Skoči na vsebino

Kovčki in vse kar je povezano


Speedo

Priporočene objave

pozdravljeni. imam en problemček (mogoče je že bilo kje napisano), se dobi samo novo ključavnica in ključ za kovček givi 52l?

se dobi.. kjer prodajajo givije ti lahko naročijo če nimajo na zalogi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se dobi.. kjer prodajajo givije ti lahko naročijo če nimajo na zalogi!

TC Motoshop jih ima na zalogi, cena pod 10EUR za ključavnico in 2 ključa. Kupil včeraj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo rabi: komplet GIVI kovčki, z nosilci - UGODNO -50%:

E52 Maxia + E41 Keyless

avto-pika-net/_OPREMA/ad.asp?ID=4705920

jaz se zanimam za top case E52 MAXIA,če je možno posebej,moj tel. 040-188-408

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Moja maxia je že u letih, in ni več črna. prav nemarno siva inlisasta je. a kdo ve s čim bi se dalo stvar mal osvežit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja maxia je že u letih, in ni več črna. prav nemarno siva inlisasta je. a kdo ve s čim bi se dalo stvar mal osvežit?

Lavanda masažno olje. Pa še dobr diši...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lavanda masažno olje. Pa še dobr diši...

Ali pa se naredi zimski projekt (ker se glih počasi bliža) pa se zadeva pobrusi, skita pa pobarva v barvo motorja :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja maxia je že u letih, in ni več črna. prav nemarno siva inlisasta je. a kdo ve s čim bi se dalo stvar mal osvežit?

Moj kufr sem na morju, ko sem prevozil par sto km po dežju in svinjariji, pa se je vmes med kovčkom in torbo nabral droben pesek, ter pobrusil pokrov, premazal kar s kremo za sončenje faktor 20...ne vem če je faktor pomemben, a kovček je spet lep in črn..rolleyes.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na maxiji sem zgubu tist rdeč knof, ki je za snemat kufer iz motorja. Pojma nimam kdaj, niti kako. Lahk da sem enkrat pred štrcuno pozabu kufer odklenjen in odprt, ko sem domov pelu platojček piva. Ima kdo idejo, kako naj sedaj snamem kufer iz motorja, al naj kufer z motorjem vred pošljem k serviserju? Aha, pa kje je kak servis?

Popravljeno . Popravil matjazg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na maxiji sem zgubu tist rdeč knof, ki je za snemat kufer iz motorja. Pojma nimam kdaj, niti kako. Lahk da sem enkrat pred štrcuno pozabu kufer odklenjen in odprt, ko sem domov pelu platojček piva. Ima kdo idejo, kako naj sedaj snamem kufer iz motorja, al naj kufer z motorjem vred pošljem k serviserju? Aha, pa kje je kak servis?

Po moje servisa ni. Rezervne dele se da naročit v TC-ju in ni nobena umetnost tega menjat. Odvijači se 4 vijake na notranji strani, vse skupaj vzameš dol in potem zamenjaš. Kufer boš pa snel tako, da uporabiš en mal večji izvijač in pritisneš v notranjost ( namesto rdečega gumba ) in tako sprostiš zatič, ki se zapre na ploščo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Imam top-case givi maxia e-52

kovcek-GIVI-MAXIA-E52-2---celadi--V46-E55-E460-E36-E45-E360-kappa-K49-K48-K45--_4e58fb0a61ae4.jpg

Jezi me ključavnica oz mehanizem za odpiranje kovčka.

ko obrnem ključ (odklenem) se mi odpre-dvigne ročaj za prenašanje kovčka, ki ga moram nato zapreti in pritisniti, da se kovček odpre. Tudi med vožnjo se mi ta ročaj za prenašanja kovčka kar sam odpre, čeprav je kovček zaklenjen.

Če pravilno razumem ta sistem odpiranje, se ključ obrne do prve stopnje, pritisneš na ročaj za prenašanje (ki je v zaprtem položaju) in se pokrov odklene. Če ključ zasučem do konca na drugo stopnjo, šele takrat bi se odprl ročaj za prenašanje kovčka. Je tako?

Je imel kdo podobne probleme, kako je zadevo popravil?

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj je še posnetek kako naj bi ta ključavnica delovala.

Kot sem že zgoraj napisel, na mojem se kovčku se že na poziciji 1 odpre ročaj.

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj je še posnetek kako naj bi ta ključavnica delovala.

Kot sem že zgoraj napisel, na mojem se kovčku se že na poziciji 1 odpre ročaj.

