Skoči na vsebino

Space Shuttle Columbia zgorel


Priporočene objave

Ravnokar sem na CNN gledal posnetke, kako je Columbia zgorela ob vstopu v zemeljsko atmosfero. :( Nič kaj prijetni posnetki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na CNNovi strani piše:

''The space shuttle Columbia broke up today as it descended over central Texas toward a planned landing at Kennedy Space Center in Florida. Seven crew members were aboard. A Bush administration spokesman said the shuttle's altitude -- over 200,000 feet -- made it "highly unlikely" that the shuttle fell victim to a terrorist act.''

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:cry: :cry: :cry:

Gledam..... :?:

Se nic ne vejo zagotovo, le to da je nekaj hudo narobe....

Ter da se je shuttle Columbia razpadla na svojem 28. poletu od leta 1981 ko je prvic zacela znastveno pot...

In vse skupaj se je dogajalo z veckratno hitrostjo zvoka....

Ce bi izstrelili naboj (metek) iz puske, bi ga z svojo lastno hitrostjo 7 clanska odprava od 6-7x prehitela :!: :shock: :shock: :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti šmorn....A se ni neki podobnga leta '86 zgodil,sam ob istrelitvi?

Ce stejemo, da gre za nesreco shuttla ze res :roll: :?

Ce pa gledamo zakaj je prislo do tega, pa nikakor ne mores primerjat :!: :roll: :idea:

Leta '86 je slo za napako na tesilu enega od shuttlovih busterjev (tisti dve beli raketi ob strani glavnega motorja - rdec)....

Tukaj pa gre zato, da je ob vstopu v zemeljsko atmosfero rapadlo vozilo :idea: :arrow: :?

Zelo verjetno je nastala poskodba ob vzletu, ko je z vrha glavnega motorja odpadel velik kos ledu in se zaletel v vozilo ter tako poskodoval zascito, ki je potrebna ob strasni vrocni ob vstopanju v zracni prostor :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo verjetno je nastala poskodba ob vzletu, ko je z vrha glavnega motorja odpadel velik kos ledu in se zaletel v vozilo ter tako poskodoval zascito, ki je potrebna ob strasni vrocni ob vstopanju v zracni prostor :!:

Od kod ti ta ideja? A pa ti veš, kako so tiste kurčeve keramične ploščice pritrjene na raketoplan?

Ko sem jaz videl tale raketoplan v živo, in une ruske zadeve, se čudim, zakaj je sploh kdaj kdo živ prišel nazaj... :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo verjetno je nastala poskodba ob vzletu, ko je z vrha glavnega motorja odpadel velik kos ledu in se zaletel v vozilo ter tako poskodoval zascito, ki je potrebna ob strasni vrocni ob vstopanju v zracni prostor :!:

Od kod ti ta ideja? A pa ti veš, kako so tiste kurčeve keramične ploščice pritrjene na raketoplan?

Ko sem jaz videl tale raketoplan v živo, in une ruske zadeve, se čudim, zakaj je sploh kdaj kdo živ prišel nazaj... :oops:

Kje si pa to vidu :shock: :shock:

LP, Rock

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kod ti ta ideja? A pa ti veš, kako so tiste kurčeve keramične ploščice pritrjene na raketoplan?

Si vseved pa pgruntaj od kod mi ta ideja….

Ne glej, zadeva je zelo normalna ob takem mrazu pri vzletu, pa se video vzleta sem precekiru….

Da zdejle ne nalozim, o tem si lahko pogledas na http://www.nasa.gov/ kako pa kaj… Tako postanes pravi vseved… in nam nato malo posolis pamet…

Ko sem jaz videl tale raketoplan v živo, in une ruske zadeve, se čudim, zakaj je sploh kdaj kdo živ prišel nazaj...

Zakaj? zato ker so imeli jajca in poizkusili…. Verjetno si milslil ''kako'' je sploh kdo prezivel… no to je pa ze druga dolga zgodba o uspehu in raziskavah.

Kaj vec pa, ko bo kaj vec trdno znanega…

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si vseved pa pgruntaj od kod mi ta ideja….  

Ne glej, zadeva je zelo normalna ob takem mrazu pri vzletu, pa se video vzleta sem precekiru….  

Da zdejle ne nalozim, o tem si lahko pogledas na http://www.nasa.gov/ kako pa kaj… Tako postanes pravi vseved… in nam nato malo posolis pamet

A si nam ti tako pamet posolil ali kaj, ko si video na www.nasa.gov počekiral? :wink:

Hmmm, če lahko en takle led zadevo poškoduje, pol pa tut k...c.

Mislim - stvar je urihtana za HC srečanja v orbiti... za trda srečanja z delci, ki v vesolju šibajo z giga hitrostmi...

