Skoči na vsebino

Kovčki in vse kar je povezano


Speedo

Priporočene objave

Nisem najdu tistega kompleta, imeli pa so Heldovo znizano na 35 EUR pa sem potem tisto vzel. Je pa skor isti model kot tvoja na fotki, vsaj isti princip z zakrilci. Sem se malo igral z njo pa drzi ko zalepljena, mislim, da bo to to.

Zdej morem pa se sam za ta drugo malo torbico nekako naredit pa zasit taka zakrilca z magneti, potem sem pa zmagu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam slabe iskusnje s tank torbo, zato upam, da ta zakrilca res naredijo veliko razliko. Namrec. zadnjic sem nabavu eno tako malo, 7 litersko, na 3 magnetke za 10Eur al neki taksnega. To je ena torba, ko bi jo res rabu za celodnevne fure, toliko da mam kam denarnico dat, gumiflikungo, ocala itd, tisto kar pac ne gre pod sedes, za zepe je pa malo prevec.

Potem sem se pa malo peljal z njo pa mi jo je sredi fure bocni veter skoraj odpihu dol. V bistvu mi jo je, sem moral balanco spustit, jo lovit pa nazaj na kesl lepit :) Je pa res, da ima samo 3 magnete in je brez "zakrilc".

Zgleda, da je res treba imet tale zakrilca, tale vecja mi bo pa super prav prisla za drugi teden, ko gremo za 1 teden na Cesko pa se stranske torbe bom lahka nalozil, ce bo potreba.

Mal dnara mal muske.

Zdej ves, ce kupujes za mal dnara, bosi vsaj pozoren na število magnetov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

www.bagster.com

boljsih in uporabnejsih osebno se nisem videl. 10 let izkusenj s tank prevleko in 20+20 torbama. da ti jo odpihne mora RES pihat. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ze gledu bagsterja. Sam je trenutno malo izven mojega price range-a.

Zaenkrat bo tale Heldova torba OK. Samo enkrat mi jo je odpihnal pri 150km/h, pa se tisto verjetno nisem imel vredu prilepljene z magneti. Naslednjo furo nisem imel problemov. Za dopust bom pa tako ali tako dal touring sipco nazaj gor, ker drugace se mi bo na avtocesti zmesalo.

Ko bom velik pa bogat, si bom pa lahko privoscil boljsi moped pa torbe/kufre :)

Hvala vsem za pomoc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem zakaj, vendar ne znam najti v iskalniku na tem forumu nič kaj ekstra o Hepco & Becker kovčkih in sicer iščem kaj v zvezi s serijo GOBI (stranski kovčki). Ima mogoče kdo kakšne izkušnje s temi kovčki, ali pa pozna koga, ki jih ima?

Vsakršna informacija o teh kovčkih, bi mi bila več kot v pomoč.

Hvala že vnaprej.

Lp Simon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto grem v Lojza nabavlat tank torbo, gledam pa med drugim tudi tale komplet, ki je cenovno ugoden in kdaj pa kdaj bi mi stranski kufri prav prisli, ne pa tolko, da bi plasticne nabavu.

http://www.louis.de/_3060124a06ace35974a7138cfa908f4032/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=515&wgr=251&list_total=21&anzeige=0&artnr_gr=10059270

Pa me zanima, ce mogoce kdo ve, ce za tele stranske kufre rabis kakne nastavke. Trenutno vse kar mam je Kappa 52L Top Case. Moped je pa CBF 600 N 2006.

Z omenjenimi stranskimi torbami je problem ta, ker so samo naslonjeni na plastiko in kaj hitro zdrgneš vs lak dol, je pa prav gotovo fino improvizirat z doma narejenimi nosilčki, vsaj toliko, da jih drži v pravi legi, kajti ko le te napolneš, se dodobra povesijo...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zal so bli tisti kompleti razprodani, sem pa dobil mal vecjo Held tank torbo dokaj ceneje. Zdrzala dopust na Cesko pa nazaj brez problema, testiru do max 180 km/h po ACju brez sipce \o/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest tud v luiu nabavo stranske torbe (tekstil), pa doma naredu nosilce - se prav fino obnese :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce kdo rabi Oxford tank torbo-lani sem jo kupil v Sentjakobu-enkrat uporabljena/magnetna.Sem menjal motor in ne funkcionira na GS-u.Nova je 54ojro, jo dam za 30..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Danes "priletim" na Črni kal, se ustavim na kofe in ugotovim, da je moj kufer spet odprt (GIVI Maxia 55).

To se mi ni zgodilo prvič in sedaj že ne verjamem več, da bi ga pozabil zapreti.

Ali je možno, da se mi odpre sam od sebe? Max. hitrost na poti je bila cca. 140 km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes "priletim" na Črni kal, se ustavim na kofe in ugotovim, da je moj kufer spet odprt (GIVI Maxia 55).

To se mi ni zgodilo prvič in sedaj že ne verjamem več, da bi ga pozabil zapreti.

Ali je možno, da se mi odpre sam od sebe? Max. hitrost na poti je bila cca. 140 km/h.

Men se dogaja enako ....predvsem takrat ko furam po kakšni razdrapani cesti in ko pozabim zaklent kufer. :headbang:

l.p.

S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes "priletim" na Črni kal, se ustavim na kofe in ugotovim, da je moj kufer spet odprt (GIVI Maxia 55).

To se mi ni zgodilo prvič in sedaj že ne verjamem več, da bi ga pozabil zapreti.

Ali je možno, da se mi odpre sam od sebe? Max. hitrost na poti je bila cca. 140 km/h.

