Skoči na vsebino

Legalizacija vožnje med pasovi "Lane Splitting"


Nearrain
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezava do internetne strani: ZA LEGALIZACIJO FILTRIRANJA

Priporočene objave

1 hour ago, DinDiin said:

Jah, na meji se ponavadi postavim v vrsto, razen, ce je ultra dolga :D . K se mi res ne da pregovarjat z folkom, k se usaja, da so v koloni ze 2 uri.....Vse ostalo pa pac kokr je volja, prehitevam ja. :) 

Jaz glih kontra. Če jih je 5 v vrsti bom že počakal. Če pa 50 pa dam žalosten obupan objokan obraz gor (ma še sam sebi bi se zasmilil) in najdem en avto, ko je večina ženakega spola not (moja vmes popešaći, pa se ji pol odddolžim), pa me z najbolj večjim veseljem spustijo predse.. Ponavadi še ponudijo ledeno hladen pir, colo, sendcić z kranjsko in kaviar.. 

Ja, vem, to bo težko razumet.. Razen recimo @mausu, @Kmet2u pa še mogoče dvema.. :jezik:

 

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lih na meji crno gora, bosna recimo. Niso delal, ker ni blo interneta, kolona par kilometrov, grem mimo.... Ustavim zraven 3 avta do kapije, pa ze vn priletela ena bejba, da nej grem na konc kolone, ker ona ze 2 uri caka.... Nazaj grede isto, en model ven iz avta, da kva mislmo, da smo.... Men se to ne da pregovarjat. 

Tko da je ubistvu zlo dobr, da mas nelegaln ror, ker nc slisis, pa jih mine ?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, DinDiin pravi:

Lih na meji crno gora, bosna recimo. Niso delal, ker ni blo interneta, kolona par kilometrov, grem mimo.... Ustavim zraven 3 avta do kapije, pa ze vn priletela ena bejba, da nej grem na konc kolone, ker ona ze 2 uri caka.... Nazaj grede isto, en model ven iz avta, da kva mislmo, da smo.... Men se to ne da pregovarjat. 

Tko da je ubistvu zlo dobr, da mas nelegaln ror, ker nc slisis, pa jih mine ?

in kaj si naredil? :) obrnil al dal 10 eur za kozmetiko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos na meji med BiH in MNE (Bileča) sredi avgusta, prehitiva kolono (po sredini) na nikogaršnji zemlji. Pred MNE kontrolo in se postaviva pred tovornjak. Voznik se ni strinjal in po hupi.

Pa pride Črnogorski policist in mu na nič kaj lep način razloži, da hupanje ni dobro in tudi, da je prepovedano. Pa pohupaj še enkrat in greš na konec vrste mu še razloži v Črnogorščini.  Potem se obrne k nama in reče, pa še enkrat ga prehitra pa da vidimo "mudonjo". Na meji samo pogledajo najine dokumente in hitro naprej.  

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...no pa da nadaljujem ...

... ko sva šla čez mejo v Bos. Novi , se zgužvava do bosanskega policaja/carinika.... nič rekel...

...in potem čakava sredi vročine na mostu čez Uno, se nisva hotla gužvat do hrvaškega carinika.... že ene pol ure.... in pride taisti bosanski carinik/policaj do naju.... pa še ene trije Italijani so bili zraven z motorji... ajde... šta čekate...ajde pa idite naprijed... s motorima ste... nemojte čekat tu na vručini!!!

...no in sem šel za štos vprašat hrvaškega policaja, da že čakamo več kot uro v motooblačilih na žgočem soncu, če gremo lahko naprej..

:nono: ... čekajte isto ko ostali....   :slap:

In fasu sem sončarco. Doma se mi je vrtelo v glavi...slabost... bil sem čisto gotof .... čeprav sva večino časa poskušala preživeti v senci al na bosanski al pa na hrvaški strani ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Zivnorc pravi:

...no pa da nadaljujem ...

... ko sva šla čez mejo v Bos. Novi , se zgužvava do bosanskega policaja/carinika.... nič rekel...

...in potem čakava sredi vročine na mostu čez Uno, se nisva hotla gužvat do hrvaškega carinika.... že ene pol ure.... in pride taisti bosanski carinik/policaj do naju.... pa še ene trije Italijani so bili zraven z motorji... ajde... šta čekate...ajde pa idite naprijed... s motorima ste... nemojte čekat tu na vručini!!!

...no in sem šel za štos vprašat hrvaškega policaja, da že čakamo več kot uro v motooblačilih na žgočem soncu, če gremo lahko naprej..

