Skoči na vsebino

Kovčki in vse kar je povezano


Speedo

Priporočene objave

Zaradi malo večjih potovalnih ambicij :) in predvsem sopotnice sem se odločil da kupim top case in stranske kovčke za moj motor. Glede na to da je cena novih nekaj čez 500 € :wallbash: , gledam na avtonetu za kašne rabljene oziroma motor s kovčki ki bi jih lahko namestil tudi na moj motor, vendar nekako nisem imel sreče :( . Zato me zanima katere tuje strani z rabljeno moto opremo priporočate. In ja e-bay sem tudi čekiral pa nisem nič primernega našel.

Zelo težko boš našel rabljene stranske kovčke. Imaš pa alternativo, če kupiš stranske torbe, ki so precej cenejše od kufrov. (cca120€ z nosilci) in glede na to da jih rabiš 1x ali 2x letno, vsekakor bolj opravičljiva investicija. Vsaj meni zadostuje, pa tudi potujem v dvoje in kampiram.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najdeš, najdeš. Samo srečo moraš imeti. Jaz sem za prvega BMW dobil rabljene z nosilci za 100 DEM.

500 evrov je pa že kar spodobna vsota. Če boš rabil za parkrat letno, malo Louisa spremljaj, hude akcije so čez zimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torbe z nosilci stanejo cca 200 € (komplet) SW MOTECH ... mogoče se že kje v Sloveniji dobijo, vprašaj v TC.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torbe z nosilci stanejo cca 200 € (komplet) SW MOTECH ... mogoče se že kje v Sloveniji dobijo, vprašaj v TC.

SW MOTECH mi je zelo všeč, samo kaj ko je še držji od givija. Ta komplet vsebuje samo stranske kovčke in nosilce, pri giviju pa za isto ceno dobim še top case.

Pardon šele zdaj sem opazil da si napisal torbe. may bad :blush:

Popravljeno . Popravil aleksandergabriel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če stranske kovčke in top case z nosilci dobiš pod 200 € ... vzami takoj, ceneje pomoje ni nikjer, razen rabljeno, pa še to je vprašanje ali še dihtajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Edino mal težje potemtakem nogo žez sedež spraviš... :grim (če je kovček namesto zadnjega sedeža)

Popravljeno . Popravil kasti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Spomnim se da smo v nasih 50- in 125-kubicnih "casih" kupovali 30-litrske noname kovcke ki so bili neprimerno cenejsi od podobnih (ce se ne motim so stali med 8 in 10 tisocakov) in so hudicevo dobro opravljali svojo nalogo, kljub obcasnih preobremenitvah ko je bilo kam treba pripeljati 2 6packa piva, katerih plocevinke so bile dobesedno zasute z ledom... vse skupaj je tehtalo krepko cez deklariranih 5 kilogramov, vcasih je na njih slonel se sopotnik, gozdne ceste po katerih smo se preganjali s tistimi ATXi, ETXi, TDji in KMXi pa so bile vse prej kot ravne. Kljub vsemu se na kovckih ni poznalo znakov uporabe. :) iscem nekaj podobnega - s cim nizjo ceno in s cim vecjo kapaciteto.

je morda kdo ze kupil kaj takega?

http://www.ebay.com/itm/160672279637?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649

Vem da je made in china (konec koncev - kaj pa ni?), ampak kolikor gledam tele kappa, givi in podobne kupe plastike je vse skupaj tako hudicevo precenjeno da se res ne mislim spustit v investicijo - niti v daljni prihodnosti. Zanima me ce ima kdo direktno izkusnjo s tovrstnimi zadevami v varjanti z malo vecjo kapaciteto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spomnim se da smo v nasih 50- in 125-kubicnih "casih" kupovali 30-litrske noname kovcke ki so bili neprimerno cenejsi od podobnih (ce se ne motim so stali med 8 in 10 tisocakov) in so hudicevo dobro opravljali svojo nalogo, kljub obcasnih preobremenitvah ko je bilo kam treba pripeljati 2 6packa piva, katerih plocevinke so bile dobesedno zasute z ledom... vse skupaj je tehtalo krepko cez deklariranih 5 kilogramov, vcasih je na njih slonel se sopotnik, gozdne ceste po katerih smo se preganjali s tistimi ATXi, ETXi, TDji in KMXi pa so bile vse prej kot ravne. Kljub vsemu se na kovckih ni poznalo znakov uporabe. :) iscem nekaj podobnega - s cim nizjo ceno in s cim vecjo kapaciteto.

je morda kdo ze kupil kaj takega?

http://www.ebay.com/...984.m1436.l2649

Vem da je made in china (konec koncev - kaj pa ni?), ampak kolikor gledam tele kappa, givi in podobne kupe plastike je vse skupaj tako hudicevo precenjeno da se res ne mislim spustit v investicijo - niti v daljni prihodnosti. Zanima me ce ima kdo direktno izkusnjo s tovrstnimi zadevami v varjanti z malo vecjo kapaciteto...

