Skoči na vsebino

Kovčki in vse kar je povezano


Speedo

Priporočene objave

ce sopotnica kaj veliko "plese" po sedezu (kot recimo moja, ki je kar drsela po sedezu naprej dokler ni kupila motoristicnih hlac), znajo biti jermeni cez sedez tezava. :)

vsekakor pa - kot je ze kolega napisal - trdi kovcki so zakon. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za tiste ki uporabljate stranske torbe in hkrati vizite s sabo še sopotnico. Zanima me kako montirate torbe. Daste prireditvene trakove čez sedež ali pod sedež. Bolj me zanima kako se obnese če so tisti trakovi čez sedež in kako to občuti sopotnica.

eeee, sopotnica je v bistvu razlog za stranske torbe :D jaz jih dam pod stol. Vedno. Montirane sem mel na cbr 900, vtr, gpz750r in bmw k1200s. Sploh si ne predstavlam, na bi bile nad stolom :blink: Vedno se je našlo dovol placa pod stolom. ko stol povezneš čez, se torbe tud bol fiksirajo. Pol jih pa z vezicami zapnem na dosegljiva mesta. (ročke, top case nosilec, morda nosilci sopotnikovih tačk...)

Če prvič staviš torbe bodi pozoren, kje pas nalega na motor-barvo. Tam zadevo zaščiti. Meni so pasovi po 14 dnevih pustili kar trajne sledi :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato jih pa jaz (ježke) dam čez stol in zelo pazim kako jih zapnem. sopotnice pa nič ne motijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je zaradi sopotnice jih rabim :ninja:, sprašujem pa zato ker jaz na svojem motorju tistih ježkov ne morem spravit pod sedež. So enostavno predebele. Me je pa zato strah da bodo nad sedežem motile sopotnico in predvsem to da se bi lahko zaradi premikanja sopotnice premikale tudi torbe.

Aja Če kdo kupi imam ene Givije torbe T492 za prodat. Cena 70 €, Če do konca tedna ne bo interesenta jih bom vrnil v TC. Torbe so predolge in zakrivajo ter zvijajo žmigavce

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Potreboval bi nekaj informacij povezanih s kovcki.

lastim si Z750 in ker zelim motor narediti dosti bolj uporaben bom nanj namestil kovcek. Odlocil sem se da bom vzel od SHAD tisto nosilno plosco ki pride namesto zadnjega sedeza.

Zanima me predvsem to koliko velik kovcek vzeti? In kako je z tem da dam na shad nosilec recimo givi kovcek? Se to da, kako je z kompatobilnostjo med razlicnimi proizvajalci?

Hvala in lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Potreboval bi nekaj informacij povezanih s kovcki.

lastim si Z750 in ker zelim motor narediti dosti bolj uporaben bom nanj namestil kovcek. Odlocil sem se da bom vzel od SHAD tisto nosilno plosco ki pride namesto zadnjega sedeza.

Zanima me predvsem to koliko velik kovcek vzeti? In kako je z tem da dam na shad nosilec recimo givi kovcek? Se to da, kako je z kompatobilnostjo med razlicnimi proizvajalci?

Hvala in lp

Ne, plošče niso kompatibilne med seboj. Je pa možno da na šhadovo ploščo (mislim, da je kovinska) privijačiš givijev nosilec. Čeprav se asprašujem zakaj bi tako kompliciral. Poglej na net, shadovo in givijevo stran, kaj nudijo, kako je vpetje za tvoj motor in boš videl kaj kupiti. Če rabiš kufer za 2 čeladi bo 46 že skor mal majhen. Ali boš čelade zbasal not ali ne je predvsem odvisno od tipa čelad, ki jih imaš.

http://www.givi.it/My-motorcycle/?ma=KAWASAKI&mo=Z-750-07--11 tu maš link pa poglej kaj nudi givi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če rabiš kufer za 2 čeladi bo 46 že skor mal majhen

to je res. je pa tudi odvisno od oblike. kolega v 46l givija spravi 2 integralke brez problema. v mojega 52l kitajca ju ne spravis.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je res. je pa tudi odvisno od oblike. kolega v 46l givija spravi 2 integralke brez problema. v mojega 52l kitajca ju ne spravis.

