Skoči na vsebino

Kupujem skuter..


Tsume

Priporočene objave

Lepo pozdravljeni,

 

Glih vceraj sem se odpravil v maribor (sem iz primorske) pogledat Gilero Runner. Vse je lepo in prav, smo se po domace zmenli (spisali dokument - domaco pogodbo) in mu dal aro.

 

Zdaj pa, ko sem prisel domov sem opazil, da je prodajalec drugi lastnik tega motorja, ki ga pa ni registriral in niti tehnicnega delal ze dve leti, pa tudi registriranega 2 leti nima (nevem zakaj, nisem spraseval).

Montirano ma LeoVice ZX, vendar nima ne racuna od avspuha, niti potrdilo o montiranju, nic. Pa tudi homologacije za tega nima.

 

Zdaj pa, skuter bom itak kupil ampak hocem, da skuter gre cez tehnicni.

 

A znajo za to kaj na tehnicnemu tezit? Kaj pa naj naredim za homologacije le-tega? Kolikor vem, se lahko homologira z racunom. A je kaksna druga opcija, kolko stane in kje se to naredi?

 

 

Lp!

Popravljeno . Popravil Tsume
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo pozdravljeni,

 

Glih vceraj sem se odpravil v maribor (sem iz primorske) pogledat Gilero Runner. Vse je lepo in prav, smo se po domace zmenli (spisali dokument - domaco pogodbo) in mu dal aro.

 

Zdaj pa, ko sem prisel domov sem opazil, da je prodajalec drugi lastnik tega motorja, ki ga pa ni registriral in niti tehnicnega delal ze dve leti, pa tudi registriranega 2 leti nima (nevem zakaj, nisem spraseval).

Montirano ma LeoVice ZX, vendar nima ne racuna od avspuha, niti potrdilo o montiranju, nic. Pa tudi homologacije za tega nima.

 

Zdaj pa, skuter bom itak kupil ampak hocem, da skuter gre cez tehnicni.

 

A znajo za to kaj na tehnicnemu tezit? Kaj pa naj naredim za homologacije le-tega? Kolikor vem, se lahko homologira z racunom. A je kaksna druga opcija, kolko stane in kje se to naredi?

 

 

Lp!

To ti bo dobra šola saj se kupi VEDNO registriran motor z tehničnim pregledom in denar daš šele ko je vse urejeno in prepisano! Kolikor je meni poznano tudi, če si dal aro ti mora prodajalec prodati tehnično izpraven motor ! Sicer bi moral v kupoprodajni pogodbi napisat,da vozilo ni tehnično izpravno !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LeoVince ZX izpuhi so dovoljeni za uporabo na cesti. Preveri kdo je uvoznik in vprašaj, če ti lahko da kopijo homologacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa dokument o lastništvu imaš, homologacija in prejšnjo prometno dovoljenje?

 

ko sem jaz kupoval skuter, smo šli na tehnične preglede, tam sem sklenil kar zavarovanje za celo leto, čeprav se ga načeloma sklene dokler velja tehnični pregled, podpisali smo kupoprodajno pogodbo in sem lepo dobil novo prometno dovoljenje na svoje ime

 

LeoVince, če imas homologacijo zanj je dovoljen za cestno uporabo, večji problem ti bo najbrž predstavljala končna hitrost... 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP,

 

ja, ko sem mu dal aro sem vzel njegovo prometno in homologacijski krtoncek. 

Glih jutri ga grem iskat, ce bo sel tehnicni skozi naredim prepis in pac placam tehnicni in prepis. Pa njemu dam denar seveda. Zavarovanje pa registracijo bom kasneje opravil.

 

Sicer ta skuter se je iz portoroza preselil v maribor in zdej se spet seli na primorsko. Kar je blo delano na skuterju je blo na PVGju delano tako da oni bojo sigurno meli kaj da zrihtam izpuh.

 

Sicer pa je rekel, da je dal noter prstancek pa gre nekaj cez 45, upam da bo slo skozi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!