Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

Mojster za dvig mentalnih sposobnosti. In eni take resno jemljejo. LOL. Ta drugi članek pa omenja zaroto hrvaških prostozidarjev. LOL.

 

Drugače pa ja, begunska kriza je bila umetno ustvarjena. Z načrtnim razsutjem ne tako malega stevila držav v okolici EU. Ker pol bo demokracija, pa vsi bojo peli kumbaja, pa se držali za roke. Zdaj pa so, kot imajo navado, ustvarjeni problemi prišli lepo potrkat na vrata. Je pa res žalostno gledat, kako malo samozavesti premore večina. Menda bo celotno EU uničilo par tisoč ljudi. Slovenijo pa ene 270 al koliko bi jih naj sprejeli. Dajte malo manj medijsko histerijo spremljat, pa malo možgane uporabit. Aja, pa ne se bati za Slovenijo. Očitno je to tako zahojena država, da še oni, ki so pobegnili iz totalno razsute Sirije, nimajo namena ostajati tu. V tem primeru so že domorodci poskrbeli za ta problem. Flame on. Pa da ne bo koga fršlok od onih par groznih groznih Sircev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ima veze, kaj je nekdo po poklicu, oziroma kaj je njegov naziv!? Jaz sem "navaden mizar". In tako po tvoje ne smem "gledat dlje" od sekolarja!?

Kaj si ti po nazivu, da si "upaš" komentirat politično, demografsko krizo? Politični analitik?

Če ima nekdo, dobre argumente naj jih pove pa četudi je "samo" smetar! Šola-izobrazba nima nič z skupnega z inteligenco!

Dober primer kaj so nam naredili "izbrisani". Veliko izbrisanih je bilo bivših oficirjev JLA, ter državljanov bivše juge, ki niso hoteli našega državljanstva, niti ga niso zahtevali. Na koncu so dosegli , da so dobili odškodnino.

Tale naša "mevžasta politika", mišlenje, ki ob besedi rasist, ksenofob, takoj počepne kot kokoš,  nas vodi v propad, in točno to je "mojster za dvig mentalnih sposobnosti" izpostavil kot velik problem.

Trda politika, Gadafija, Huseina, je bila v dobro večine prebivalcev Libije, Iraka, pa poglej danes...

Najbol od vsega me jezi, ker je lasten narod tok butast, da bo s tem še mene, ter nekaj posameznikov, ki smo proti, potegnil v propad!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti nimaš niti argumentov. Kamoli dobrih argumentov. Imaš zgolj mnenje, ki je prav slovensko zagledano samo vase in čisto prestrašeno. Kot vir navajaš pa mednarodno nepoznane čudake in hrvaško spletno stran, katere glavni produkt so razne teorije zarote. Bravo. Pa BMK, kaj si po izobrazbi. Zaradi mene maš lahko 3 razrede OŠ, ali pa si jedrski fizik. Tvoje pisanje je pač tipičen produkt nič kaj preveč utemeljenega nabijanja t.i. slovenskih domoljubov. Whatever makes you hard.

 

Očitno se strinjama vsaj okoli tega, kaj je privedlo do trenutne situacije. Pol pa ne več. Tudi prav. Over and out, ker se mi z raznimi domoljubi res ne da ukvarjat. Goni svoje še naprej, jaz te pri tem ne bom oviral.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ima veze, kaj je nekdo po poklicu, oziroma kaj je njegov naziv!? Jaz sem "navaden mizar". In tako po tvoje ne smem "gledat dlje" od sekolarja!?

Kaj si ti po nazivu, da si "upaš" komentirat politično, demografsko krizo? Politični analitik?

Če ima nekdo, dobre argumente naj jih pove pa četudi je "samo" smetar! Šola-izobrazba nima nič z skupnega z inteligenco!

Dober primer kaj so nam naredili "izbrisani". Veliko izbrisanih je bilo bivših oficirjev JLA, ter državljanov bivše juge, ki niso hoteli našega državljanstva, niti ga niso zahtevali. Na koncu so dosegli , da so dobili odškodnino.

Tale naša "mevžasta politika", mišlenje, ki ob besedi rasist, ksenofob, takoj počepne kot kokoš,  nas vodi v propad, in točno to je "mojster za dvig mentalnih sposobnosti" izpostavil kot velik problem.

Trda politika, Gadafija, Huseina, je bila v dobro večine prebivalcev Libije, Iraka, pa poglej danes...

Najbol od vsega me jezi, ker je lasten narod tok butast, da bo s tem še mene, ter nekaj posameznikov, ki smo proti, potegnil v propad!

