Skoči na vsebino

Točenje alkohola na moto prireditvah


motofrik

Priporočene objave

Tudi, če si pes ne smeš bit pijan ;)

...kaj pa če si mačka, si lahko...? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js bom sam reku usak po svoje. vsak ve ki ma mejo. Eni pijejo, drugi pa spet ne. =)

 

Ni pa pol lepo videt da zarad enga pijanga nekdo čist drug nastrada, čeprav to bol drži za pivce za volanom ko pa za motoriste =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi nam na koncu privoščili rezultate ankete. Tako pa izgleda, da jih zanimajo le naši kontaktni podatki, da nas dajo v bazo morebitnih strank.

ne verjamem, ker si dal samo spol, letnico, pa še to se bi lahko zlagal...

Popravljeno . Popravil solorider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

govor je o točenju alkohola na moto prireditvah in ne "pijan motorist se lahko vozi po cesti". za slednje imamo sprejet določen zakon za prvo pa.... če alkohola ne bo na moto prireditvah bo pa v najbližji oštariji in namesto prireditelja moto dogodka bo pač nekaj zaslužil najbližji oštir. prohibisti poglejte prireditev v Planici.... tam gruntajo, da počasi vrnejo točenje alkohola na prizorišče.... le zakaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo kar je treba, je treba ločevat med

 

- enodnevno prireditvijo

- večdnevno prireditvijo

 

In naslednje je treba ločevat med namenom prireditve:

 

- fešta

- izboljšanje varnosti na cesti

 

Torej, če se osredotočimo na motoristični žegen (kar se mene tiče, je ravno tam edini problem točenja alkohola):
Zadeva je enodnevna, ponavadi celo niti to ne, saj se predvideva, da se po žegnu množica počasi odpravi domov. Torej ni časa, da bi se alkohol v telesu razgradil, da bi pa tam prespal, pa ni mišljeno.

Druga stvar je NAMEN. Treba se je vprašat, ČEMU gre človek na moto žegen? Čemu je tam župnik itd. A je MOTO ŽEGEN res samo še en način, da iz nas klub izvabi kak € več? Ali pa je v osnovi moto žegen mišljen kot priporočilo "višjemu bitju", da naj bi tudi s tem zmanjšali verjetnost nesreče na motorju? Torej je pitje alkohola oz. ponujanje alkohola na taki prireditvi popolno negiranje samega namena prireditve.

 

 

NAMEN PLANICE NI ZMANJŠANJE ŠTEVILA PROMETNIH NESREČ. NAMEN moto žegna pa je v osnovi točno to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js bom sam reku usak po svoje. vsak ve ki ma mejo. Eni pijejo, drugi pa spet ne. =)

 

Ni pa pol lepo videt da zarad enga pijanga nekdo čist drug nastrada, čeprav to bol drži za pivce za volanom ko pa za motoriste =)

 

In da bi bil (rahlo) pijan vsaj toliko pameten in si rekel - POČAS' pa gas na ful nazaj, dva prsta na bremzo in oči na peclje...!! :hmm: :yes:

V bistvu pa jst brez substanc komot zdržin čez celo leto! Še pozimi (razen kakšnega šnopčka, da ne zmrznem... )  :O:P

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko alkohol kot demokracija sta za pametne ....

vse si povedal :OK:

 

nismo zreli ne za eno ne za drugo

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si don's pijan, si za policaja vinjen tudi jutri (na alko testu!!)

 

Jap. Tole pa lahko potrdim. V soboto na zboru je bil kolega nažgan, prespal v šotoru, naslednji dan, ob 11h dopoldne, po 150 km vožnje domov, je 1 km pred domom dobil pihat in napihal toliko, da je moral motor pr policajih pustit, k mu niso dovolil nadaljne vožnje! Tko da tut če prespiš ne mislt, da si zdaj pa OK.

 

Neglede na moj našitek nikoli ne pijem. V celem letu ne vem če spijem liter vina vse skupaj. Osebno se ne strinjam s točenjem alkohola na moto prireditvah, ampak tko pač je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap. Tole pa lahko potrdim. V soboto na zboru je bil kolega nažgan, prespal v šotoru, naslednji dan, ob 11h dopoldne, po 150 km vožnje domov, je 1 km pred domom dobil pihat in napihal toliko, da je moral motor pr policajih pustit, k mu niso dovolil nadaljne vožnje! Tko da tut če prespiš ne mislt, da si zdaj pa OK.

 

Neglede na moj našitek nikoli ne pijem. V celem letu ne vem če spijem liter vina vse skupaj. Osebno se ne strinjam s točenjem alkohola na moto prireditvah, ampak tko pač je.

Tudi jaz ne spijem liter vina čez celo leto,zato pa toliko več Dunje :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V 12 h imaš že kar manj v krvi alkohola

 

Maš Par strani nazaj točen izračun!  ...če cel dan po pameti žuliš 4 pire, boš mel skoz bolj kot ne 0 v krvi.... če jih pa od osmih zvečer do treh zjutri požreš 10, kar je nekako normalna tešitev žeje na motozborih, boš pa drug dan napihal in še nevaren boš na cesti!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker nabijanje o pihanju ...

 

če je govor o alkoholu je tudi govor o vplivu alkohola v organizmu ... če spiješ ćez dan 4 pire mogoče res ne napihaš a je v krvi alkohol še zmeraj prisoten ..

