Skoči na vsebino

pozimi zimske gume!!!!!!!!!!!!!


klimbra

Priporočene objave

Cestarji ne mormo čist nič več naredit kot delat na polno, če pa močno sneži pa nismo mi krivi :wink:

O, če pa bi začeli plužiti in posipavati ceste takoj, ko je začelo snežiti (kar je bilo tudi napovedano), bi bilo prihranjeno marsikakšno gorje. Danes zjutraj (že po nekaj urah sneženja) nekatere dokaj prometne ulice (npr. Jamova v Ljubljani) niso bile še nič splužene. In to ob 8,30 prosim lepo!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa še neki sm pozabu povedat, zarad takšnih kretenov in kretenk sva se jst in Kiki

danes zjutraj vozila iz Trbovelj do Ljubljane dve uri in pol :evil: :evil: :evil: J.... im M....

Če nimajo prave opreme in nimajo pojma o vožni po snegu :roll: naj ostanejo doma al pa naj gredo v službo z javnim prevoznim sredstvom :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro vem kako to zgleda Klimbra in ti čist nč ne zavidam :wink:  

Mi je že kar v napej slabo kajti danes ponoč sem namreč dežurn v zimski službi in se bom ubadal s podobnimi kreteni, ki me bodo moril celo noč  :evil:  :evil:

Cestarji ne mormo čist nič več naredit kot delat na polno, če pa močno sneži pa nismo mi krivi :wink:

Tudi jaz vam vsem dežurnim ''cestarjem'' ne zavidam, ker vem kako je. :wink:

Drugače je pa Obelix v zimski dežuren cel teden. :? :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[O, če pa bi začeli plužiti in posipavati ceste takoj, ko je začelo snežiti (kar je bilo tudi napovedano), bi bilo prihranjeno marsikakšno gorje. Danes zjutraj (že po nekaj urah sneženja) nekatere dokaj prometne ulice (npr. Jamova v Ljubljani) niso bile še nič splužene. In to ob 8,30 prosim lepo!!!!!!!!!!!!!!!! :evil:  :evil:  :evil:

No glede tega Jamova cesta je cesta II. prioritete, prvo se pa splužijo ceste I.prioritete po katerih vozi LPP in nato šele druge :wink:

Fantje paplužijo že od 2.30ure zjutraj :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O, če pa bi začeli plužiti in posipavati ceste takoj, ko je začelo snežiti (kar je bilo tudi napovedano), bi bilo prihranjeno marsikakšno gorje. Danes zjutraj (že po nekaj urah sneženja) nekatere dokaj prometne ulice (npr. Jamova v Ljubljani) niso bile še nič splužene. In to ob 8,30 prosim lepo!!!!!!!!!!!!!!!! :evil:  :evil:  :evil:

Ker sem se glih slučajno po Jamovi peljala tam okol devete ure zjutraj v center (mam službo zraven) ti lohka iz prve roke povem, da je blo marsi kje še dost bolj kritično kot pa na Jamovi.... sam roko na srce ....zunaj pada sneg na polna in več ko delat - plužit se pa res ne da :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kok folk po radiju nabija kaksne neprevozne ceste. Kot da bi bilo izredno stanje. V LJ je padlo do 25 cm snega. Kaj bi bilo, cebi ga padlo 100 cm?

Prav ima Dada, ko pravi, da se ne upa voziti po snegu in gre od doma z avtobusom.

Prav naredijo v Avstriji, ki ti zavrnejo povracilo skode, ce avtomobil nima zimskih gum.

Se najbolj prav pa ima Lojzi. Voznja po snegu ni odvisna samo od zimskih gum ampak od sposobnosti voznika. Pri nas pa skoaj vsi (z izjemo Dade) rinejo na cesto. Pri tem pa sploh ni vazno, ce sploh imajo kaj izkusenj. Pol pa naredijo s svojo polzjo voznjo take kolone, da se cloveku mesa.

