Skoči na vsebino

Kovčki in vse kar je povezano


Speedo

Priporočene objave

cikadina je mislila givi maxima E55, ker 56tka zaenkrat še ne obstaja.

Nama v 52tko lepo prideta 2 preklopni čeladi Nolan N102 (M dimenzija) + tank torbica z dokumenti in kar je pač v njej.

Čelade pa pospravljava zato, ker je ena izmed najbolj pomembnih stvari da prideva kam (v primeru da mi jo iz šotorja sunejo, grem lahko kar peš oz. kupit nove čelade)

Imava pa tudi stranske 2 x 21 litrov sexy kufre, kamor se pospravijo podobleke, želve, ledvični, rokavice in ostane plac tudi za en dvodelni kombinezon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ne vem zakaj sm mela 56 v glavi. ma ves kej je pr nas problem k za dnevne voznje je to edini kufr k je notr se roba za dez kak zemljevid, ena flasa vode in pole seveda ni placa se za eno celado. tko da pole jst mojo vzemem s sabo. itak je cez to usnje sploh ne cutim da jo nosim. ko mamo pa gor se stranske kufre pa ni panike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ne vem zakaj sm mela 56 v glavi. ma ves kej je pr nas problem k za dnevne voznje je to edini kufr k je notr se roba za dez kak zemljevid, ena flasa vode in pole seveda ni placa se za eno celado. tko da pole jst mojo vzemem s sabo. itak je cez to usnje sploh ne cutim da jo nosim. ko mamo pa gor se stranske kufre pa ni panike.

Mislm, da je skrajni cas da si kupis motor, fourmske izkusnje si ze nabrala, na zadnjem zicu se tudi znas vozit, da bo resen problem s prtljago pa rabis svoj motor in svoj kufer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel K48, vanj nisem spravil dveh integralk. Zato sem ga zamenjal z K52, v katerega pa lepo pašeta dve čeladi. Bi pa spravil verjetno 2 čeladi tudi v 48L kufer, če bi imel čeladi z manjšo zunanjo lupino. Probleme sem imel zaradi N84, ki jo delajo v samo eni velikosti zunanje školjke. :whistle:

pravkar sem preveril. V kovček orion 46 l gredo brez problema dve NOLAN čeladi. Plošča je tud zraven....

sam me malo moti sistem kako se pripne kovček na ploščo. Plastika se mi tud zdi kar trdna .... tud pokrov, ko ga zapiraš ne opleta nič levo desno... tako da....

Če kdo pozna ORION kovčke... dobrodolo mnenje in nasvet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ti lahko povem, da v 46l načeloma gredo 2 čeladi. 1 integral in 1 flipup 100%, ker jih jaz pakiram, za 2 integralki je pa zelo bistvena velikost čelad. (ker niso vse enake velikosti in oblike), givi(ali kappa) pa sicer reklamira, da je za 2 čeladi. Če paše na ploščo je pa najbolje poiskusiti, sicer pa dvomim, da so kompatibilni orion z givi.

je tako. Skoraj sem doktoriral na kovčkih. Orion ni konpatibilen z GIVI-jem.(dugačna plošča, drugačni nosilco itd. ) Tudi GIVI do 47l ima drugačno ploščo kot 52l-55l. Tako da se lahko kar hitro opečeš, če kupuješ posebej. GIVI in KAPPA sta pa konpatibilna.

ma neee, to sploh ni velik kufr. sej mam jst za na skuterček 36l pa je ja pol manjši. ma ne glej pod 52 ne it, raje uno ta veliko maxio 56, pa še lepša je. sploh pa je za nas na zadnjem sedežu kufr en must have (seveda z uno blazino), da lahko v uživamo v vožnji. sva šla pravič se brez kufra peljat sm mela tak slab občutek, da me bo kje pozabu :-). Sicer pa ne vem kje ga misliš kupovat ampak vsaj 10% popusta pa naj le dajo.

ja, sem se odločil in kupil GIVI 52l. Pa tud popust je bil....hmmm...pošten, tako da sem se pol brez problemov odločil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz in sosed bi brez problema znala narest kakšen kovček ali nosilec za vaš dragi moped po nizki ceni...