No, kako naj se pogovarjava naprej? Očitno nekaj le je tud v šolah in izobrazbi, kar te na lesarski niso učili, doma pa tudi ne.  Če bi ti sam sebe srečal mal pijan bi se stepu sam s sabo! Gadafi in Hussein nista niti pod razno dovoljevala da bi kdorkoli predstavljal "argumente". Izbris je povzročila čvrsta in odločna politika. Argumente so predstavlali tud, in predvsem navadni neizobraženi ljudje.  In zdaj objokujete posledice?!? Meni se 85% takozvanih izbrisanih gabi. Gabi se mi njihov brezsramni oportunizem in dvoličnost. to sm u fris povedal tud enemu od mojih najbolših frendov, čigar fotr je bil preveč jebivetrovski da bi si uredil papirje, delal v Avstriji, in zdej bi pa odškodnino. Gabi se mi. So pa ljudje s šolami in izobrazbo že takrat vedeli kaj se bo zgodilo. Krivica so čvrsti komentatorji skor ubili ko je na glas protestiral de se to ne sme narest. Kresalko (plunem jo) je tel Grims kamenjat, ko je povedala da bodo izbrisanci na sodišču zmagali, in bi bla poravnava bolš. 

 

Ti glej mimo cikularke. To je nujno! Tud jez se trudim gledat mimo strojev in katalogov. Se pa VEDNO prašam, a jaz prav vidim? A res vidim to kar se mi zdi da je? je to gozd, al so drevesa? Včasih traja tud leta, da dobim pravi odgovor. 

 

men se iskreno ne da več. Over& out. 

Popravljeno . Popravil Cartman
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj se strinjam s tabo Cartman sploh, kar se tiče izbrisanih. Problem je nastal ko politika ni bila več trda. Isto je bilo pri Gadafiju, ter pri Huseinu. Prav je da nista dovoljevala, da bi predstavljal argumente.

Ko smo Hrvaški dovolili, da postavi "začasno" mejo na naši strani, kaj smo s tem dobili.(primer) Kakšen starš moraš bit otrokom, če hočeš da so uspešni, ter vzgojeni-trd! Rusija fura trdo politiko, (je sicer močna velesila) zato jo zda ne more "jebat" .

Poglej pri nas domobrance ali partizane, temo katero bi bilo treba tako prepovedati, ker sedanja politika razdvaja ljudi z to temo.  Tudi v Iraqu in Libiji skrajni muslimani niso smeli širiti đihada, trda politika je to takoj kaznovala. Sedaj ni nikogar več, ki bi to obvladoval.

Ja jskrblin, prav si ugotovil to je moje MNENJE, ki si ga delimo domoljubi, ki imamo radi svojo deželo, svoje ljudi,soljudi. Ja teorija zarote obstaja. USA že mnogo let manipulira z celim svetom, širi informacije, ki jih mi moramo in smemo slišati. Vse ostalo je zamolčano-vse je laž in zavajanje. Od discoveriy-a do POP TV-ja. In sem prepričan, da je teorija zarote z Ameriške strani, da se begunci naselijo v EU, povzročajo nemire, ter širijo svojo vero. To bo amerom, kot vedno prišlo prav, mogoče celo nekoč pri osvobajanju Evrope...tako kot Iraqa in Libije...

In jakrblin, dobro preberi, kaj, ter katere linke sem pisal-izpostavil jaz in katere kdo drug-površnost je mati vseh težav.

Pa da se obregnem ob trditev, da so to izobraženi ljudje- Pri nas je ogromno izobraženih, ki ne dobijo služb. V čem so ti, ki prihajajo boljši, da bodo izpodrinili "naše" ljudi!?

Še zadnjič bom napisal to kar vidva očitno ne vidita, kar tudi mediji pravijo. Ti ljudje ne bežijo pred vojno. Oni bežijo v boljše življenje, ker mislijo, da bodo živeli enako kot živijo Finci, Danci, Norvežani. Ampak ne po njihovih pravilih, po svojih pravilih. Nič jih ne bo motilo, če bodo oni živeli bolje jaz pa slabše. Zanima jih samo "lastni JAZ". Družine puščajo za sabo, potem ne more biti tako grozno, če lahko ženske in otroci čakajo 10 mesecev predno pridejo k nam!

Tudi če mi ne sprejmemo nobenega naj bi jih Nemčija 800k, bo to uplivalo tudi na Slovence, saj je EU.

 

 

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh nima smisla zgubljat besed, tako vemo kako je na stvari z ignoranco v naši družbi.

Najhujše je to, da to kaj se zdaj dogaja je le vrh ledene gore. Spet nova kriza je samo simptom tega kaj se dogaja že lep čas na svetu.

