Skoči na vsebino

Yamaha MT 09 Tracer 2015 in GT 2018


jany

Priporočene objave

Ta moj je res šparovček, s polnim keslom delam tudi po 450km. Poservisiral sem vse kar je bilo potrebno, tak da bi mi res še služil vrsto let. Če bi imel garažo in prostor, bi ga brez razmisleka obdržal in imel za drugi moped. Za menjavo sem začel razmišljati le z razlogom, ker je moja začela dobivati veselje in bi se rada večkrat peljala zadaj. Prej, ko sem kupoval svoj prvi moped tega še ni kazala, zato tudi nisem razmišljal, da bi rabil moped za dva. Sicer se da s tem tudi lepo peljati v dvoje, če sva prišla do Albanije in nazaj, brez da bi se mi moped kaj zasral, potem že gre. Tudi moja ni nič jamrala da jo kaj boli. Gledam tudi Versysa 1000, novi model. Malo me baše cena, ker za 12.800eur je gol, vse kar bi še nametal gor bi hitro prišel na tako ceno da me mine. Pri nas se pa rabljeni izredno malo prodajajo. Ne vem, ali se samo meni zdi, da so cene novih motorjev pretirane? Za 14-15k dobiš že pošten avto z veliko opreme. Vendar na koncu smo kupci tisti hepani, ki določamo ceno, če se ne bi za taki denar prodajali, bi šle tudi cene navzdol. 

Po prespani noči sem se odločil, da Tracerka kljub temu, da sem si jo želel, ni moped za mene in moje potrebe. Da ne bo pomote, nisem zahteven voznik, daleč od tega, res pa je da sem nadpovprečnih mer. Jebat ga, ko smo bili še mali pizduni, sem vedno rabutal najboljša jabolka, tista zgoraj. :) V primeru, da se odločim za menjavo, bi najraje videl, da dam svojega notri v račun in razliko doplačam. Seveda, če mi ga ocenijo za realno ceno. Bomo videli... 

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

premajhen mu je malo, zato s tracerom razen moči in trdega sedeža ne bi pridobil

večji motor rabi, pravilno razmišlja

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne glumi gluposti k jokas cez use stvari k jih Imas vse zamenjane. 

Ce Pa prevec piha Pa avto zamenji za motor pa nau nc pihal.... 

Stavri take k so so kot morajo bit ki jih zahteva EU... Ostalo se Pa zamnja pa skesira Pa Gas skoz vas

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje proti začetku teme sem zapisal svoje občutke po prvih prevoženih kilometrih na mojem tracerju (recimo mu mk2). Med drugim sem napisal, da je sedež obup in bi trebalo človeka ki je to izdelal in odobril posesti gor pa se naj vozi kakšno uro .. sem bil prepričan, da bom sedež zamenjal, kot tudi prednji vizir.

No, danes, po 2 sezonah in 30.000 prevoženih kilometrih lahko povem, da glede sedeža nimam nobenih težav in je še vedno original. Zakaj ne, ne vem. Ali se mi je rit na sedež ulegla ali pa se je sedež na rit ulegel, pojma nimam. Vem samo, da delava dnevne fure tudi do 1000km in ni težav (ne vem, recimo dnevna fura mb-starigrad-mb je cca 900/1000km) in  ni nobenih problemov, prav tako večdnevne fure s po 500-800km/dan (dolomiti, avstrija, jug) in ni težav. Moja zadaj pa je že od začetka zadovoljna, brez pripomb. Glede prepiha okoli čelade je podobno, kolega je zamenjal vizir in mi predvsem v bolj vročih dneh prav manjka malo pihljanja , tako da imam še vedno original.

Glede zvoka sem tudi hotel kaj zamenjat, pa sem si že večkrat premislil, ker bi rad imel mir pred organi. Predvsem na potovanjih. Z XTjem si recimo v avstrijo ne upam .. :ninja: ..z našimi lokalnimi se še da kaj pregovarjat .. se je pa na tracer-ju začel zvok nekoliko odpirat, in sicer nekje po 5k-10k prevoženih, zgleda je pobralo nekaj "file". Je pa z aftermarketom zvok res :kva2:.. z in tudi brez killerja ..