Rešitev problema je zelo enostavna. V mojem primeru trak in gumica preko kovčka.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trak sem dodal ob izgubi ključev sem pa imel gumico preko kovčka od zacetka poti. Saj poznate tisto o nuni, sveči in ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trak sem dodal ob izgubi ključev sem pa imel gumico preko kovčka od zacetka poti. Saj poznate tisto o nuni, sveči in ....

post-7865-127842966043_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes "priletim" na Črni kal, se ustavim na kofe in ugotovim, da je moj kufer spet odprt (GIVI Maxia 55).

To se mi ni zgodilo prvič in sedaj že ne verjamem več, da bi ga pozabil zapreti.

Ali je možno, da se mi odpre sam od sebe? Max. hitrost na poti je bila cca. 140 km/h.

Res da imam V46, ampak Givi je pa že znamka, ki je na nekem nivoju in po mojem se tudi pri 200 ne sme odpirati.(vsaj moj ne mrdne) Jaz bi preveril raje zaklep in pante, predvidevam da so vsi kufri od givi po enakem patentu narejeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res da imam V46, ampak Givi je pa že znamka, ki je na nekem nivoju in po mojem se tudi pri 200 ne sme odpirati.(vsaj moj ne mrdne) Jaz bi preveril raje zaklep in pante, predvidevam da so vsi kufri od givi po enakem patentu narejeni.

Saj glih v tem je fora, imel prej GIVI 52 in se mi to nikoli ni zgodilo. Imam pa občutek, da je 55-ka slabše kvalitete.

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj glih v tem je fora, imel prej GIVI 52 in se mi to nikoli ni zgodilo. Imam pa občutek, da je 55-ka slabše kvalitete.

Možno, ne bom trdil, da ne. Mogoče je že prevelika in pride pri plastiki do upogiba, al pa imajo panti luft, pa klipsna za zapenjanje ne drži in pri vibracijah popusti. Vsekakor poiskusi preveriti, kaj se dogaja s kufrom, tako da ga ziblješ na mestu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem strasnke kufre za FZ1 - N. Ima kdo kaj izkušenj s tem modelom motorja? Ve kdo za kakšne ugodne?

hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo!

A mogoče ve kolko kil lahko daš na uni prtljažniček na givi maxia 52? Mislimo sicer 7kg šotor gor navezat. K nič ne piše kolko je max teža. Ne bi pa glih radi, da nam v kakem ovinku zgrmi šotor s prtljažničkom vred s kufra :P. Tko da kakšne vaše izkušnje bi bile zelo dobrodošle. Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo!

A mogoče ve kolko kil lahko daš na uni prtljažniček na givi maxia 52? Mislimo sicer 7kg šotor gor navezat. K nič ne piše kolko je max teža. Ne bi pa glih radi, da nam v kakem ovinku zgrmi šotor s prtljažničkom vred s kufra :P. Tko da kakšne vaše izkušnje bi bile zelo dobrodošle. Hvala

2 sezoni prakticiral 11kg težko vrečo(sem stehtal nalašč) na kufru givi maxia 52, pa razen groznega nihanja kufra, ko zapelješ čez luknje, vse BP.

Pazit je potrebno pri vožnji v dvoje, v klanec (preveliko teže zadaj), prednja guma izgublja oprijem s cesto.

Na nalepki v kufru ti piše obremenjenost na kufru do 3kg, hitrost do 120km/h :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja je kufr doma pa nalepke res nisva še vidla, pač nisi pozoren. Sicer bova vidla kako bo ko bava pakirala, mogoče bomo dali šotor v stranske kufre pa spalne vreče na prtljažnik. Sm naročila uno waterproof vrečo tko da ne bi smelo bit panike. Bova pa pazla v klanc da se ne prevrneva, sicer je vsaj ta milost da sm jst nism glih pr ta težkih, tko da bomo jst pa oprema tehtali tm nekje kot moj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za na prtljažniček na kufru sm pa vzela tole torbo. sm jo zdej dobila in zgleda v redu, pa ni šans da se ti notr kej zmoči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za na prtljažniček na kufru sm pa vzela tole torbo. sm jo zdej dobila in zgleda v redu, pa ni šans da se ti notr kej zmoči.

Na kufr dej čimlažjo robo, ker vreča na kufru ne deluje samo kot teža ampak, so sile obremenitve na nosilce in sam motor še večje, ker deluje kot vzvod(ročica).. In če je preveč teže odzadaj, je tudi vožnja utrujajoča in neprijetna. Drugače sem pa tudi jaz že pakiral krepko čez dovoljenih 3 kg. Mislim, da sta vreča in kufr mela čez 20kg. Drugače pa sedaj čimveč teže nabašem v stranske torbe in tank torbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno bova dala notr spalne vreče šotor pa magari v stranske (po delih). sicer pa misliva it bolj tko v easy, ne bova si dajala glih sile in neki norela. tko u easy.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno bova dala notr spalne vreče šotor pa magari v stranske (po delih). sicer pa misliva it bolj tko v easy, ne bova si dajala glih sile in neki norela. tko u easy.

http://www.louis.de/_104034776ce0340ed0882c83e9df3e0bcc/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=525&wgr=205&list_total=14&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10024010

http://www.louis.de/_104034776ce0340ed0882c83e9df3e0bcc/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=525&wgr=205&list_total=14&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10024015

jah, v lojzetu te pride taka vreca velik cenej, sam ce nujno rabs... Jest mam vrečo za krompir, pletena, pa zadrga prišita, vreča tehta nekaj gramov, premoči prej kot slej :), sam kaj ko je v vreči šotor, ki je v svoji vreči, plahta za podšotor in šotorsko krilo ter natikači. Več pa ne spravljam na kufer odkar imam stranske.

A gresta prot splitu, v kaštelu mata motozbor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!