Skoči na vsebino

Maloprodajne cene v EU


Ice

Priporočene objave

citat roman:

"...primer: maloprodajne cene avtomobilov v EU so enake, kljub temu, da imajo posamezne države različne dajatve...."

nekako se ne morem strinjati z zgornjo izjavo.v maloprodajno ceno so vkljucene vse dajatve,marze,stroski itd.; tudi ce "pocistis" dajatve so se vedno razlike v ceni.

popusti niso vsteti v koncno ceno. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

citat roman:

"...primer: maloprodajne cene avtomobilov v EU so enake, kljub temu, da imajo posamezne države različne dajatve...."

nekako se ne morem strinjati z zgornjo izjavo.v maloprodajno ceno so vkljucene vse dajatve,marze,stroski itd.; tudi ce "pocistis" dajatve so se vedno razlike v ceni.

popusti niso vsteti v koncno ceno. :wink:

Tovarniška cena za posamezno državo je prirejena tako, da končnega porabnika avto stane približno enako, ne glede vmesne faktorje (stroške, dajatve...). Marža pa ni stvar proste izbire prodajalca, ampak stvar pogajanj med proizvajalcem in generalnim zastopnikom in če si uspe zastopnik izboriti nekoliko višjo maržo, gre ta na račun proizvajalca in ne končnega porabnika. Tudi popustov ne more prosto dajati vsak prodajalec po svoje, ampak je to spet stvar proizvajalca in zastopnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem drugace informiran - samo ti ze ves,roman.

To kar sem napisal, mi je povedal človek iz Autodelte (Audi, VW) in jaz sem mu verjel :? :D .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pa tudi sam spomnim, da so v Grubelićevih časih ljudi kar z avtobusi vozili na Dansko po avtomobile, kjer so bile (zaradi visokih dajatev) najnižje tovarniške cene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem drugace informiran - samo ti ze ves,roman.

To kar sem napisal, mi je povedal človek iz Autodelte (Audi, VW) in jaz sem mu verjel :? :D .

saj VW ni zastonj dobil kondicionalno kazen zaradi prevelikih razlik v osnovni ceni v drzavah EU.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj VW ni zastonj dobil kondicionalno kazen zaradi prevelikih razlik v osnovni ceni v drzavah EU.

Jep. In celo "splačalo" se jim jo je plačat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!