:nono: ... čekajte isto ko ostali....   :slap:

In fasu sem sončarco. Doma se mi je vrtelo v glavi...slabost... bil sem čisto gotof .... čeprav sva večino časa poskušala preživeti v senci al na bosanski al pa na hrvaški strani ...

welkom tu EU :P

ps. pri prehodu meje s Črno goro, ko sem nekaj časa čakal na soncu potem pa popizdil in zapeljal do mitnice, se mi je policaj smejal in rekel: jeli vruče :P pa šta si čekao, ti imaš prednost.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem šel tam ( hr- stara gradiška prehod  , bih - bosanska gradiška) z bosanske strani počasi , ker je na mostu zelo težko iti mimo kolone.. prišel na hrvaško stran in mimo do 5/6 avtov pred prehodom. dva avta pred kučico pride policaj in vpraša od kje sem se vze..pa sem rekel , da sem pač pričakoval stezo za evropske državljane kot na drugih prehodih.. da če mu kaj ni prav sedaj ko sem tukaj , se pač ne mislim vračat lahko pa počakam v senci do približno tam , kjer sem bil na mostu ..  lahko mu pa tudi moja skupaj zleze in se uleže ter zahtevam zdravniško pomoč in pustim motor tam kjer je dokler ne pride k sebi.

je samo malce polgrdo pogledal , zmajal z glavo in odpeketal.. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede vožnje med pasovi, skozi Mostar sva naletela na nenormalno kolono na Mostarski "obvoznici". Ker sem vozil spredaj se počasi in previdno spravim v vožnjo po sredini, med pasovoma. Vozniki so se uvidevno umikali, predvsem nasproti vozeči.

Ko pa naju prehitijo Bosanski motoristi,  smo pa skoraj leteli med pasovoma.:naughty:

Enako prehitevanje sva izvajala na Podgoriški obvoznici.

 

P.S. Vzrok za tak zastoj v Mostarju je bila ligaška nogometna tekma domačega moštva, kolona do štadiona. (mokre sanje Olimpije:jezik:)

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, DAMI34 pravi:

welkom tu EU :P

ps. pri prehodu meje s Črno goro, ko sem nekaj časa čakal na soncu potem pa popizdil in zapeljal do mitnice, se mi je policaj smejal in rekel: jeli vruče :P pa šta si čekao, ti imaš prednost.

prednost - kakor kje in kakor kakšen uradnik..  lahko pa bi bil znak , da je to dovoljeno - če je dovoljeno. s tem bi prihranili slabo voljo pri ostalih čakajočih in bolj umirjeno ter kulturno vožnjo motoristov mimo kolone ..

če bi bilo pred prehodom še kaj sence vzporedno s kolono se verjetno noben motorist nebi pritoževal , če bi se z motorji vključevali po sistemu zadrge - v tem času lepo pripraviš dokumente , snameš čelado in voila ..

pred 8 minutami, Kaldu pravi:

Glede vožnje med pasovi, skozi Mostar sva naletela na nenormalno kolono na Mostarski "obvoznici". Ker sem vozil spredaj se počasi in previdno spravim v vožnjo po sredini, med pasovoma. Vozniki so se uvidevno umikali, predvsem nasproti vozeči.

Ko pa naju prehitijo Bosanski motoristi,  smo pa skoraj leteli med pasovoma.:naughty:

Enako prehitevanje sva izvajala na Podgoriški obvoznici.

v rusiji se giblje hitrost motoristov med dvema nasproti si vozečima kolonama med 2 in 120 km/h.. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, thumper pravi:

prednost - kakor kje in kakor kakšen uradnik..  lahko pa bi bil znak , da je to dovoljeno - če je dovoljeno. s tem bi prihranili slabo voljo pri ostalih čakajočih in bolj umirjeno ter kulturno vožnjo motoristov mimo kolone ..

če bi bilo pred prehodom še kaj sence vzporedno s kolono se verjetno noben motorist nebi pritoževal , če bi se z motorji vključevali po sistemu zadrge - v tem času lepo pripraviš dokumente , snameš čelado in voila ..

v rusiji se giblje hitrost motoristov med dvema nasproti si vozečima kolonama med 2 in 120 km/h.. :D

tudi pri nas je dovoljeno , je vedno povsod enako, odvisno od uradnika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 10. 2019 ob 15:12, motozajebant pravi:

kako napreduje zadeva? A se je zbralo dovolj podpisev?

Ne, pa tudi se ne bo.

Menda je trenutno okrog 2000.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, KARMEN1 pravi:

Ne, pa tudi se ne bo.

Menda je trenutno okrog 2000.

Znači buranija a?

a jaj jaj... pa tolk vkup držite motoristi... ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, motozajebant pravi:

Znači buranija a?

a jaj jaj... pa tolk vkup držite motoristi... ;) 

tako kot povsod.. vsak vidi samo sebe, kaj bo imel od tega ;)

se bom pa še vedno od Postojne do Ljubljane, peljal po sredini ceste, ko bo stoječa kolona ...  ali se bom pa ustavil v kakšni gostilni in počakal nekaj ur, da se promet sprosti ... pa zravn še kj pojedu :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, motozajebant pravi:

Znači buranija a?

a jaj jaj... pa tolk vkup držite motoristi... ;) 

Ne gre za to, bolj za to, da gre za dokaj nepomembno zadevo kar se tiče motorizma pri nas. Skoraj nezaznaven pojav.

Zato po moje ni množičnega interesa. 