Sem pa zamenjal komplet fedrovje, to pa drži. Pa še to zato, ker se večino (80-90%) časa voziva oba in z prtljago, torej je obremenjen na max.

Kaj hočem povedat? Ne vem, samo moje mnenje o tem pol-izdelku .. govorim pa o prejšnjem modelu, mk2. Če so na mk3 sedež izboljšali, pa še tolko boljše.

@JamesTheMan .. o kaki višini pa je govora? Sam sem pri 185cm in mi je pri dvignjenem sedežu najboljše pri spuščenem vizirju. Aja, a woblal-boblal ti pa ni? ;)

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, gasperX pravi:

Ne glumi gluposti k jokas cez use stvari k jih Imas vse zamenjane. 

Ce Pa prevec piha Pa avto zamenji za motor pa nau nc pihal.... 

Stavri take k so so kot morajo bit ki jih zahteva EU... Ostalo se Pa zamnja pa skesira Pa Gas skoz vas

komu si pa to repliciral?

uporabnik ima takšne izmere, da mu je versač malo majhen, enako bi bilo s trejserom, zato je pametno, da išče motor za pravega dedca in v tej smeri pravilno gleda, sploh če se bosta vozila dva :)

ti si pa vletel z neko repliko, ki se sploh ne nanaša na to debatiranje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Tex visok sem 192cm. Sem probal z najnižjo nastavitvijo, pa ni bilo kaj boljše. Mogoče bi se čez čas sedeža res navadil, vendar ker oglašujejo določene izboljšave, sem pričakoval, da če nekaj spremenijo in kako izboljšajo, da je to tudi občutiti. 

Kar se tiče samega vetra in komentarja da mora na motorju pihati. Ja, do neke mere se strinjam, vendar če prevoziš velike razdalje zna biti hudičevo nadležno, da ti nad 100km/h premetava glavo levo in desno. Če si pa kafetar, ki se vozi do prve gostilne in domov, je pa tak vseeno in niti ne občutiš tega problema. Ne se zdaj piknit v moje besede, napisal sem svoje občutke ob testni vožnji. Mimogrede sem jo tudi pohvalil. :)

P. S: Glede woblanja. Pred testno vožnjo sem moral dati 200eur varščine, tak da nad 130 ga nisem tiščal pa tudi s temi gumami nisem imel tistega pravega občutka. 

Popravljeno . Popravil JamesTheMan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 minutes ago, JamesTheMan said:

@Tex visok sem 192cm. Sem probal z najnižjo nastavitvijo, pa ni bilo kaj boljše. Mogoče bi se čez čas sedeža res navadil, vendar ker oglašujejo določene izboljšave, sem pričakoval, da če nekaj spremenijo in kako izboljšajo, da je to tudi občutiti. 

Kar se tiče samega vetra in komentarja da mora na motorju pihati. Ja, do neke mere se strinjam, vendar če prevoziš velike razdalje zna biti hudičevo nadležno, da ti nad 100km/h premetava glavo levo in desno. Če si pa kafetar, ki se vozi do prve gostilne in domov, je pa tak vseeno in niti ne občutiš tega problema. Ne se zdaj piknit v moje besede, napisal sem svoje občutke ob testni vožnji. Mimogrede sem jo tudi pohvalil. :)

P. S: Glede woblanja. Pred testno vožnjo sem moral dati 200eur varščine, tak da nad 130 ga nisem tiščal pa tudi s temi gumami nisem imel tistega pravega občutka. 

A so še vedno dunlopke D222? Res čungalunga .. ajde, na začetku za vpeljat mogoče, samo pol pa čimprej menjat ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

35 minutes ago, Tex said:

A so še vedno dunlopke D222? Res čungalunga .. ajde, na začetku za vpeljat mogoče, samo pol pa čimprej menjat ...

Ne vem kaj vas motijo te gume. Jaz sem jih znucal do markerja, od roba.do roba. Brez problema do tačk, v dveh, sam...Naredu 6200km z njimi, brez enega zdrsa, tudi po mokrem bp...

