Skoči na vsebino

Space Shuttle Columbia zgorel


rozi

Priporočene objave

3 na "vesoljski postaji" od kjer se je vračalo 7 veličastnih herojev,

ki jih je OBL prestregel in raztreščil po rodni zvezni drzavi samega Bush-a.

J ter ostali in posebej J, ki v tem topicu politizirate je J odpru temo z enakim naslovom pod Politiziranje :!: :!: :!: :!: :!: :idea: :arrow:

Tudi jaz tam napisem kako, ki ni ozko vezana z to nesreco :wink: :

http://www.motosvet.com/phpbb/viewtopic.ph...t=3902&start=15

Ta topic pod kr neki pa naj bi bil za najnovejse rezultate preiskave in ce mate kaj proti Ameriki, vesoljskim poletom, sponzorskemu denarju itd. idite v politiziranje :roll: :roll: :roll: :shock: :idea: :arrow:

Mislim celo, da je to edina tema, ki se ukvarja z isto vsebino pa, da se ni zaklenjena :idea: :arrow: in ima odprta dva topica. :roll:

Pa brez zamere. Vcasih je pac treba rajo usmerit v pravi kanal. :shock: :roll: :idea: :arrow:

Se enkrat no hard fellings :oops: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem odprl temo brez, da bi pogledal če ze obstaja in se opravičujem!

Sem ujel novico 2 ure po dogodku in sem avtomatično gor butnil. Če jo

hoče kdo izbrisat kar naj-no worries! BTW! Ramon, izraelski član odprave

je bivši vojno pilot, ki je svoj čas bombardiral Iraški nuklearni reaktor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah seveda ni nobene teroristične naveze :roll: Jaz se samo malo zajebavam! Ampak mi je totalno butasto, da so toliko poudarjali, da ni

te vpletenosti!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Madonca, ste se razpisali, pa vsi nekaj na pamet, samo, da parirate drugim. Dejstev je zapisanih bolj malo, pa še tista bolj površno. Pa če gremo po vrsti, res so še trije ljudje na vesoljski postaji (američani), katere bodo po vsej verjetnosti mogli res rusi dol pripeljat, ker Amerika trenutno prekinja vesoljski program Shuttle, dokler ne raziščejo pravih vzrokov okvare. In, če mislite, da se je zadeva zgodila kar nepričakovano, sama od sebe, brez poprejšnjih opozoril, se motite. Namreč, vsak senzor javlja napake direktno v Huston, in kasneje v CapeCan. na Floridi, kjer so prevzenajo vzlete in pristanke omenjenih plovil. In, napaka je pomojem znana že nekaj dni. Columbia je edina od Shuttlov, ki ni imela možnosti priklopa na vesoljsko postajo, prav tako pa tudi ne opreme za izhod astronavtov na zunanjost Shuttla, tako, da tudi, ko so v Huston-u izvedeli za okvaro (v kar sem prepričan), niso mogli storiti nič drugega, kot pričakovati čudeža ali igrati loterije po principu, verjetnost prehoda v zemeljsko orbito s tako okvaro je 1: ????.

Symru, ne vem, kje si ti videl v živo Shuttla, jaz osebno sem si ga ogledal v živo od zunaj, znotraj, s simulatorjem celo pristajal z njim v Nasinem Space centru v Huston-u, Texas. In moram reči, da mi je zadeva delovala, no ja, kako naj rečem, precej OK, robustna, amapk zunanji videz ne da vseh informacij. Moje osebno meneje je, da gre pri vsej zadevi za navadno človeško šlamparijo, ki dopušča take banalne napake. Ker, tudi vesoljski program pri NASI je tako močen, kot je močen najšibkejši člen. In pri človeškem faktorju je ta člen včasih lahko zelo šibek.

Pa še črn humor, ki me je danes čakal na mail-u. Kaj pomeni kratica NASA? Need Anther Seven Astronauts!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lojzi, Shuttle sem si ogledal v Cape Canaveralu na Floridi. Kot že rečeno - kot teslo sem čakal izstrelitev Atlantisa pred 2 letoma, ko so jo odpovedali za nekaj dni, da zamenjajo napeljave :)

Sicer pa sem tudi sam poudaril, da gre po mojem za enostavno človeško napako nekje pri sestavljanju, servisiranju, nadzoru, ali zasnovi shuttlea.

Moje mnenje je pač tako, da - "človeštvo" oziroma ZDA - malce hitimo/jo s temo zadevami. Namreč, če bi še malce razvijali tehnologije, bi tveganje zagotovo bistveno zmanjšali... Tko da, se ne čudim, če vsake tolk kak spaceshittle prileti na tla v drobnih koscih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko da, se ne čudim, če vsake tolk kak spaceshittle prileti na tla v drobnih koscih...

Ja, se stirinjam, saj dokler jih nazaj dobimo, da lahko astronavte kulturno pokopljemo še gre, hujše bo, ko se boodo začeli spreminjati v vesoljske odpadke!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še črn humor, ki me je danes čakal na mail-u. Kaj pomeni kratica NASA? Need Anther Seven Astronauts!

:? :shock: :D :D :D

3 na "vesoljski postaji" od kjer se je vračalo 7 veličastnih herojev,

ki jih je OBL prestregel in raztreščil po rodni zvezni drzavi samega Bush-a.