Za tistega fantka je Sovenija takoj stopila skupaj, tako da ne bo držalo, da vsak vidi samo sebe in kaj bo imel od tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

Ne gre za to, bolj za to, da gre za dokaj nepomembno zadevo kar se tiče motorizma pri nas. Skoraj nezaznaven pojav.

Zato po moje ni množičnega interesa. 

Za tistega fantka je Sovenija takoj stopila skupaj, tako da ne bo držalo, da vsak vidi samo sebe in kaj bo imel od tega.

motorizem je v porastu ... še posebej v naselju .. ni ja .. ni čisti motorizem ampak skuterizem  in je zaznavem pojav.

Za tistga , pa še za marsikaterega ... za večino sem tudi sam doniral ... eno društvo Maus (jaz nimam nobene veze s tem in se zgražam kar so naredili.), si ja pa to malo drugače razlagajo ... pa da na bo pomote .. takih nategov z doniranjem je bilo v preteklosti že veliko (večina iz vzhodnega dela države)

S tem so naredili to, da ljudje bodo malo manj darežljivi.

Kar se pa tiče motorizma in spliteja, pa menim, da bi bilo koristno, ni pa nujno ... jaz se bom v vsakem primeru od Postojne do Ljubljane, pazljivo s previdno previdnostjo,  peljal mimo kolone po sredini ceste, pa naj bo kaznivo ali ne.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naselje=dejansko se ta zadeva tiče bolj ali manj samo Ljubljane, po Mariboru, razen župana na skuterju, vidim v prometni špici zelo malo enoslednikov. kje so časi tomosa, ko smo mrgoleli po cestah...

tudi društvu Maus smo donirali, kaj češ, če ni šlo v prave roke, pač več previdnosti drugič

jaz se malo bojim split lejna, če bi ga uzakonili, stvar zahteva že kar nekaj izkušenj na cesti itd., zato bi lahko to bilo nevarno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je prav, da motoristi stopimo skupaj!

Ampak ne bom podpisala nekaj, s čimer se ne strinjam, samo zato, da bo en glas več.

Meni je to filtriranje skrajno nevarno, če bo zakonsko dovoljeno, pa še bolj.

Če mi bo nekdo z avtom zaprl pot, jaz bom treščila vanj, potem pa tam nekaj ur porabila za dokazovanje policajem, da sem vozila pravilno, adijo dobra volja!

Veliko bolj adrenalinsko je, če to počnem nelegalno (itak, da se že sedaj filtriram), potem pa se modelu, ki mi je z najnovejšim mercedesem pritisnil na auspuh in si podrsal odbijač, samo porogam in grem naprej.

Kar se pa doniranja tiče, za Krisa sem nakazala na trr, takoj prve dni. Pomagala sem tudi pri zbiranju, na Vikiju.

Doniram kar veliko, največ za zapuščene živali, tudi del moje dohodnine je namenjem njim.

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maus pravi:

tako kot povsod.. vsak vidi samo sebe, kaj bo imel od tega ;)

se bom pa še vedno od Postojne do Ljubljane, peljal po sredini ceste, ko bo stoječa kolona ...  ali se bom pa ustavil v kakšni gostilni in počakal nekaj ur, da se promet sprosti ... pa zravn še kj pojedu :P 

Največ bo imel pobudnik... reklama... :)

 

no, dvojne odbojne ograje bi bile boljša stvar, tisto bi zares pripomoglo k varnosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, motozajebant pravi:

no, dvojne odbojne ograje bi bile boljša stvar, tisto bi zares pripomoglo k varnosti...

dvojne ograje se marsikje postavljajo ;) in se še nadaljuje .. tudi na avtocestah, kot je meni znano.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, KARMEN1 pravi:

Saj je prav, da motoristi stopimo skupaj!

Ampak ne bom podpisala nekaj, s čimer se ne strinjam, samo zato, da bo en glas več.

Meni je to filtriranje skrajno nevarno, če bo zakonsko dovoljeno, pa še bolj.

Če mi bo nekdo z avtom zaprl pot, jaz bom treščila vanj, potem pa tam nekaj ur porabila za dokazovanje policajem, da sem vozila pravilno, adijo dobra volja!

Veliko bolj adrenalinsko je, če to počnem nelegalno (itak, da se že sedaj filtriram), potem pa se modelu, ki mi je z najnovejšim mercedesem pritisnil na auspuh in si podrsal odbijač, samo porogam in grem naprej.

To gre, dokler se enkrat ne zatakneš v kaki meci. Pol pa bo poleg takih in onakih zapletov še spodobna kazen za nelegalno filtriranje. Z legalizacijo katerega se ne strinjaš, raje ostajaš v ilegali in tvegaš precej več, kot bi v kolikor bi bilo filtriranje legalno. Sam podpisa ne daš, ker se ti zdi legalizirano filtriranje preveč tvegano?

Naj mi nekdo to logiko razloži. Očitno nisem dovolj brihten da bi jo doumel.

 

pred 38 minutami, motozajebant pravi:

Največ bo imel pobudnik... reklama... :)

Zelo slovenska pripomba. Nekdo bo od nečesa nekaj imel ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!