok, pa je še bolj kruto, če se po njegovi zaslugi nekdo ponesreči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lucija, 30.01.2002, popoldan

91. letni voznik osebnega vozila se je najprej zaletel v osebni avtomobil, ki je bil parkiran ob robu cestišča. Pri nadaljevanju vožnje je iz neznanih razlogov zapeljal na nasprotni vozni paz in se zaletel v nasproti se vozeč avtobus. Zaradi hudih poškodb je na kraju nesreče umrl. Izpit mu je potekel leta 1995.

To so Nedeljski vozniki :wink: Bljek :!: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da bi moral biti zakon, ki bi po neki določeni starosti preverjal psihofizične sposobnosti voznikov vsako leto. Kakor je kruto nakomu vzeti možnosti za vožnjo, ker je za mariskoga to velik šok, pa je še bolj kruto, če se po njegovi zaslugi nekdo ponesreči.

Mislim, da je zakonska meja 65 let.

Problem se lahko pojavi tudi pri nižjih starostih. Zdravnik, ki ugotovi, da nekdo ni zmožen vožnje nima nobene osnove, da sporoči oz. zahteva izredni pregled psihofizičnih sposobnosti pacienta.

Poznam primer, ko ima človek samo še 20% vida že 10 let, poleg tega je že 2 leti brez noge, izpit pa še vedno ima. Noben od zdravnikov v tem času ga ni vprašal, ali vozi avto. Hvalabogu je tako priseben, da že od vsega začetka ne sede za volan.

Kaj je pa največja ironija? Pred enim mesecem so mu podaljšali vozniški izpit. :? Namesto, da bi šel sam, mu to opravila žena. Podaljšal ga je pa samo za to, da dobi stavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je zakonska meja 65 let.  

Nope, po trenutno veljavni zakonodaji ti avtomatsko podaljšajo vozniški izpit do 85. leta!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobna nesreča se je zgodila včeraj v Ljubljani, kjer je za hudimi poškodbami umrla 61. letna voznica, sopotnica pa je hudo poškodovani.

Ja take in podobne gledam v industrijski coni Rudnik. Sam se veckrat tam peljem. Nekajkrat bi jo tudi sam skoraj skupil. Pa problem ni v strosti ampak v necem drugem. Folk pride tja z namenom, da bo kaj kupil ali pa se pogovarja in v avtu si kazejo kaj so kupili. Gledajo, debatirajo, razglabljajo, to da med tem vozijo avto je pa itak drugotnega pomena, kaj sele, da bi opazovali kaj se ogaja okoli njih na cesti. Tako je bilo verjetno tudi pri nesreci pred dnevi. Le da "na sreco" nista s svojim izsiljevanjem prednosti zaprli poti motoristu ampak sleparju.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je zakonska meja 65 let.  

Nope, po trenutno veljavni zakonodaji ti avtomatsko podaljšajo vozniški izpit do 85. leta!

Da te popravim do 80! 8) Poglej v kako vozniško! :wink:

Se pa strinjam da marsikdo že pr 60 ni več za volan! Naj to dokaže pri zdravniku pa recimo na kakšnem simulatorju ali kakšni uri vožnje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izpiti se po novem avtomatsko podaljšujejo do 80-leta.

Če se ti zdravstveno stanje bistveno poslabša (vid, refleksi...) moraš sam oditi na zdr. pregled, pri 80-ih moraš pa obvezno na zdravniški in psihološki pregled, kjer zdravnik in psiholog ugotovita tvojo (ne)zmožnost za vožnjo z vozili ustrezne kategorije.

Seveda pa v naprej ne more nihče preprečiti 91-letniku brez izpita, da se vsede v svoj 15 let star avto z 12000 prevoženimi km in brez ztavorne tekočine, da se odpelje v nedeljo na izlet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob študiju delam v zasebni okulistični ordinaciji, kjer se med drugim opravljajo tudi operacije sive mrene. Pogosto srečam ljudi, ki imajo manj kot 20% vida (seveda z očali!!!) in vseeno vozijo.

