Skoči na vsebino

Problem s Samsungovim stolpom (radio)


Priporočene objave

Problem je motorček kasetarja. Ko poslušam, vrtim naprej, nazaj in ustavljam vse lepo dela (glava gre normalno gor in dol). Ko pa prevrtim čisto na začetek ali na konec (do konca traku) mi pa ne spusti glave in ne morem niti vratc odpret. Tko je kot da hoče še naprej vrtet čeprav je že na koncu...

Je pa vse elektronsko tko da (verjetno) ni mehanske napake.

Kakšna ideja?

PLAY

0006.jpg

STOP

0005.jpg

PREVIJANJE - in tko ostane ko pride do konca :x

0007.jpg

...

0008.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napaka je lahko (elektro)mehanska, celo verjetnejša je od električne. Možna je okvara kakega od tipal, zaradi pregibanja prekinjena žička do tipala na kakem premikajočem se delu mehanizma, slab stik na tipalu ipd. Napaka je lahko tudi povsem mehanska - npr. spodrsavanje kakega sklopnega elementa, jermena ("gumice"),... Dokler ne razdreš, ne moreš vedeti. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja mehanska verjetno ni, ker ko pritisnem stop se normalno spusti, samo ko se prevrti do konca se ne...

razstavlju pa še ne bom. si bom moral mal več cajta vzet :wink:

0001.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja mehanska verjetno ni, ker ko pritisnem stop se normalno spusti, samo ko se prevrti do konca se ne...

razstavlju pa še ne bom. si bom moral mal več cajta vzet :wink:

Pozdravljen BC,

Pod pojmom mehanska okvara ni vedno nujno mišljeno, da recimo s pritiskom na nek gumb preko vzvoda s pomočjo neke vzmeti sprostiš nek mehanizem :twisted: :D Pri teh napravah gre za skupek tipal, senzorjev, sklopk... ki se lahko mehansko pokvarijo (včasih je dovolj, da se le prestavijo).

Glede na tvoj opis okvare bi rekel naslednje. Kasetniki imajo tipalo ki ob poslušanju in previjanju zaznajo da je trak "zaštekal". Vzrok za to je lahko pokvarjena kaseta ali pa konec kasete. Torej v tem primeru, mora sistem prenehati previjat, saj bi sicer odtrgalo trak. Nekateri boljši kasetniki imajo to rešeno s sklopko na vrtilnem mehanizmu podobno kot večina videorekorderjev (tudi pri Samsungu sem že imel opravka s tem), če je pa to tudi pri tvojem modelu, pa ne bi mogoel zagotovo trditi.

Torej možno je, da ta sklopka drsi, vendar ne izklopi previjanja. Sistem pač ne ve, da je traka že zdavnaj zmanjkalo, motorček pa šiba dalje. (No v tem primeru bi načeloma moralo it, če stisneš najprej STOP pa potem karkoli pač že. Sevada je pa še cel kup ostalih možnosti okvare. Možno tudi, da se samo kaj zatakne. BTW nisi napisal kaj potem storiš, da dobiš kaseto ven ?

Če boš imel še kakšno vprašanje pa kar na dan z vprašanjem :)

LP Jaša, Honky

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW nisi napisal kaj potem storiš, da dobiš kaseto ven ?
tist mehanizem (na zgornji sliki) od kasetnikov sem nazaj potegnil kolikor se je dalo, da sem lahko na pol vratca odprl. pol sem pa kaseto glih tolk premaknu da je ni več zaznal in po ponovnem vklopu je spustil glavo... :evil: :lol:

zdaj je to lažje ker vratc nisem dal nazaj :wink:

Sistem pač ne ve, da je traka že zdavnaj zmanjkalo, motorček pa šiba dalje.

to še normalno dela - previjanje se ustavi, samo glave ne spusti. (če pa med previjanjem pritisnem STOP pa dela normalno)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!