Če koga zanima prosim naj pošlje PM in se bomo dogovorili :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ojla!

v ta novem moto.si majo kot zanimivost ene nove kufre http://www.trollway.it in ker stvar zgleda ful zanimivo sm malo povprašala taljančka kako in kej. cena je sicer kr velika 249€, lahko pa uporabljaš kufr kot zadnji al pa stranske. pač prednost je v tem, k ti jih ni treba nosit ampak imajo koleščka. uglavnem zanimava ideja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz in sosed bi brez problema znala narest kakšen kovček ali nosilec za vaš dragi moped po nizki ceni...

Če koga zanima prosim naj pošlje PM in se bomo dogovorili :beer1:

dej mi na PM pošlji ponudbo za stranske kufre in nosilce za XJR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ojla!

v ta novem moto.si majo kot zanimivost ene nove kufre http://www.trollway.it in ker stvar zgleda ful zanimivo sm malo povprašala taljančka kako in kej. cena je sicer kr velika 249€, lahko pa uporabljaš kufr kot zadnji al pa stranske. pač prednost je v tem, k ti jih ni treba nosit ampak imajo koleščka. uglavnem zanimava ideja.

Njega dni kovčki za 70.000ITL (Kdo se jih še sploh spomne) z imenom NONFANGO najcenejši kar se jih je dalo dobit.

Kolega jih še vedno vozi na KLE-ju :worship:.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ojla!

v ta novem moto.si majo kot zanimivost ene nove kufre http://www.trollway.it in ker stvar zgleda ful zanimivo sm malo povprašala taljančka kako in kej. cena je sicer kr velika 249€, lahko pa uporabljaš kufr kot zadnji al pa stranske. pač prednost je v tem, k ti jih ni treba nosit ampak imajo koleščka. uglavnem zanimava ideja.

Givi ima to zadevo že kar nekaj časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst givija s kolesci še nism vidla. lahko pa da napačne gledam. no naša maxia 52 nima tega ne stranska keyless. in za nosit res nista ravo lahka. meni je všeč k so različnih barv. sicer pa mamo zdej givije pa ne bomo zdej drugih kupovali.

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst givija s kolesci še nism vidla. lahko pa da napačne gledam. no naša maxia 52 nima tega ne stranska keyless. in za nosit res nista ravo lahka. meni je všeč k so različnih barv. sicer pa mamo zdej givije pa ne bomo zdej drugih kupovali.

Ti kar pošteno povej, da so ti všeč, ker so gor narisane rožice, pa ker so takih lepih barv (roza, pa svetlo modra, pa svetlo rdeča)rolleyes.gif. Sam, samo, prazavprav, ah, hm, no, ne vem če bi bilo tvojemu tipu všeč en roza kovček, z rožicami gor nataknit? Po mojem mu bo ena roza zadeva (vinjeta) čisto dovolj. Sorry meni so ogabni.SS.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne mojemu jih niti pod razno ne bi gor stavla. to so taki babji kufri. in ker jih težko nosimo majo še koleščka :P. sej pravim mi mamo givije. jst pa če bom mela kdaj hornetko bo mela pa verjetno torbe pa un saddlebag. ma ideja res ni tolko napačna. midva sva se kr matrala z nošenjem teh kufrou, sploh jst k glih da ta velik kurf nesem, bi mi ta koleščka prou pršla. sej pravim so jih meli v moto.si pa me je matral firbec kaj je to za ena reč. je pa mišljeno bolj kot zanimivost, taljanči bojo pa verjetno si kakega roza na motor dali, če bo tisto leto to glih in barva :-), če v roza hlačah hodijo...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne mojemu jih niti pod razno ne bi gor stavla. to so taki babji kufri. in ker jih težko nosimo majo še koleščka :P. sej pravim mi mamo givije. jst pa če bom mela kdaj hornetko bo mela pa verjetno torbe pa un saddlebag. ma ideja res ni tolko napačna. midva sva se kr matrala z nošenjem teh kufrou, sploh jst k glih da ta velik kurf nesem, bi mi ta koleščka prou pršla. sej pravim so jih meli v moto.si pa me je matral firbec kaj je to za ena reč. je pa mišljeno bolj kot zanimivost, taljanči bojo pa verjetno si kakega roza na motor dali, če bo tisto leto to glih in barva :-), če v roza hlačah hodijo...

Sej vem, da marsikdo nosi te kufre naokoli kot potovolne torbe. A slučajno aluminjaste kufre tud nosite na hrbtu naokol :) vse je mozno, 100 ljudi 100 cudi.

Najboljsi so tisti, ki se cudijo kam so zginle tiste gumice med ploščo in kufrom.

