Skoči na vsebino

Ustavimo rekreativne bicikliste


I30

Priporočene objave

pred 20 urami, Darko3g pravi:

Ko se vozim s kolesom, se poskušal držati kolesarske steze ampak:

1. Steze so narejene tako, da pri vsakem prehodu pločnika razbiješ malce tanjšo gumo (po možnosti še poškoduješ platišče),

2. V vsakem križišču moraš levo-desno in nato preko ceste, splet desno-levo in dalje po kolesarski. Včasih okoli riti v žep, da prideš spet na svoj del ceste. V krožiščih moraš ta postopek ponoviti dvakrat, če greš naravnost.

3. vsi pokrovi kanalov, prometni znaki in kandelabri so postavljeni pretežno na kolesarskih stezah ali pločnikih (pešec se z lahkoto izogne, kolesar mora zavirati in pospeševati),

4. na kolesarski stezi so parkirani avtomobili, pešci skačejo levo in desno (očitni jim je všeč rdeča preproga), na avtobusnih postajah moraš skoraj peš.

5. Površina kolesarske steze je groba, slabo zvaljana, pozimi nesplužena, pomladi polna peska in še je ovir, ki kolesarjem jemljejo voljo za vožnjo po kolesarskih stezah.

Tako kot motoristi, bi tudi kolesarji radi čimprej prišli na cilj in vozili čimbolj tekoče. Zlasti je moteče, če moraš stopiti s kolesa, močno zavirati in potem pospeševati (na motorju in v avtu je to dosti lažje).

Torej kolesarji niso na cesti, da bi vam kazali svoje obrite noge ali pisane majčke ampak bi radi čimlepše kolesarili in to je mnogokrat možno le na cesti (možno pa je - podobno kot pri motoristih - da tistih 80% objestnih meče slabo luč na vse ostale kolesarje)

1.vsi imamo na voljo izbiro prevoznega sredstva ..ko si ga izberemo se pač moramo sprijazniti z realnostjo uporabe po zakonu..

2.v krožiščih s kolesarko stezo ima kolesar prednost pred vsemi razen pred pešci - ki pa ponavadi ne križajo poti s kolesarji.. poti okoli križišča so bile predpisane tudi 40 let nazaj .krožišče je za kolesarje prost prehod brez semaforjev..kaj bi kolesarji radi po sredini čez otok naravnost?

3.na cesti pa so odtočni kanali, kolesnice in luknje.. kolesarji se umikajo odtočnim rešetkam , potem jih zagrabi kolesnica na sredi katere je luknja v asfaltu in je ob sredinski črti.. pohvalno..

4. s parkiranjem na kolesarskih stezah in pločnikih se ne strinjam.a kaj ko redarji raje pokasirajo nekoga , ki mu je na parkirni uri potekel čas za 15 min.. 

res je kar se tiče okolice avtobusnih postajališč - tam bi morali biti narisani prehodi za pešce prek kolesarske steze in bi morali kolesarji ustaviti pešcem , ki imajo prednost pred njimi..

pešce , ki hodijo preko kolesarske steze tam , kjer ni narisanih prehodov - so pa steze označene s polno črto - zakasirati za prehod prek polne črte..

5.pozimi? kolo? ok..obvezne M+S gume - seveda homologirane in z določeno minimalno globino profila ..obvezna strehce da ti ne šprica v oči in celo zimo prižgane luči.. veš kaj mislim? varnost pred vsem ostalim ane..

kot sem na začetku napisal - nihče in noben zakon ne sili nikogar v uporabo določenega prevoznega sredstva..izbira je poljubna ..ko si pa prevozno sredstvo izberemo sami pa se moramo držati zakonov in predpisov , ki nam regulirajo uporabo dotičnega prevoznega sredstva.. 

vsem neglede na to s čim se vozimo..

basta.

pred 18 urami, GO_Tomi pravi:

Malo stvari je tko fajn pogledat, kukr rosno rekreativko u rit na biciklu. To vsi počnemo, tudi tisti, ki tolko pizdite nad kolesarji ;)

če je na kolesarski pa črnolasa.. če je blond pa že gledam a ima telefon v eni roki in se pogovarja na zvočnik pa me že skrbi , kje mi bo brez nakazovanja spremembe smeri vožnje zapeljala na haubo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

31 minutes ago, thumper said:

..obvezne M+S gume - seveda homologirane in z določeno minimalno globino profila ..

