Skoči na vsebino

Ustavimo rekreativne bicikliste


I30

Priporočene objave

Sami pa nobene divjačinske salame ;-)

Vprašanje. Na takih področjih je dosti domačinov tudi jagrov in tudi dobre salame znajo delat. 

Ampak za žabarsko in drugo dolinsko svojat niso na voljo.

To je tako, kot tisti whiskey izpod pulta, ki je samo za ta bolš kavbojce. :smoke:

ka pa klobase :-D

A s' ti mal lačen? 

kakšne bi? Jelenove, gamsje, muflonje al pa kar nutrijine?

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje. Na takih področjih je dosti domačinov tudi jagrov in tudi dobre salame znajo delat. 

Ampak za žabarsko in drugo dolinsko svojat niso na voljo.

To je tako, kot tisti whiskey izpod pulta, ki je samo za ta bolš kavbojce. :smoke:

A s' ti mal lačen? 

kakšne bi? Jelenove, gamsje, muflonje al pa kar nutrijine?

Jz nisem iz lj in mešat s to tvojo žlahto Janšatov,Bratuškov tvojim štoplcem Kučanom itd....

Drugače pa je,lačn skoz in če bi bil saj malo socialen bi zrihtal kakšno kobaso za nas srote.;-)

Tist viski iz pod pulta pa kar pite vi svojat partizanska komunistična...:-P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikjer ne piše, da je bil pes naščuvan. Je pa bil odvezan, spuščen. Na kmetijah kot so te tam gori, je treba pričakovati, da se okoli kmetij sprehajajo psi čuvaji. 

Imajo jih tako zaradi čuvanja domačih živali pred plenilci, kot tudi zaradi vse bolj prisotnih kolesarjev in sprehajalcev, ki lazijo povsod kjer se jim sprdne in stikajo tam kjer nimajo kaj iskati. Za kmeta je celotna kmetija isto kot za meščana njegovo stanovanje. Nimaš kaj tam iskati brez njegovega dovoljenja, če pa še izrecno prepoveduje, pa sploh ne. In kot opisuje Skalar, je ta domačin že izrazil nestrinjanje z lazenjem in bicikliranjem okoli njegove kmetije. In če se ne motim, tiste poti tam sploh niso javne! 

Tudi sam ne maram, da meščanska mrgolazen stika po mojih parcelah! 

Frajerji se sprehodijo mimo tebe in nisi vreden niti pozdrava, pa hodi po poti, ki si jo ti utrdil, čez most, ki si ga ti postavil, mimogrede se gre še nafutrat na tvojih pridelkih in po možnosti parkira v najbolj bujni detelji, ven grede pa še seveda skoplje kolesnice, ker itak ne zna drugje kot po asfaltu vozit.

Res je pravica uporabe naravnega okolja dana vsem, a odnos je potrebno imeti in večina te kolesarske svojati ga NIMA!

Zato bo še marsikdo jokal, zaradi kakšnih luknjic v koži, še posebej tisti, ki bi na pasji ugriz odgovorili s strelnim orožjem, kot se tu izjavlja ta butasti Skalar!

 

O kazni zaradi psa je pa še vprašanje če bo. Ni vsak ugriz kazniv, še posebej če je šlo za ugriz psa čuvaja na privatnem prostoru! Zna biti kazen tudi ali pa samo za nasprotno stran. Premalo je znanega za razsodbo tako čez palec!

No i30, hvala za "butast". Flobert je naboj cal. 4mm ali 6mm, so bili tudi drugi a niso bili toliko pupularni. Naboj flobert pomeni da ima edini pogon vžgalna kapica in ne smodnik. Zato je ta naboj primeren le za streljanje na tarčo. Sam sem dosti olikan , da vedno in povsod pozdravim vsakega človeka. Preden sem prišel do njegove kmetije so mi pri 2 hišah ponudili nekaj za popiti, ker poznam skoraj vse ljudi v tem koncu. Ta pot po kateri sem se peljal, je normalna občinska pot-kolesarjenje je dovoljeno. Pes je bil namenoma naščuvan, ampak tebi tega ne bom razlagal. Nisem prvi primer. Lastnika dobro poznam, sem bil službeno že velikokrat pri njem in on pri meni. Bi ti pa svetoval še to, kdor s tako vnemo brani "svoj osebni prostor" naj ga potem nikoli ne zapusti, ker takoj ko zapustiš svojo zemljo si na tujem, in lahko pričakuješ napad...

