Skoči na vsebino

Legalizacija vožnje med pasovi "Lane Splitting"


Nearrain
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezava do internetne strani: ZA LEGALIZACIJO FILTRIRANJA

Priporočene objave

Quote

Odziv Ministrstva za infrastrukturo

Določba četrtega odstavka 53. člena Zakona o pravilih cestnega prometa (Uradni list RS, št. 82/13 – uradno prečiščeno besedilo in 68/16) omogoča, da lahko voznik enoslednega vozila s primerno hitrostjo in pazljivostjo vozi mimo ustavljenega vozila ali kolone vozil po desni strani, razen, kadar so se vozila v koloni ustavila pred križiščem.

Predlagano določbo, ki bi dovoljevala vožnjo mimo dvoslednih vozil samo v primerih, ko promet poteka s hitrostjo do 30 km/h, vozniki enoslednih motornih vozil pa bi lahko vozili s hitrostjo, ki bi bila lahko višja do 15 km/h, bi bilo v praksi skoraj nemogoče nadzirati, bistveno pa ne odstopa od veljavne ureditve.

Za varno udeležbo v prometu praviloma potrebujejo motorna vozila prometni pas v celotni širini. Vožnja med ustavljenimi ali počasi premikajočimi vozili na istem prometnem pasu lahko predstavlja prometno-varnostno tveganje, zaradi česar lahko pride do prometne nesreče. Predlagana zakonska ureditev nima samo prednosti, ampak tudi negativno vpliva na prometno varnost.

 

Podobno ureditev, kot jo imamo v Sloveniji, je v veljavi tudi v sosednjih državah.

Iz navedenih razlogov, Ministrstvo za infrastrukturo predloga sprememb prometnih pravil ne podpira.

Nekdo definitivno ni prebral citiranih raziskav :P

Se pravi, a je kdo za to, da sestavimo predlog spremembe zakona, ali ni interesa za take zadeve? Jaz sem vsekakor za, bi pa pozdravil sodelovanje koga, ki ima malce vec kilometrine, glede na to, da jaz sele opravljam izpit za motor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, torej vožnja mimo kolone je dovoljena, si morem prav sprintat tale odstavek, za poletne dni ko je na obali vse zabasano če bo mel kdo kaj proti.

Moj predlog je tudi promovirat "počasni"motorizem, dejmo narest da bo v vsaki družini vsaj en motorist pa se bo varnost na cestah takoj poboljšala, ker bo vsak boljše pogledal da mogoče ni brat ali še boljše nečak ali vnuk na motorju. Perspektiva ljudi se spremeni če jim domač član razlaga o motorjih.

Jaz vsakemu predlagam izpit za motor in motor kot za hobby, in velika večina ljudi ne bo šla na 1000 sport, ampak 250 do 650 maksiskuter, mestna endura, mali nejked, mogoče original vespa ki jih ponovno delajo... in potem bo manj gneč, več parkingov večja zavest o motoristih na cesti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa vem. Prerivanje mimo pred križiščem mi nikoli ni sedlo. Preveč nenakazanega skakanja med pasovi se dogaja. Razen če se res totalno zabije, pol grem mimo. Pa to po levi strani, na desni te nihče ne pričakuje.

Kot so napisali v odgovoru pa lahko v primeru stoječe kolone itak pelješ mimo. Vožnja mimo != prehitevanje. Ko se Lj obvoznica zabije poleti, pa se kotalijo mimo 20, 30 km/h... se res nima smisla z mopedom topit na soncu. Pelješ mimo, prostora je dovolj. Sam ne nekaj brezglavo skakat levo/desno pa nervirat ljudi z navijanje že itak preglasnega izpuha pa bo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, jskrablin said:

Ko se Lj obvoznica zabije poleti, pa se kotalijo mimo 20, 30 km/h... se res nima smisla z mopedom topit na soncu. Pelješ mimo, prostora je dovolj.

