Skoči na vsebino

Očetovski dopust "BARABE POKVARJENE"


Priporočene objave

Me zanima na koga se lahko obrnem da bi vsaj svoj dopust dobil nazaj (11 dni).

So me prav fino nategnili.

Grem na socialno po papirje vse lepo in prav izkoristim dopust po njihovem 15 dni.

Po enem mesecu pa me kličejo na razgovor češ da mi očetovski dopust sploh ne pripada ker se šteje od dneva njene porodniške dalje in ne od dneva ko se je otrok rodil kod so mi na začetku razložili.

Na kar pa sem seveda moral dati svoj dopust 11 dni.

Namesto da bi nredil nadure in pobasal nekaj denarja bom zdej delal da bom lahko med kolektivnim doma :evil:

Mater jim kva so pokvarjeni :evil: :evil: :evil: :2gunfire:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ste se nekaj narobe razumeli. Očetovski dopust lahko koristiš kadarkoli v obdobju njene porodniške, vendar naekrat.

Čas dopusta traja 15 dni. Ampak 15 dni z vštetimi sobotami, nedeljami in prazniki. Torej, če delaš 5 dni na teden in si vikende prost boš doma 11 delovnih dni. To so naredili tako, da je učinek za vse očete enak, ne glede na to kako delajo.

23., 24. in 25. člen Zakona o starševskem varstvu in družinskih prejemkih (Ur. l. RS št. 97/01 in 7/02)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ste se nekaj narobe razumeli. Očetovski dopust lahko koristiš kadarkoli v obdobju njene porodniške, vendar naekrat.

Čas dopusta traja 15 dni. Ampak 15 dni z vštetimi sobotami, nedeljami in prazniki. Torej, če delaš 5 dni na teden in si vikende prost boš doma 11 delovnih dni. To so naredili tako, da je učinek za vse očete enak, ne glede na to kako delajo.

23., 24. in 25. člen Zakona o starševskem varstvu in družinskih prejemkih (Ur. l. RS št. 97/01 in 7/02)

Zakaj me niso o tem oni točno poučili zanimalo so jih le moji in otrokovi podatki o materi pa ni nobeden nič vprašal.

Glede na to da pa sem jaz papirje urejal v Šk.Loki ona pa je prijavljena v Kamniku bi me že avtomatsko morali napotiti na njeno socialno ker imajo oni njeno evidenco v Šk.Loki pa nimajo nobenih podatkov o njej.

Če bom v firmi naredil pizdarijo bom zanjo odgovarjal sam :!:

Če v oštariji manjka denar v blagajni odpre tošel tisti ki je kaseral in da iz svojega žepa kar manjka...

"so me nategnili"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da lahko očetovski dopust ozkoristiš izključno v prvem tromesečju porodniškega dopusta partnerke :?

Nope......moj bratec ga izkorišča v zadnjem tromesečju porodniškega dopusta...... :roll:

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor koli že mene so nategnili za 11 dni dopusta.

Saj ne rečem da mi je bilo hudo ampak sedaj bom moral teh 11 dni prinesti notri.

Nategnili pa so me v Šk.Loki na socialni kerme niso takoj napotili na socialno v Kamnik.

Je pa tako da lahko koristiš 15 dni skupaj ali 11dni posamezno vendar zopet v teh 105 dneh v času od prvega dne porodniške do 105 dneva.Na kar bi mene morali takoj opozoriti :!: :!: :!:

OČETOVSKI DOPUST

Očetovski dopust je dopust , namenjen očetom, da bi že v najnežnejših otrokovi dobi skupaj z mamico sodelovali pri njegovi negi in varstvu.

15 dni pčetovskega dopusta naj bi oče koristil v času porodniškega dopusta matere, 75 dni pa do osmega leta otrokove starosti.

KDAJ IN KAKO GA BODO OČETJE LAHKO UVELJAVLJALI?

Pravica začne veljati postopno in sicer s 1.1.2003 - 15 dni,

s 1.1.2004 - 45 dni in s 1.1.2005 - 90 dni.

Za 15 dni očetovskega dopusta, če jih izrabi v času porodniškega dopusta matere, očetu država zagotavlja 100% nadomestilo plače, za ostale dni do otrokovega osmega leta starosti pa očetu država zagotavlja plačilo prispevkov za socialno varnost od minimalne plače.

KOLIKO ČASA TRAJA OČETOVSKI DOPUST?

Oče ima pravico do očetovskega dopusta v trajanju 90 koledarskih dni. Pravica je samo njegova in je ne more prenesti na drugo osebo.

NA KAKŠEN NAČIN SE LAHKO IZRABI OČETOVSKI DOPUST?

15 dni očetovskega dopusta je potrebno izrabiti v času porodniškega dopusta matere ( porodniški dopust traja 105 dni nato pa nastopi nadomestilo za nego in varstvo otroka ki traja 260 dni ), sicer pravice ne bo možno izkoristiti.Preostalih 75 dni lahko oče koristi v času porodniškega dopusta matere, v času dopusta za nego in varstvo otroka ali do otrokovega 8. leta starosti.

Tole sem preplonkal iz brošure ZAVAROVANJE ZA STARŠEVSKO VARSTVO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolš da še enga naročite pa s tistim dopustom pokriješ tega :wink:

:lol: :lol: :lol:

Pa hitr, da ne bo prej konec leta :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da lahko očetovski dopust ozkoristiš izključno v prvem tromesečju porodniškega dopusta partnerke :?

Nope......moj bratec ga izkorišča v zadnjem tromesečju porodniškega dopusta...... :roll:

Alla

Tvoj bratec goljufa.... preberi, kaj pravi Blade.... porodniški dopust je 105 dni ( to je pribl....3 mesece delovnih dni....) naprej pa je mami sicer doma ampak ne na porodniškem, temveč na ta drugem dopustu ( nega in varstvo otroka....) :shock: Posplošeno pa rečemo, da smo na porodniškem kar eno leto..... čeprav v bistvu nismo.... In če zračunaš, da gre nosečnica na porodniški dopust en mesec pred rojstvom otroka, ji po rojstvu preostaneta samo še dva meseca porodniške, očka pa lahko svojih 15 dni izkoristi izključno v tem terminu....Res, veš... :oops: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!