Skoči na vsebino

Ustavimo rekreativne bicikliste


Priporočene objave

Ampak res... na odseku, kjer je 90, pripelješ okoli ovinka in 3 pajkičarji vštric, ker si majo velik za povedat :mad: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

Ampak res... na odseku, kjer je 90, pripelješ okoli ovinka in 3 pajkičarji vštric, ker si majo velik za povedat :mad: 

Moja ma v takih trenutkih navado vrata odpret, kao da niso dobr zaprta....:P

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, VS800 pravi:

Moja ma v takih trenutkih navado vrata odpret, kao da niso dobr zaprta....:P

če ne bi pelju 200 in bil na kolenu, bi jim jebu mater nevzgojeno, neotesano in prekrškasto :mad: 

tko pa še do m nisem pršu in sem bil mim nevarnosti ;) 

:P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, maus pravi:

če ne bi pelju 200 in bil na kolenu, bi jim jebu mater nevzgojeno, neotesano in prekrškasto :mad: 

tko pa še do m nisem pršu in sem bil mim nevarnosti ;) 

:P

 

Pa še urat nimaš......:P

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, VS800 pravi:

Pa še urat nimaš......:P

če bi vedu, kaj si s tem mislu, bi še se bolj smejal :P 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, maus pravi:

če bi vedu, kaj si s tem mislu, bi še se bolj smejal :P 

Ja nevem ker ma pr 200 k se pu kulen pele še vrata od avta zravn, da jih loh biciklistu udpre :lol1:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, VS800 pravi:

Ja nevem ker ma pr 200 k se pu kulen pele še vrata od avta zravn, da jih loh biciklistu udpre :lol1:

zdj k razumem, se pa še bolj smejem :lol1: 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, maus pravi:

Ampak res... na odseku, kjer je 90, pripelješ okoli ovinka in 3 pajkičarji vštric, ker si majo velik za povedat :mad: 

U crni gori je to normalno.

Majo sestanke ovce sred ceste, včasih krave, običajno pa dva soseda malo klepetata v stilu: šta se radi 😁

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, DAMI34 pravi:

U crni gori je to normalno.

Majo sestanke ovce sred ceste, včasih krave, običajno pa dva soseda malo klepetata v stilu: šta se radi 😁

 

vem .. tudi to sem z ninđo odpelju .. pa ovce se mi ne zdijo problem ... bolj krave in biki ... tut konj lahko ritne... enkrat ni veliko manjkalo, da bi ritnu... še dobro, da sem imel refleks in dal po gasu

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Zivnorc pravi:

...če bi bil tam s T-rockom... bi se umaknile....

Dinozavri so že izumrl.... 🤣🤣🤣

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
1 hour ago, Frenk 67 said:

image.png.3454aacd1ab2671e3b930fd842c4d5b7.png

Na žalost je večina ki goni specialke te sorte idijota na sliki. Vsaj na našem koncu. Kolesarskih kolikor hočeš idijoti pa ob kolesarski po cesti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, Shillien pravi:

Na žalost je večina ki goni specialke te sorte idijota na sliki. Vsaj na našem koncu. Kolesarskih kolikor hočeš idijoti pa ob kolesarski po cesti

Pa dni nazaj me je mel, da enga v Kranju ruknem s ceste na kolesarsko stezo.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Frenk 67 pravi:

Pa dni nazaj me je mel, da enga v Kranju ruknem s ceste na kolesarsko stezo.

Na gauge...na gauge....:kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz jih prekolnem, sploh ko se vštric peljejo po magistrali....idi..oti🫣

Po drugi strani pa, tukaj na sliki je še ok, ma velikokrat je kolesarska vsaj pri nas po pločniku, kjer so uvozi/izvozi zelo skupaj, pločnik je dvignjen, kjer je uvoz/izvoz se spusti-- same skakalnice

Če se pelješ 15km/h ni panike, če se pelješ hitreje ( kar specialke ponavadi gredo) je zelo nevozljivo, še meni na gorcu ni vozljivo, če grem hitreje, kako je ljudem na specialkah ne pomislim...  in to je problem v infrastrukturi in naših pametnih načrtovalcih, kako se stvar izpelje....   da ne govorim, kako je vse "pošlihtano", dokler kar na enkrat ni ničesar več ( ne kolesarske, ne označb, ne ničesar....)

 

Druga stvar je omejitev po kolesarski-25km/h.....vsak ki ima specialko in verjetno tudi še kdo več je v "prekršku"

Tretja stvar, kjer jih najbolj razumem pa je varnost!!  Na kolesarski imaš veliko manjši kot preglednosti, ko ti iz kakega dvorišča za živo mejo lokalec zapelje do ceste, kjer se ustavi in pogleda če lahko spelje...

No v tem  delu je dejansko kolesarja že "zbil", če je kolesar na cesti ima veliko več časa in možnosti rešiti problem

In tukaj jih razumem, vsak pretehta, kaj je bolj varno za njega ( avto od zadaj ali avto od strani), tako kot na motorju  sprejemaš "kompromise" , ki velikokrat niso čisto po pravilih, pa so zato bolj varni....