Problem je, da to, kolikor vem, pade pod prehitevanje in ne voznjo mimo, saj:

Quote

33.  »prehitevanje« je vožnja mimo drugega udeleženca cestnega prometa, ki se premika v isti smeri po prometnem pasu ali delu smernega vozišča, ki je namenjen prometu. Hitrejša vožnja ene kolone vozil od druge na cesti, ki ima najmanj dva prometna pasova za vožnjo v isto smer, ni prehitevanje;

53.  
»vožnja mimo« je vožnja mimo drugega udeleženca cestnega prometa, ki se ne premika, objekta ali ovire na vozišču;

kar pomeni, da je zadeva eksplicitno prepovedana, saj:

Quote

52. člen

(prepoved prehitevanja)

(1) Voznik ne sme prehitevati ali začeti prehitevati drugega vozila:

10.  vozila ali kolone vozil, ki vozi z zmanjšano hitrostjo zaradi gostote prometa ali drugih razmer v prometu;

Saj ja, kolikor slisim, tudi policija to pogosteje kot ne tolerira, ampak point je v tem, da bi zadeva lahko bila komot legalizirana, ne pa stvar dobrega dneva posameznika v uniformi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prehitevanje stoječe kolone po desni strani je dovoljena ... tudi na avtocesti .. torej, če stoji kolona po obeh pasovih na avtocesti, po desni prehitevaš vse ki so na prehitevalnem pasu in jih prehitevaš po desni ... torej se lahko pelješ po sredini in zanemariš, da prehitevaš tudi vsa vozila, ki se peljejo po voznem pasu in stojijo ...

torej lahko rečeš, da si vozil mimo vseh, ki so na tvoji desni, uni k so pa na levi, pa nisi :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, benf86 pravi:

kar pomeni, da je zadeva eksplicitno prepovedana, saj:

Kar sem jaz napisal o vožnji po zabiti Lj obvoznici je kr nelegalno. Po drugi strani pa... se naj Policija podi za mano po totalno zabiti obvoznici. Stati med razgretim plehovjem pri 30 stopinjah na soncu ne mislim. Vsakič ko sem do sedaj naletel na tako situacijo sem se lepo počasi in previdno spravil skozi. Nisem idiot pa se ne bom šal scen iz Matrix Reloaded. Topil se pa na soncu zgolj zavoljo enega predpisa tudi ne bom.

 

Velja pa upoštevati tudi tole:

Hitrejša vožnja ene kolone vozil od druge na cesti, ki ima najmanj dva prometna pasova za vožnjo v isto smer, ni prehitevanje

Popravljeno . Popravil jskrablin
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, jskrablin pravi:

Kaj pa vem. Prerivanje mimo pred križiščem mi nikoli ni sedlo. Preveč nenakazanega skakanja med pasovi se dogaja. Razen če se res totalno zabije, pol grem mimo. Pa to po levi strani, na desni te nihče ne pričakuje.

Kot so napisali v odgovoru pa lahko v primeru stoječe kolone itak pelješ mimo. Vožnja mimo != prehitevanje. Ko se Lj obvoznica zabije poleti, pa se kotalijo mimo 20, 30 km/h... se res nima smisla z mopedom topit na soncu. Pelješ mimo, prostora je dovolj. Sam ne nekaj brezglavo skakat levo/desno pa nervirat ljudi z navijanje že itak preglasnega izpuha pa bo.

dve vprašanji,

1. kaj pa če kateremu policaju ni jasno kaj je vožnja mimo in te obsodi da prehitevaš?

2. kolesar se mirno pelje mimo in mu nihče nič ne bo očital, torej če jaz grem z isto hitrostjo mimo kot kolesar, a me bo taisti policaj jebal?

Odgovor je verjetno da, nekateri niso sexali, drugi majo probleme, tretji so zafrustrirani, četrte čevelj žuli in potem se bo modri name spravil. Tako je to SLO foušija po domače.

Borutt ne rabiš se vžgat, ti si izzvzet :D
 

 

pred 1 uro, maus pravi:

prehitevanje stoječe kolone po desni strani je dovoljena ... tudi na avtocesti .. torej, če stoji kolona po obeh pasovih na avtocesti, po desni prehitevaš vse ki so na prehitevalnem pasu in jih prehitevaš po desni ... torej se lahko pelješ po sredini in zanemariš, da prehitevaš tudi vsa vozila, ki se peljejo po voznem pasu in stojijo ...

torej lahko rečeš, da si vozil mimo vseh, ki so na tvoji desni, uni k so pa na levi, pa nisi :huh: 

tle bi bilo potrebno celo geometrijo in matematični izračun nardit, kaj pa če je mel polcaj komaj 2 v šoli? :P