A ta bi mela dovolj profila? :blush:

edit: ze vidim - premalo. Zato se je samoodstranila. :cool:

18766154_663785803808236_5124361186198342640_n.jpg

Popravljeno . Popravil Zok
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, thumper pravi:

kot sem na začetku napisal - nihče in noben zakon ne sili nikogar v uporabo določenega prevoznega sredstva..izbira je poljubna ..ko si pa prevozno sredstvo izberemo sami pa se moramo držati zakonov in predpisov , ki nam regulirajo uporabo dotičnega prevoznega sredstva.. 

vsem neglede na to s čim se vozimo..

basta.

Je rekel motorist (tukaj posplošujem), ki se na semaforjih vriva na začetek vrste, ki v koloni vozi po odstavnem pasu, ki na meji gre naprej (ker mu je vroče v usnju), si potem sname rokavice in čelado, ter poišče potni list, ki prehiteva vsako vozilo takoj ko ga dohiti, ne glede na črto, ki ima okrogle znake s številkami za izziv, ki ....

Ne pravim, da to počneš ti, a mnogo motoristov ni ravno vzor upoštevanja predpisov, zato me čudi, da ste tako nastrojeni proti šibkejši skupini, ki ravno tako krši predpise.

Popravljeno . Popravil Darko3g
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 hours ago, Darko3g said:

3. vsi pokrovi kanalov, prometni znaki in kandelabri so postavljeni pretežno na kolesarskih stezah ali pločnikih (pešec se z lahkoto izogne, kolesar mora zavirati in pospeševati)

kaka krivica se pa kolesarjem godi, groza .. nekaj bo treba spremeniti v tem sistemu, tako ne gre naprej .. :jezik: ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ćewl :P

to je motoristićni forum .. tle se pluva po ostalih ... vseh.. brez izjeme

motoriste se pluva po kolesrskih forumih, avto forumih in po forumih za družinske odnose in okolje :jezik: 

tko da ... pljuc pluceu na kolesarje :jezik:

sm prou povedou :huh: 

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maus... :blush: vozim bemvejlna, motor in picikl, sem ucitelj... ...se vegan postanem, pa me sploh nuben ne bo vec maral. :cry:

pi es: vsaj Apple privrzenec nisem. :P

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za 299 krsitev 301 globa... ...dve kar tako, preventivno. :P

pi es: vem, vem. tistih 9 opozoril je bilo verjetno bolj tak - za dokazovanje kdo ima zadnjo besedo. Kot bom jaz dobil opozorilo ko bom s Falcom pripeljal 49 km/h skozi naselje, v homologaciji mi pa pod 998 ccm in 86.5 kW pise najvisja hitrost 45 km/h. :panic:

pi pi es:  predstavljeno je tako, kot da je 90% krsiteljev na cestah kolesarjev, slo je pa za nadzor kolesarskega prometa. Tudi ce nadzirajo avtomobilski promet, bo vsaj 90% krsiteljev avtomobilistov, traktoristi, tovornjakarji in motoristi bodo pa v manjsini. 

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, Snecer said:

tej se vidi, da ne kolesari... :) 

morda se vseeno rada goni... :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Zok pravi:

maus... :blush: vozim bemvejlna, motor in picikl, sem ucitelj... ...se vegan postanem, pa me sploh nuben ne bo vec maral. :cry:

pi es: vsaj Apple privrzenec nisem. :P

....kok lahko pol bavarski smetarski avtek voziš......če učitelji tolk slab zaslužte, da morte kr naprej štrajkat.....:ras: (malsmžleht)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Zok pravi:

za 299 krsitev 301 globa... ...dve kar tako, preventivno. :P

pi es: vem, vem. tistih 9 opozoril je bilo verjetno bolj tak - za dokazovanje kdo ima zadnjo besedo. Kot bom jaz dobil opozorilo ko bom s Falcom pripeljal 49 km/h skozi naselje, v homologaciji mi pa pod 998 ccm in 86.5 kW pise najvisja hitrost 45 km/h. :panic:

pi pi es:  predstavljeno je tako, kot da je 90% krsiteljev na cestah kolesarjev, slo je pa za nadzor kolesarskega prometa. Tudi ce nadzirajo avtomobilski promet, bo vsaj 90% krsiteljev avtomobilistov, traktoristi, tovornjakarji in motoristi bodo pa v manjsini. 

