Skoči na vsebino

Ustavimo rekreativne bicikliste


Priporočene objave

Ne me terat na kolesarskooo..pliiiizzzz, bom priden, bom vozil ob robu vozišča in vam vsem pomahal, tudi ko ne bom z motorjem, ampak v “pajkicah”..sej, če vas je sram, mi ni treba odzdravit…:lol1:

IMG_9191.png

IMG_9190.png

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, GeeSXer pravi:

Vsebina Uradnega lista | Uradni list (uradni-list.si)

5. člen 

(kolesarska steza) 

(1) Kolesarska steza je del cestišča, ki ni v isti ravnini kot vozišče ali je od njega ločena kako drugače. Namenjena je prometu koles in mopedov, katerih konstrukcijsko določena hitrost ne presega 25 km/h.

Odlično. Torej, ker hitrost specialk ni konstrukcijsko določena na 25 km/h, jim kolesarska steza ni namenjena.

Kar pa je v neskladju s 1. odstavkom 93. člena, ki pravi, da morajo vozniki koles voziti po kolesarski stezi.

Potrebuješ le dobrega advokata, ki pa stane bistveno več kot morebitna kazen :) 

Čeprav: po moje so mislili, da vsa vozila, ki ne presegajo 25 km/h morajo voziti po kolesarski stezi, kolesa pa tudi, ampak lahko hitreje.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Napačno si razlagaš zakon. Kolesarska steza je namenjena za promet:

1. koles,

2. mopedov, katerih konstrukcijsko določena hitrost ne presega 25 km/h. Petindvajsetke, po domače. 

Hitrost na kolesarski stezi, kolikor vem, ni omejena. Oziroma je s splošnim predpisom omejena na 50 km/h v naselju.

Drugim uporabnikom kolesarskih poti, kot so pešci, jahači, goniči, mopedi, motokultivatorji in traktorji, je uporaba dovoljena, če je tako določeno s prometno ureditvijo, kar mora biti označeno s predpisano prometno signalizacijo. (PRAVILNIK O KOLESARSKIH POVRŠINAH)

 

Popravljeno . Popravil Najots
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Darko3g pravi:

Odlično. Torej, ker hitrost specialk ni konstrukcijsko določena na 25 km/h, jim kolesarska steza ni namenjena.

Kar pa je v neskladju s 1. odstavkom 93. člena, ki pravi, da morajo vozniki koles voziti po kolesarski stezi.

Potrebuješ le dobrega advokata, ki pa stane bistveno več kot morebitna kazen :) 

Čeprav: po moje so mislili, da vsa vozila, ki ne presegajo 25 km/h morajo voziti po kolesarski stezi, kolesa pa tudi, ampak lahko hitreje.

Večina specialcev na takšnih kolesih itak nima niti obvezne opreme za kolesa ... torej izločit iz prometa in v hrambo.

Največji problem je pa itak v glavah teh specialcev, ker ne jeb... žive sile, samo nase gleda in na strawo al itd. kar pač majo, da lahko pokaže na socialnih omrežjih :)

Nobenega ne moti, če si izberejo kakšno ne tako obljudeno cesto, kjer ne ovirajo pa tudi primerno uro itd.

Jaz se raje vozim po urejenih kolesarskih progah, je tudi bolj varno kot po razdrapanih cestah, kjer zadaj pripelje šleper :) 

 

 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, Darko3g said:

Odlično. Torej, ker hitrost specialk ni konstrukcijsko določena na 25 km/h, jim kolesarska steza ni namenjena.

Kar pa je v neskladju s 1. odstavkom 93. člena, ki pravi, da morajo vozniki koles voziti po kolesarski stezi.

Potrebuješ le dobrega advokata, ki pa stane bistveno več kot morebitna kazen :) 

Čeprav: po moje so mislili, da vsa vozila, ki ne presegajo 25 km/h morajo voziti po kolesarski stezi, kolesa pa tudi, ampak lahko hitreje.

Po tvoji logiki: moj motor ima koncno hitrost 300kmh, na cesti je omejitev 90, potrebujem le dobrega advokata in imam povsod dovoljeno dirkanje?

