Skoči na vsebino

Moto Retro: Made in Slovenija


protector

Priporočene objave

OK, ovo sada nije Slovenija, no ostajem u okvirima bivše države.

 

Cestovne moto utrke, dakle "brzinci" ... uglavnom smo se sretali na Grobniku i u Požegi. Nagrada Zagreba je također vožena na Grobniku. Isplivale neke stare ulaznice, godina je 1987.

 

Ulaz_DSC00771.jpg

 

Ulaz_DSC00776.jpg

 

Prva je "Nagrada Zagreba" vožena na Grobniku, druga je "Nagrada Slavonske Požege", vožena na požeškom vojnom poligonu Glavica.

 

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

YU GP iz 1985.

 

YU_DSC00842.jpg

 

YU_DSC00843.jpg

 

YU_DSC00844.jpg

 

YU_DSC00845.jpg

 

YU_DSC00846.jpg

 

YU_DSC00847.jpg

 

 

Koliko vidim, u klasi 250 na spisku su Silvo Habat i Zdravko Leljak. Imao sam nekada i majicu od nekoga od slovenske ekipe, kupljenu na Grobniku nekom prilikom. Ne sjećam se više jel Habat ili netko drugi u pitanju.

 

Bijela majica, motor - mislim da je jamahca - uglavnom u narančastoj boji. Ne znam jel to još uvijek negdje pospremljeno, ili je davno unaprijeđena u sredstvo za glancanje motora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker bom čez čas obnovil Tori cross-a,  bi prosil, če ima kdo kakršnokoli sliko tega motorja v originalnem stanju.. Na netu jih ne najdem.. Če se spomnim, je bila izvedba samo v popolni beli barvi.. 
Letnik je 1987.. Torej prva serija z šestkrakimi platišči..

 

http://mopedist.si/download/file.php?id=21166&mode=view

 

http://mopedist.si/download/file.php?id=21165&mode=view

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6. 12. 2014 ob 22:11, protector pravi:

YU GP iz 1985.

YU_DSC00842.jpg

Koliko vidim, u klasi 250 na spisku su Silvo Habat i Zdravko Leljak. Imao sam nekada i majicu od nekoga od slovenske ekipe, kupljenu na Grobniku nekom prilikom. Ne sjećam se više jel Habat ili netko drugi u pitanju.

Bijela majica, motor - mislim da je jamahca - uglavnom u narančastoj boji. Ne znam jel to još uvijek negdje pospremljeno, ili je davno unaprijeđena u sredstvo za glancanje motora.

 

Pa ti imaš tovrstnega moto-materiala (dopisi, računi, nalepke, startne liste...) toliko, da bi s tem lahko opremil interier kakšnega bikers welcome lokala, ali pa vsaj klubsko sobo. Morda veš, če obstaja kaj takega npr. v Rijeki, Zagrebu... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Carlos Lavado, Venezuela;

Na dirki (Grobnik) dvakrat padel, pa je bil še prvi!!

 

P.S.

Tele štorije t'le gor so me vzpodbudile, da bom res enkrat vtaknil nos v skladovnico, na kateri je en kup prahu in spodžgal spomine na "mladost"!

Noro bo! Že vem... :yes:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Carlos Lavado, Venezuela;

Na dirki (Grobnik) dvakrat padel, pa je bil še prvi!!

 

P.S.

Tele štorije t'le gor so me vzpodbudile, da bom res enkrat vtaknil nos v skladovnico, na kateri je en kup prahu in spodžgal spomine na "mladost"!

Noro bo! Že vem... :yes:

Že na FB si objavil nekaj prekrasnih fotk :OK: iz tvojih popotovanjih,mogoče bi nas razveselil tudi tu na MS s kakšno takšno kolekcijo tvojih retro slik,jaz pa predvidevam še marsikdo bi jih z veseljem pogledali,mogoče še kakšen komentarček pod sliko in zima bo mim.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ti imaš tovrstnega moto-materiala (dopisi, računi, nalepke, startne liste.. .) toliko, da bi s tem lahko opremil interier kakšnega bikers welcome lokala, ali pa vsaj klubsko sobo. Morda veš, če obstaja kaj takega npr. v Rijeki, Zagrebu... 

 

Pravo da ti kažem, nisu mi poznati takvi klubovi. Štaviše, ne mogu se sjetiti niti nekakvog kafića da je sređen u retro-moto fazonu.

Znam neke koji imaju manje ili više slika i/ili postera iz ranijih vremena, koji su GP "filmu" ... no ništa sa ovom razinom materijala.

Ako i postoje, rado bih obišao takve lokale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noro, me je prijel, da bi spet kupil en moped in ga z zdejšnjo pametjo nafriziral, ne pa tko na silo in površno, kot pred 15-20 leti. 

Sem si shranil fajle, morda pa naslednjo zimo začnem z novim projektom.  :D

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noro, me je prijel, da bi spet kupil en moped in ga z zdejšnjo pametjo nafriziral, ne pa tko na silo in površno, kot pred 15-20 leti. 

Sem si shranil fajle, morda pa naslednjo zimo začnem z novim projektom.   :D

nostalgija :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nastavak nije slovenski, no sumnjam da će ikome smetati. BTW, ima li ovakvih i sličnih "specijalki" u Sloveniji?

 

Mar_DSC00836.jpg

 

Mar_DSC00837.jpg

 

Mar_DSC00838.jpg

 

Mar_DSC00839.jpg

 

Mar_DSC00841.jpg

 

Martin_DSC00840.jpg

 

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

 

MoKo_DSC00912.jpg

 

MoKo_DSC00913.jpg

 

MoKo_DSC00914.jpg

 

MoKo_DSC00915.jpg

 

MoKo_DSC00916.jpg

 

MoKo_DSC00917.jpg

 

MoKo_DSC00918.jpg

 

 

Znao sam ih viđati na Grobniku, u dane trajanja YU GP ... tamo 80-tih.

 

Slično kao i ovdje na slikama, većina ih je bila lakirana u razne psycho i disco kombinacije.

 

 

:)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!