Skoči na vsebino

Space Shuttle Columbia zgorel


Priporočene objave

Bo pa jeba, če ameri odklopijo program spaceshittle od budžeta in skenslajo polete... A bodo potem svoj delež ISS prodali drugim? A bo ful poceni, pod ceno?

A bodo rusi kupili vse kapacitete in tam naredili eno zanimivo letovišče? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A moramo tudi mi v Sloveniji z minuto molka počastiti ameriški slab inženiring? Mislim, tako kot smo molčali po napadu na WTC?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A moramo tudi mi v Sloveniji z minuto molka počastiti ameriški slab inženiring?  Mislim, tako kot smo molčali po napadu na WTC?

Zdej si me pa presenetil :shock: 8)

Tvoja prva socutna izjava v sozvocju z ljudmi pa ceprav ze preminulih :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Max, če že sočutno žalujem za komerkoli, potem za vsemi žrtvami in tistimi, ki jim ni bilo dano živeti tako lepo, kot meni, ali vsaj kolikor toliko človeško... Ne mislim pa se ekstra zaradi sedmih posameznikov ob tla metati in "žalovati"... Sami so si izbrali tisto službo, poznali so tveganje, tudi obljubljena nagrada (čast, slava, plača in tako naprej) ni bila majhna stvar... In verjetno je bil tudi tak scenarij od vsega začetka realen.

Tragedija je, da Bush joče zaradi sedmih astronavtov, obenem pa po drugi strani forsira še eno vojno s tisoči žrtev... Mi je zelo žal - hipokrizije ne prenašam... In to žalovanje v Texasu je navadna hipokrizija...

Očitno sem pač hladnokrvna svinja...

Aja, je pa res, da so jim morda zamolčali, da imajo težave, ali pa so jih celo napumpali, da se peljejo v 100-odstotno varnem taksiju... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče se motim, mislim, da je Symru govoril o slabi,zastareli konstrukciji

stolpov in ne o sočutju :oops:

stolpa nista bila slaba in tudi konstrukcija ni bila "zastarela"; problem je bil v ognju oz. v kvantiteti & kvaliteti ognja/pozara.konstrukcija kot taka bi prenesla udarec v velikosti letala npr. 737,za kar je bila tudi staticno dimenzionirana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Tvoja prva socutna izjava v sozvocju z ljudmi pa ceprav ze preminulih :wink:
...Ne mislim pa se ekstra zaradi sedmih posameznikov ob tla metati in "žalovati"...

Je bilo misljeno, kot kompliment... :roll: :?: :idea: :arrow:

Ampak ocitno ni padlo na plodna tla :?: Pa drugic, saj bodo se priloznosi, a ja al ja 8) :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vaš Rozi je bolj počasen (tudi kar se motorjev tiče), ampak vendarle...

Danes sem se spomnil, da sem pred leti nabavil igrico Space Shuttle Flight Simulator. Igra je sicer že stara kot zemlja, še za DOS, grafika je vektorska, zvočni efekti delajo le, če imaš AdLib (ali original SoundBlaster), govor dela preko Audio CD, itd.

Ampak meni je bil to vedno carski špil. Milijon stikal, ki jih moraš pretakniti, da zadeva vzleti. Da ne omenjam kolikokrat se mi je med vstopom v atmosfero zgodila "Columbia". :D

Če je kdo zainteresiran, naj mi pošlje PM, pa bom nekako spravil CD v kakšen CUE/BIN za na internet, ker mora biti speech pack zdraven obvezno. Same igrice je le ene 5 Mb.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče se motim, mislim, da je Symru govoril o slabi,zastareli konstrukciji

stolpov in ne o sočutju :oops:

stolpa nista bila slaba in tudi konstrukcija ni bila "zastarela"; problem je bil v ognju oz. v kvantiteti & kvaliteti ognja/pozara.konstrukcija kot taka bi prenesla udarec v velikosti letala npr. 737,za kar je bila tudi staticno dimenzionirana.

Niso racunali na to, da ima letalo s sabo tudi gorivo, kot da je letalo B737 jadralec..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Statiki niso računali na Domino efekt navzdol, in v času gradnje ni noben

pomislil, da se bo kdaj kakšen boeing z gorivom parkiral v zgradbo in

stopil zelezje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!