Kaj pa učiš ? Ker glede na tvoj prvi stavek bi rekel, da si raztreseni profesor. Še enkrat preberi članek, da boš spoznal svojo zmoto. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Zok pravi:

A ta bi mela dovolj profila? :blush:

edit: ze vidim - premalo. Zato se je samoodstranila. :cool:

18766154_663785803808236_5124361186198342640_n.jpg

učitelj? po tvoji presoji bi prej rekel duhovnik.. un k ma rad otroke.. :P

 

pred 14 urami, Darko3g pravi:

Je rekel motorist (tukaj posplošujem), ki se na semaforjih vriva na začetek vrste, ki v koloni vozi po odstavnem pasu, ki na meji gre naprej (ker mu je vroče v usnju), si potem sname rokavice in čelado, ter poišče potni list, ki prehiteva vsako vozilo takoj ko ga dohiti, ne glede na črto, ki ima okrogle znake s številkami za izziv, ki ....

Ne pravim, da to počneš ti, a mnogo motoristov ni ravno vzor upoštevanja predpisov, zato me čudi, da ste tako nastrojeni proti šibkejši skupini, ki ravno tako krši predpise.

ne nisem angelček - a moram to vsake 3 mesece napisat? 

res ne vem , zakaj nebi smel peljati mimo vozil , ki so parkirana kar sredi ceste če na semaforju gori zelena.. če se slučajno začnejo premikati pač sledim toku prometa..

po odstavnem pasu se res ne vozim..pred mejo se vključim zmeraj par vozil pred hišico da lahko v miru pripravim dokumente.. prehitevam v 99% šele tam ko je dovoljeno - če je samo prehitevanje varno.. res da včasih potegnem par metrov prej preden se konča polna črta.

meni predstavljajo izziv pravokotni znaki s črnim robom ki določajo 50 na uro v naselju .. pa 30 cone .. zaenkrat se s temi izzivi uspešno borim.. 

zunaj naselja pa - a sem v tem kvartalu že napisal da nisem angelček? :D

toda - se vozim ali parkiram na kolesarski stezi? se vozim v kontra smer?po nasprotnem pasu - resno so modeli z bicikli , ki se vozijo v kontra smer po cesti zraven dvopasovne kolesarske steze,,v kontra smer po kolesarski v rondoju. v kontra smer na križiščih .. v kontra smer po kolesarski - kjer paziš na kolesarje v smeri vožnje (recimo vključevanje na glavno cesto) oni pa pripeljejo iz prepovedane smeri in se še jezijo na nas ?povrhu vsega mlada družina z dvema otrokoma in dva starša , ki mahata z rokami in grozita .. eh ...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, Borutt said:

Še enkrat preberi članek, da boš spoznal svojo zmoto. 

Sem "spoznal" svojo "zmoto" se preden sem oddal objavo. ;) Slisi se pa fajn. :P

Me pa veseli, da iz ene zajebantske izjave ocenis moje delo... ...bi lahko jaz pocel isto. :cool:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, Darko3g pravi:

Je rekel motorist (tukaj posplošujem), ki se na semaforjih vriva na začetek vrste, ki v koloni vozi po odstavnem pasu, ki na meji gre naprej (ker mu je vroče v usnju), si potem sname rokavice in čelado, ter poišče potni list, ki prehiteva vsako vozilo takoj ko ga dohiti, ne glede na črto, ki ima okrogle znake s številkami za izziv, ki ....

Ne pravim, da to počneš ti, a mnogo motoristov ni ravno vzor upoštevanja predpisov, zato me čudi, da ste tako nastrojeni proti šibkejši skupini, ki ravno tako krši predpise.

Primerjava je bolj tak...

Bolj bi šlo za motorista, ki se vozi po napačni strani avtoceste, ki se vozi stezah v mestnem parku ali peš coni, redno prevozi rdečo luč itd.

Prekrški se ločijo po teži in primerjava je smiselna med enakovrednimi prekrški.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Zok pravi:

Sem "spoznal" svojo "zmoto" se preden sem oddal objavo. ;) Slisi se pa fajn. :P

Me pa veseli, da iz ene zajebantske izjave ocenis moje delo... ...bi lahko jaz pocel isto. :cool:

V zajebantski izjavi si zelo dobro računal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glejte, kolesarjenje (po mestu) je le korak od pešačenja. In kot pešci hodimo povsod, se obračamo, gremo čez cesto, kjer ni prehoda (včasih tudi pri rdeči luči, če je prosto) zato podobne stvari počnemo tudi s kolesom. V glavnem pa večina kolesarjev pazi nase (vsaj jaz) in počne prekrške tako, da se ne spravlja v nevarnost.