Jaz imam kovček COOCASE 48L,v njega z lahkoto spravim dve čeladi-do sedaj se je izkazal za zelo dober nakup.

http://www.coocase.com/showcase/s48_astra.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam kupujem stranske kovčke + nosilce za Versys-a. Top case že imam. Ne potrebujem velike prostornine, zadovoljen bi bil že z 20-30 litri na vsaki strani. Žal so Givi V35 precej dragi in nepravilne oblike, bolj všečni so mi Givi E21. Se pa razlikujejo nosilci. V bistvu mi ni najbolj jasno kako je s temi nosilci. Se nosilci od znamke motorja do znamke razlikujejo ali imajo zraven priložene nastavke za posamezne modele motorjev? Recimo da na ebayu najdem ugodno kovčke + nosilce, bom nosilce lahko zmontiral na Versys-a če so bili prej na Yamahi/Suzukiju?

Zanima me tudi kako je s kompatibilnostjo nosilcev in kovčkov. Recimo nosilci SW-Motech in kovčki Givi?

Popravljeno . Popravil Wastelander
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nosilci se razlikujejo od modela do modela (nekateri modeli imajo enak oz zelo podoben okvir tako da enak nosilec ustreza več modelom). Načeloma se da doma malo čarati in prilagoditi nosilce modelu motorja čeprav to ni nikoli optimalna namestitev nosilcev.

Kar se pa kompatibilnosti med različnimi znamkami tiče pa to ponavadi piše na njihovih straneh, za givi in sw-motech pa lahko vprašaš tudi v tc-ju.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do 20.1. imajo v TC-ju 30% popust.

Potem pa prideš in vprašaš za kakšno stvar in glej ga zlomka trgovec reče, dobimo po 20.1., dobimo po 20.1....kul akcija, če ni nič na zalogi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem pa prideš in vprašaš za kakšno stvar in glej ga zlomka trgovec reče, dobimo po 20.1., dobimo po 20.1....kul akcija, če ni nič na zalogi.

Če rezerviraš in plačaš v naprej pomoje nebi smelo biti problem z uveljavljanjem popusta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si pa našel 30%, jaz vidim samo 20%?

ti sam pejt v tc, nabav kufre, pa reč da si bon doma pozabu, al pa založu...v skrajni sili ga mam še jaz pa ti ga lahko dam....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam pravtako še en bon tko da če je kak interesent, mi ga sploh ni vzel pri nakupu :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živ,

tud jaz imam namen vnovčiti bon in kupiti Givijev kufer z nosilcem:

http://www.tc-motoshop.si/si/givi-kovcek-e45nj-45-litrski-crn-i10645.shtml

ravnokar sem pa zasledil tega, v Lojzu

http://www.louis.de/_1061efbd552c1111643f3dfdbde00d31a6/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10029200

Je malo večji, a za tega ne najdem podatka, kakšno nosilnost ima. Givijev ima 10kg.

Večjega, lepšega, dražjega pa ne rabim.

Kakšen nasvet?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živ,

tud jaz imam namen vnovčiti bon in kupiti Givijev kufer z nosilcem:

http://www.tc-motosh...rn-i10645.shtml

ravnokar sem pa zasledil tega, v Lojzu

http://www.louis.de/...tnr_gr=10029200

Je malo večji, a za tega ne najdem podatka, kakšno nosilnost ima. Givijev ima 10kg.

Večjega, lepšega, dražjega pa ne rabim.

Kakšen nasvet?

Lp

Poglej še na moto-nautika na spletni strani imajo tudi ene akcije. 46litrski okrog 50eur. Ali pa na trgoavto za shad kovčke. Imajo včasih tudi kaj ugodnega.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj dober kolega ima Fazerja 1000 l.2002. Nabavil si je rabljene Kappa stranske kufre k40, kappa pa nosilcev za ta model motorja več ne proizvaja :( . Kakšna ideja kje dobit, kako naredit, na koga se obrnit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj dober kolega ima Fazerja 1000 l.2002. Nabavil si je rabljene Kappa stranske kufre k40, kappa pa nosilcev za ta model motorja več ne proizvaja :( . Kakšna ideja kje dobit, kako naredit, na koga se obrnit?

Givi. To je kompatibilno. U bistvu, je to isto, le druga blagovna znamka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!