Ko te bom nekoč videl na svojem, kar se lahko zgodi, te bom pač na gobec, ker mi greš na jetra?

Od "kolobočmana" nemoreš pričakovat druzga kot nestrpnost. Saj veš kje v Slo so kumunisti pobili največ ljudi!?

 

Kdo misliš, da bo v tem primeru najbolj "najebal". Jaz sigurno ne...

Komu delaš škodo z nestrpnostjo...največkrat sam sebi...

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikjer ne piše, da je bil pes naščuvan. Je pa bil odvezan, spuščen. Na kmetijah kot so te tam gori, je treba pričakovati, da se okoli kmetij sprehajajo psi čuvaji. 

Imajo jih tako zaradi čuvanja domačih živali pred plenilci, kot tudi zaradi vse bolj prisotnih kolesarjev in sprehajalcev, ki lazijo povsod kjer se jim sprdne in stikajo tam kjer nimajo kaj iskati. Za kmeta je celotna kmetija isto kot za meščana njegovo stanovanje. Nimaš kaj tam iskati brez njegovega dovoljenja, če pa še izrecno prepoveduje, pa sploh ne. In kot opisuje Skalar, je ta domačin že izrazil nestrinjanje z lazenjem in bicikliranjem okoli njegove kmetije. In če se ne motim, tiste poti tam sploh niso javne! 

Tudi sam ne maram, da meščanska mrgolazen stika po mojih parcelah! 

Frajerji se sprehodijo mimo tebe in nisi vreden niti pozdrava, pa hodi po poti, ki si jo ti utrdil, čez most, ki si ga ti postavil, mimogrede se gre še nafutrat na tvojih pridelkih in po možnosti parkira v najbolj bujni detelji, ven grede pa še seveda skoplje kolesnice, ker itak ne zna drugje kot po asfaltu vozit.

Res je pravica uporabe naravnega okolja dana vsem, a odnos je potrebno imeti in večina te kolesarske svojati ga NIMA!

Zato bo še marsikdo jokal, zaradi kakšnih luknjic v koži, še posebej tisti, ki bi na pasji ugriz odgovorili s strelnim orožjem, kot se tu izjavlja ta butasti Skalar!

 

O kazni zaradi psa je pa še vprašanje če bo. Ni vsak ugriz kazniv, še posebej če je šlo za ugriz psa čuvaja na privatnem prostoru! Zna biti kazen tudi ali pa samo za nasprotno stran. Premalo je znanega za razsodbo tako čez palec!

Da je bil naščuvan, je napisal skalar36.

Se strinjam, da imaš hudo neolikane ljudi, ki mislijo To je sve naše. Samo zato obstajajo zakoni, ki predpisujejo kako in kaj. Ve se kaj lahko narediš ti kot lastnik in ve se kaj lahko na tvoji lastnini počne tujec.

Sam se držim načela, da divjad in buteljni pač nimajo pameti, da bi vedeli kaj lahko počnejo. Saj veš kako je, ko takšni naletijo na obilje dobrin. Sfuzla se jim in potem uničujejo do onemoglosti. Kot vidra v ribogojnici ali volk v ovčji štali. In če hočeš zaščitit svojo lastnino pred njimi, jo pač ogradiš (ograja, mreža, električni pastir, ... ). Tudi meščani ne puščajo svoja stanovanja odprta in jih zaščitijo z zaklepanjem.

Pa včasih smo lastniki tudi malo preveč malenkostni in nas vsak tuji čik na parceli moti. Tako, mimogrede, koliko škode nastane s temi kolesnicami v detelji? V evrih? Se mi zdi, da bolj trpi ego kot pa je dejanske škode. Podobno kot če ti sosed babo položi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz nisem iz lj in mešat s to tvojo žlahto Janšatov,Bratuškov tvojim štoplcem Kučanom itd....

