Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2015


motolover

Priporočene objave

Res je mal vroce k se ustavim... Sam med voznjo je pa cista milina. Nad 150 na uro je ze skor mal hladno.

post-478-0-53683700-1436269236_thumb.jpg

post-478-0-69851300-1436269247_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V teh peklensko vročih dneh si v Zasavju pregrete glave lahko ohladite na več načinov. Hladen špricar na Čemšeniški

attachicon.gif05072015.jpg

...jes bi se za tistga ledeno mrzlega izpod Mrzlice odloču ... :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rajši berem zapise v tujem jeziku kot pa provokacije in nesramne odgovore od Sneckerja!!!

men je oboje OK, Sneci je provokator in svoje poslanstvo opravlja brezhibno :kva2: , Protector je pa dober pisec :grim , je pa samo stvar percepcije, kako vse to skupaj dojemaš :smoke:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ogled jame traja cca 1 uro, nekaj rabiš, da prideš še do vhoda (2x po cca 15', vmes pa je gondola)....skratka lep ogled, pa v takih vročih dneh ornk osvežitev! Priporočam, da s sabo vzameš kakšen pulover, vindstoper,...

Ko "zlezeš" s tistih skal pa do "Kraljevskega jezera" tudi ni več daleč...

 

Hvala za info - sliši se zanimivo! :OK: In ja - drugič bolj zgoden štart ... ;)

 

 

 

 

attachicon.gif25.jpg

Mendola.....hmm :yea1: , neglede na to da sem jo že velikokrat prevozil....vedno mi pusti tak vtis..kot da jo prvič obdelujem.

attachicon.gif26.jpgattachicon.gif27.jpg

 

Prespal sem na prelazu Mendola...cca. 900 metrov naprej v Garni Biancaneve. Po 11 urah in pol motorizma in po 543 km, je bilo to to. Naslednji dan sledi....

 

Mendolaaa :kva1:  Uf to bo treba it še večkrat prevozit!!! :D

 

Koliko si dal za spanje gor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info - sliši se zanimivo! :OK: In ja - drugič bolj zgoden štart ... ;)

 

 

 

 

Mendolaaa :kva1:  Uf to bo treba it še večkrat prevozit!!! :D

 

Koliko si dal za spanje gor?

 

jah...en malo več kot sem predstavljal. Celih 55 eurov, BB in garaža za motor. Pred leti je imela ta hotelčič (Garni Gran baita) ena gospa cca. za 15 eur ceneje. Lani je zamenjal lastnika in ima nek gospod, ki je en malo navil cene. Samo raje dam 55 eur in spim ko lord in se zjutraj najem kot kralj, kot pa da dam 35 eurov in spim za en k... in zjutraj grem na pol lačen na pot.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnja vožnja; Zjutraj na šiht pol pa 3/4 fure nazaj stoje da je vsaj malo pihal. Mam predobro šipo.... K sreči se mi čez cel Bled ni bilo treba ustavljat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz že razumem, očitno pa avtor ne razume, naj on uporablja google translate.

Samo čakamo še lahko da bodo tudi drugi sosedje začeli pisat tu v madžarščini, nemščini, italijanščini.

Me zanima kako bi na hrvaškem forumu reagirali, če bi kakšen Srb napisal prispevek v cirilici.

Tako kot imajo oni svoje jezik in se ne ozirajo na druge, tako imamo mi svojega in naj ga tudi drugi spoštujejo.

Se strinjam.