G

tako pravilno deluje, kot je na posnetku......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bom mal' mim' udaril, zadeva je pa funkcionalna;

Jaz vedno nosim s sabo trak (gurtno - "Bauhaus"), ker se mi je na poti že odpiral kovček. Z njim ga prevežeš, pa vsaj veš, da se potem ne bo odprl.

Normalno - to je zasilna rešitev na potovanju, ko nimaš druge izbire.

Imam pa tudi sam Maxi 52 litrov, ki se mi nekoliko težje odklepa in zaklepa a ne toliko, da bi to popravil)

Torej sem lenuh.

.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi moja Maxia se odklepa in zaklepa bolj na trdo, ampak šele po tem, ko sem ključavnico in mehanizem za zaklepanje vzed dol in iskal vzrok zakaj zadeva ne dela kot mora...

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trdo odklepanje in zaklepanje sem jaz rešil z mastjo v špreju.

Nasprejal sem mehanizem in vzmeti in v trenutku je bilo bistveno boljše.

Mislim, da je to krivo.

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trdo odklepanje in zaklepanje sem jaz rešil z mastjo v špreju.

Nasprejal sem mehanizem in vzmeti in v trenutku je bilo bistveno boljše.

LP

Blond

To je rešitev! Opozoril pa bi samo na nekaj.

Za tiste, ki hodijo z motorjem v "pesek", se na vse zamaščene dele sprime pesek in zaklepanje ni več mogoče. Celo zadrge na oblačilih prenehajo delovati. Za "domačo uporabo" Blond, pa je tvoja rešitev uporabna.

.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ugotovil sem, da je en del odlomljen oz manjka.

Ima mogoče kdo mehanizem za odpiranje kovčka GIVI MAXIA E52 za prodat, ali mogoče ve kje bi ga lahko dobil?

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Oj - jaz pa iščem kako mini tank torbo, magnetno. Čim manjšo (telefon, denarnica + kaka drobnarija) in da ima na vrhu prozorno plastiko za telefon npr.

V oko mi je padla ta: http://www.yogi.si/p-133988-mini-tank-torba.aspx , ki pa je morda celo malo prevelika.

Ima kdo kako priporočilo, fotko...?

tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj - jaz pa iščem kako mini tank torbo, magnetno. Čim manjšo (telefon, denarnica + kaka drobnarija) in da ima na vrhu prozorno plastiko za telefon npr.

V oko mi je padla ta: http://www.yogi.si/p...tank-torba.aspx , ki pa je morda celo malo prevelika.

Ima kdo kako priporočilo, fotko...?

tnx

Jaz mam ze nekaj casa eno zadevo od Hein Gericke;na zalost tocno tega modela nimajo vec;vsaj na netu ga ne najdem. Majo pa dosti stvari od firme Oxford.

Mogoce pa kaj taksnega:http://www.hein-gericke.at/gepack/weichgepack-textil/streetline-tankbag-city.html ali http://www.hein-gericke.at/gepack/weichgepack-textil/tankrucksack-magnet/hein-gericke-streetline-tankrucksack-mini-gps.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haha, najcenejs in najbolj kul je osnovni podstavek za vse oxfordove torbe. Jst ga uporabljam ze leta in je DALEČ najboljsa zadeva evah!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Oj - jaz pa iščem kako mini tank torbo, magnetno. Čim manjšo (telefon, denarnica + kaka drobnarija) in da ima na vrhu prozorno plastiko za telefon npr.

V oko mi je padla ta: http://www.yogi.si/p...tank-torba.aspx , ki pa je morda celo malo prevelika.

Ima kdo kako priporočilo, fotko...?

tnx

Zdravo!

Če še vedno iščeš... Sama sem imela isti problem. Čim manjšo, ker sem sama majhna in so mi vse prevelike.

Našla sem edino to od IXS-a v TC-ju:

IMAG0096.jpg?gl=SI

IMAG0229.jpg?gl=SI

IMAG0230.jpg?gl=SI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zaradi malo večjih potovalnih ambicij :) in predvsem sopotnice sem se odločil da kupim top case in stranske kovčke za moj motor. Glede na to da je cena novih nekaj čez 500 € :wallbash: , gledam na avtonetu za kašne rabljene oziroma motor s kovčki ki bi jih lahko namestil tudi na moj motor, vendar nekako nisem imel sreče :( . Zato me zanima katere tuje strani z rabljeno moto opremo priporočate. In ja e-bay sem tudi čekiral pa nisem nič primernega našel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!