Skoči na vsebino

Kovčki in vse kar je povezano


Speedo

Priporočene objave

Pozdravljeni

Imam eno vprašanje, če se kaj spremeni udobje za sovoznika po namestitvi stranskih torb na motor, oz če je sestopanje oz vkrcavanje na motor potem kaj težje.

Hvala za odgovorje

Lp

Gregor

Udobje se ne spremeni, ker so kufri ali torbe dovolj stran od sovoznika, za sestopanje in vkrcavanje je pa potrebno malce več telovadbe. Vendar to spada pod motorizem, a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kadilec : hvala za sličice (si že na dobri poti). Grem torej razdret svoj Givi in tlačit zadevo v BMW - ker mi nihče noče podpirati lenobe.

Prav zaradi cene 1:3 je razumljivo, zakaj si želim nakopati težave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolker se meni sanja ne paše . Kam pa pridem po :beer1:

:P

Heviga, zmagal si. Vsem, ki bodo iskali podoben odgovor : univerzal cilindri v stilu Givi-Kappa-ipd. res ne pašejo, ker so preširoki in prekratki, tudi "klin" na koncu je iz drugega vica. Torej cilindri BMW z eBaya.

Kljub temu, da sem se moral sam pomatrati za izkušnjo iz prve roke, si dal najboljšo info (slika pove vse). Če piješ češki pir, pri meni v pisarni (LJ-Črnuče - PM), če ne pa ko dobim plačo (beri rubriko "Politiziranje :krneki: )

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....če je sestopanje oz vkrcavanje na motor potem kaj težje....

Sopotnik / ca bo dokler se ne privadi, s čevlji svinjal / svinjala kufre.

V zgodnjem obdobju boš zaradi morebitnega zatikanja pri lezenju gor-dol moral malo previdneje stabilizirati motor na mestu. Po par mesecih pa bo kakor da jih ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Imam eno vprašanje, če se kaj spremeni udobje za sovoznika po namestitvi stranskih torb na motor, oz če je sestopanje oz vkrcavanje na motor potem kaj težje.

Hvala za odgovorje

Lp

Gregor

mal težje je okobalit motor ker je širši, ampak to enostavno rešiš tako da ali motor malo nagneeš, ali pustiš da se ona usede na šoferski stol in se potem prestavi na svojega. edini problem k smo ga imeli pr naši hiši pa je, da so torbe kak cm predolge, in če na tačke stopi s prsti s peto zadane vanje. na prejšnjem motorju tega problema nisem mel, zato malo pozornosti pred nakupom ne škodi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heviga, zmagal si. Vsem, ki bodo iskali podoben odgovor : univerzal cilindri v stilu Givi-Kappa-ipd. res ne pašejo, ker so preširoki in prekratki, tudi "klin" na koncu je iz drugega vica. Torej cilindri BMW z eBaya.

Kljub temu, da sem se moral sam pomatrati za izkušnjo iz prve roke, si dal najboljšo info (slika pove vse). Če piješ češki pir, pri meni v pisarni (LJ-Črnuče - PM), če ne pa ko dobim plačo (beri rubriko "Politiziranje :krneki: )

Hvala

če imaš sliko bmw cilindra prilepi sliko in bomo videli, če je kje kaj takšnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VPRAŠANJE!!!

Kovčki ORION 46l. Ima kdo iskušnje z njimi???

Ali je 46l dovolj za dve čeladi al mora biti večji??

Ali so kvalitetni???

Ali paše ORION kovček na GIWI ploščo???

Hvala (če bo kdo kaj napisal)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VPRAŠANJE!!!

Kovčki ORION 46l. Ima kdo iskušnje z njimi???

Ali je 46l dovolj za dve čeladi al mora biti večji??

Ali so kvalitetni???

Ali paše ORION kovček na GIWI ploščo???