Drugače pa je,lačn skoz in če bi bil saj malo socialen bi zrihtal kakšno kobaso za nas srote.;-)

Tist viski iz pod pulta pa kar pite vi svojat partizanska komunistična...:-P

Evo, pa si sta zadnim pa prvim stavkom zajebu vse.   :jezik:  :jezik:  :jezik: 

Nč ne bo bas za  :kmet:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako vezo imajo zdaj spet komunisti z vsem skupaj?! :mellow:

Tako, da čim enim mal po parklčkih stopiš, so jim spet komunisti krivi za njihovo nerodnost.

Kaj češ, takle mamo, pa nč na bolš ne kaže. Edino rešitev vidim v dobrih psih. 

Drž ga Reks!!!! :angryrant2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No i30, hvala za "butast".

Kokr si začel, tko si nazaj dobu!  :jezik: 

 

Flobert je naboj cal. 4mm ali 6mm, so bili tudi drugi a niso bili toliko pupularni. Naboj flobert pomeni da ima edini pogon vžgalna kapica in ne smodnik. Zato je ta naboj primeren le za streljanje na tarčo.

O jejhata, jejhata, le kdo te je tega učil, če se že sam ne moreš pozanimat. In ti naj bi o teh rečeh nekaj vedel. :slap:

 

A za 9mm Flobert še nisi slišal? Za vsaj tri vrste municije, ki sem jo z njim pokal preden je šla starina na onesposobitev in prodajo.

Da je z robnim vžigom, (podrobnosti očitno ne poznaš in ne bova tu o njih) še več kalibrov in da se nekateri uspešno uporabljajo v lovu, bi tudi moral vedeti preden se izpostavljaš da si vedež!

No, saj od takih, ki blebetajo o strelih kmetu v kolena kaj drugega ni pričakovati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... Bi ti pa svetoval še to, kdor s tako vnemo brani "svoj osebni prostor" naj ga potem nikoli ne zapusti, ker takoj ko zapustiš svojo zemljo si na tujem, in lahko pričakuješ napad...

 

Kozlarija!

Lahko si na tujem in se tako obnašaš, lahko pa si na javnem in se tudi tam temu primerno obnašaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Se strinjam, da imaš hudo neolikane ljudi, ki mislijo To je sve naše. Samo zato obstajajo zakoni, ki predpisujejo kako in kaj. Ve se kaj lahko narediš ti kot lastnik in ve se kaj lahko na tvoji lastnini počne tujec.

Sam se držim načela, da divjad in buteljni pač nimajo pameti, da bi vedeli kaj lahko počnejo. Saj veš kako je, ko takšni naletijo na obilje dobrin. Sfuzla se jim in potem uničujejo do onemoglosti. Kot vidra v ribogojnici ali volk v ovčji štali. In če hočeš zaščitit svojo lastnino pred njimi, jo pač ogradiš (ograja, mreža, električni pastir, ... ). Tudi meščani ne puščajo svoja stanovanja odprta in jih zaščitijo z zaklepanjem.

Pa včasih smo lastniki tudi malo preveč malenkostni in nas vsak tuji čik na parceli moti. Tako, mimogrede, koliko škode nastane s temi kolesnicami v detelji? V evrih? Se mi zdi, da bolj trpi ego kot pa je dejanske škode. Podobno kot če ti sosed babo položi.

Takole ti povem, ker na koncu koncev ima tudi ta vsebina nekaj veze z objestnimi rekreativnimi kolesarji.

Res je, ve se kaj se sme početi v naravi. In zakon lepo pravi, da škode delati se ne sme. Torej je tudi 5m pas, kjer se načeloma lahko ustaviš z vozilom, podrejen temu, da s tem ne narediš škode. In ko je čas rasti trave ali drugih zeli, nimaš na takem kaj parkirat in se vozit. A za meščane trava ne pomeni nič, kaj šele sredstvo za preživetje, pa čeprav male finančne vrednosti. Pa niti ne gre za finančno vrednost, temveč za odnos, kakršen zapoveduje spoštovanje do narave in se v mestnih ljudeh in priznam tudi na vasi preveč izgublja. 

