Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2015


motolover

Priporočene objave

Ime jedi? Recept?  :blush:  :kva1:

Dagnje na buzaro by HyperJack

 

velika posoda (visoka), 5 žlic olivnega olja, na drobno nasekljana čebula, tenstana toliko časa na zmernjem ognju, da lepo porumeni in ispusti aromo. Dodaš dagnje pokriješ s pokrovko in kuhaš v sopari dagnje 3 - 4 min. V tem času se že večinoma vse odprejo. Nato dodaš česen, 0,5 litra paradižnikove mezge, 4 velike na kocke narezane paradižnike ( paradižniku predhodno na dnu narediš z nožem križ in ga daš v krop za 2 min, tako na enostaven način odstraniš lupino), dodaš nekaj tamalih paradižnikov v grozdju ( količina, čisto po želji, 4 žlice drobtin za zgostitev, dobro premešaš in kuhaš na srednjem ognju (omaka mora rahlo vret) 10 min, nato dodaš 2 dcl rdečega in 3 dcl belega vina (vina lahko uporabiš najcenejša), vina naj bodo suha, dodaš začimbe (svež perteršilj, suha bazilika lahko tudi sveža, origano, žličko vegete, poper)...pomembno je da soliš vedno na koncu. Školjka se odpre in spusti slano vodo, zato soliš s previdnostjo, vmes probavaš...kuhaš še 10 min in serviraš še toplo. 

Zdraven se mora obvezno jest bel kruh, da lahko pomažeš omako...

 

:OK:

 

- 3 kilograme ne prevelikih dagenj (jaz jih vedno očistim)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem mnenja da HyperJAck naredi poskušino jedi, sploh zdej se bo oženil more malo vadit tole na večje količine  :OK:

 

A mu damo datum da sam izbira ?  :grim

 

 

Srečno v zakonu GS itak bo zakon !  :OK:

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grossglockner - cesta na Edelweisspitze.

Jeboga, tiste kocke sem že nekajkrat povozil - mi pa slika nekako ne sodi v kontekst Stelvio - Gavia - Bormio ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dagnje na buzaro by HyperJack

 

velika posoda (visoka), 5 žlic olivnega olja, na drobno nasekljana čebula, tenstana toliko časa na zmernjem ognju, da lepo porumeni in ispusti aromo. Dodaš dagnje pokriješ s pokrovko in kuhaš v sopari dagnje 3 - 4 min. V tem času se že večinoma vse odprejo. Nato dodaš česen, 0,5 litra paradižnikove mezge, 4 velike na kocke narezane paradižnike ( paradižniku predhodno na dnu narediš z nožem križ in ga daš v krop za 2 min, tako na enostaven način odstraniš lupino), dodaš nekaj tamalih paradižnikov v grozdju ( količina, čisto po želji, 4 žlice drobtin za zgostitev, dobro premešaš in kuhaš na srednjem ognju (omaka mora rahlo vret) 10 min, nato dodaš 2 dcl rdečega in 3 dcl belega vina (vina lahko uporabiš najcenejša), vina naj bodo suha, dodaš začimbe (svež perteršilj, suha bazilika lahko tudi sveža, origano, žličko vegete, poper)...pomembno je da soliš vedno na koncu. Školjka se odpre in spusti slano vodo, zato soliš s previdnostjo, vmes probavaš...kuhaš še 10 min in serviraš še toplo. 

Zdraven se mora obvezno jest bel kruh, da lahko pomažeš omako...

 

:OK:

 

- 3 kilograme ne prevelikih dagenj (jaz jih vedno očistim)

Jaz dodam še malce masla, ne dam pa rdečega vina (bom enkrat probal).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz dodam še malce masla, ne dam pa rdečega vina (bom enkrat probal).

 

Rad imam striktno rdečo buzaro, se pravi rdeče vino doda barvo in nek poseben "volumen", belo vino pa tako naredi aromo.

 

Kar se tiče jedi na splošno ne uporabljam masla, ampak verjamem, da je tudi to lahko en element, ki dodatno dopolni jed.