Saj ni druzga, čudi me, ko tako prostodušno v 15 minutah ugotoviš, da je kriv led od vzletanja... Sem že mislil, da si rocket scientist :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

napaka v materialu je sigurno bila...ali so bili dejavniki zunanji ali notranji, bodo pa še naknadno ugotovili, pa sej, neki je treba ugotovit, da se ljudstvo pomiri in proračun reši

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj? zato ker so imeli jajca in poizkusili…. Verjetno si milslil ''kako'' je sploh kdo prezivel… no to je pa ze druga dolga zgodba o uspehu in raziskavah.

Uuuu, a se bomo na besede haklali? :twisted:

"Kako" je kdo prišel nazaj, mi je jasno (seveda z vozilom, s katerim je šel tja...), ni mi pa jasno, kako so zadeve zdržale...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ni druzga, čudi me, ko tako prostodušno v 15 minutah ugotoviš, da je kriv led od vzletanja... Sem že mislil, da si rocket scientist :wink:

:wink: :wink: :wink:

Druga teza o razlogu za nesreco je, da je Columbia prisla v atmosfero pod napacnim kotom spuscnja, kar bi pomenilo da je bila vrocinsko nezascitena saj je popolnoma znano, da ima vrocinsko zascito razporejeno samo po trebuhu (spodaj). Torej zascita je ucinkovita le ob natancnem kotu vstopa plovila v zracni prostor! To bi bilo lahko zato, ker je bil nekje med vzletom in pristanjanjem unicen hidravlicni sistem ali kak drug vitalni del krmiljenja shuttla.

Vse to pa tudi pripelje do tega, da je zelo mozno prislo do te napake zaradi trka (levo krilo) ob neznano telo ze ob vzletu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

napaka v materialu je sigurno bila...ali so bili dejavniki zunanji ali notranji, bodo pa še naknadno ugotovili, pa sej, neki je treba ugotovit, da se ljudstvo pomiri in proračun reši

Jp... Ampak ne vem, kako bo zdaj z njihovo napovedjo pohoda na Mars...

Ampak, tale izjava "napaka v materialu", hmm, malce pavšalno, ali ni?

Po mojem so pri takih zadevah vedno človeške napake - bodisi pri sestavljanju, kontroli, vzdrževanju, uporabi...

Če se prav spomnim, so Columbio ene dve leti nazaj generalno remontirali? Pa Atlantis mi je v spominu, ko sem ga čakal na Cape Canaveralu, da poleti, pa so odpovedali, ker je bilo nekaj narobe z nekimi cevkami...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si nam ti tako pamet posolil ali kaj, ko si video na www.nasa.gov počekiral?  :wink:

Zau je ze od zacetka ''tragedije'' stran na .com celo nedostopna.

Kot sam pravis, da si pogledal na drugi link pa kaj hitro ugotovis, da so se trenutno zavili o vecini stvari v molk. :idea: :arrow: :lol:

U pitanju je ponos Amerike in $$$.... :roll: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno bodo obesili krivdo zunanjemu dejavniku, ker je za njih cenejši, pa če je resničen ali ne, pustimo se napovedno presenetiti, preiskave ponavadi trajajo več mesecev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

................in 7 duš................ :cry:

RIP... :cry:

Slava jim... :?

verjetno bodo obesili ....

Zastava na White housu je ze cca. 2 uri obesena (simbolicno spuscena) na 1/2 droga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Capricorn one!" ali nekaj podobnega je bil naslov enega filma, kjer so

v studiju uprizorili (namestili) postanek na Mars. Hmmm :? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Capricorn one!" ali nekaj podobnega je bil naslov enega filma, kjer so

v studiju uprizorili (namestili) postanek na Mars. Hmmm :?  :)

Jep. Saj zdaj je hollywood že tako napredoval, da bi res lahko perfektno odglumili vse skupaj :D

in si tako natlačili v žepe nekaj hudih milijard :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zau je ze od zacetka ''tragedije'' stran na .com celo nedostopna.

Kot sam pravis, da si pogledal na drugi link pa kaj hitro ugotovis, da so se trenutno zavili o vecini stvari v molk. :idea:  :arrow:  :lol:

Drugi link pogledal? Am I missing something (except the link?) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raketoplan je bil star 23 let ( no res so ga redno obnavlal ) men pa avto po 3 letih pošlejo na tehničnega!!! :?: :evil: :D :shock: 8)

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kadar je rusom kaj zašrkipal ali puščal so poslal gor enga PK mehanika, ki

je mal z gedoram zategnu, sem in tja z neostikom namazal in šel nazaj

Moskovkajo pit pa je bil mir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugi link pogledal? Am I missing something (except the link?) ?

Much or nothing.... :wink: Well...

It depends on what your interests are :?: :roll: :idea: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!