jaz pa komaj in komaj spravim v isti kufer 2 integralki, je vse odvisno od oblike čelade.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, plošče niso kompatibilne med seboj. Je pa možno da na šhadovo ploščo (mislim, da je kovinska) privijačiš givijev nosilec. Čeprav se asprašujem zakaj bi tako kompliciral. Poglej na net, shadovo in givijevo stran, kaj nudijo, kako je vpetje za tvoj motor in boš videl kaj kupiti. Če rabiš kufer za 2 čeladi bo 46 že skor mal majhen. Ali boš čelade zbasal not ali ne je predvsem odvisno od tipa čelad, ki jih imaš.

http://www.givi.it/M...mo=Z-750-07--11 tu maš link pa poglej kaj nudi givi.

Aha, sem misli, da so kompatibilne. Nekako ne mislim imeti kovčka za dve čeladi oziroma ga uporabljati za dve čeladi. Kupiti mislim tale nosilec http://www.youtube.com/watch?v=itAyeuPnLWA..kakšno mnenje? Ker recimo od givi je en kup železja ki je grdo za pop...in 95% se vozim sam..

Potem pa sem mislil kupiti kak kovček za tukaj gor montirati..sem gledal Givi pa Kappa ker sem misli, da so plošče kompatibilne...očitno pol moram vzeti od Shad vse..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, sem misli, da so kompatibilne. Nekako ne mislim imeti kovčka za dve čeladi oziroma ga uporabljati za dve čeladi. Kupiti mislim tale nosilec

..kakšno mnenje? Ker recimo od givi je en kup železja ki je grdo za pop...in 95% se vozim sam..

Potem pa sem mislil kupiti kak kovček za tukaj gor montirati..sem gledal Givi pa Kappa ker sem misli, da so plošče kompatibilne...očitno pol moram vzeti od Shad vse..

ja sej načeloma 46 litrov gresta 2 čeladi, pa vendar bi moral pomeriti pred nakupom. al pa vzem 48 litrov in vse od shada.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

zanima me, kje bi lahko dobil nosilec za stranske torbe, ki bi bil narejen na tak princip kokr je spodnji na sliki. Imam pa motor kawsaki zx-6r 2003l. Sem že kar malo brskal po netu, vendar nisem še nič podobnega našel.

hvala

nosilec.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot si videl je to od sw motecha. Mislim da jih zastopa tc motoshop, drgač pa poglej na njihovo stran.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

zanima me, kje bi lahko dobil nosilec za stranske torbe, ki bi bil narejen na tak princip kokr je spodnji na sliki. Imam pa motor kawsaki zx-6r 2003l. Sem že kar malo brskal po netu, vendar nisem še nič podobnega našel.

hvala

Jaz imam na svojemu SW Motech torbe ... poglej na TC Motoshop stran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam na svojemu SW Motech torbe ... poglej na TC Motoshop stran

torbe že imam, potrebujem tak nosilec za stranske torbe, ki ga lahko našrafam na zadnje tačke im mi jih lepo drži ob strani. Drugače mi lezejo skupaj.

Sem pogledu tudi na njihovo uradno stran, vendar so take torbe in nosilec samo za letnik 08 jaz pa imam 03.

če kdo kaj ve, bi bil zelo vesel da sporoči.

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako pa izgledajo torbe za mojega "cestaka" - so trdnejše, lahko se nadgrajujejo po potrebi, so nepremočljive, zelo lahko jih pritrdiš na motocikl z 4. jermeni in v njih lahko lepo zložiš: kompletno posteljnino za dva + 4 brisače + dvoje kavbojke + 8 majic + 6 kom spodnjic in 6 kom nogavic + pribor za osebno nego (2x) + 2 kom poletnih moto jaken s ščitniki + 2 vindstoperja s kapucama, povrhu pa še moje crockse!!! Zadeva preverjena in zdrži hitrosti preko 200 km na uro brez vsakršnjih problemov - med vožnjo te ne ovirajo. Potrebnih ni tudi nobenih dodatnih nosilcev. Skratka zelo priporočljivo za cestake!!! Tudi cena mi je bila ugodna - obe sta bile nekaj manj kot 200 evrov.

post-31885-0-99683900-1335936192_thumb.jpg

post-31885-0-09597200-1335936211_thumb.jpg

post-31885-0-44929500-1335936230_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne zgleda niti priblizno lepo kot givi top case, je pa prakticno.