Zato se fura z bicikli vsepovsod čez travnike, po gozdu, po polju. 

Da bi moral vse ograditi, ker meščani zaklepajo stanovanja?

Ja, saj do tega bo tudi prišlo. Vedno več ramp in prepovedi samo zato, ker marsikateri pedalogonc noče upoštevati teh osnovni zadev.

Večinoma ni omike, ni pozdrava, ni spoštovanja do narave, je vožnja čez drn, je bevskanje nazaj, če mu kaj rečeš, grožnje in tudi kraje.

Ja, bo ograjeno vedno več in poti za kolesarjenje in sprehode bo vedno manj. Po zaslugi rekreativcev, ki bi si lastili pravice po komunističnem sistemu "vse je naše" in se za vsako figo branili po "se vidimo na sodišču". Pa mislim, da bi se moralo kar malo po "kmečko ino štalsko" pogovort v kešnem grabnu, kjer se z aviona ne vid. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... :psst:

... vi se kr kregite.... jest se grem pa na bicikl rekreirat..... :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Flobert je naboj cal. 4mm ali 6mm, so bili tudi drugi a niso bili toliko pupularni. Naboj flobert pomeni da ima edini pogon vžgalna kapica in ne smodnik. 

 

 

 

 

 

A za 9mm Flobert še nisi slišal?

No, saj od takih, ki blebetajo o strelih kmetu v kolena kaj drugega ni pričakovati...

 

Prid k meni,pa bova malo pogledala po moji omari, na kaj se spoznam- Imam vse legalno.

Bolje preberi. Strel kmetu v koleno, je bila nedolžna satira. Tudi ti kavasiš neumnosti večje kot jaz.

Kozlarija!

Lahko si na tujem in se tako obnašaš, lahko pa si na javnem in se tudi tam temu primerno obnašaš.

 

 

 

 

Drugače je pa pri teh zadevšnah tudi vprašanje kje se vse to dogodi.

Tudi meni ne bi bilo všeč, če se mi bi kdo čez dvorišče z bicikli lajhal.

 

 

 

 

 Na kmetijah kot so te tam gori, je treba pričakovati, da se okoli kmetij sprehajajo psi čuvaji. 

Imajo jih tako zaradi čuvanja domačih živali pred plenilci, kot tudi zaradi vse bolj prisotnih kolesarjev in sprehajalcev, ki lazijo povsod kjer se jim sprdne in stikajo tam kjer nimajo kaj iskati

Tudi sam ne maram, da meščanska mrgolazen stika po mojih parcelah! 

 

Ne razumem te, enkrat pišeš, da "nimamo" kaj iskati na tujih parcelah, a drugič da smo lahko povsod. Sem ti odebelil, da boš videl. Nestrpnosti je preveč na naših cestah. Mojega kolega motorista je pred leti voznik avtomobila namerno zbil. Oba sta imela "težave". Od tega manevra ni noben imel nič pozitivnega. Ravno zato kolesarim po hribih, kjer ni prometa, da ga ne oviram, ter, ker me včasih skrbi, da me nebi kdo namerno "ustail".Dejmo včasih narediti korak nazaj, ne vedno korak naprej. Vsi smo ljudje-upam. Dajmo se temu primerno obnašati, ko smo v avtih, na motorjih ali na kolesu...

 

I30 prid k men na kavo, pa bova kakšno več rekla o flobertu, boš videl, da nisem tok slab človek. Tel. Številko pa imaš v avatarju. Bodi dobro.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole ti povem, ker na koncu koncev ima tudi ta vsebina nekaj veze z objestnimi rekreativnimi kolesarji.

Res je, ve se kaj se sme početi v naravi. In zakon lepo pravi, da škode delati se ne sme. Torej je tudi 5m pas, kjer se načeloma lahko ustaviš z vozilom, podrejen temu, da s tem ne narediš škode. In ko je čas rasti trave ali drugih zeli, nimaš na takem kaj parkirat in se vozit. A za meščane trava ne pomeni nič, kaj šele sredstvo za preživetje, pa čeprav male finančne vrednosti. Pa niti ne gre za finančno vrednost, temveč za odnos, kakršen zapoveduje spoštovanje do narave in se v mestnih ljudeh in priznam tudi na vasi preveč izgublja. 

