Skoči na vsebino

Odnos policije do vas?


Priporočene objave

Zakaj tak naslov?

Čisto enostavno. Zanima me če ste imeli kakšne večje težave s policisti in njihovim odnosom do vas.

Naj vam navedem primer kaj se je zgodilo našemu članu.

V soboto ponoči, takoj ko je speljal iz križišča je prehitel vozilo pred seboj. Jasno čez polno črto. Videl naj bi ga policaj v marici kakih sto metrov nižje. Ta pa ga tam ni ustavil ampak bi se lahko reklo, da se je potuhnil. Čez 3km ga je policaj ujel in ga ustavil. Normalno je kolega odprl okno in pripravil dokumente.

Policaj pa je odprl vrata mu odpel pas in ga potegnil iz avta. "peljal" ga je za marico in ga najprej močno prebutal nato pa mu povedal da je bežal pred njim.

Ko se je policaj nekoliko pomiril mu je napisal položnico za "samo" 65.000 SIT. In mu ponudi zapisnik na katerem je pisalo da ni fizično obračunal z njim. Jasno kolega ni hotel podpisati, zato pa ga je policaj ponovno začel "božati". Nato pa ga je spustil.

Sedaj je zoper tega policaj napisana kazenska ovadba, ki pa se bo verjetno ponovno nekje izgubila kot so se verjetno že vse dosedanje, ki so bile napisane zoper tega policaja.

Naj dodam, da niso vsi policaji enaki in ne mečem vse v isti koš, saj so med njimi tudi taki, ki bi jim vsakič, ko se srečamo z veseljem dal za pijačo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se je to zgodilo vašemu članu... članu česa? Moto kljuba? Pa saj ni važno. Kljub, društvo, karkoli naj napiše protest na policijo in v vednost vašemu županu in zahtevo, da se pritožba reši, postopek izpelje. Lažje bo ta član zadevo speljal z vašo podporo, kot pa sam.

Pa ne se zaletavat! Lepo brez vroče krvi, hladno ko špricer, argumentirano odgovarjati in navajati. Če to ni možno, pa izbrat zastopnika (advokata), ki bo to profesionalno speljal.

Če taka dejanja neki policaj ponavlja (tako je razbrati iz tvojega posta), ga je treba nujno odstraniti, preden pride do resnih poškodb ali žrtev!

Želim vam uspešno rešen primer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot praviš, vsi policaji niso takšni. Jaz sama imam z njimi vredu oz. popolnoma normalne izkušnje, s tem, da se v primeru prekrška z njimi nikoli nisem prepirala.

V kolikor je ta tvoj kolega pri vsej situaciji bil resnično miren in brez ugovarjana, je resnično v tem primeru, ki ga navajaš šlo za prekoračitev pooblastil uradne osebe.

Hkrati pa je tudi res, da je vedno dobro slišati obe plati medalje. Pri nas je cela družina poslušala strica (nasplošno resen človek, tako da mu je večina verjela), ki so ga tudi oz. ga je policaj tako "zelo neupravičeno močneje prijel" in ga odpeljal na policijsko postajo.

Čez pol leta pa se je stric enkrat sam malo zagovoril, da v svojem rahlo vinjenem stanju ni bil najbolj pripravljen na sodelovanje s policajem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veate kva pa se men zgodl!

Mam kros motor pa sej veste de stvar zlo ropota in sosedi so nas tožil. Prišel je policaj in začel nakladat de uničujem naravo in d je to kaznivo. Pa tam je že itak vse uničeno ker se gradi hiša. Pa to mislm de ne more urejat navadn prometen policist!!!

Kva mislte?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veate kva pa se men zgodl!

Mam kros motor pa sej veste de stvar zlo ropota in sosedi so nas tožil. Prišel je policaj in začel nakladat de uničujem naravo in d je to kaznivo. Pa tam je že itak vse uničeno ker se gradi hiša. Pa to mislm de ne more urejat navadn prometen policist!!!

Kva mislte?

Veajš kva t rečm! Pulcaj je pulcaj! Zakon o zaščiti narave je pa zakon o zaščiti narave. Vse kar je izven urejenega cestišča je narava in zaščitena po tem zakonu! Tudi 1cm izven cestišča ne smeš zapeljat, če ti lastnik zemljišča to prepove. Sicer pa greš lahko parkirat do 5m izven cestišča. Naprej pa tudi lastnik sam ne sme, razen če ne gre za opravljanje kmetijske ali gospodarske dejavnosti in še nekaj podobnih fint.

Torej, tudi če imaš svojo parcelo, se ne smeš po njej krosati brez da z vsemi potrebnimi soglasji prijaviš kros progo oz. dirkališče.

Tako zakon in prav je tako. Če si pa taka buča, da ga serješ tako, da te komot dobijo, je pa to tvoj problem. Pojej, kar si si skuhal in ne tlele jokat! Jaz ko ga kaj biksam imam v zakupu, da bom mogoče moral to tudi plačat.

Zadovoljen z odgovorom. Po mojem ne. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, moram priznati, da bi bilo pravično slišati obe plati. Vendar poznam zelo dobro našega člana moto kluba in mu popolnoma verjamem, da se je to zgodilo.

Lahko pa potrdim, da se to pri tem policaju (ne bom ga imenoval) dogaja zelo pogosto in to je samo še ena potrditev te zgodbe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, pa je tvoj kolega res videl, da ga policaj ni utavljal, ali "ni videl", da je policaj mogoče mahal z loparčkom? :?

