Skoči na vsebino

Kovčki in vse kar je povezano


Speedo

Priporočene objave

kje bi dobil najceneje nosilec givi? TC, še mogoče katera trgovina? rabim pa za suzuki gsr, lahko tudi rabljeno če ima kdo?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kolikšna je približna vrednost rabljenega nosilca za kovček ter podstavka(Givi) za honda hornet l.02?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

NAbavil sem naslon za hrbet za zadnji Kappa kovček, pa me zanima kako ste ga zmontirali. Baje moram prevrtati kovček!? trance_11_confused.gif

Vaše izkušnje in ali moram biti na kaj posebej pozoren oz. previden?

Hvala za odgovor

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem jaz to počel, sem ga moral prevrtat. Med papirji in prospekti je bila tudi na enem izmed listov na hrbtni strani narisana "šablona" za točno vrtanje v pokrov kovčka. Potem sem pa z notranje strani s trakom še prelepil vijake, ker so pač malo štrleli v "prostor", da mi nosi delali škode na vsebini kovčka (npr. dežni kombinezon! ).

LP

post-1569-126877168623_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar rabiš moraš malo bolj specificirat: ali rabiš ploščo (in kateri model kovčka imaš: monolock ali monokey) ali tudi jekleno ogrodje? Drugače pa to prodaja skoraj vsaka moto trgovina ali servis (TC, KMC, Elisa, ... ) ali pa avto.net ali bolha.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

kolega je nabavil yamaho fazer 1000 let. 2002 in ima kovčke kappa k40. ima mogoče kdo kakšno izkušnjo s tem, če pašejo ti kovčki na givijeve nosilce, ker kappa menda ne proizvaja nosilcev za zadevni motor. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bo pasalo, ker imata različne nosilce.

Iz lastnih izkusenj ali ugibas?

Jest mam na motorju kapa nosilc, givi topcase in givi stranske nosilce in kappa kovcke po 21 l.

Mogoce so pa samo zame dali univerzalne :)

Pozanimaj se v kaki trgovini, bodo ti pokazali kaj pase skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega je nabavil yamaho fazer 1000 let. 2002 in ima kovčke kappa k40. ima mogoče kdo kakšno izkušnjo s tem, če pašejo ti kovčki na givijeve nosilce, ker kappa menda ne proizvaja nosilcev za zadevni motor. :angry:

kapa in givi so ista firma. obe tudi tržita oba sistema pritrjevanja. pazit moraš le, da je sistem pravi. monolock ali monokey. razlika je da ima en kovček žleb v katerega paše sidro na plošči, drugi pa jezik, ki se zatakne v luknjo na plati.

post-1354-127365554115_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se komu valja po garaži kak top case manjše prostornine tam nekje 30-40 l bi ga vzel za simbolično ceno evilgrin.gif Lahko tudi s podložno ploščo vred.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kapa in givi so ista firma. obe tudi tržita oba sistema pritrjevanja. pazit moraš le, da je sistem pravi. monolock ali monokey. razlika je da ima en kovček žleb v katerega paše sidro na plošči, drugi pa jezik, ki se zatakne v luknjo na plati.

post-1354-127365554115_thumb.jpg

A ta ta druga plošča na kateri piše monolock je Givijeva ? Sprašujem ker take še nisem videl :? Meni pašejo vsi Givijevi ali kapini kovčki razen tistih najmanjših, ki jih še nisem probal, na Givijevo plato in stranske nosilce ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, da še tukaj vprašam, zanima me, če kdo proda nosilce za givi kovčke za Africo, če se mu kje valjajo po garaži ali pa če bi mi jih kdo bil pripravljen narediti. Kdo pozna koga, ki se ukvarja s temi zadevami?

LP, Simon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na plošči Monokey mi manjkajo tiste gumice, ki preprečujejo tresenje kovčka. Na zgornji levi sliki se lepo vidijo kot izbokline. Sedaj sem improviziral z navadno gumo, pa je malce šlampasto in me zanima, če se da kupit originale in kje? Če ni, bom pač improviziral zmalo lepšo gumo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na plošči Monokey mi manjkajo tiste gumice, ki preprečujejo tresenje kovčka. Na zgornji levi sliki se lepo vidijo kot izbokline. Sedaj sem improviziral z navadno gumo, pa je malce šlampasto in me zanima, če se da kupit originale in kje? Če ni, bom pač improviziral zmalo lepšo gumo.