Običajno se vzdržim komentarjev, sodu pa je izbil dno gospod, ki mi je na kontrolnem pregledu po operaciji zaupal, da je sedaj presrečen, ker lahko spet "sam" vozi avto. Nasmehnil sem se mu in ga vprašal, kdo ga je prej okoli prevažal, on pa mi odgovori, da je zmeraj vozil on, žena pa mu je med vožnjo govorila, kam naj zavije, katera luč gori na semforju, kdaj naj zavira in kdaj pospeši. Takrat mi je počilo... kaj sem rekel se več ne spomnim točno in se tudi ne trudim spomniti, gospodu sem se opravičil in se v bodoče s pacienti ne bom več pogovarjal o teh stvareh.

Sem pa šefico prosil, naj vsakemu, ki je neprimeren za vožnjo, to tudi izrecno pove, predvsem pa svojcem, saj je večina penzičev tak hudo trmastih, kar se teh stvari tiče, da si ne pustijo dopovedat (si nočejo priznati) da več niso za v promet.

LP

VespaMan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stran z upokojenci  :!:  :!:  :!:  :twisted:

Opsss.. Ne tako ostro.

Ne mores vseh upokojencev metat v isti kos z 91letniki brez izpita :wink:

Je pa res, da se njim zdi, da mlajsi prevec agresivno in prehitro vozijo in da je njihov tempo ravno pravi za promet kot ga oni vidijo :roll: :!: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stran z upokojenci  :!:  :!:  :!:  :twisted:

Sory, samo ta izjava je miloreceno svinjska!Ce se ne zavedas bos tudi ti, jaz in vsi ostali nekoc upokojenci, ce nam bo usoda tako namenila.In takrat se bos prekleto rad imel izpit.Pregledi ljudi nad doloceno starostno mejo bi se po moje morali opravljati vsaj 1X letno, poleg tega bi morali preko kakega testa dokazati da se imajo zadosti refleksov itd. Glede doktorov tako ali tako vemo kako je, kdor ima poznanstva ima izpit, pa ce je totalno slep. Tako je naprimer nas stari ata (ze pokojni press), pri 75 letih moral ponovno na pregled za izpit. Vsi v familiji smo srcno upali da ga nebo dobil, ker ni bil vec sposoben za voznjo. Ko je prisel domov je stal sredi svoje gostilne in se drl:dokler bo ta in ta moj osebni doktor, tako dolgo bom jaz imel izpit!Z doktorjem sta bila tezka pajdasa ze iz starih casov.Ironija pa je, da je 2 mesca po tem imel prometno, vendar na sreco nobenemu nic. Babica je vse skup resila radikalno:prodala je oba avta ki sta bila pri hisi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takemu s klobukom na glavi za volanom ( pomožnosti še v nedeljo ) se na široko ognem!Ampak avtomatsko podalšanje do 80. leta se mi zdi pa popona neumnost! :P :shock: :D

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takemu s klobukom na glavi za volanom ( pomožnosti še v nedeljo ) se na široko ognem!Ampak avtomatsko podalšanje do 80. leta se mi zdi pa popona neumnost! :P  :shock:  :D  

Ciao,by Pero

niti ne, če upoštevaš, da predpisi zahtevajo, da se moraš ob poslabšanju zdr. stanja sam javiti na pregled (vid, reflexi, kronične bolezni ...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takemu s klobukom na glavi za volanom ( pomožnosti še v nedeljo ) se na široko ognem!Ampak avtomatsko podalšanje do 80. leta se mi zdi pa popona neumnost! :P  :shock:  :D  

Ciao,by Pero

niti ne, če upoštevaš, da predpisi zahtevajo, da se moraš ob poslabšanju zdr. stanja sam javiti na pregled (vid, reflexi, kronične bolezni ...)

Ja valda ja!!!!! :D :D :D :D :P :P :P :P :shock: :shock: Naj bi se!