In kako ga je policaj "dohitel" čez tri kilometre ? :shock:

A je ves čas lepo vozil za njim, ali kaj? :?

Eh, marsikaj sem že slišal, ampak takih neumnosti si policaji vendarle ne bi privoščili. Se lahko na druge načine znašajo nad folkom... Če že ne morjo brez tega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

policaji in odnos to ostalih - nikoli končana zgodba!

enkrat OK, drugič pa......

sam nimam ekstremno slabih izkušenj, razen da bi lahko včasih malo malo bolj človeško delovali in ne za vsako stvar pisali kazni pa radarjev tam postavljali kjer ni nevarnosti je pa omejitev in lahko kasirajo.

aja na kurac mi grejo edino smrkavci, ki pridejo direktno iz šole pol pa te zajebavajo, zaraven pa se v avtu na toplem en "star maček" smeji in uživa ker mu nitreba delat pa ker je ta junec tak zagnan. :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se kaj takega dogaja v manjšem kraju, skupnosti...je to popolnoma verjetno, gre lahko že bolj za osebno obračunavanje

žrtvujte enkrat svojega člana (polna črta&Co) imejte videokamero in posnamite vandala (policista) - temu dokazu ne bo oporekal nihče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko skor k pr nas v Nm, ko so se"kao" policisti izivljal na enim mladenicem. Zgodba je bila objavljena v Slovenskih novicah cez celo stran. Pa jade, da so policisti bli krivi, vsi poznamo v NM to zgodbo in tega mladenica. Zato vedno obstajajo dve plati zgodbe in te dve bosta cisto razlicne. Kar se je zgodilo se je zgodila, zato bodo primerne sankcije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor ti reagiraš do polcaja.........tako on reagira do tebe!!!!!!

Sicer pa že miljonkrat preglodana tema........ZEH,ZEH,ZEH!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do zdaj nekih večjih problemov z kifeljci nisem imel........razen, da mi vsakih toliko časa napišejo kako kazen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo je že nekoč pel:

nijedne nema bolje,

od naše policije.....

So bli to Paraf mogoče? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglejte.

Jaz bom povedal samo eno stvar.

Zelo dobro poznam kolega, še boljš pa tega policaja. Zato mi noben ne bo govoril da je samo enostranjska zgodba.

Lahko pa vam že povem, da ga že obravnava sam direktor Slovenske policije Pogorevc. Tako da je sigurno nekaj na tem.

Naj vam povem še eno zgodbo, katere priča sem bil sam.

Na igrišču smo igrali nogomet in se je lepo pripeljal ta gospod policist, se ustavil in iztopil iz avta. Poklical je kolega, s katerim smo igrali nogomet vsaj 1 uro. Vprašal ga je če je kakšen od motorjev njegov. Pokazal mu ga je in šel k njemu. Ta ga je popolnoma brez razloga pootegnil za avto in mu začel grozit da ga bo pretepel, ker se je ravnokar vozil po cesti brez čelade in je bežal pred njim. Nikakor mu nismo mogli dopovedati da igramo že sigurno 1 uro skupaj nogomet in da se on ni vozil. Nato mu je policist primazal eno okrog ušes in mu izročil položnico za 10.000SIT .

Lepo kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoč je bla pa posred kakšna osebna zamera :arrow: kar pa sploh ne opravičuje takega dejanja (sploh v obleki predstavnika zakona!!)....je treba neki ukrenit!! ljudi v modrih uniformah, ki si ne zaslužijo naziva policaj je pa itak vedno več (ne ravno zaradi agresije) :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kloda to ti dam pa čisto prav.

Enostavno bi morala policija sama pri sebi najprej pomest potem naj gre okrog sebe.

Jaz osebno imam s policijo kar dobre izkušnje, kar sem imel jaz opravka z njimi, tako da nimam kaj reči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ce bi se enkrat postavili uradne osebe na mesto civilne in obratno. Tako velja tudi za storilca in zrtvijo, potem pa bi lahko razumsko presojali dejanja.Sm kdaj bodo to dosegli? :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglejte.

Jaz bom povedal samo eno stvar.

Zelo dobro poznam kolega, še boljš pa tega policaja. Zato mi noben ne bo govoril da je samo enostranjska zgodba.

Lahko pa vam že povem, da ga že obravnava sam direktor Slovenske policije Pogorevc. Tako da je sigurno nekaj na tem.

Naj vam povem še eno zgodbo, katere priča sem bil sam.  

Na igrišču smo igrali nogomet in se je lepo pripeljal ta gospod policist, se ustavil in iztopil iz avta. Poklical je kolega, s katerim smo igrali nogomet vsaj 1 uro. Vprašal ga je če je kakšen od motorjev njegov. Pokazal mu ga je in šel k njemu. Ta ga je popolnoma brez razloga pootegnil za avto in mu začel grozit da ga bo pretepel, ker se je ravnokar vozil po cesti brez čelade in je bežal pred njim. Nikakor mu nismo mogli dopovedati da igramo že sigurno 1 uro skupaj nogomet in da se on ni vozil. Nato mu je policist primazal eno okrog ušes in mu izročil položnico za 10.000SIT .

Lepo kaj.

Zakaj pa ni potipal auspuha?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to da sem mlajša oseba, se policaji do mene pbnašajo zelo neprimerno. Mislom da to ni ravno prav. :wink:

ma neee...sej tud večina njih je (pre)mladih 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A niso zdej sprejel en nov zakon, ki bo policistu dopuščal, da ti napiše kazen in da bodo za take stvari skrbel eni inšpektorji, al neki podobnga...

sem jest to narobe razumel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!