 

kakor nam je pa znano sama prisotnost alkohola v krvi pri motoristih ni ravno zaželjena ... 

izzašankovko pametovanje o nealkoholiziranosti pri 4 pitih čez dan je eno ,

strokovni dokazi preiskav pa neželjena jeba..

 

ajde zdej pa pametujte naprej ..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mejo spustijo na 0.00 pol loh temo zapremo pa je stvar rešena  :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mejo spustijo na 0.00 pol loh temo zapremo pa je stvar rešena  :whistle:

Aja? A si slučajn vidu kako je blo pr Hrvatih? Najprej so mel 0.0, pol so pa to ukinili po parih mesecih.

Zakaj? Ker so odkrili bistveno povečano število ORNK pijanih in skoraj nič takih, ki bi prišli s starim zakonom skozi. Kmečka logika pravi: "V vsakem primeru bom plačal, če me dobijo, Eh, kurc, natakarca, še en pir!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker nabijanje o pihanju ...

 

če je govor o alkoholu je tudi govor o vplivu alkohola v organizmu ... če spiješ ćez dan 4 pire mogoče res ne napihaš a je v krvi alkohol še zmeraj prisoten ..

 

kakor nam je pa znano sama prisotnost alkohola v krvi pri motoristih ni ravno zaželjena ... 

izzašankovko pametovanje o nealkoholiziranosti pri 4 pitih čez dan je eno ,

strokovni dokazi preiskav pa neželjena jeba..

 

ajde zdej pa pametujte naprej ..

 

Če je alkohol v krvi, potem bo to alkotest zaznal. V primeru zadostne količine alkohola, seveda. V pljučih je kri, v krvi je alkohol, za pihanje v alkotest pa potrebujemo zrak iz pljuč. Pa je krog sklenjen. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je alkohol v krvi, potem bo to alkotest zaznal. V primeru zadostne količine alkohola, seveda. V pljučih je kri, v krvi je alkohol, za pihanje v alkotest pa potrebujemo zrak iz pljuč. Pa je krog sklenjen. 

a ti se to resno strinjaš sam s sabo v primeru 4 popitih pirov čez dan?

 

aha - zrak iz pljuč ... no saj si si že sam odgovoril - načeloma ... obstaja tudi drug način "vdihovanja" in "izdihovanja" zraka .. je pa res da le ta ni pšten do kasiranja in varnosti... 

tisti , ki ima po 4 pirih čez dan na pihanju 0,00 je sigurno igral v godbi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Točenje alkohola na moto prireditvah" :hmm:

Zakaj pa ne?! :? Le piti ga ni treba!!  :O :grrr  ...pa bo vse kot treba!!!  :quad:   :bike:   :010

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ti se to resno strinjaš sam s sabo v primeru 4 popitih pirov čez dan?

 

aha - zrak iz pljuč ... no saj si si že sam odgovoril - načeloma ... obstaja tudi drug način "vdihovanja" in "izdihovanja" zraka .. je pa res da le ta ni pšten do kasiranja in varnosti... 

tisti , ki ima po 4 pirih čez dan na pihanju 0,00 je sigurno igral v godbi ...

 

Ti bom še enkrat razložil, ker očitno nekdo stoji na tvojem kablu. V primeru alkohola v krvi, bo tudi alkotest zaznal alkohol v izdihanem zraku. To sem ti razlagal. Ne govorim o štirih pivih preko celotnega dneva in posledično neznane oziroma mogoče nobene koncentracije alkohola v krvi. Torej, dve različni stvari. Pihanje je pa še nekaj, kar boš ti verjetno naredil z zrakom v nosu ali v ušesih. Lahko poskusiš pihati na takšen način, da ne boš uporabil zrak iz pljuč. Če bo naprava zaznala zadostno količino izdihanega zraka, potem si zmagal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti bom še enkrat razložil, ker očitno nekdo stoji na tvojem kablu. V primeru alkohola v krvi, bo tudi alkotest zaznal alkohol v izdihanem zraku. To sem ti razlagal. Ne govorim o štirih pivih preko celotnega dneva in posledično neznane oziroma mogoče nobene koncentracije alkohola v krvi. Torej, dve različni stvari. Pihanje je pa še nekaj, kar boš ti verjetno naredil z zrakom v nosu ali v ušesih. Lahko poskusiš pihati na takšen način, da ne boš uporabil zrak iz pljuč. Če bo naprava zaznala zadostno količino izdihanega zraka, potem si zmagal. 

no ti bom še enkrat napisal :

 

govora je o 4-ih pirih čez dan in o pihanju po 4-ih pirih čez dan z rezultatom 0,00 ... 

 

jaz trdim da je alko v krvi pod temi pogoji prisoten .. kaj pa pokažejo napravce zna pa biti napačno ... ker če bi bile točne potem ne bi bilo tolerančnega območja delovanja in bonus odbitkov zaradi tega ...

 

no zdej ko sem še enkrat prebral par mojih in drugih postov mi je kapnilo ;

 

pri teh motoklubovcih je zgleda 0,00 dejansko to da so še v dovoljenih mejah meritve pri pihanju - ta pa znese maksimalni rezultat 0.29 minus tolerančni odbitek 0,05 kar znese še dovoljenih 0,24 ... 

ja sej pod 0,15 sploh ne smejo na cesto ker to je pa že žaljivo do klubske kulture in blagajne ret bikerskega kodeksal... al kaj

 

sorry borutt my bad...bom drugič ne samo bral poste ampak upošteval še vseh nekaj tisoč spremljajočih dejavnikov zraven ...  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!