Tako kot se mi prilagajamo drugi, se naj drugi nam.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud jest se nagibam na snecer stran. tvoj vrt tvoja pravila. sej je ze samo trud vazn tud ce je rezultat betezen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

V nekem smislu tole Snecerjevo godrnjanje celo razumem. Ampak se v tem konkretnem primeru z njim ne strinjam. Zakaj? Dejsvo je (vsaj za moj literarni okus) @Protector piše odlične prispevke. Po načinu pisanja, prefinjeni uporabi humorja, sočnosti, slikovitosti, duhovitosti... je zagotovo eden najboljših v tejle temi.  Pred časom je objavil tudi odličen vodnik "Pogled s ceste SLOVENIJA". Ugibam lahko, da vse svoje zapise objavlja tudi v ožji domovini, na njegovem "domačem" terenu. In če jih deli še z nami, tule na MS, smo tudi kleni Slovenci (lahko) bogatejši za njegove izkušnje. Bogatejši, in ne revnejši. Je pa res, da nekateri ta jezik razumemo brez težav, naša mlajša generacija, prežeta z ameriško kulturo, pa ne več toliko...
Jezikovni razsodniki bi lahko našli še kakšen argument v prid Snecerjevemu protestu. Ampak tule gor smo pretežno motoristi. In če ti njegovi zapisi ne sedejo, skušaj razumeti, da nas je kar precej, ki v njih uživamo. Pa čeprav so zapisani v nedomačem jeziku.

 

:notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidim, da se je začelo deljenje po "nacionalni osnovi" :smoke: , pa ta moj komentar ne bodo vsi pravilno razumeli :smoke: , pa nč zato .)

 

Itak. Italjani proti Japoncem, vsi proti Nemcem, Avstrijci in Nemci proti Italjanom, Američani proti vsem, Japonci tudi malo med sabo, Angleži pa majo že sami s sabo dovolj problemov ....

 

Na koncu, ko snamemo čelade, se pa kregamo še kdo bo :kava:  plačal.

 

 

Upam, da sem prav razumel :unsure:

 

 

p.s. Yamaha zmaga :hooray:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dosegli bomo samo to, da bo še eden, ki dela res dobre reportaže, zaključil sodelovanje..

Jaz ga itak berem na njihovem forumu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tej vročini sem šel samo na šiht, pa nove čelade preverjat, če skozi katero zadosti piha. Našel eno za 500 eur  :whistle:

 

En par vtisov s poti...

 

Kamera je širokokotna, zato frčoplan izgleda precej manjši, kot je bil v resnici. Sem se ga mal ustrašil, ko je padel v kader :)

 

attachicon.gif2015-06-29 brnik.jpg

 

No, tale je pa skorej brez komentarja :D

 

attachicon.gif20150706_175441er.jpg

 

Tako vroče je, da so začel kamele vzgajat!  :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jes bi se za tistga ledeno mrzlega izpod Mrzlice odloču ... :) :)

Na bazenu točijo svetlega, temnega ali mešanega. Je pa tako mrzel, da se ti prsti lahko na krigel zalepijo, če ga ne boš previdno zagrabil za ročaj... Ker podpiram male slovenske pivovarje sem izpraznil dva, maligane pa skuril na soncu in v mešani tehniki prsno-kravl.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tej vročini sem šel samo na šiht, pa nove čelade preverjat, če skozi katero zadosti piha. Našel eno za 500 eur  :whistle:

 

Kaj pa vem, če si potem tapravo našel :ninja: ....iz trenutnih izkušenj ti povem, da je v tej vročini mnogo prijetnejša in veliko bolj zračna recimo Schuberth C3 kot Shoei GT-Air (lastim si namreč obe), je pa v vsem ostalem odlična :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa mislim da Snecerjevo provociranje niti ni tolikšno, kot nekateri to predstavljate... bolj je problem,ker je spljuval bmwje in se zdaj užgete že na nick Snecer... koliko uporabnikom je pomagal, s svojim znanjem, pa nihče ne izpostavi...

In ja, tako kot je izibajker napisal, lahko bi se in deloma tudi se strinjam s Snecerjem... ker vedno smo mi slovenceljni tisti ki se nenehno prilagajamo tujcem glede jezika, žal, a tako to je dan danes... po drugi strani pa, Protector ima res hude poste in opise svojih dogodivščin in ker razumem njegov jezik, me to sploh ne moti... tako da, Protector, nadaljuj s svojimi prispevki, ali molim nemoj na njemačkom :D

Lp,

Odvetnik.... ;)

Se pravi če komu pomagaš potem lahko serješ po vsemu ......
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!