Prav nečloveško se nekateri obnašajo. Me zanima kako bi se Slovenci v 2. svetovni vojni počutili, če bi jih enako sprejeli v državah koder so migrirali/pobegnili.

S takšnim negativnim(primitivnim) odnosom/stališčem kot ga ima veliko Evropejcev, se ne bi čudil, če bi se znašli sami v isti situaciji čez 10,20 ali 30 let.

Pa mejte se radi... :P

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

European Refugee Crisis

 

Prav nečloveško se nekateri obnašajo. Me zanima kako bi se Slovenci v 2. svetovni vojni počutili, če bi jih enako sprejeli v državah koder so migrirali/pobegnili.

 

 

 

 

 

Saj so jih zavrnili, v Avstrijci  so po končani vojni vrnili v SLO cca 200k ljudi. 

Kaj so begunci:

 

 prečkaš mejo in  pokažeš dokument...

Moški stari od 20-50 let NISO begunci. 

Ampad dajte jim pomagat, ne bom vas več prpričeval, sej so res bogi, k nimajo za kruh in vodo (čak zakaj že nočejo hrane ter vode!?)

Ameriška propaganda vam je stopila v glavo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj so se začeli nemiri na mejah samo in zaradi ti humanitarnih aktivistov, oni so začeli spodbujati k nasilju in nemirom. Policija bi jih morala pregnati pa jih ni čeprav je bilo njihovo gibanje tam na nedovoljenem območju. 

Nič novega za Slovenijo,da nihče ne ukrepa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta tema je tko fajn brat. tako lepo razlićno pisana mnenja. Pravi pogledi v duše. Tud v NLP-ju bi težko vse to videl.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej i30, a te nič ne motjo, ko zapirajo mejne prehode, ter ovirajo vožnjo po avtocestah? A si plug že pospravil, a ga maš samo za Slovence?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cartman, tolk bedarij pa še nihče v tej temi ni napisal. Primerjaš madžarske policiste z isilovci. Nism vedu, da so tud na tem forumu ljudje na stopnji amebe.

Koliko ljudi so obglavili madžarski policisti?

Koliko so jih postrelili, koliko zažgali, utopili ali kako drugače mučili?

Pa še ena slika: Da ti bo jasno s čim primerjaš policiste.

Mene bi blo sram, da izpadem tak idiot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem prebral resen komentar (peesda, sploh ne vem, kje sem ga zasledil..) ki pravi, da je strah pred begunci, migranti, da bodo preplavili Evropo, naravnost IDIOTSKO razmišljanje.

Če bi v Evropo sprejeli VSE Sirce (cca 4M), pa par 100 000 Afganistancev in Iračanov, bi se muslimanska populacija v Evropi iz 4%, povečala na skoraj 5%.

Kot je Cartman napisal...v SLO se moramo bolj  bati izpadov Borata, Đanše, Kučmana ali Pedrleta...kot pa tistih, ki smo jim na poti na zahod samo ovira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Znano je, da se v primeru določene mase ljudi, na primer, na nogometnem stadionu, med katero postavimo skupino v velikosti 5 do 7 odstotkov vseh gledalcev, ki se ravna po določenih navodilih in izven konteksta - čeprav za to ni nobenega razloga - prične ploskati, žvižgati ali tuliti, zgodi zanimiv pojav. Manj kot v roku desetih minut se celoten stadion - ne glede na to, kaj se dogaja na igrišču - prične obnašati identično nadzorovani manjšini ljudi.

Za nadzor nad množico je torej potrebno usmerjati le skupino v velikosti  5-7 odstotkov njene populacije."

@Tedybear   citirano iz linka ki ga je @skalar36 prilimal.... IN KAJ JE ZDAJ IDIOTSKO ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom podal še eno razmišljanje. 

V razredu je 20 otrok. Od tega so trije faloti, dva tam nekje, ostali so pridni.

Zaključek, v razredu imaš velike težave - slovenski primer razreda.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Znano je, da se v primeru določene mase ljudi, na primer, na nogometnem stadionu, med katero postavimo skupino v velikosti 5 do 7 odstotkov vseh gledalcev, ki se ravna po določenih navodilih in izven konteksta - čeprav za to ni nobenega razloga - prične ploskati, žvižgati ali tuliti, zgodi zanimiv pojav. Manj kot v roku desetih minut se celoten stadion - ne glede na to, kaj se dogaja na igrišču - prične obnašati identično nadzorovani manjšini ljudi.

Za nadzor nad množico je torej potrebno usmerjati le skupino v velikosti  5-7 odstotkov njene populacije."

@Tedybear   citirano iz linka ki ga je @skalar36 prilimal.... IN KAJ JE ZDAJ IDIOTSKO ??