No, zdajsem jih zamenjal... za Mitas...

Ampak to je že za v drugo temo...

Ps: motorček mi je fajn. Ma vse kar rabim.

Aja, pa moji se tudi dopade...

Popravljeno . Popravil C eagle
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, JamesTheMan pravi:

 Ne vem, ali se samo meni zdi, da so cene novih motorjev pretirane? Za 14-15k dobiš že pošten avto z veliko opreme. 

Nisi edini ki tako misliš ... glede na povprečni dohodek v slo so se cene novih kar krepko povzpele navzgor. Dobro dodali so nekaj tipal in elektronike in te stvari sedaj kar dobro zaračunajo ...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, C eagle said:

Ne vem kaj vas motijo te gume. Jaz sem jih znucal do markerja, od roba.do roba. Brez problema do tačk, v dveh, sam...Naredu 6200km z njimi, brez enega zdrsa, tudi po mokrem bp...

Aja, pa moji se tudi dopade...

Ne vem, tudi sam nisem imel nobenih od težav, ki si jih navedel, ampak ko sem ga pa preubul je pa bil feeling čist drugi, ko drug motor. Edino shimmy na d222 je bil zelo izrazit, ko se je prednja bližala 10k prevoženim.

Tudi moji je zelo všeč, eden od razlogov, da je prišel k hiši .. :)

Popravljeno . Popravil Tex
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Fazer03 pravi:

Nisi edini ki tako misliš ... glede na povprečni dohodek v slo so se cene novih kar krepko povzpele navzgor. Dobro dodali so nekaj tipal in elektronike in te stvari sedaj kar dobro zaračunajo ...

Pomoje cene določijo tako, da pogledajo na slovenski avtonet cene rabljenih in se po njih orientirajo. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2012/2013 mali versač 6200 in 4 leta garancije 

danes 7816 osnovni z abs, praktično isti motor

znači 25%+...to ni normalno

pred 54 minutami, skalar36 pravi:

Pomoje cene določijo tako, da pogledajo na slovenski avtonet cene rabljenih in se po njih orientirajo. :D

pa mašine stare not dajo prevrtene

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

192 meris :huh: pol je pa res cist premajhen zate verso...  js mam 173 in mi je lih prou,  ko ulit :D

fajn razmisli predn nabavis karkol

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snecer pravi:

 

pa mašine stare not dajo prevrtene

Ja, sam pr BMW pa KTM to nardijo, ane..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menjal bom mt07 za tracer 09. Najbrž nemore bit to zgrešen nakup?

Iščem boljše vzmetenje, menjalnik in več udobja pri vožnji v dvoje.

Če se sam vozim, je 07 še vedno za mene svetovn motor :D

Popravljeno . Popravil BigOne
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

57 minutes ago, BigOne said:

Menjal bom mt07 za tracer 09. Najbrž nemore bit to zgrešen nakup?

Hm? A nisi čisto nič od 110ih strani prebral? :ras:

57 minutes ago, BigOne said:

Iščem boljše vzmetenje, menjalnik in več udobja pri vožnji v dvoje.

Kaj pa je z menjalnikom, oziroma kaj pričakuješ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem. Zadnje dve strani samo :D

Na 07 daš v prvo, pa kr lepo rukne, ko se vozima v dvoje, morem res lepo prestavljat in delat z gasom, da sopotnice ne premetava naprej in nazaj.

Ne zdi se mi na 07 prestavljanje ravno tekoče in lahkotno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še vedno čakam tracer 1000 (trije valji,125+KM, 95+Nm, nastavljivo vzmetenje)...mogoče pa bo?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, siks pravi:

še vedno čakam tracer 1000 (trije valji,125+KM, 95+Nm, nastavljivo vzmetenje)...mogoče pa bo?!

tracer 850ccm lahko "odpreš" na 165Ps

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snecer pravi:

tracer 850ccm lahko "odpreš" na 165Ps

...marsikaj "lahko" narediš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!