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, Shillien pravi:

Po tvoji logiki: moj motor ima koncno hitrost 300kmh, na cesti je omejitev 90, potrebujem le dobrega advokata in imam povsod dovoljeno dirkanje?

Na kolesarski stezi hitrost ni omejena.

Sem pa slabo prebral tisti del o kolesih in mopedih pa me je Najots popravil. Torej kolesarska steza je namenjena vsem kolesom (ne glede na končno hitrost) in tistim mopedom, ki ne presegajo 25 km / uro. Zapis je malce dvoumen.

Kot npr.: Na Bledu v elitni restavraciji kosilo z juho, tremi vrstami mesa, solato po izbiri, sladico in še pivo za samo 5 €.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 5. 2024 ob 18:08, Gricko pravi:

Po drugi strani pa, tukaj na sliki je še ok, ma velikokrat je kolesarska vsaj pri nas po pločniku, kjer so uvozi/izvozi zelo skupaj, pločnik je dvignjen, kjer je uvoz/izvoz se spusti-- same skakalnice

Če se pelješ 15km/h ni panike, če se pelješ hitreje ( kar specialke ponavadi gredo) je zelo nevozljivo, še meni na gorcu ni vozljivo, če grem hitreje, kako je ljudem na specialkah ne pomislim...  in to je problem v infrastrukturi in naših pametnih načrtovalcih, kako se stvar izpelje....   da ne govorim, kako je vse "pošlihtano", dokler kar na enkrat ni ničesar več ( ne kolesarske, ne označb, ne ničesar....)

 

Druga stvar je omejitev po kolesarski-25km/h.....vsak ki ima specialko in verjetno tudi še kdo več je v "prekršku"

Tretja stvar, kjer jih najbolj razumem pa je varnost!!  Na kolesarski imaš veliko manjši kot preglednosti, ko ti iz kakega dvorišča za živo mejo lokalec zapelje do ceste, kjer se ustavi in pogleda če lahko spelje...

Jaz bi dodal še četrto, zame glavno težavo na specialki. Naše kolesarske steze so pogosto zanemarjene, nepometene, polne stekla. Ko se z ozkimi gumami zapelješ po takem odseku pa mimogrede predreš gumo. 

Če se le da, s specialko bežim stran od kolesarskih stez, ker sem že večkrat, že samo pri vožnji po krajših odsekih, predrl gumo in si sploh ne predstavljam, da bi ves čas vozil po vsem tem sranju na "urejenih" stezah. Bi več flikal kot vozil... 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, XTR pravi:

Jaz bi dodal še četrto, zame glavno težavo na specialki. Naše kolesarske steze so pogosto zanemarjene, nepometene, polne stekla. Ko se z ozkimi gumami zapelješ po takem odseku pa mimogrede predreš gumo. 

Če se le da, s specialko bežim stran od kolesarskih stez, ker sem že večkrat, že samo pri vožnji po krajših odsekih, predrl gumo in si sploh ne predstavljam, da bi ves čas vozil po vsem tem sranju na "urejenih" stezah. Bi več flikal kot vozil... 

Ko sem pred mnogimi leti hodil v službo v TAM (s kolesom) sem v zračnice nalil tekočino za samodejno krpanje in od takrat imel kar nekaj časa mir (prej sem skoraj vsak mesec krpal).

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Darko3g said:

Ko sem pred mnogimi leti hodil v službo v TAM (s kolesom) sem v zračnice nalil tekočino za samodejno krpanje in od takrat imel kar nekaj časa mir (prej sem skoraj vsak mesec krpal).

Pol ma pa kolo 50g več, to pa pri strava profijih negre skozi 😂 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Darko3g pravi:

Ko sem pred mnogimi leti hodil v službo v TAM (s kolesom) sem v zračnice nalil tekočino za samodejno krpanje in od takrat imel kar nekaj časa mir (prej sem skoraj vsak mesec krpal).

Ja, samo sealant v zračnici ni najboljša rešitev. Sem ga dodal v tabular pa ni dovolj (v bistvu je to enako kot bi dodal v zračnico).

Tekočino redno uporabljam na drugem kolesu, kjer imam tudi širše plašče (50mm), tubless + dodano tekočino. Na tem je pa ok in lepo zaflika. Primerjati obeh pa ne gre, ker vozim po različnih podlagah... 