Očitno pa imate nekateri to srečo, da vam kolesarji vozijo čez rdečo pa morate zavirat, vozijo v nasprotno smer in se jim morate izogibat, skačejo na cesto s pločnika tik pred vami, podobno kot vam traktoristi in stari ateji jemljejo prednost na cesti in vas izsijljujejo.

Hočem povedat, da kolesarji očitno ne vozijo po predpisih, ampak, če bi jih hoteli ustaviti, kaj bi potem morali avtomobilisti narediti motoristom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Darko3g pravi:

Glejte, kolesarjenje (po mestu) je le korak od pešačenja. In kot pešci hodimo povsod, se obračamo, gremo čez cesto, kjer ni prehoda (včasih tudi pri rdeči luči, če je prosto) zato podobne stvari počnemo tudi s kolesom. V glavnem pa večina kolesarjev pazi nase (vsaj jaz) in počne prekrške tako, da se ne spravlja v nevarnost.

aja . :eek: 

če je rdeča luč, pol ni prosto, ker je prosto in dovoljen prehod drugim .. in to si nekateri pešci in kolesari preveč po domače razlagajo ... in potem se taki usedejo v avto ali na motor ... in če je prosto, potem kr pogumno v rdečo .. :huh: 

pred 29 minutami, Darko3g pravi:

Hočem povedat, da kolesarji očitno ne vozijo po predpisih, ampak, če bi jih hoteli ustaviti, kaj bi potem morali avtomobilisti narediti motoristom?

jaz pa hočem povedat, da se pešci in kolesarji ne zavedajo, da je to PREPOVEDANO ... ustau mamco ker se vozi v kontra smer in ta pač flegma odgovori .. saj se ne vozim v kontra smer po kolesarski stezi, saj sem na pločniku :P

motoristi se prekleto dobro zavedamo, da kršimo predpise, razen če kakšen upraša, ali je omejitev prometa od znaka ali 100 m naprej od znaka :P

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej Maus, če hodiš peš, hodiš v obe smeri, če si na kolesu in je pločnik prost pač voziš kolo in paziš, da nobenega ne oviraš. Če je sila tudi lahko stopim dol in grem peš pa nisem več v prekršku.

Kar me tu moti je cviljenje nad kolesarji, da kršijo predpise in se obnašajo kot, da so edini na cesti. Kot bi tisti, ki so na kokainu rekli, da so oni na heroinu pa res bedniki.

(čez in zunaj).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Darko3g pravi:

Glej Maus, če hodiš peš, hodiš v obe smeri, če si na kolesu in je pločnik prost pač voziš kolo in paziš, da nobenega ne oviraš. Če je sila tudi lahko stopim dol in grem peš pa nisem več v prekršku.

te čist razumem 

peš lahko hodiš v obe smeri .. ker je to dovoljeno ... sem pa že nekajkrat letos vidu, kako se pajkićarji jezijo na pešce, ker so ponesreči hodili po kolesarski stezi ... še posebaj starejši ne porajtajo tiste bele črte in zaidejo na kolesarsko stezo ...

pač zavestno kršiš in le če je sila stopiš dol s kolesa ... jaz ne obsojam in ne kaznujem .. to delajo drugi ... :P 

po pravic povedano, se ne jezim, če me policaj kaznuje, ker sem kršil predpise .. jezim se le, zakaj glih mene :lol1: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Darko3g pravi:

. ..V glavnem pa večina kolesarjev pazi nase (vsaj jaz) in počne prekrške tako, da se ne spravlja v nevarnost.

......

No jaz take srecam redkokdaj. ....:dry:

Se sreca , da previdno vozim, ker drugace bi jih bilo ze nekaj pri Vinetuju....

 

Popravljeno . Popravil dr.looney
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, dr.looney pravi:

No jaz take srecam redkokdaj. ....:dry:

Se sreca , da previdno vozim, ker drugace bi jih bilo ze nekaj pri Vinetuju....

 

Oziroma hočeš rečt, da majo srečo k maš avto več al manj skos pr mehaniku:P...................................:winkiss:

Popravljeno . Popravil VS800
  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, VS800 pravi:

Oziroma hočeš rečt, da majo srečo k maš avto več al manj skos pr mehaniku:P...................................:winkiss:

Sej nimam sam enga avteka.....:ras:

....:twak:.....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!