Hvala (če bo kdo kaj napisal)

Jaz ti lahko povem, da v 46l načeloma gredo 2 čeladi. 1 integral in 1 flipup 100%, ker jih jaz pakiram, za 2 integralki je pa zelo bistvena velikost čelad. (ker niso vse enake velikosti in oblike), givi(ali kappa) pa sicer reklamira, da je za 2 čeladi. Če paše na ploščo je pa najbolje poiskusiti, sicer pa dvomim, da so kompatibilni orion z givi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ti lahko povem, da v 46l načeloma gredo 2 čeladi. 1 integral in 1 flipup 100%, ker jih jaz pakiram, za 2 integralki je pa zelo bistvena velikost čelad. (ker niso vse enake velikosti in oblike), givi(ali kappa) pa sicer reklamira, da je za 2 čeladi. Če paše na ploščo je pa najbolje poiskusiti, sicer pa dvomim, da so kompatibilni orion z givi.

ja, se mi je zdelo da bo nekak takole. Jaz rabim za 2x integral.... pa tud če bi pasali dve čeladi (nolan), mogoče čez čas zamenjam čeladi in imam spet problem. Bo treba menda na 48l. Vsaj. Pa menda je plošča zraven kovčka , ker GIVI-jeva ne paše. (takšno imam jaz) Vse to je 119€. Očitno bo za ta dnar mal muzike.

Hvala za pojasnilo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, se mi je zdelo da bo nekak takole. Jaz rabim za 2x integral.... pa tud če bi pasali dve čeladi (nolan), mogoče čez čas zamenjam čeladi in imam spet problem. Bo treba menda na 48l. Vsaj. Pa menda je plošča zraven kovčka , ker GIVI-jeva ne paše. (takšno imam jaz) Vse to je 119€. Očitno bo za ta dnar mal muzike.

Hvala za pojasnilo

Za ta dnar skupi s ploščo? Ja bo najbrž res. Sicer, pa poglej kufer v živo, predvsem preveri koliko je trda plastika in kako zapira. Recimo poiskusi ga odpirat in zapirat mal pod kotom, ga zvijat...in če je mehek (kufr mislim) potem ni za kupiti. Sicer pa tudi od givija maxija ni preveč trda. Je v46 bolj trd in krasno zapira. (ja manjši, pa se tudi manj upogiba)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel K48, vanj nisem spravil dveh integralk. Zato sem ga zamenjal z K52, v katerega pa lepo pašeta dve čeladi. Bi pa spravil verjetno 2 čeladi tudi v 48L kufer, če bi imel čeladi z manjšo zunanjo lupino. Probleme sem imel zaradi N84, ki jo delajo v samo eni velikosti zunanje školjke. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.cittafiera.it/

Ta nakupovalni center v Udinah je sedaj bogatejši za moto trgovino v povečanem pritličju. Še naprej pa ostaja en del trgovine Intersport v nadstropju založen z moto opremo (Shoei, Givi, ... ).

Spodaj pa tudi rabljeni motorji in Kappa kovčki (po - 20% ), pa motocross oprema, čelade ....

LP

post-1569-0-09955500-1290504404_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel K48, vanj nisem spravil dveh integralk. Zato sem ga zamenjal z K52, v katerega pa lepo pašeta dve čeladi. Bi pa spravil verjetno 2 čeladi tudi v 48L kufer, če bi imel čeladi z manjšo zunanjo lupino. Probleme sem imel zaradi N84, ki jo delajo v samo eni velikosti zunanje školjke. :whistle:

Torej dve integralni čeladi gresta v 52l kufer. Vse kar je manj, je tako tako??? Gre al pa ne gre...glede na znamko čelad oz. velikost lupine??!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej dve integralni čeladi gresta v 52l kufer. Vse kar je manj, je tako tako??? Gre al pa ne gre...glede na znamko čelad oz. velikost lupine??!!

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma midva mava 52 pa je že problem dve notr spravit če je še kej notr (kar je vedno), s tem da imava shoei no xs in m. uglavnem vedno je tko da je treba eno čelado potem nosit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma midva mava 52 pa je že problem dve notr spravit če je še kej notr (kar je vedno), s tem da imava shoei no xs in m. uglavnem vedno je tko da je treba eno čelado potem nosit.

hjaa.. verjamem....tud če bi 200l sabo vozli, bi blo včasih premal prostora...

Je pa 52l kar ogromna zadeva, za odzadi namontirat... no..odvisn od motorja in potreb.

pa hvala za mnenja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma neee, to sploh ni velik kufr. sej mam jst za na skuterček 36l pa je ja pol manjši. ma ne glej pod 52 ne it, raje uno ta veliko maxio 56, pa še lepša je. sploh pa je za nas na zadnjem sedežu kufr en must have (seveda z uno blazino), da lahko v uživamo v vožnji. sva šla pravič se brez kufra peljat sm mela tak slab občutek, da me bo kje pozabu :-). Sicer pa ne vem kje ga misliš kupovat ampak vsaj 10% popusta pa naj le dajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!