Zato se fura z bicikli vsepovsod čez travnike, po gozdu, po polju. 

Da bi moral vse ograditi, ker meščani zaklepajo stanovanja?

Ja, saj do tega bo tudi prišlo. Vedno več ramp in prepovedi samo zato, ker marsikateri pedalogonc noče upoštevati teh osnovni zadev.

Večinoma ni omike, ni pozdrava, ni spoštovanja do narave, je vožnja čez drn, je bevskanje nazaj, če mu kaj rečeš, grožnje in tudi kraje.

Ja, bo ograjeno vedno več in poti za kolesarjenje in sprehode bo vedno manj. Po zaslugi rekreativcev, ki bi si lastili pravice po komunističnem sistemu "vse je naše" in se za vsako figo branili po "se vidimo na sodišču". Pa mislim, da bi se moralo kar malo po "kmečko ino štalsko" pogovort v kešnem grabnu, kjer se z aviona ne vid. 

Glede odnosa do narave tako s strani meščanov, biciklistov in kmetov bi se dalo marsikatero rečt. Ko vidim razriti gozd kot da je šla skozi tankovska divizija, v resnici je pa kmet podiral drevesa, si mislim svoje. Ali pa razrito rušo po baliranju sena na kakšnem travniku.

Pa ne mi rečt, da na svojem lahko vsak počne kar hoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Pa ne mi rečt, da na svojem lahko vsak počne kar hoče.

Kar se tiče naravnega okolja mene kaj takega ne boš nikoli slišal reči!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni psa, jeznega avtomiblista, ali grdega komentarja, ki bi ustavil skalarja!Niti STOP znak ne! Na kratko: ni valarja, ki bi povozu skalarja!

 

 

Aja edin čevapčiči pa pir, to me je pa včeri ustavlo.

post-36419-0-42336600-1438024669_thumb.jpg

post-36419-0-65554300-1438024686_thumb.jpg

post-36419-0-54858500-1438024701_thumb.jpg

post-36419-0-24290900-1438024735_thumb.jpg

post-36419-0-36744500-1438024751_thumb.jpg

post-36419-0-38937200-1438024789_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Pedalogonska mrgolazen je spet trumoma na cestah.

Včerajšnja slika je izgledala takole:

Kolona 12 pedalogoncev razvrščenih po dva vštric, seveda brez kakršnegakoli zakonsko zapovedanega spremstva, za njimi pa kilometrska kolona, ki je čakala primerno mesto za prehitevanje.

Vprašanje Boruttu:

Ali tudi za kolesarje velja v takem primeru, da se morajo na prvem primernem mestu umakniti, ko vozijo pod dovoljeno hitrostjo in se za njimi nabere kolona?

To da s tako vožnjo itak kršijo zakon je sploh jasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem jih že doživela in to ne po dva, ampak v dveh čredah, z malo razmaka vmes :headbang:.

Ob prehitevanju se vedno bojim, da mi bo kateri zavijugal pod kolesa.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na to se bomo morali navaditi in potrpeti do jeseni.

Če sem v avtu imam med prehitevanjem kolesarjev prst na stikalu brisalcev, če mi slučajno zapelje kakšen kolesar pred avto.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kaldu pravi:

Na to se bomo morali navaditi in potrpeti do jeseni.

Če sem v avtu imam med prehitevanjem kolesarjev prst na stikalu brisalcev, če mi slučajno zapelje kakšen kolesar pred avto.

Qrca pa navadit!:mad:

Predstavljajo znatno nevarnost na cesti zgolj za svoje rekreacijske potrebe. 
To je treba sankcionirat!!!

Če velja zakonodaja za ostale udeležence v prometu, ima da velja tudi za njih.
Kjer ne velja zakonodaja se uveljavlja zakon divjega zahoda! :twak:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!