Ampak realno se folk prijavi šele ko jim kak uč, noga, roka, al pa kr glava manjka!!!!Kaj pa pol če maš 10 dioptrijo sej polcaj itak tega nau razvozlal!Moja babi ma izpit uradno z dioptrijo sam da je dioptrija tok visoka da redno obiskuje bankine!!! :twisted: :roll: :wink:

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja babi ma izpit uradno z dioptrijo sam da je dioptrija tok visoka da redno obiskuje bankine!!! :twisted:  :roll:  :wink:  

Povabi na pivo king4ever-a, pa obe babici, pa bosta onedve kakšno rekli :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj star stric jih ma čez 90 (preživel obe svetovni vojni :shock: ), pa še vedno voz! Pa to čist OK (no, v primerjavi z divjaki, ki so na cestah v večini, bolj počas)!

Pa posluš to, ...nima očal SPLOH (niti za branje)! :shock:

Sam mal je hecen, saj gre vsakič, ko parkira, okol in okol avta, pa dvakrat prever, če so vsa vrata zaklenjena! :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ni debate o tem, da ne bi smeli vozit. Ampak pri enih 60-tih bi pa obvezno morali zopet narediti kakšen kratek preisku praktičnega in teoretičnega znanja, da ne govorimo o temeljitem zdravniškem pregledu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa res, da se njim zdi, da mlajsi prevec agresivno  in prehitro vozijo in da je njihov tempo ravno pravi za promet kot ga oni vidijo :roll:  :!:  :evil:

Jaz na relaciji Zasavje-Litija-Ljubljana, kjer je omejitev 90 (ponekod tud 60) vozim bolj ali manj po omejitvah (tistih 60 se ne držim glih), pa se za mano vedno nabere dolga kolona, pa me vsi povprek prehitevajo! Pol povečam hitrost na 100 (kjer ni možno prehitevat), pa ni nič bolš!

Kako in kje me prehitevajo raje nebi!

Ker me ta nevarna prehitevanja motijo, se raje nekje ustavim, da grejo vsi "dobri" vozniki mimo!

Pol pa lahko spet vozim "kot penzjonist"!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stran z upokojenci  :!:  :!:  :!:  :twisted:

če jih nimaš na cesti pa jih imaš v politiki ! :evil: :twisted:

ko pa ne znajo uživat v zasluženi penziji !

SKA BIKE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa imamo pametno delo za policaje :D :D :D . Ampak brez zajebancije. Poznam policaja , ki je enga taksnih dedekov ze poslal na zdravstveni pregled, pred tem mu pa je seveda voznisko vzel.

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takemu s klobukom na glavi za volanom ( pomožnosti še v nedeljo ) se na široko ognem!Ampak avtomatsko podalšanje do 80. leta se mi zdi pa popona neumnost! :P  :shock:  :D  

Ciao,by Pero

Ja, če se lahko. Kaj pa pred cca enim tednom, ko sedim v avtobusu, pa me naenkrat nalima na sedež pred mano. Gledam debelo, potem pa vidim, ko se je en ata s klobukom v fičotu trudi čez zeleni pas spet nazaj na svojo stran spravit. Do takrat je pa nam v kontro šibal po ta novi prešernovi od Viča prot delavskem domu! Blem je ko se nekateri na silo trudijo vozit, pa jim ne gre več. Pa tu starost res ni bistvena, poznam deca pri 85ih, ki kar dobro šofira. Boljše kot marsikateri mulo ali mula!

Problem je senilnost. Jebi ga, upam da je bom vsaj še nekaj petkov frej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je približno 3 leta nazaj en stari ata izsilil - peljal sem se tam okoli 50 km/h pa mi kar naenkrat on butne z leve strani na cesto in me zrine na bankino - potem sva se še nekaj metrov peljala vštric, jest po bankini on pa flegma po cesti...

ker sem bil zelo besen sem mu z roko udaril po havbi - TIP TUD GLAVE NI OBRNU :evil: :!:

ne jebejo žive sile!!!!

sej se zavedam, da bom mogoče tud jest enkrat star, ampak taki ludje pa res niso za na cesto....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počasi se privadite. Na cestah bo vedno več starih in vedno manj mladih. Tako pač kažejo demografske krivulje :P 8)

Seveda pa lahko zadevo rešite v svojo, mlado, korist. (Večinamotosvetovcevješevednobrezotrok presss) :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!