Vem, da če se pelješ mimo po odstavnem, ti gladko napišejo kazen.

pred 1 uro, jskrablin pravi:

 

 

Velja pa upoštevati tudi tole:

Hitrejša vožnja ene kolone vozil od druge na cesti, ki ima najmanj dva prometna pasova za vožnjo v isto smer, ni prehitevanje

Velja, dokaž ti polcaju, da se kolona premika 2km/h on bo pa trdil da stoji :D saj veš kako je ko Mausov Dars nekaj dela na AC, mal naprej, zavora, pa spet 100m naprej, pa 1 minuto pr miru...isto kot na DARSU :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

dve vprašanji,

1. kaj pa če kateremu policaju ni jasno kaj je vožnja mimo in te obsodi da prehitevaš?

2. kolesar se mirno pelje mimo in mu nihče nič ne bo očital, torej če jaz grem z isto hitrostjo mimo kot kolesar, a me bo taisti policaj jebal?

Odgovor je verjetno da, nekateri niso sexali, drugi majo probleme, tretji so zafrustrirani, četrte čevelj žuli in potem se bo modri name spravil. Tako je to SLO foušija po domače.

Borutt ne rabiš se vžgat, ti si izzvzet :D
 

 

tle bi bilo potrebno celo geometrijo in matematični izračun nardit, kaj pa če je mel polcaj komaj 2 v šoli? :P

Vem, da če se pelješ mimo po odstavnem, ti gladko napišejo kazen.

Velja, dokaž ti polcaju, da se kolona premika 2km/h on bo pa trdil da stoji :D saj veš kako je ko Mausov Dars nekaj dela na AC, mal naprej, zavora, pa spet 100m naprej, pa 1 minuto pr miru...isto kot na DARSU :P

 

No jz s tem,da sem videl policista obvozil kolono po svojem pasu(po en avto)...in policaj veselo piše položnico...na sodišču se verjame policistu kao,da sem zelo počasi prehiteval kolono po nasprotnem pasu in izvržba na moj tekoči račun!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, sesir pravi:

No jz s tem,da sem videl policista obvozil kolono po svojem pasu(po en avto)...in policaj veselo piše položnico...na sodišču se verjame policistu kao,da sem zelo počasi prehiteval kolono po nasprotnem pasu in izvržba na moj tekoči račun!

saj ti pravim, kreten ni mel drugega dela, kot motorista jebat, ki je najmanj gneče naredil. Da bi pa avte levo desno usmerjal, mu pa verjetno ni jasno. Bi bilo fajn, da se nas kdaj 100kom nabere, pa zasedem plac za en avto, pa še zijamo kaj se počne kjer je nesreča in oviramo promet še dodatno kako uro.

Kot sem rekel, tule v Slo ni še nobenemu prišlo, da mu bilo jasno zakaj v Trstu, Milanu, Rimu, Padovi, Veroni itd motorji kar padajo mim, pa noben jih ne jebe.

Matematika je enostavna, prej zgine, prej bo fraj plac.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, DAMI34 pravi:

1. kaj pa če kateremu policaju ni jasno kaj je vožnja mimo in te obsodi da prehitevaš?

Mi bo pa kazen napisal.

pred 18 minutami, DAMI34 pravi:

Velja, dokaž ti polcaju, da se kolona premika 2km/h on bo pa trdil da stoji :D

Moj odgovor je enak prejšnjemu. Ne moreš kaj. Če naletiš na osla v človeški preobleki, si ga najebal. Jaz pač vem, da sem v (minornem) prekršku. Ker na silo rinil mimo take situacije ne bom. Če bo pa dovolj prostora, bom pa zapelal naprej. Z dovolj nizko hitrostjo da bom imel možnost reagirat na kako čudno situacijo. Cik cak malo levo, malo desno, pa mal po pločniku, pa na milimetre mimo... pa ni moj stil.

pred 18 minutami, DAMI34 pravi:

Vem, da če se pelješ mimo po odstavnem, ti gladko napišejo kazen.

Po odstavnem pasu po AC se ne smeš voziti. Ponavadi takle lane splitting po domače zgleda tako, da se postavim k sredinski črti, pol pa prehitevam (po sredini) ko sem prepričan, da so me oni spredaj opazili. Lepo počasi pa previdno. Pa nelegalno, ker pač.

