Skoči na vsebino

Ustavimo rekreativne bicikliste


I30

Priporočene objave

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

ker divjaš te izsilijo. Poskusi ostati doma, te ne bo nihče izsilil.

lp

Borut :P

 

Ti še vedno ne razumeš, da s hitrejšo vožnjo bolj tvegaš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Borutt pravi:

Ti še vedno ne razumeš, da s hitrejšo vožnjo bolj tvegaš. 

res je :OK:

ampak ... pri počasni vožnji men pade koncentracija .... sj vem da ni v redu ... ampak tko je ...

ampak u teli temi ustaulamo rekreativne kolesarje :P

neki priznam ... učer pa dons nisem opazu, da se je kakšn kolesar pelju v nasprotno smer po kolesarski stezi ... s pohvalo pohvaljujem in podarjam ... pohvalno :OK:

čez prehod za pešce se pa še vedno peljejo in ne sestopijo s kolesa :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je prejsnji teden na cesti na Pohorje pripeljal kolesar v 180 stopinjskem desnem zavoju direkt na mene po moji strani. Se dobro, da je ta ovinek za najvec 50 kmh in sva nekako zvozila - za dlako. Ni mi jasno kaj je studiral, da gre z beciklom sekat ovinek? Samomorilec :twak:

@Maus Jaz tudi ne morem vozit lezerno, mi rata dolgcajt in se hitro spravim v tezave. Saj ne da bi divjal, ampak malo bolj energicno mi bolj pase. Ce sem malo naspicen je koncentracija vedno visoka.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Borutt pravi:

Pomisli, kaj bi bilo, če bi bil hitrejši. Tresk. 

Verjetno te boli, kajne. Vzemi kakšno zdravilo. 

za dohtarja imaš zelo malo podatkov ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Arzen pravi:

Kokr ti za policaja ;) 

:twak: ne ti men polcaj :twak:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Borutt pravi:

Ti še vedno ne razumeš, da s hitrejšo vožnjo bolj tvegaš. 

najmanj tvegaš doma na kavču..edin kak infarkt te lahko trofi :P

 

pred 5 urami, gsxf750 pravi:

Hvala za konstruktiven nasvet. Vseeno pa preberi se enkrat in natancneje :P

nisem jest majkemi :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav zanima me kako hudičevo prepotentne in narcisoidne so te pojave, ki so s kolesi zasedle magistralne ceste ter s svojo objestno vožnjo ogrožajo sebe in druge. 
Verjamem dragi kolesarji, da ste ponosni na svoje pisane drese in draga kolesa, morda celo doživljate orgazme, ko mora 3 kilometrska kolona za vami slediti Vašemu tempu. 
Prav gotovo se sami sebi zdite blazno pomembni, ko vsaj 50 ljudi igra po Vašemu ritmu.
Tudi sam kolesarim, rolam...a s svojim hobijem ne ogrožam nikogar. Uporabljam stranske neobremenjene ceste. Kolesarim, rolam sam, ob skrajnem robu, tako da me lahko vsakdo z lahkoto prehiti.
SKRATKA !!!! Poln ku... vas imam, naj že nekdo ukrepa in spravi to prepotentno drhal dol z magistralnih cest na stranske neobremenjene ceste. VOZNIKI, predlagam vam, da vsakič, ko opazite pisane možiclje kako neutrudno vrtijo pedala po glavnih cestah in ovirajo promet pokličete 113.

Pismo jeznega  državljana .....

:kva1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Kmet2 said:

Pismo jeznega  državljana .....

... ki si ne da mir niti v Novem Vinodolskem ;)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, GO_Tomi pravi:

... ki si ne da mir niti v Novem Vinodolskem ;)

Trenutno Paklenica :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Kmet2 said:

VOZNIKI, predlagam vam, da vsakič, ko opazite pisane možiclje kako neutrudno vrtijo pedala po glavnih cestah in ovirajo promet pokličete 113.