Jz za na pot podložim z spužvo - odrežem je en 3cm debel kos pa položim med kovček in ploščo, pa je fixno, da bol ne mora bit :) če pa non-stop kovček gor pa dol daješ pa to ni tako uporabno. Če pa odkriješ, kje se da dobiti te gumice bi pa mene tudi zanimalo za ene par komadov.

Hvala

adj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na plošči Monokey mi manjkajo tiste gumice, ki preprečujejo tresenje kovčka. Na zgornji levi sliki se lepo vidijo kot izbokline. Sedaj sem improviziral z navadno gumo, pa je malce šlampasto in me zanima, če se da kupit originale in kje? Če ni, bom pač improviziral zmalo lepšo gumo.

TC motošop jih običajno ima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima kdo za prodat, stranske kovčke givi E41 ali kaj podobnega, ter zadnjega maxximo E52-E55 naj se mi javi na PM ;)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto grem v Lojza nabavlat tank torbo, gledam pa med drugim tudi tale komplet, ki je cenovno ugoden in kdaj pa kdaj bi mi stranski kufri prav prisli, ne pa tolko, da bi plasticne nabavu.

http://www.louis.de/_3060124a06ace35974a7138cfa908f4032/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=515&wgr=251&list_total=21&anzeige=0&artnr_gr=10059270

Pa me zanima, ce mogoce kdo ve, ce za tele stranske kufre rabis kakne nastavke. Trenutno vse kar mam je Kappa 52L Top Case. Moped je pa CBF 600 N 2006.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto grem v Lojza nabavlat tank torbo, gledam pa med drugim tudi tale komplet, ki je cenovno ugoden in kdaj pa kdaj bi mi stranski kufri prav prisli, ne pa tolko, da bi plasticne nabavu.

http://www.louis.de/_3060124a06ace35974a7138cfa908f4032/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=515&wgr=251&list_total=21&anzeige=0&artnr_gr=10059270

Pa me zanima, ce mogoce kdo ve, ce za tele stranske kufre rabis kakne nastavke. Trenutno vse kar mam je Kappa 52L Top Case. Moped je pa CBF 600 N 2006.

Uredu cena za komplet, nimas kej zgresit. Stranske torbe bos pa poimproviziral, načeloma ne rabiš nosilcev, trakovi gredo pod zic, pazi da ti kak trak vn ne štrli in ti ga posledično potegne med ketno, kolo... Najbolje da posurfas po netu in si ogledas kako so ostali poimprovizirali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, hvala! Potem bom pa kar nabavu, ce bo tank torba stabilna na keslu.

Na hondi je vse stabilno razn voznika, ko spije 2 pira prevec :)

Tvoj kestl sigurno ni plastičen(ker če je potem pozabi na magnete), tko da tisti magneti, ponavadi so po 3 na vsaki strani zakrilc in še nekaj spodaj na dnu torbe, držijo pa precej orng. Meni še ni nikoli nič popustilo, na ovinkih (do tačke) ne mrdnejo, hitrosti pa res ne prakticiram več kot 150km/h.

Je pa kolega na R1 suvereno izgubu magnetno torbo na avtocesti pri zelo večji hitrosti, kot gre tvoj ali pa moj motor :)

pa srečno vožnjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam slabe iskusnje s tank torbo, zato upam, da ta zakrilca res naredijo veliko razliko. Namrec. zadnjic sem nabavu eno tako malo, 7 litersko, na 3 magnetke za 10Eur al neki taksnega. To je ena torba, ko bi jo res rabu za celodnevne fure, toliko da mam kam denarnico dat, gumiflikungo, ocala itd, tisto kar pac ne gre pod sedes, za zepe je pa malo prevec.

Potem sem se pa malo peljal z njo pa mi jo je sredi fure bocni veter skoraj odpihu dol. V bistvu mi jo je, sem moral balanco spustit, jo lovit pa nazaj na kesl lepit :) Je pa res, da ima samo 3 magnete in je brez "zakrilc".

Zgleda, da je res treba imet tale zakrilca, tale vecja mi bo pa super prav prisla za drugi teden, ko gremo za 1 teden na Cesko pa se stranske torbe bom lahka nalozil, ce bo potreba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nikoli nobenih problemov, tudi nad 200 km.ima stranske magnete.

post-9572-127455313284_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!