Popravljeno . Popravil jskrablin
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti bom napisal primer neumnosti in človeškega kretenizma, ko sem pred 2 leti z ugasnjenim motorjem na meji Buzet, po levi strani šel mimo v prostem teku. Me je legitimirala Milicajka v kučici, mi pojasnila koliko vseh prekrškov sem naredil od prehitevanja čez polno, do ogrožanja nasprotivozečih, mislim, da je tudi vožnjo v škarje omenila, v istem trenutku njenega blebetanja je šlo 5 kolesarjev mimo enako kot jaz.

Ampak, kaj sem hotel, izvinite, neču više, volim vas, lijepa ste ko ružica (pička ti materna vrat bi ti zavil) in sem bil samo opozorjen z vsemi možnimi zneski kazni. Res ne razumem te inteligence.

In to je pri nas enako. Valda se bom zapel, če se gre za velike denarje, ampak tako kot si napisal, kreten pa položnica.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

Ti bom napisal primer neumnosti in človeškega kretenizma, ko sem pred 2 leti z ugasnjenim motorjem na meji Buzet, po levi strani šel mimo v prostem teku.

z ugasnjenim motorje v prostem teku ... nekak mi ne gre :P

sj vem zakaj gre ,... ampak mi je vseeno malo smešno :D

včasih so vračali iz meje, če si prehiteval oziroma peljal mimo kolone ... zadnje čase so kar uvidevni :huh: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

z ugasnjenim motorje v prostem teku ... nekak mi ne gre :P

sj vem zakaj gre ,... ampak mi je vseeno malo smešno :D

včasih so vračali iz meje, če si prehiteval oziroma peljal mimo kolone ... zadnje čase so kar uvidevni :huh: 

ja v leru s kontaktom, črka N je bila izpisana, verjetno N=neumen :P

Povsod grem mimo, ampak res 5km/h. Zadnjič je bila komedija lani na CRO-BIH meji, ko je BIH polismen reku, kaj se vrivaš ko sem 100 avtov prehitel, sem moral počakati potem 2 avta in sem lahko šel naprej. Še orej sem mu moral povedati kolko ovaj motor košta i jel ide 300 na sat. Mal je bil žalosten k sm povedu, da še ne vem :D
 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, DAMI34 pravi:

saj ti pravim, kreten ni mel drugega dela, kot motorista jebat, ki je najmanj gneče naredil. Da bi pa avte levo desno usmerjal, mu pa verjetno ni jasno. Bi bilo fajn, da se nas kdaj 100kom nabere, pa zasedem plac za en avto, pa še zijamo kaj se počne kjer je nesreča in oviramo promet še dodatno kako uro.

Kot sem rekel, tule v Slo ni še nobenemu prišlo, da mu bilo jasno zakaj v Trstu, Milanu, Rimu, Padovi, Veroni itd motorji kar padajo mim, pa noben jih ne jebe.

Matematika je enostavna, prej zgine, prej bo fraj plac.

Imel na testu v Milanu bmw- je....joj kako objestna vožnja je logična...še trobili so mi z drugimi mopiji....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, DAMI34 pravi:

saj ti pravim, kreten ni mel drugega dela, kot motorista jebat, ki je najmanj gneče naredil. Da bi pa avte levo desno usmerjal, mu pa verjetno ni jasno. Bi bilo fajn, da se nas kdaj 100kom nabere, pa zasedem plac za en avto, pa še zijamo kaj se počne kjer je nesreča in oviramo promet še dodatno kako uro.

Kot sem rekel, tule v Slo ni še nobenemu prišlo, da mu bilo jasno zakaj v Trstu, Milanu, Rimu, Padovi, Veroni itd motorji kar padajo mim, pa noben jih ne jebe.

Matematika je enostavna, prej zgine, prej bo fraj plac.

Preden pišeš kakšne neumnosti, se raje pozanimaj, kaj pravi zakonodaja.

(2) Uporaba javne ceste, s katero se zasede cestišče z namenom oviranja ali preprečevanja prometa na njej, je prepovedano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Preden pišeš kakšne neumnosti, se raje pozanimaj, kaj pravi zakonodaja.