...kjer bodo rekli, da do kler moziclji niso v prekrsku, ne morejo storiti nic.

Ane, borutt? Bo slo? :P

Ajd, grem na picikl. :jezik:

Popravljeno . Popravil Zok
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne poznajo semaforja kolesarskih stez......itd,na enem kilometru naredijo toliko prekrškov,da sem jihkomaj preštel,zavijam na desno,na semaforju,sem zavijal počasi,ker sem počakal pešce me prehiti po desni(na cesti ne po kolesarski stezi)potem mi pa še razlaga ,da sem jaz naredu prekršek:slap:

V glavnem vse bicikliste kateri se ne vozijo po predpisih je treba:twak:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, o tem govorim.

Ne jeb... sistema. Pred tem je še rondo prevozil kot avto, namesto po stezi.

Ko mu potrobiš, da naj spiz.. na stezo pa neke geste in odpiranje ust.

592ab2d76b2db_WP_20170528_0011.thumb.jpg.abec186b317c4be7a940710b19e358f2.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men ni pa vceraj in danes nihce potrobil. :cry:

Morda nisem dovolj rekreativen...? :huh:

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Zok pravi:

Men ni pa vceraj in danes nihce potrobil. :cry:

Morda nisem dovolj rekreativen...? :huh:

Objavi kdaj pa kje boš bicikal. Ti pridem delat spremstvo... skoz na hupi :P 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Snecer pravi:

Evo, o tem govorim.

Ne jeb... sistema. Pred tem je še rondo prevozil kot avto, namesto po stezi.

Ko mu potrobiš, da naj spiz.. na stezo pa neke geste in odpiranje ust.

592ab2d76b2db_WP_20170528_0011.thumb.jpg.abec186b317c4be7a940710b19e358f2.jpg

Za takšnega bi si zaželel tih električni avtomobil z pnevmatsko 120 Decibelsko trobljo. Pa da se potem malo smejim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, Snecer pravi:

ta je že slabo slišal, odcveteli kolesar, 60+, po možnosti še okrepčan

Raje na vasi srečujem take kolesarje kot na regionalkah kretene,ki celo trezni prehitevajo v škarje:ras:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Snecer pravi:

Evo, o tem govorim.

Ne jeb... sistema. Pred tem je še rondo prevozil kot avto, namesto po stezi.

Ko mu potrobiš, da naj spiz.. na stezo pa neke geste in odpiranje ust.

592ab2d76b2db_WP_20170528_0011.thumb.jpg.abec186b317c4be7a940710b19e358f2.jpg

kje je kolesarska steza označena ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tam nekje sredi dober meter sirokega plocnika, sredi katerega so prav fletno razporejeni kandelabri, je znak za obveznost Steza za pešce in kolesarje. Tam, kjer ni uvoza na plocnik. Malo pred mestom, kjer zacne steza iti gor in dol na juhuhu. Po blizini avtobusne postaje in smiselnosti oznacb sodec je steza sredi solske poti, najverjetneje dvosmerna. :)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že pred rondojem je znak za kolesarsko stezo. Celotna Limbuška ima iz obeh strani lepo vidne znake.

Tam ni nikjer nobene šole daleč okoli.

Mudjel je vse to ignoriral, prepeljal rondo kot avto, tam kjer pa je slikan pa bi itak že moral biti na stezi skupaj s pešci.

https://goo.gl/maps/5f3EVW8oknB2

https://goo.gl/maps/prv1A1J9uty

Vse je lepo označeno.

Dejstvo je, kolesar se ne bi smel voziti po cesti, ker ima stezo.

Gamad kolesarska, ko ga bo pa zadaj nabasal šleper, ki jih tam mrgoli, avtobus ipd. pa bo kdo kriv?

Glupi kolesarji se na taki cesti rekreirajo in vozijo "na čas", delajo kolono.