Jest top case kufra nisem nikol snemal, oz. 1krat na leto pred sezono, zato da zategnem vse vijake, če je potrebno, pa so gumice še vedno na svojem mestu in cele.

Če imam kufre na motorju zaklenjene, je večja verjetnost, da mi vsebine in kufrov ne bodo spizdil, kot če prestavljam kufre v šotor ali pa kam drugam.

Že dolgo obstajajo vakumske vrečke, v katero zložiš prtljago, iztisneš zrak in zapakiras v kufre, ko pa prideš na cilj potegneš vreče ven in je stvar opravljena. Men se ne da preveč komplicirat, ostalim pa kakor paše.

Kolega da kufer vsakič dol samo zato, ker je motor brez kufra lepši, tak da zgodbicam o nekem praktičnem prenašanju tistih 52l ni vedno za verjet. O:-)

Se že veselim komentarja cilke :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljsi so tisti, ki se cudijo kam so zginle tiste gumice med ploščo in kufrom.

Jest top case kufra nisem nikol snemal, oz. 1krat na leto pred sezono, zato da zategnem vse vijake, če je potrebno, pa so

hja... jst sem ravno par dni nazaj motirala leo-ta na mojo yamahco, pa sem hitro ugotovila, da mi manjkata 2 gumici. pa dam kufer dol doma, preden grem sama na furo ali pa pred zimo, da potem motor manj zasede v "garaži" ali pa, ko greva na pag, pa ga potem kompletnega nesem v sobo in je potem tam do konca dopusta.

a se dajo te gumice posebej kupit? :whistle:

Kolega da kufer vsakič dol samo zato, ker je motor brez kufra lepši, tak da zgodbicam o nekem praktičnem prenašanju tistih 52l ni vedno za verjet. O:-)

jst ga dam dol takrat, kadar grem sama na furo. takrat se vozim, kot meni "paše", poleg tega pa je motor brez kufra dosti bolj miren in pa seveda lepši :wub: (kot je že ugotovil tvoj kolega).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se dajo te gumice posebej kupit? :whistle:

Ja gumice se kupijo povsod kjer imajo givi kufre, da ne omenjam trgovine (BTC -> če odvzameš prvo črko veš use :) )

jst ga dam dol takrat, kadar grem sama na furo. takrat se vozim, kot meni "paše", poleg tega pa je motor brez kufra dosti bolj miren in pa seveda lepši :wub: (kot je že ugotovil tvoj kolega).

Hehe, sej moj kolega je ena "pussy-ca", majkemi da res :rolleyes: (mal heca ne škod zdravju)

Popravljeno . Popravil urkoman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, jaz sem Cikadino malce šalil. Če bi js bil bejba bi ziher imel roza SS motor, pa roza kufre, pa roza torbice..In ideja o koleščkih in držalu niti ni tok napačna....čeprav:

1. je to dodatna teža na kufru oz motorju

2. kufer ima res 52 l notranjost, ampak dovoljena in tudi varna obremenitev je tam okrog 10kg

3. nihče se ne zaveda, da zaradi prenapolnjenih in prenatovorjenih kufrov, le ti tudi ne zdržijo in gredo gumice, pa tečaji..

4. l_01.gif ti tipa, ki v roki ni sposoben 20 kg nesti

Toliko o kufrih, kar pa se tiče lepote, jaz praznega kufra ne vozim brez veze s seboj. Ko pa imam sopotnico je pa to obvezen del, malce zaradi njene varnosti, malce pa za odlaganje vse šare, ki jo pač vlačimo s seboj. Načeloma se izogibam čimmanjši uporabi tank torbe, zaradi prask in možnosti kraje, medtem ko za potovanja uporabljam kufr, ki ostane stalno na motorju + stranske torbe, ki jih raztovorim v šotor ali v sobo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja dami ti komot lahko zezaš, itak je tak turoben dan, se vsaj malo nasmejem. ma sej moj pridno nosi kufre, samo sm tela bit uporabna pa pomaga, pa sm se namatrala. no pa sva vse poglihala :P. sva pa itak lani sla prvič in sva kufre dol jemala in ni blo prav nič fajn. une vrečke so pa fajn ideja, hvala. bom lahko potem več robe vzela :OK:, ne hec. magoče bova pa res letos dala kako uno notranjo torbo, al te vrečko kot si reku notr. urkoman, hvala za idejo!. brez ta zadnjega kufra se pa praktično ne vozimo, k jst mam slab občutek, moj pa če gre sam ga pa tudi ponavadi ne jemlje dol.