(2) Uporaba javne ceste, s katero se zasede cestišče z namenom oviranja ali preprečevanja prometa na njej, je prepovedano.

ti lahko prirejaš zakone v svojo korist, 100 motorjev v vrsti kot je po PS ni nobena kršitev zakona. To pomeni da je 100 motorjev zasedlo prostor 100 avtomobilom ,če še upoštevam varnostno razdaljo vsaj 15 m je to 1500m dolga kolona, ki se lepo po zakonu pelje mimo prometne nesreče. Ker so vsi v strahu še malo zavirajo ob nesreči pa zijajo, kdo je kam je zakaj je priletel. A ti je jasno o čem sem pisal????

Al se res namerno delaš neumnega. Motoristi so enakopravni člani na cesti. V vseh ozirih. Torej če je gneča a ni bolje da izginejo?? Al je bolje da čakajo v koloni in potem še dodatno ovirajo???

Torej je tvoj gornji zapis samo mešanje megle in odvračanje pogleda od dejanskega problema in situacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, DAMI34 pravi:

Ti bom napisal primer neumnosti in človeškega kretenizma, ko sem pred 2 leti z ugasnjenim motorjem na meji Buzet, po levi strani šel mimo v prostem teku. Me je legitimirala Milicajka v kučici, mi pojasnila koliko vseh prekrškov sem naredil od prehitevanja čez polno, do ogrožanja nasprotivozečih, mislim, da je tudi vožnjo v škarje omenila, v istem trenutku njenega blebetanja je šlo 5 kolesarjev mimo enako kot jaz.

Ampak, kaj sem hotel, izvinite, neču više, volim vas, lijepa ste ko ružica (pička ti materna vrat bi ti zavil) in sem bil samo opozorjen z vsemi možnimi zneski kazni. Res ne razumem te inteligence.

In to je pri nas enako. Valda se bom zapel, če se gre za velike denarje, ampak tako kot si napisal, kreten pa položnica.

Si naredil prekršek oziroma prekrške? In zakaj so sedaj tisti kolesarji krivi nečesa, kar si ti naredil ? Prenehaj jokcati in sprejmi posledice svojih dejanj. Pa prenehaj kazati na grehe drugih, ko te dobijo s prstom v marmeladi. Ker izpadeš največja jokica. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

ti lahko prirejaš zakone v svojo korist, 100 motorjev v vrsti kot je po PS ni nobena kršitev zakona. To pomeni da je 100 motorjev zasedlo prostor 100 avtomobilom ,če še upoštevam varnostno razdaljo vsaj 15 m je to 1500m dolga kolona, ki se lepo po zakonu pelje mimo prometne nesreče. Ker so vsi v strahu še malo zavirajo ob nesreči pa zijajo, kdo je kam je zakaj je priletel. A ti je jasno o čem sem pisal????

Al se res namerno delaš neumnega. Motoristi so enakopravni člani na cesti. V vseh ozirih. Torej če je gneča a ni bolje da izginejo?? Al je bolje da čakajo v koloni in potem še dodatno ovirajo???

Torej je tvoj gornji zapis samo mešanje megle in odvračanje pogleda od dejanskega problema in situacije.

Tebi res ni pomoči. Toliko enega nakladanja, nabijanja in zavajanja pa še ni bilo. Zresni se že enkrat.

Preberi, kaj si napisal in sicer si napisal, da boste ovirali promet. Je v tvojem zapisu. Razumeš, da pišeš neumnosti in se potem poskušaš izvleči ven z nekimi zavajanji in prirejanjem resnice ? Znaš še kaj drugega ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Borutt pravi:

Si naredil prekršek oziroma prekrške? In zakaj so sedaj tisti kolesarji krivi nečesa, kar si ti naredil ? Prenehaj jokcati in sprejmi posledice svojih dejanj. Pa prenehaj kazati na grehe drugih, ko te dobijo s prstom v marmeladi. Ker izpadeš največja jokica. 

 

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Tebi res ni pomoči. Toliko enega nakladanja, nabijanja in zavajanja pa še ni bilo. Zresni se že enkrat.

Preberi, kaj si napisal in sicer si napisal, da boste ovirali promet. Je v tvojem zapisu. Razumeš, da pišeš neumnosti in se potem poskušaš izvleči ven z nekimi zavajanji in prirejanjem resnice ? Znaš še kaj drugega ?

