Skoči na vsebino

Kovčki in vse kar je povezano


Speedo

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Zanimajo me vaše izkušnje z prevažanjem dodatne prtljage na zadnjem kovčku (na dodatnem kovinskem nosilcu).

Nekaj v tem stilu imam v mislih

LP G

Obstaja precej bolj simpl varianta: pejt v Bauhaus, kupi 4-6 ročajev za predale odpirat pa si jih našraufaj gor. Job done.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstaja precej bolj simpl varianta: pejt v Bauhaus, kupi 4-6 ročajev za predale odpirat pa si jih našraufaj gor. Job done.

Sem imel bolj v mislih kako se tole obnaša v praksi, glede teže oz. preobremenitve...

Vem da bo po papirjih nosilnost itak prekoračena...

Drugače pa dobra ideja, to je McGayver stil.

Ker bom to potreboval 2-3x letno, bodo potem tisti ročaji čudno zgledali na kufru ;)

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Zanimajo me vaše izkušnje z prevažanjem dodatne prtljage na zadnjem kovčku (na dodatnem kovinskem nosilcu).

Nekaj v tem stilu imam v mislih

LP G

jaz na maksijo 48 kar brez prtlažnika naložim. Star kovček ima pri pantih dve plastični ušesci, in vse skup zapnem z eno dobro elastiko. Nikoli ne vežem gor kakih težjih zadev, ampak samo armaflekse in spalke, morda plavutke in vrečo z brisačami. šotor dam vedno v kovček. Načeloma nekih težav nisem še imel, me pa včasih mal zaskrbi, a bodo givijevi haklci zdržali. :blush: Zato vse kar imam na kufru zvežem samo na kovček in nič na ploščo ali motor, če slučajno odtrže, da pade stran. . . .

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem imel bolj v mislih kako se tole obnaša v praksi, glede teže oz. preobremenitve...

Vem da bo po papirjih nosilnost itak prekoračena...

Drugače pa dobra ideja, to je McGayver stil.

Ker bom to potreboval 2-3x letno, bodo potem tisti ročaji čudno zgledali na kufru ;)

G

Ne vem, od moje družbe jih imamo večinoma kar vsi. Kako izgledajo, je pa samo vprašanje kako si si zadevo zamislil. No, ti bom pokazal sliko mojih "niplov", ti bo prec jasno, da nič čudno ne zgleda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, od moje družbe jih imamo večinoma kar vsi. Kako izgledajo, je pa samo vprašanje kako si si zadevo zamislil. No, ti bom pokazal sliko mojih "niplov", ti bo prec jasno, da nič čudno ne zgleda.

no, pa pokaži tvoje niple, da vidim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, pa pokaži tvoje niple, da vidim :)

POČAK DA SLIKAM, NO!!! Benti, spij eno brezkofeinsko kavo, človek!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POČAK DA SLIKAM, NO!!! Benti, spij eno brezkofeinsko kavo, človek!!

Počasi, počasi, saj maš čas... da si ne narediš kaj ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počasi, počasi, saj maš čas... da si ne narediš kaj ;)

Evo, samo zate. Zadeve so u bistvu spodnji deli od rink za predale. Obročke sem porezal stran in sedaj gumijaste gurtne točno pašejo skozi luknje. Pa ni variante, da bi se same odhakljale.

post-1357-0-84629800-1327394952_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ahaaa, zdaj mi je jasno. Jaz sem si predstavljal one velike ročaje....

Potem pa samo z gumami gor pritrdiš rolo in drži?

Mislim, da bom kar skopiral to tvojo varjanto.

Hvala!

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšni armafleksi, šotor in druge lažje stvari še nekak grejo takole na kovček. Jaz sem stvari, kadar sem bil sam raje vezal preko zadnjega sedeža.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Zanimajo me vaše izkušnje z prevažanjem dodatne prtljage na zadnjem kovčku (na dodatnem kovinskem nosilcu).

Nekaj v tem stilu imam v mislih

LP G

Predvsem lahko robo tovori gor, ker kufri so že tako preveč obremenjeni, ko jih napolniš, potem pa še "poln luis" in se ti bo vse nekje po poti odlomilo........
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je jasno, da pridejo gor samo najlažje stvari.

Tovoril bi tole na givijevijevi maxiji E52 (burgman 650).

Če bi dobil kje poceni nosilec (grill) za na kufer, bi ga vzel.

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne kompliciraj z grillom, ker je predrag za to, kar ponuja, poleg tega pa ze sama grill konstrukcija doda kar nekaj k tezi. Takeli nipli pa ne dodajo k tezi nic, drzjo ravno tako dobro, pa stanejo 2,4€ za 4 komade :D

Je pa res, da na kufer spada samo najlazja mozna oprema, armafleks ali kaj podobnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Prodam stranske mehke torbe Kappa TK 714.

Torbe so odlično ohranjene, kvalitetne in zelo praktične. S sirokim odpiranjem od zgoraj z majhnim predalom od spredaj ter stranskim predalom. Raztegljive so v sirino, uporabljene na treh potovanjih. Cena 40€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

mam Givi maxia 48 Monokey s plato, če kdo rabi... Nosilci pa za CBR 600f. Kovček je ko nov, ker ga nisem dosti rabu na tem mopedu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-ima kdo za prodat nosilec zadaj,ali za stranske,ali oboje,lahko tudi kufre zraven za SV 650 99-01?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za tiste ki uporabljate stranske torbe in hkrati vizite s sabo še sopotnico. Zanima me kako montirate torbe. Daste prireditvene trakove čez sedež ali pod sedež. Bolj me zanima kako se obnese če so tisti trakovi čez sedež in kako to občuti sopotnica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za tiste ki uporabljate stranske torbe in hkrati vizite s sabo še sopotnico. Zanima me kako montirate torbe. Daste prireditvene trakove čez sedež ali pod sedež. Bolj me zanima kako se obnese če so tisti trakovi čez sedež in kako to občuti sopotnica.

Tudi mene to zanima...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce se da,trde kufre in nosilci,nimas bolsega. Lansko leto motor na travi padu,brez praske,kufr pa usran od trave in zemle. To je samo se ena prednost ta trdih. Mam pa 21 litrske,dimenzija priblizno kot tekstilni. Vidu pr kolegu,trakovi pod zicem,sam je hitr prodal,so mu zacel prot feltni lesti in ni hotu reskirat. Mogoce bi pa iz poliestra na kufrif ojacal zadnjo stran?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!