Jaz potrebujem praktičnost ne pa lepote - lepo je če si lahko brez torb!!! :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

ne zgleda niti priblizno lepo kot givi top case, je pa prakticno.

Ne, ne zgleda niti približno tako, ampak veliko veliko lepše, kot pa kak ogabn givi topcase. Zgleda zelo lična zadeva. Sam bi si raje omislil v črni (zaradi svinjarije na cesti in ketni) ampak to so osebne preference.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kec malo je odvisno tudi od tipa motorja. vizualno na cestaka ali na tvojga prtljaga ne pase, je pa vcas nuja ce se ne vozis od bifeja pa do doma.

na kratkih novejsih motorjih mi je usec ce je prtljaga oz. topcase na zadnjem sedezu in ne strli cez zadek in zadnjo gumo. to se mi ne zdi prevec zgreseno in motor se vedno izgleda kompakten.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CITIRAJ(Majesty @ 25 Apr 2007 @ 21:18)

....nanj pa bi nato namontiral še prtljažnik!?

.... me skrbi da bi se poznala vsaka najmanjša praska trance_13_cry.gif

Lp

Ne bodi užaljen, ampak zdi se mi, da delaš nadgradnjo za v izložbo.

Če ne, si lahko narediš sledeče....

[attachmentid=96319][attachmentid=96321]

Mislim pa, da ti ne bo všeč.trance_19_hmm.gif

Verjemi, da je to najboljši, najlažji in najprikladnejši prtljažnik....aja, pa najcenejši!!!

Delajo jih Na Viču (skoraj zastonj!!!) v rdeči, beli, črni, modri, zeleni, rumeni itd barvi.

Moda?! To je druga reč!

Jaz jih uporabljam že okroglih petnajst let! - Ampak za "garanje" + = 100 % ohmy.gifohmy.gifohmy.gifgrim.gifgrim.gif

moto rider, koliko ti moram prispevati za Avtorske pravice? :D

post-17281-0-21582200-1338885582_thumb.jpg

post-17281-0-38982800-1338885600_thumb.jpg

Vceraj sva namontirala tale hight tech, krik zadnje mode, prtljazni nosilec! Cena 12€ , uporabnost z elastično mrežo = neprecenljiva :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje, če bi kdo vedel.

Na FZ6-tki imam ploščo s kappa kovčkom. Za prihajajoče poletje bi navlekel gor še neke stranske torbe. Rabljene, plastika, mehke, pojma nimam, neka budget varijanta. Stranski nosilci so baje od givija in kappe identični, ampak po raziskovanju mi deluje kot da jih obstaja več vrst, eni nosilci za tak tip torb, drugi za druge. A obstaja kaj univerzalnega? Mogoče celo od kakšnega xy proizvajalca? Ker trenutno res ne vem kakšne torbe bom vzel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje, če bi kdo vedel.

Na FZ6-tki imam ploščo s kappa kovčkom. Za prihajajoče poletje bi navlekel gor še neke stranske torbe. Rabljene, plastika, mehke, pojma nimam, neka budget varijanta. Stranski nosilci so baje od givija in kappe identični, ampak po raziskovanju mi deluje kot da jih obstaja več vrst, eni nosilci za tak tip torb, drugi za druge. A obstaja kaj univerzalnega? Mogoče celo od kakšnega xy proizvajalca? Ker trenutno res ne vem kakšne torbe bom vzel.

za torbe včasih niti ne rabiš dodatnih nosilcev. Jaz osebno, na VTR nimam drugega kot givijev monorack za top case. Tekstilne torbe pritrdim na motor, z jermeni in vezicami. FZ6 ima avspuhe pod stolom, kar bi moralo zadevo še olajšat.

Torbe prodajajo v vseh moto štacunah, Cene zelo zelo varirajo, in po navadi, so dražje res boljše, bol uporabne, bolj trpežne. . . ampak tud najcenejše Louisove delo opravijo OK.

Mal poguglaj cene, in kupi kar potrebuješ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!