Najvecji bedaki pa so kamionarji, ki se klub zakonu sami ne izlocijo iz prometa. In potem se pogumno, po moznosti prazni rinejo v kak klanec. Pol pa jih obrne na pocez in cesta je do nadaljnega za ves promet zaprta. Takemu bi jaz privoscil kazen najmanj 500.000 SIT

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče zimskih gum se ne morem strinjati z Lojzijem, da z obvladovanjem vožnje lahko "kompenziraš" zimske gume - če bom jaz s svojim XM-om brez ABS-a in novimi zimaricami pred teboj moral nenadoma močno zavreti, ti ne pomaga nobeno znanje. Sicer pa ni v tem glavni problem, ampak to, da tisti, ki smatrajo, da za tistih nekaj kilometrov, ki jih naredijo po zasneženih in poledenelih cestah, ne potrebujejo zimskih gum, v veliki večini tudi nimajo pojma o vožnji v zimskih razmerah (pa v normalnih verjetno tudi ne), si pa jemljejo pravico, da se tudi v takih razmerah odpravijo na cesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se ena grenka za vse letne gumarje: pod 8°C "primejo" letne gume na suhi cesti zaradi specificne mesanice dodatkov cca.50% slabse kot zimske gume. :wink:

vsi hrabro,vsi naenkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep, lani celo zimo prevozil s Peugeotom z letnimi zlizanimi gumami 195/45/R16... Seveda sem verige montiral vsaj trikrat dnevno :)

Torej - da se, če je šofer izkušen, previden in vsaj malo tudi teoretično podkovan. Je pa jeba, in vsaj 20 km/h si počasnejši od drugih, ki drvijo s hitrostjo 60 ali 80 km/h...

Ampak take neumnosti, kot lani, ne bom več počel :) Aja - a sem povedal, da sem prejšnjo zimo preživel v hribih okoli Kranja, kjer sem haral z letnimi ... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O, če pa bi začeli plužiti in posipavati ceste takoj, ko je začelo snežiti (kar je bilo tudi napovedano), bi bilo prihranjeno marsikakšno gorje. Danes zjutraj (že po nekaj urah sneženja) nekatere dokaj prometne ulice (npr. Jamova v Ljubljani) niso bile še nič splužene. In to ob 8,30 prosim lepo!!!!!!!!!!!!!!!! :evil:  :evil:  :evil:

Jep.

Ob pol desetih (9:30) - torej zelooo zgodaj zjutraj po moji uri :) - sem peljal po lublanski obvoznici iz Kosez v BTC. Uganite, kaj? Ne, ni bila nesplužena. Je pa bila pokrita s tisto lepo ledeno, ene 4 centimetre debelo luknjasto skorjo ledu, ki je najbolj zabavna za vozit, če si tega vajen seveda... Hmmm, pa sem nekako mislil, da smo tolk civilizirani, da bo vsaj obvoznica spucana. Tako na prvo žogo sem ugibal, da se je morda kakšna sol ali plug sploh še ni dotaknila do tistega trenutka... Če mi kdo reče, da gre za cesto ne-prve kategorije, pa mi bo še manj jasno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa še neki sm pozabu povedat, zarad takšnih kretenov in kretenk sva se jst in Kiki  

danes zjutraj vozila iz Trbovelj do Ljubljane dve uri in pol  :evil:  :evil:  :evil: J.... im M....  

Če nimajo prave opreme in nimajo pojma o vožni po snegu :roll:  naj ostanejo doma al pa naj gredo v službo z javnim prevoznim sredstvom :twisted:

A če bi bila cesta splužena, potem bi ljudje malo hitreje peljali verjetno? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lojzi je imel popolnoma prav, saj moraš poznati razmere na vozišču.

Jaz osebno sem za zimske gume, ker sem samo 2× tedensko na cesti in takrat prevozim večjo količino km. Ker sem pa doma na rahle hribu, če ne poznaš hriba, ko zapade sneg, ne prideš gor. In v takih razmerah je bolje imeti dobre zimske gume, kot letne in ketne, ki jih moraš sredi največjega naletavanja snega montirati, pa še ves moker si in mrzlo je. Če pa seveda je tako obupno razmerje na cesti, se pa raje ne peljem. Čepra sem se moral peljati v letošnjem prvem snegu kar v en mah 200 km, in ni bilo nebenih težav s Sava gumami z prevoženimi min 7k km. Vem tudi kaj je zelo gladek sneg oz ledena cesta, saj tudi s stalnim 4×4 pogonom s traktojem gre najbolje po travniku, ker po cesti preveč drsi.

Seveda pa so boljše nove letne gume, kako stare obrabljene zimske gume s samo 2-3 mm profila. Največ je pa odvisno od voznika in poznavanje ceste, ker veš s katero hitrostjo boš se moral peljati, da boš premagal klanec oz, da ne letiš iz kakega ovinka.

