Skoči na vsebino

Upokojenci za volanom


Priporočene objave

......ker je moderator :arrow: polbog  :mrgreen:  :rofl:

Kaksen "pol~", kje, kako, zakaj? :shock:

:D :twisted: :P 8) :idea: :wink: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tempel bo cisto zadosti. 8)

To pa jaz plačam ob prvi priliki. Samo nisem prepričan, če ga še polnijo (stekleničijo) :idea: :P :lol: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

90 letni opa je na primorskem povzrocič prometno nesrečo. Predvidevajo, da ga je med vožnjo kap.

Po mojem je zgornja meja, do katere bi ob rednih zdravniških pregledih starci še lahko vozili, 80 let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

90 letni opa je na primorskem povzrocič prometno nesrečo.

Samo zgledal je pa kot 70 let star mladenič :idea: :lol: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tempel bo cisto zadosti. 8)

To pa jaz plačam ob prvi priliki. Samo nisem prepričan, če ga še polnijo (stekleničijo) :idea: :P :lol: 8)

ga ga.....samo mogoce pod drugim imenom.sem pa imel bolj tisti tempelj v mislih.... iz kamna & lesa..... in lepimi preprogami..... vestalke mogoce..... :wink: ah...bliss :lol: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje je pa malo cudno govorit o teh letnih zdravniskih pregledih. Treba je spremenit miselnost in mentaliteto. To kar nekateri predlagate je nekaj takega kot alkoholni zakon :((.

Ne vem kako je bilo pri drugih, ampak jaz sem moral se predlani podpisat izjavo, da sem dal na zdravniskem prave podatke in da vkolikor bom zbolel ali se sam pocutil, da ne morem vec vozit sam odpovedal vozniskem.

Mislim, da v ZVCP obstaja nek clen o ugotavljanju psihofizicnih sposobnosti, samo starejsi ljudje so bolj bogi :roll: :roll: pa jim policaji ne gusijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da se večina upokojencev vozi zeloooooooo redko s svojimi avti, bi za nas ne bilo samo varneje, temveč najverjetneje za njih veliko udobneje in ceneje, se voziti s taxijem! :idea:

In mislim, da bila meja okoli 70 leta popolnoma pravilno zastavljena... saj lahko da vidi dobro...močno pa dvomim da refleksi 65 letnika ali več, še ta pravi in verjetnost infarkta ali kapi je tudi mnogo večja...še posebaj, ko je to ob taki starosti lahko velik napor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vemkaj komplicirate glede starostne meje, saj so zdravniki za tko odločanje, če bolj pa policisti, ki brez ustreznega dolgoletnega študija znajo reči, kdo je sposoben voziti vozilo. In prav ti ne bodo rekli staremu ateju, da ni sposoben voziti, ker bo lahko slišal pravo ponižno nazaj (jaz sem že vozil, ko še ti v jajcih nisi bil).

Imam pravi primer osebe pri dobirh 80 letih brez ene roke in dela vso delo na kmetiji, vozi traktor s prikolico pripeto spredaj in jo poriska tako kot bi jo vozil vzratno, odozadaj pa ima priklopljeno kosilnico, ko kre kosit travo za živino. Imel sem pa z njim lepo srečanje, ko je iz svoje kmetije zapeljan na cesto, ne da bi pogledal levo in desno, tako da sem komaj se ustavil na koncu bankine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je govora o kapi...ta lahko zvizne tut mlajšega, zakon ne more v naprej predvidet kaj se bo nekomu zgodilo...sem pa že slišal za primere, ko je nek stari imel veze in si je zrihtal podaljšanje vozniške kljub (zakonsko gledano) popolni nesposobnosti vožnje, to je pa za odstrel...

po drugi strani bi se pa starejši uprli, ker so zdravstveni pregledi predragi, da bi jih vsako leto opravljali

primitivno je pa to, da meni podaljšujejo vozniško na 3 do 5 let zarad špeglov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je govora o kapi...ta lahko zvizne tut mlajšega, zakon ne more v naprej predvidet kaj se bo nekomu zgodilo...sem pa že slišal za primere, ko je nek stari imel veze in si je zrihtal podaljšanje vozniške kljub (zakonsko gledano) popolni nesposobnosti vožnje, to je pa za odstrel...

po drugi strani bi se pa starejši uprli, ker so zdravstveni pregledi predragi, da bi jih vsako leto opravljali  

primitivno je pa to, da meni podaljšujejo vozniško na 3 do 5 let zarad špeglov...

To je največja bedarija. Vsem ki nosimo očala podaljšajo vozniško za največ 10 let, če pa slučajno ne nosiš tisti trenutek očal, ko dobiš vozniško, ti jo pa kar do 85. leta izdajo. Groza :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ko je že glih taka tema.

Od kolega fotr je davnega leta nekaj malega po 2.WW naredil izpit za tovornjak. Bravo dec! Zvem pa pred kakšnimi dvemi leti od njega, da je izpit dela na traktorju s prikolico, ki jo je fural po LJ in je to štelo za tovornjak. Svašta. Potlej je pa nekajkrat nekaj malega fural, v glavnem pa obračal tovornjake po dvorišču in jih vozil v delavnico in ven, v firmi, kjer se je šel mehankarja. Pa ne mislit, da je imel kakšno izobrazbo. Mislim, da ima samo osnovno šolo, pa še ta je bila takrat 4 leta.

No, in ta dec je bil pred kakšnim letom do konca užaljen, ko mu je zdravnica na pregledu rekla, da ne potrebuje več izpita za tovornjak in ga še prej vprašala, če tovornjak še kaj vozi. Jasno, da ga ne, saj fura samo osebni avto in traktor.

No, in potem so bili vsi zanj zajebani, pa ne vem kaj še vse, sam pa vozi po cesti ko kura brez glave. Sva že oba s sinom imela čast žlajfat in motat zaradi njega.

In takle atek, bi se čisto brez malo razmišljati usedel za volan tovornjaka in šel peljat, če bi le imel priliko. Za znoret!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(jaz sem že vozil, ko še ti v jajcih nisi bil)....

:shock: :shock: :shock:

Imam pravi primer osebe pri dobirh 80 letih brez ene roke in dela vso delo na kmetiji, vozi traktor s prikolico pripeto spredaj in jo poriska tako kot bi jo vozil vzratno, odozadaj pa ima priklopljeno kosilnico, ko kre kosit travo za živino. Imel sem pa z njim lepo srečanje, ko je iz svoje kmetije zapeljan na cesto, ne da bi pogledal levo in desno, tako da sem komaj se ustavil na koncu bankine.

...

:shocked!: :eggface: :shocked!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to' date=' da se večina upokojencev vozi zeloooooooo redko s svojimi avti, bi za nas ne bilo samo [b']varneje, temveč najverjetneje za njih veliko udobneje in ceneje, se voziti s taxijem! :idea:

To absolutno drži za mojga fotra ki naredi 2kkm na leto! Toliko sem jih jaz nekoč povprečno delal na mesec velikokrat pa tudi več!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poznam pa tudi take, ki so pri 70 plačali dodatne inštrukcije in se zopet po 25 letih vsedli za volan, saj vozi ampak - zlo počas (adi smolar) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poznam pa tudi take, ki so pri 70 plačali dodatne inštrukcije in se zopet po 25 letih vsedli za volan, saj vozi ampak - zlo počas (adi smolar) :D

A da jih ima Adi že 70? :shock: :shock:

Matr dobr zgleda :twisted: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!