Tu pa tam pa kakšen zapelje na stezo in tam vozi s predvideno hitrostjo.

pred 5 urami, Zok pravi:

Tam nekje sredi dober meter sirokega plocnika, sredi katerega so prav fletno razporejeni kandelabri, je znak za obveznost Steza za pešce in kolesarje. Tam, kjer ni uvoza na plocnik. Malo pred mestom, kjer zacne steza iti gor in dol na juhuhu. Po blizini avtobusne postaje in smiselnosti oznacb sodec je steza sredi solske poti, najverjetneje dvosmerna. :)

Seveda ni uvozi, ker bi tam že moral biti na stezi od prej, to je zna za naprej, ko je izvoz-uvoz, da ponovno opozori, da je steza.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ucer popoldan je v Postojni enega ustavil crn suv. Upam da ni blo prehudo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Cartman pravi:

Ucer popoldan je v Postojni enega ustavil crn suv. Upam da ni blo prehudo. 

Nesreče v cestnem prometu
28.5.2017 13:00

POSTOJNA
Ob 13:00 je na Jenkovi ulici, občina Postojna, ekipa NMP Postojna zaprosila za pomoč gasilcev po prometni nesreči, kjer sta bila udeležena osebni avtomobil in kolesar. Gasilci PGD Postojna so izvajali požarno in naletno varovanje ter nudili pomoč NMP Postojna in policijski patrulji. Kolesar je bil prepeljan na nadaljnje zdravljenje v UKC Ljubljana.

vir: http://spin.sos112.si/spin2/javno/

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolesarji seveda nimajo kaj iskati na cesti ampak se naj vozijo po grbinastih, zavitih s kandelabrih posejanih kolesarskih stezah, na katerih se občasno najde kak parkiran avto, ki je plačal cestnino in ima pravico uporabljati vse, kar je asfaltiranega pa še kaj zraven.

Malce strpnosti bi rešilo precej težav. Dostikrat vam gredo kolesarji bolj na živce kot traktor, ki je trikrat širši in precej počasnejši od rekreativnega kolesarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Darko3g pravi:

Kolesarji seveda nimajo kaj iskati na cesti ampak se naj vozijo po grbinastih, zavitih s kandelabrih posejanih kolesarskih stezah, na katerih se občasno najde kak parkiran avto, ki je plačal cestnino in ima pravico uporabljati vse, kar je asfaltiranega pa še kaj zraven.

Malce strpnosti bi rešilo precej težav. Dostikrat vam gredo kolesarji bolj na živce kot traktor, ki je trikrat širši in precej počasnejši od rekreativnega kolesarja.

Po moje poznaš Limbuško :) in avtomobilisti ter ostali motorizirani udeleženci tam na cesti smo v enakem položaju kot kolesarji na vzporedni stezi-pločniku. 

Cesta je do še nedavnega bila za terenca, v vsakem kanalu udarna jama (to so lani sanirali cel mesec), a je vožnja še vedno porazna in nabija. In to glavna cesta Maribor-Ruše (sicer so še druge variante možne).

Fora je v tem, da se rekreativnemu kolesarju preprosto ne da zapeljati na stezo, ker je veliko izvozov, uvozov, posledično mora vožnjo in hitrost prilagoditi na precej nizko vrednost, na cesti pa lahko z lahkoto vozi svoj tempo, da bo potem doma lahko občudoval statistiko in napredek.

Ko pelje s kakšnimi 20-30kmh dela lepo gužvo, ker cesta je ozka, vozijo pa tam šleperji, avtobusi, vozila = tranzitna cesta za Ruše...

Tudi iz tega vidika je kolesar tele, da se gre spravit na tako cesto rekreirat, ko te lahko speče resen šleper naložen s hlodi itd.

To je čista objestnost, ko ne zavije na predvideno površino, kjer bi moral voziti. In tu ni nobene debate.

Traktor pač mora voziti, da lahko damo kaj na krožnik, ni problem.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!