Srečno pot vsem voznikom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čim se vsedem v avto, pričakujem plug pred sabo, ki mi bo do suhega počistil asfalt, da se bom z letnimi gumami pripeljal pravočasno v službo, v katero sem se odpravil ob isti uri kot ponavadi

ma čez slušalko bi ga nalomastu...kretena/ko

sneg je čisto druga scena, na leto predstavlja najmanj voženih dni in zato je izkušenj temu primerno manj

zakon bi moral določati 100% obvezne zimske gume in ne letno brezvezarijo z 4 mm profila+verižice, ki jih le vsak 20-ti zna namontirat

je pa užitek po snegu, ni kej :D , kaj šele z motorjem...NORO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lojzi je imel popolnoma prav, saj moraš poznati razmere na vozišču.

Jaz osebno sem za zimske gume, ker sem samo 2× tedensko na cesti in takrat prevozim večjo količino km. Ker sem  pa doma na rahle hribu, če ne poznaš hriba, ko zapade sneg, ne prideš gor. In v takih razmerah je bolje imeti dobre zimske gume, kot letne in ketne, ki jih moraš sredi največjega naletavanja snega montirati, pa še ves moker si in mrzlo je. Če pa seveda je tako obupno razmerje na cesti, se pa raje ne peljem. Čepra sem se moral peljati v letošnjem prvem snegu kar v en mah 200 km, in ni bilo nebenih težav s Sava gumami z prevoženimi min 7k km. Vem tudi kaj je zelo gladek sneg oz ledena cesta, saj tudi s stalnim 4×4 pogonom s traktojem gre najbolje po travniku, ker po cesti preveč drsi.

Seveda pa so boljše nove letne gume, kako stare obrabljene zimske gume s samo 2-3 mm profila. Največ je pa odvisno od voznika in poznavanje ceste, ker veš s katero hitrostjo boš se moral peljati, da boš premagal klanec oz, da ne letiš iz kakega ovinka.

Srečno pot vsem voznikom.

Najprej tebi jozl potrditev! Pred petimi leti sem imel poleg golfa še stoenko in na njej letne gume! Leta 99 je bilo okoli 9 februarja tudi okoli30 cm novega snega! Odločil sem se da grem raje s stoenko kot pa z golfom! Pridem s stoenko v lj praktično po celem (nove exact) in nazaj skoraj domov! 100m pred domov je bil klanec prestrm in ni šlo ne naprej ne rikverc proti domu! Saj imam traktor v garaži! Greemo! Jaaaa kar misli si! Še dobro da sem imel na traktorju vitel da sem se s pomočjo njega pripeljal v garažo! Zglajen sneg na cesti je večji strup za traktor kot avto! Sicer pa se tudi jaz strinjam s tisto trditvijo! Bolje imeti nove letne kot pa zlizane gume! Pa za vsakega v avtošoli bi morali vsaj kakšno uro vožnje v snegu naredit ne pa samo po lepem asfaltu!

Vidim kako so vozniki različni na parkirišču pod oknom! Nekateri dajejo gas kot bi bili na kakem rallyju pa ne pridejo nikamor nekateri pa pod štant gasom kamorkoli! V snegu se vozi s čim manj gasa! 1/4 gasa je čisto dovolj! Kdor tako ne zna vozit naj da cegu pod gas pa bo marsikam prišel! Tud z 1/4 gasa se da vozit 80 na uro da ne bo kdo mislil da vzpodbujam vožnjo 30km/h po avtocesti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa za vsakega v avtošoli bi morali vsaj kakšno uro vožnje v snegu naredit ne pa samo po lepem asfaltu!

Moja izpitna ura je bila na jutro, ko je zapadlo prvih 20cm snega v sezoni. Izpit opravil BP.. .. torej sem kvalificiran za vožnjo v snegu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to,da spet močneje sneži,nas bo "kot je na vsak način hotela slišati novinarka POP TV" jutri spet presenetil sneg.

Zakaj??????

- ker so fantje na cestah že od 3,45

- Ker so cel dan šlepali kamione na Tojanah in sta 2 kamiona pokvarjena

- Ker bo na cestah spet krdelo nesposobnežev,prepotentnežev in varčnih slovencljnov

- Ker kamionđije nikad nisu čuli,da nesmiju plllati s lošim gumama,pa moraju van na čakat

- Ker ni nič lepšega,kot slišati 1000000000000 graj za delo,ki si ga počel zadnjih 20 ur

-KER SMO ZMATRANI K HUDIČ.....PA KO J***E FOLK,ČE BO SLUŽBO ZAMUDU!!!!!!! Pa pejte 2 ure prej od doma!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

.