 

Pri buzari je tako, da je bila točno ta na sliki zaradi velike količine tekočine jedljiva kar z žlico. Navadno ne delam s toliko tekočine da je omaka kar se da gosta katero se pomaže z kruhom. Vsak naj naredi kakor mu bolje paše. Je pa ta jed odlična, saj ima izjemno velik odstotek beljakovin in mali odstotek ogljikovih hidratov. Za moje pojme je tale jed nepogrešljiva pregreha med ketogeno dieto. (kruha se poje malo, toliko za dušo)

 

Pa dober tek! =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je tut doužn še kako večerjo, kajne HyperJack :jezik:

 

word urejanje me je ful zmatru in zlakotil :P

 

vtisi pa še pridejo ... verjetn :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je tut doužn še kako večerjo, kajne HyperJack :jezik:

 

word urejanje me je ful zmatru in zlakotil :P

 

vtisi pa še pridejo ... verjetn :D

 

Vse to in še kaj te čaka v prihodnje...še to sezono... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dagnje na buzaro by Roberto nekoč ... :blush:  ... putra nič, ampak olivno olje in tudi belo vino v buzaro in tudi v kakšen kozarec za zraven ... :notworthy:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..putr u morsko jed  :huh: ?!??!

:grrr  :SS

sj je vseeno .. sam da je zastojn :lol1:

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dagnje na buzaro by HyperJack

 

velika posoda (visoka), 5 žlic olivnega olja, na drobno nasekljana čebula, tenstana toliko časa na zmernjem ognju, da lepo porumeni in ispusti aromo. Dodaš dagnje pokriješ s pokrovko in kuhaš v sopari dagnje 3 - 4 min. V tem času se že večinoma vse odprejo. Nato dodaš česen, 0,5 litra paradižnikove mezge, 4 velike na kocke narezane paradižnike ( paradižniku predhodno na dnu narediš z nožem križ in ga daš v krop za 2 min, tako na enostaven način odstraniš lupino), dodaš nekaj tamalih paradižnikov v grozdju ( količina, čisto po želji, 4 žlice drobtin za zgostitev, dobro premešaš in kuhaš na srednjem ognju (omaka mora rahlo vret) 10 min, nato dodaš 2 dcl rdečega in 3 dcl belega vina (vina lahko uporabiš najcenejša), vina naj bodo suha, dodaš začimbe (svež perteršilj, suha bazilika lahko tudi sveža, origano, žličko vegete, poper)...pomembno je da soliš vedno na koncu. Školjka se odpre in spusti slano vodo, zato soliš s previdnostjo, vmes probavaš...kuhaš še 10 min in serviraš še toplo. 

Zdraven se mora obvezno jest bel kruh, da lahko pomažeš omako...

 

:OK:

 

- 3 kilograme ne prevelikih dagenj (jaz jih vedno očistim)

No ja, z vegeto si čist mem udaru ampak ok........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dagnje na buzaro by Roberto nekoč ... :blush:  ... putra nič, ampak olivno olje in tudi belo vino v buzaro in tudi v kakšen kozarec za zraven ... :notworthy:

 

Sastojci 2 osobe

:hooray:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, z vegeto si čist mem udaru ampak ok........

 

Glede na to, da ni nič ostalo smatram da ni blo čist mim...sicer pa naredi svojo Buzaro VS800 verzijo pa je to to =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da ni nič ostalo smatram da ni blo čist mim...sicer pa naredi svojo Buzaro VS800 verzijo pa je to to =)

Bom:)....lih dons

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vtisi z dnevnih voženj, vi pa o receptih...?? :yawn:

 

Danes Šmarje - Sap - LJ - Vrhnika - Unec - Stari trg. Slik ni, je pa mojster Stane izdelal lepe nosilce za stranske kufre.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cel teden so me na šihtu kurblal in segreval kri, zunej je blo sonce, na konc je pa še klima crknila.

Ajde, grem jaz. Dost je blo tega.

Jezero na Jezerskem ima odlično temperaturo za zaplavat in se na hitro ohladit. Po tem je pa seveda pasalo v večernem hladu parkrat drajsat ovinke čez hrib.

Prov fletn je blo, ejga :D

post-44547-0-05134200-1438979722_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil stromar-aly
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tole slikco bi se dalo dobit v polni resoluciji?  :blush:

Bom vprašal Damija,al mu pa ZS napiš,lp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!