---------------

no potem imaš pa ekstreme, ko imajo "ornk" kolesarsko ob cesti ( to, kar se zadnje čase gradi, široka, gladka cesta ), pa imaš potem modele še vedno na glavni cesti.... ja takim pa ni pomoči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Frenk 67 said:

Pa dni nazaj me je mel, da enga v Kranju ruknem s ceste na kolesarsko stezo.

Mnja, te razumem, me prime kdaj delat red, pa se vzdrzim. Ene 15 let nazaj sm se odlocil pošolat eno ekipco. Majstri vštric, cez naselje, cez krizisci z otokom, si mahajo z rokam, mim konca naselja, oni se kar v debati…jih spustim naprej, prtegnem na ene 70, dam v ler in ko pridem tik do njih prpizdim po zlajfu da mi je celga karavana pospravlo na armaturo. Bočni branilec se je tako ustrasil, da se mi je kar zasmilil. Se zdej mammmal slabo vest….od kurca pulicaj bi bil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne mors se po kolesarski vozit s specialko, ker pol trpijo rekordi na Stravi. Dejte razumet mal, sej cesta ni sam za motorje. 

  • Hvala 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Shillien pravi:

Na žalost je večina ki goni specialke te sorte idijota na sliki. Vsaj na našem koncu. Kolesarskih kolikor hočeš idijoti pa ob kolesarski po cesti

ponavadi se pasejo na cesti v prime terminu :) v jutranji konici imajo radi petelinjenje v pajkicah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene to na sliki niti me moti preveč, samo da se ne vozijo vštric. 

Sploh če se pelje nad 25 km/h (toliko je omejitev na kolesarski stezi), s specialko je hitro preko 30, lahko tudi 40 km/h.

Že pri 25 km/h na kolesarski mu lahko avto zapre pot, ko se vključuje s strani...

Tako kot smo motoristi zelo ranljivi v prometu, so tudi kolesarji...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Frenk 67 pravi:

image.png.3454aacd1ab2671e3b930fd842c4d5b7.png

Razlog, da nečesa ne maramo je lahko tudi v nas samih. V danem primeru je kolesar res na napačnem mestu, vendar je placa in časa za prehitet čez glavo dovolj. Mene kot voznika ali motorista takšen kolesar praktično ne moti. Je sicer v prekršku, ampak se me to v bistvu ne tiče. Me pa kot kolesarja zelo moti, ko me med vožnjo po ravni, odprti cesti prehiti kak norec, ki ustreli mimo "na tik". To pa se me tiče.   

Promet bolj ovirajo neke napol organizirane skupine kolesarjev, ki se raztegnejo na par sto metrov in potem cijazijo po cestah.

Če smo pošteni, tudi motoristi kdaj ovirajo promet. Večkrat so videni prizori, ko se zbere skupina bajkerjev, zasede cel pas in se s hitrostjo avtodoma pomika oddaljenemu cilju naproti.  Tako da - s strpnostjo je prostora za vse.    

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 5/21/2024 at 6:08 PM, Gricko said:

Druga stvar je omejitev po kolesarski-25km/h.....vsak ki ima specialko in verjetno tudi še kdo več je v "prekršku"

 

On 5/21/2024 at 9:25 PM, Endlich said:

Sploh če se pelje nad 25 km/h (toliko je omejitev na kolesarski stezi), s specialko je hitro preko 30, lahko tudi 40 km/h.

Kaj mi lahko kdo napiše kje je v prometnih predpisih napisana omejitev, ki jo navajate za hitrost kolesarjev na kolesarski stezi. Oziroma kje je postavljen znak s tako omejitvijo.

Da ne bom po nepotrebnem metal težko prigaranega denarja v državno malho brez dna...

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Omejitev na kolesarskih stezah je brezpredmetna saj prva točka 93. člena Zakona o pravilih cestnega prometa (ZPrCP-UPB2) prav:

(1)Vozniki koles morajo voziti po kolesarskem pasu, kolesarski stezi ali kolesarski poti. Kjer teh prometnih površin ni oziroma niso prevozne, smejo voziti ob desnem robu smernega vozišča v smeri vožnje.

Torej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, C eagle pravi:

 

Kaj mi lahko kdo napiše kje je v prometnih predpisih napisana omejitev, ki jo navajate za hitrost kolesarjev na kolesarski stezi. Oziroma kje je postavljen znak s tako omejitvijo.

Da ne bom po nepotrebnem metal težko prigaranega denarja v državno malho brez dna...

Hvala

Vsebina Uradnega lista | Uradni list (uradni-list.si)

5. člen 

(kolesarska steza) 

(1) Kolesarska steza je del cestišča, ki ni v isti ravnini kot vozišče ali je od njega ločena kako drugače. Namenjena je prometu koles in mopedov, katerih konstrukcijsko določena hitrost ne presega 25 km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 5. 2024 ob 19:22, TakeALookAround pravi:

Ne mors se po kolesarski vozit s specialko, ker pol trpijo rekordi na Stravi. Dejte razumet mal, sej cesta ni sam za motorje. 

if not on Strava it did not happen....:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!