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala! sej pr njih res ful stvari dobiš.

no pa da še neki pove, je pršla danes torbica za gps od kappe, in zgleda lušna stvar. sva jo vzela pr noriku k majo glih neke popust. tko da zdej pa upam da smo končali z nakupi in da pridem jst počasi na vrsto :P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ve po čim so po novem kaj kovčki pri Alposu?

Jaz bom vzel verjetno 32 litrske (tamale).

Sicer sem že poslal poizvedbo, pa zgleda bolj malo berejo maile.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi pa še vse lastnike Alposov sprašal po njihovih izkušnjah... temo poznam in večino odgovorov tudi, vendar glede na to, da se sam spuščam v omenjeno nadgradnjo, bi rad "posrkal" še zadnje detajle, koristne nasvete... morda kdo podpre še s kako fotko.

Ker so originalni nosilci in kufri predragi... cca 700€ in naprej, ostala scena je vse nad 500€, kar je še zmeraj pretirana cena. Sem se odločil, da sam naredim nosilce in kufre.

Na koncu sem najceneje skozi prišel z nakupov rabljenih nosilcev (20€) od TDM, katere bom predelal, da se bodo prilegali na tenerejko, kupim le še kovčke.

Vemo da je alpose dobro malo ojačat, pa me zanima kje ste kaj ojačevali, kje se pojavljajo kritične točke, da če že delam, naredim čimbolje in se kaj naučim na napakah drugih.

Pri morebitnih lažjih padcih se je komu kdaj tut kaj povilo, pa morda kak predlog kako za take primere kaj ojačat s kakim flohajznom, vinklom morda, da se prepreči prehitra utrujenost materiala in morebitno pokanje? NO seveda ne bi rad navlekel preveč dodatnih kilogramov.

Vpetje imam nagruntano, vendar sem še vedno odprt za kake dobre rešitve.

Torej prosim vse mojstre, ki ste se poigrali z omenjeno proceduro, še za kak koristen napotek.

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sm se poigral z nosilci za bočne ALU kovčke, saj jih ni blo nikjer za dobit za mojega (nekaj vem da sm pisal v temi o ALU kovčkih). Original nosilce za Varadero mi je posodil kolega (uporabnik Majesty), potem pa sem sam izdeloval. Za "plato" sem vzel 5cm široke in 3mm debele plošče črnega železa in jih lepo natančno zrezal, da je pasalo v nulo, ter jih super prišvasal skup. Za "nosilne palce" sem pa vzel cev (votlo), premera 12mm se mi zdi in jo krasno spigal, odrezal in prišvasal na "plato". Zadaj sem še naredil vezno ploščo (ki levi in desni del povezuje), prav tako iz istega železa, samo da sem naredil malce ožjega in nanj še pazljivo montiral dodatne žmikučke (na to ne pozabit, ker je kr tečno če so tam nekje not skriti, jih noben ne opazi), napeljal še cevko za kable od žmikučkov po eni strani, zvrtal majhne luknjice in jo kar znetal gor, vseskupaj orenk prebarval in to je blo to.

Prilepim 3 slike za pomoč, lahko pa tudi kaj poslikam, če bi želel. Če rabiš "model" ti pa lahko eno polovico prinesem, sam so narejeni za Trax kovčke.

post-14218-0-52990700-1291827103_thumb.jpg

post-14218-0-67934300-1291827114_thumb.jpg

post-14218-0-73314100-1291827127_thumb.jpg

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja gumice se kupijo povsod kjer imajo givi kufre, da ne omenjam trgovine (BTC -> če odvzameš prvo črko veš use :) )

Hehe, sej moj kolega je ena "pussy-ca", majkemi da res :rolleyes: (mal heca ne škod zdravju)

ok... bom vprašala, samo ne pri njih... oni so zadnji, kateri lahko od mene računajo nakup. žal.

Kdo ve po čim so po novem kaj kovčki pri Alposu?

Jaz bom vzel verjetno 32 litrske (tamale).

Sicer sem že poslal poizvedbo, pa zgleda bolj malo berejo maile.

kolikor vem, je alpos tik pred stečajem. tako da... hitro v njihovo trgovino in poglej, kaj se še da dobit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!