 

pred 8 urami, Shillien pravi:

Pol ma pa kolo 50g več, to pa pri strava profijih negre skozi 😂 

 Nadgradiš na tubless + sealant pa teža ne predstavlja težave, ker odstraniš zračnice.  :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ni posledic je res fajn. Jaz se jih (pajkičarjev) bojim ko hudič križa, nikol ne veš kdaj bo kak mal zaplesal po cesti, pa se jih raje na daleč ognem.

Pa kake mularije, ko se avtobus ustavi. Tam tut izbulim oke.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti ki se ne voite s kolesom po javnih cestah, ne veste, kako smo kolesarji ogroženi, ker nas avtomobili in včasih tudi kakšen moped, poizkuša na vsak način prehiteti, tudi če so na cesti nasproti vozeča vozila, in takrat nas to vozilo prehiti "za mišjo dlako" razdalje od nas. To se mi ni zgodilo samo enkrat.   :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, RobiRoberto said:

Tisti ki se ne voite s kolesom po javnih cestah, ne veste, kako smo kolesarji ogroženi, ker nas avtomobili in včasih tudi kakšen moped, poizkuša na vsak način prehiteti, tudi če so na cesti nasproti vozeča vozila, in takrat nas to vozilo prehiti "za mišjo dlako" razdalje od nas. To se mi ni zgodilo samo enkrat.   :blush:

Vozi po kolesarski pa teh problemov nebo 🤷‍♂️

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od mene do Mosta na Soči je 39 kilometriov, in kolesarska steza je samo do Spodnje Idrije, približno 2 kilometra, in po njej se peljem vedno v obe smeri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 6. 2024 ob 12:12, RobiRoberto pravi:

Tisti ki se ne voite s kolesom po javnih cestah, ne veste, kako smo kolesarji ogroženi, ker nas avtomobili in včasih tudi kakšen moped, poizkuša na vsak način prehiteti, tudi če so na cesti nasproti vozeča vozila, in takrat nas to vozilo prehiti "za mišjo dlako" razdalje od nas. To se mi ni zgodilo samo enkrat.   :blush:

sem se vozil nekaj let vsak dan od 30 do 40km nekje. mešano, del asfalt, del makedam. Ja biciklist je ogrožen, podobno kot motorist ali pešec. Sem mel tudi sam problem, ko me je prikolica od kamiona oplazila pa zrinila v jarek. Žal je to problem ne samo biciklista ampak celotne gneče na cesti, pa čeprav sem običajno po regionalki vozil max 1m kot je po pravilih dovoljeno.

Včasih je res težko kolesarja, torej pišem ednina, prehiteti, niso dovolj široke ceste, v actomobilih so blizu črte, običajno še mal sekajo ovinke in čim je širši avtomobil, ali kamion je pizdarija. Plus "švoh " šoferji, ki imajo plac, pa ne znajo mimo, cincajo do zadnjega, nato zaviranje u smrt pred kolesarjem, da ga mal zanaša levo pa desno in ne veš a bo snel nasprotvozeč avtomobil al kolesarja.

To je bla ednina, potem pa pridemo do množine/pajkičarji (lahko so profi ali pa sam občasni). Pri njih pa res včasih ne vem al so samomorilci, gladiatorji al sam neumni.

Na isti cesti, kot sem prej opisal, pod istimi pogoji prometa, se fijakajo vštric, klepetajo, bluzijo levo in desno, ter zasedajo najmanj pol voznega pasu. No to ni zdravo za nikogar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami, točno tako je kakor si napisal.   :worship:
Jaz še nisem pozabil, kako mi je prehitevajoči avtobus v "Idrijski Zali" odlomil levo vzratno ogledalo na "rogu belence", ker me je prehiteval (v nepreglednem ovinku) tako blizu. Če bi bil še 10 cm bližje mojega kolesa, bi ma verjetno odrinil kar v "rečico" Zala.   :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

Včasih je res težko kolesarja, torej pišem ednina, prehiteti, niso dovolj široke ceste, v actomobilih so blizu črte, običajno še mal sekajo ovinke in čim je širši avtomobil, ali kamion je pizdarija. Plus "švoh " šoferji, ki imajo plac, pa ne znajo mimo, cincajo do zadnjega, nato zaviranje u smrt pred kolesarjem, da ga mal zanaša levo pa desno in ne veš a bo snel nasprotvozeč avtomobil al kolesarja.