 

Borutt zdej sem mal utrujen, pa grem mal počivat in se ne morem igrati s tabo. Ti pa ta čas pomisli, kaka je ralika med kolesarjem in ugasnenim motorjem, kateradva grsta mimo kolone po povsem enaki poti in z enako hitrostjo.

lp

Stručko :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam mal, a na mejnem prehodu naj bi cakal v koloni?

-zakaj ze?

Kaj pa, ce ne preckas crte?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, DAMI34 pravi:

 

Borutt zdej sem mal utrujen, pa grem mal počivat in se ne morem igrati s tabo. Ti pa ta čas pomisli, kaka je ralika med kolesarjem in ugasnenim motorjem, kateradva grsta mimo kolone po povsem enaki poti in z enako hitrostjo.

lp

Stručko :P

 

Jokica :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, smasher pravi:

No, torej vožnja mimo kolone je dovoljena, si morem prav sprintat tale odstavek, za poletne dni ko je na obali vse zabasano če bo mel kdo kaj proti.

Moj predlog je tudi promovirat "počasni"motorizem, dejmo narest da bo v vsaki družini vsaj en motorist pa se bo varnost na cestah takoj poboljšala, ker bo vsak boljše pogledal da mogoče ni brat ali še boljše nečak ali vnuk na motorju. Perspektiva ljudi se spremeni če jim domač član razlaga o motorjih.

Jaz vsakemu predlagam izpit za motor in motor kot za hobby, in velika večina ljudi ne bo šla na 1000 sport, ampak 250 do 650 maksiskuter, mestna endura, mali nejked, mogoče original vespa ki jih ponovno delajo... in potem bo manj gneč, več parkingov večja zavest o motoristih na cesti...

Jaz te podpiram!Celo mislim da bi lahko država kupila vsakemu drugemu motor.Da bi nas bilo več!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, smasher pravi:

 

Moj predlog je tudi promovirat "počasni"motorizem, dejmo narest da bo v vsaki družini vsaj en motorist pa se bo varnost na cestah takoj poboljšala, ker bo vsak boljše pogledal da mogoče ni brat ali še boljše nečak ali vnuk na motorju. Perspektiva ljudi se spremeni če jim domač član razlaga o motorjih.

Na žalost ne bo nič drugače, ker kdor je idiot v avtu bo tut na motorju in obratno, ne glede na žlahto.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, dr.looney said:

Na žalost ne bo nič drugače, ker kdor je idiot v avtu bo tut na motorju in obratno, ne glede na žlahto.....

Ja ampak takih je kakšnih 5%, sej ponavadi se vozijo v pošminkanih avtih nemške znamke, ko so pa na motorjupa je glavna varnostna oprema gel v laseh i sončna očala.

To kar sem imel napisano je bilo mišljno za tiste bol vikend avtomobiliste, ko obrnejo glavo in ne vidijo motorja in se pol čudijo "kr naenkrat je biu kle, prau ustrašu me je", takim je fajn če kdo motor od blizu pokaže in razloži da, je motorist velik kot pešec torej če se ga malo vidi da je že blizu...

 

ps: tisto kar se dami in borutt neki dajeta, nekateri plicaji so sitni, eni slabo izobraženi..., včasih lahko narediš kakšno manjšo napako pred policajem pa ti bo samo potrobil in kaj pomahal, drugič te še za manjšo stvar obere in bi te najraje sežgal. (posebna podvrsta so hrvaški policaji.... če imaš slo tablice te ustavijo in pol moreš bit res sposobn da ne dobiš kazni, včasih ti tudi po 15 min je....anja napiše neko minimalno kazen, potem ko si pokazal vse žarnice, prvo pomoč, trikotnik, štrik za vlečt avto... kr čas je denar in v pol ure more nekomu kazen napisat to da ni nekega trdnega dokaza ni ovira )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Roger G. Jagger pravi:

Sam mal, a na mejnem prehodu naj bi cakal v koloni?

-zakaj ze?

Kaj pa, ce ne preckas crte?

Ker ne smeš prehitevati kolone. Pred par leti smo z avtom stali v precej dolgi koloni pred Petrino. Je mimo čisto kulturno pripelal motorist. So ga policaji, ki so stali nekje za cesto in verjetno nadzorovali kolono? ustavili, napisali kazen in poslali na rep kolone. Butasto in neproduktivno. Sam kaj češ. Kolone pač ne smeš prehitevati. Kako bi se obnesla teorija o vožnji mimo pa ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!