.

-KER SMO ZMATRANI K HUDIČ.....PA KO J***E FOLK,ČE BO SLUŽBO ZAMUDU!!!!!!! Pa pejte 2 ure prej od doma!!!!!!!!

Klimbra ne se tak sekirat, sej so res nekteri grozno nadlezni :2gunfire: in skrajno nerazumevajoci :agrue: ampak ne vem ce kaj pomaga MI smo s tabo :wink: 8) :idea: :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klimbra, nakladaš. 8)

Zaspali ste in prespali nočno/jutranje sneženje.

Ne se sedaj tu izmotavati z nekimi objektivnimi kakor faktorji. :roll:

Saj meni zjutraj tudi ni bilo najbolj pri srcu zapustiti tople postelje. :wink: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj je na Popu ena stara mama govorila kaksen kriminal, nic ni spluzeno, prasice komunalne, vse jih bi bilo treba pobiti,..itd

Jaz pa tisto staro mamo sprasujem: Pa kaj kurac mora upokojenka, ki ima ful casa ravno v torek 4. februarja v najvecjem snegu okol po mestu skakat? A je imela tisti dam res nujno nujne in neodlozljive obveznosti?

Stara naj bo drugic doma za pecjo s cajem v roki :evil:

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V snegu se vozi s čim manj gasa

Teoreticno ze. Ko pa zacnejo enkrat kolesa vrteti v prazno pa gasa do fula, da se lamele in profil spucajo. Samo s spucanim profilom bo zimska agguma lahko rezala v sneg. Ko se ti enkrat v profil zabije sneg imas prakticno slick gumo.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- Ker kamionđije nikad nisu čuli,da nesmiju plllati s lošim gumama,pa moraju van na čakat

So slisali. So vceraj po TV delali intervijuje z njimi. Pa so rekli, da oni ze ne bodo cakali, da je to brez veze.

Pol pa ko zapre celo avtocesto in potem na stotine avtomobilov caka, to je pa v redu.

Za tako neumnost bi jih morali kaznovati z najmanj 500.000 SIT. Potem bi pa cakali in ne bi bilo takih zastojev, kot so bili vceraj.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi jih treba kaznovat, ampak bi jih morali policisti in pa prometniki (mislim one, ki so oranzni) izlocati vse, ce pa bi kdo vseeno hotel cez Slovenijo pa bi mu morali ponudit AvtoVlak. Prihodek zagotovljen. :lol:

Sploh pa, zakaj pa imamo vojsko ????? Men se zdi, mogoce sem bil premajhen pa sem si narobe zapomnil, da je vcasih tudi vojska pomagala pluzit, pa bi lahko policaji in cestarji v miru delali svoj job, ne pa da imajo 300 % vec dela ko se morajo ukvarjati s tistimi, ki so zdrsnili, pa prometnimi nesrecami. Samo v predlog. :wink: :wink:

- Ker kamionđije nikad nisu čuli,da nesmiju plllati s lošim gumama,pa moraju van na čakat

So slisali. So vceraj po TV delali intervijuje z njimi. Pa so rekli, da oni ze ne bodo cakali, da je to brez veze.

Pol pa ko zapre celo avtocesto in potem na stotine avtomobilov caka, to je pa v redu.

Za tako neumnost bi jih morali kaznovati z najmanj 500.000 SIT. Potem bi pa cakali in ne bi bilo takih zastojev, kot so bili vceraj.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V snegu se vozi s čim manj gasa

Teoreticno ze. Ko pa zacnejo enkrat kolesa vrteti v prazno pa gasa do fula, da se lamele in profil spucajo. Samo s spucanim profilom bo zimska agguma lahko rezala v sneg. Ko se ti enkrat v profil zabije sneg imas prakticno slick gumo.

Tadej

da tadej - teoreticno...... ce gume ne vrtijo na snezni podlagi; drugace lamele spet poberejo sneg in ga izvrzejo itn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stara naj bo drugic doma za pecjo s cajem v roki :evil:

Al pa se ga naj zakadi z opijem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!