V takih primerih lahko kolesar že z minimalno reakcijo precej olajša situacijo zadaj vozečemu. Jaz sem se kar navadil, da rahlo zasukam glavo v levo in s tem dam vozniku za mano znak, da sem ga opazil in ne bom opletal po cesti. Pol nervoze pri zasledovalcu takoj odpade in me običajno suvereno prehiti.

Spet v drugem primeru, ko gre za kakšno ožjo cesto, kjer voznik težko oceni, če je varno prehiteti,.. takrat pa samo na hitro nakažem z roko in prehitevanje gladko steče. Večinoma brez nepotrebnega cincanja za mano. Na kolesu namreč lažje ocenim, če je nasproti prosto. Se pa v takih primerih zavedam in sem pripravljen s kolesom bežati na bankino ali celo pod breg, če bi z neustreznim nakazovanjem povzročil kritično situacijo...  

Malo strpnosti in sodelovanja z obeh strani pa bo šlo bolj "gladko" v prometu... 

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med mojimi vožnjami s kolesom skušam voziti čim bližje "robni črti" na vozišču, in kadar vem da me vozilo za mano želi prehiteti, se še malo bolj pomakmem na desno, in mu z roko nakažem da me lahko prehiti, kadar vidim, da nihče ne vozi proti meni, "v varni razdalji".
S kolesom sem se veedno vozil sam, ne v skupini, in kada (enkrat ali dvakrat do sedaj) zagledam kaj podobnega kakor na priloženi fotografiji (by Google), se mi lasje tako postavijo pokonci, da se ustrašim še sam samega sebe.   :D

skupinakl.jpg.2457bdef2c706800119d66905d84b029.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, RobiRoberto pravi:

Med mojimi vožnjami s kolesom skušam voziti čim bližje "robni črti" na vozišču, in kadar vem da me vozilo za mano želi prehiteti, se še malo bolj pomakmem na desno, in mu z roko nakažem da me lahko prehiti, kadar vidim, da nihče ne vozi proti meni, "v varni razdalji".
S kolesom sem se veedno vozil sam, ne v skupini, in kada (enkrat ali dvakrat do sedaj) zagledam kaj podobnega kakor na priloženi fotografiji (by Google), se mi lasje tako postavijo pokonci, da se ustrašim še sam samega sebe.   :D

skupinakl.jpg.2457bdef2c706800119d66905d84b029.jpg

sploh če greš kontra :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iskal sem čisto druge fotografije (Maltatal) in slučajno našel te. Ustavimo Rekreativne Bicikliste !!!
S prijateljem modelarjem, ki je bil tudi motorist, in je nekoč z mopedom celo "dirkal" nekje v Avstriji, sva se enkrat peljala nekje iz bližine Lesc proti (na?) ne spomnem se več kaj :blush: ,  pretežno v hrib, in v enem lod evih ovinku sem pred seboj nenadoma zagledal dva "pajkičarja", katera sta vozila eden zraven drugega, in ni mi preostalo nič drogega, kakor da sem blokiral zadnjo zavoro in odletel pod cesto.   :blush:
Meni ni bilo nič hujšega razen udarca, na čeladi je "počila šipca", moped smo s skupnimi močmi zvlekli nazaj na cesto, in sem se z njim uspešno vrnil nazaj domov, po tem ko mi je prijatelj doma dal njegovo "rezervno čelado".
Fotografije so kasnejše, ko sem z avtom prišel fotografirati, mesto "pajkičarjevega zločina".   :D  

PICT2471.JPG.b41a693678dfa3def08630c747276379.JPG

PICT3386.JPG.d26b2cb8e6a33d1262717e99a2f2aaba.JPG

PICT3387.JPG.fa7316022dbb3e92014d8cc2bff256a9.JPG

PICT3388.JPG.b8c29bec6e6a77ba374041aebdb057e8.JPG

PICT3389.JPG.a9b486c24e49d143001acdcb64627171.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!