Eeeeerrrrrr.... Nope :!:

Niso se sploh spojili z ISS (mednarodno vesoljsko postajo), ker je Columbija bila edini raketoplan brez podpore za pritdritev na ISS. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW - če koga zanima, imam še ene par zanimivih fotk s Floride..

Jest pa par diasov iz Huston-a, seveda tisto, kar je bilo dovoljeno slikati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jaz osebno sem si ga ogledal v živo od zunaj, znotraj, s simulatorjem celo pristajal z njim v Nasinem Space centru v Huston-u, Texas....

Nobel, zelooo nobel 8) 8) 8) in pravis ni bilo Huston, huston we have a problem..., Huston we aaaa............ :shock: :D

Moje mnenje je pač tako, da - "človeštvo" oziroma ZDA - malce hitimo/jo s temo zadevami. Namreč, če bi še malce razvijali tehnologije, bi tveganje zagotovo bistveno zmanjšali....

Ameri bi rekli kdor ne raskira ne proftira (No risk, no fun :!: ) :wink:

BTW: Pa se tole k ravno ta imena raketoplanov (shuttlov) skos ven mecemo:

Zacelo se je leta 1981 z Columbio (RIP '03), Challanger (RIP '86), Atlantis, Discovery, Endaveur (star 12let-najmlajsi) :idea: :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta topic pod kr neki pa naj bi bil za najnovejse rezultate preiskave in ce mate kaj proti Ameriki, vesoljskim poletom, sponzorskemu denarju itd. idite v politiziranje :roll:  :roll:  :roll:  :shock:  :idea:  :arrow:  

: in ima odprta dva topica. :roll:  

Pa brez zamere. Vcasih je pac treba rajo usmerit v pravi kanal. :shock:  :roll:  :idea:  :arrow: Se enkrat no hard fellings :oops:  :wink:

Max, no hard feelings, ampak teme nisi odprl ti, kajne, zato tudi ne moreš diktirati smeri razprave, a je tko? Sploh si pa ti glavni nakladač na forumu zadnje čase, zato lahko kvečjemu tebe prosimo, da take it easy...

:twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Max, no hard feelings, ampak teme nisi odprl ti, kajne,

Ne, res J jo je v politiziranju :wink:

..Sploh si pa ti glavni nakladač na forumu zadnje čase,

Ne nisem, ampak vseno hvala na kompimentu :wink: :twisted:

...zato lahko kvečjemu tebe prosimo, da take it easy...  :twisted:

Ne, beri zgoraj... :idea: :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Max, no hard feelings, ampak teme nisi odprl ti, kajne,

Ne, res J jo je v politiziranju :wink:

No, tele tukaj tudi nisi odprl ti. ("zmermamenkratboljpravkotti"PRESS)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, tele tukaj tudi nisi odprl ti. ("zmermamenkratboljpravkotti"PRESS)

Vidim oz. berem, da ne mores iz svoje koze :wink: :idea: :arrow: :D

Res, v tej ki jo smetis je odpru Rozi :arrow: in je bla ''cista'' dokler niste zacel nametavat razne Bushe, Osame BL, in take z politicnim predznakom.

Sem samo hotel, da se te zadeve razciscujejo v ze odprti temi.... :roll:

Ah ja pa nic zato :arrow: Tukaj koncujem in nebi zelel vec smetit te teme :wink: :idea: :roll: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj smo rekl, da ni bil Ladin pač pa keramičar je slabo polozu in zafugiru ploščico in se je odlepla ko je blo vroče!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj smo rekl, da ni bil Ladin pač pa keramičar je slabo polozu in zafugiru ploščico in se je odlepla ko je blo vroče!

Ej, pazi moj novi avatar :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj smo rekl, da ni bil Ladin pač pa keramičar je slabo polozu in zafugiru ploščico in se je odlepla ko je blo vroče!

aja kje pa.... :P :P :D korejci so eno raketko sprobal... :P :P :D pa jim je mal ušla...hi hi hi :P :P :P :wink: :D :D

dr.looney :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti, to je pa čisto nova teza na katero ni noben pomislil in bi se morali

natančno poglobiti v njo. Sem vedel, da je nekaj sumljivega pri

Kim Jong Il-u, pa še samo z vlakom potuje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest si zadeve iz začetka 70-ih nebi upal čez 200 gont, kaj šele it z njo u vesolje.

Prav jim je... kwa so pa skenslal auroro al kaj so že mel un program.

Aja sej res... mogl so jo... ni blo dnarja, blo treba dat za orožje za kmete v iraku pobijat.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, mislim - v vesolje pošljejo raketoplan, ki nima možnosti spojiti se z vesoljsko postajo, da bi dol prpelali tiste tri veseljake. How serious is that? :)

In ne to - govorijo o obvladovanju vesolja, pa se niti posadka niti hardware v vrednosti zilijon zilijonov dolarjev ni sposoben vrniti na Zemljo.

Mislim - da niso fantje mogoče v orbito namestili kakšnega škakljivega orodja/orožja za obvladovanje zračnega prostora (protiraketni ščit comes to mind), pa so jih namerno pustili pasti na zemljo v obliki toasta? In zakaj niso vnaprej povedali, da imajo težave z raketoplanom - verjetno je bilo to že dovolj vnaprej jasno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, mislim - v vesolje pošljejo raketoplan, ki nima možnosti spojiti se z vesoljsko postajo, da bi dol prpelali tiste tri veseljake.  

How serious is that? :)

"dead" serious

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!