Primerjati stadion in Evropo.

Stadion je velika koncentracija ljudi na mali površini (tudi razred bi lahko to bil), združeni na podlagi nekih skupnih interesov (športni dogodek, šola...)

Evropa je pa skupek različnih demokracij, zavesti, pristopov pri reševanju in dojemanju te problematike...in tam ta kritična masa 5-7 odstotkov ne pride toliko do izraza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Znano je, da se v primeru določene mase ljudi, na primer, na nogometnem stadionu, med katero postavimo skupino v velikosti 5 do 7 odstotkov vseh gledalcev, ki se ravna po določenih navodilih in izven konteksta - čeprav za to ni nobenega razloga - prične ploskati, žvižgati ali tuliti, zgodi zanimiv pojav. Manj kot v roku desetih minut se celoten stadion - ne glede na to, kaj se dogaja na igrišču - prične obnašati identično nadzorovani manjšini ljudi.

Za nadzor nad množico je torej potrebno usmerjati le skupino v velikosti  5-7 odstotkov njene populacije."

@Tedybear   citirano iz linka ki ga je @skalar36 prilimal.... IN KAJ JE ZDAJ IDIOTSKO ??

Primerjati stadion in Evropo.

Stadion je velika koncentracija ljudi na mali površini (tudi razred bi lahko to bil), združeni na podlagi nekih skupnih interesov (športni dogodek, šola...)

Evropa je pa skupek različnih demokracij, zavesti, pristopov pri reševanju in dojemanju te problematike...in tam ta kritična masa 5-7 odstotkov ne pride toliko do izraza.

Leto dni stari podatki.

Na vzhodu je na milijone ljudi in 80 tisoč teh skrajnežev jih maltretira. Pa izračunaj procent.

Problem je, da se obnašajo brutalno in nesprejemljivo celo za njihovo civilizacijo. 

Že 80 tisoč borcev, med njimi 2.500 tujcev


Pripadniki ISIS-a imajo na voljo velike količine lahkega in težkega orožja, tudi raketne sisteme in protiletalsko obrambo, po nekaterih navedbah celo letala. Trenutno naj bi obvladovali ozemlje velikosti Jordanije, pod njihovo oblastjo je bojda že osem milijonov ljudi. Če jih preštejejo, naj bi imela ISIS v svojih vrstah že strašljivo število, 80 tisoč borcev, 2.500 od teh tujcev iz zahodnih držav, ki s prihodom na bližnjevzhodna bojišča dokazujejo privrženost krutemu izročilu, ki ga širi organizacija. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem gledal prispevek od RTV1 od migrantov. In so že sami ugotovili, da je Slovenija slabša dežela, od tiste iz katerih nekateri prihajajo. So jim pa delili toplo jed, ter pri tem pazili, da vmes ni bilo svinine. Prilagajanje! Zakaj? Naj poskusijo naše lokalne dobrote Kraški pršut, ter kakšno domačo slivovko, da bodo imeli lep spomin na slovenijo!

Dodal bi samo še tol, koliko je strojanov v Sloveniji po procentih? Ter koliko ljudi "jebejo"? Pa tam po dolenjskem, saj je kdo od tam pa naj nas razsvetli...

Čak koliko je že bilo na začetku rjavosrajčnikov,po procentih, preden so sse preimenovali?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi video: Tako kot je že marsikdo napisal (in tudi prilepil sliko z golobi), se to dejansko dogaja.. kaj bo, ko bodo vsi ti "prišleki" spoznali, da tle ni raj in s tem, kar jim bomo nudili ne bodo zadovoljni? Bodo demonstrirali? Ali bodo sprejeli svojo pokoro, svojo usodo?

 

Drugi video: Tisti, ki razumete nemško, lahko še vse preverite, je podkrepljeno.

Za ostale.. zaradi ene strgane strani korana, so želi u**** nekoga drugega, ker jim je ušel do skrbnikov (so se zaklenili na varno), so skoraj prevzeli vas, s 30 policisti, in jih pregnali v zatočišče.. šele potem, ko so prišle okrepitve, se je sitaucija umirila? Po 2eh urah? Tudi civilisti so jih skupili, na srečo materialna škoda.

To bo vsakdanjik? (Seveda ne pri nas) Oziroma je že vsakdanjik za nekatere? Zaradi ene strani korana?

Tretji video: 3500 beguncev in 1800 domačinov? Kako se lahko to izzide?

 

Četrti video: Kako se bodo integrirali, če se že med seboj ne morejo? Bi se najraje pojedl?.. Kaj vse se je v prejšnem tednu dogajalo na nemških ulicah, med Turki in PKK (se je že v preteklosti), v Stuttgartu, Berlinu, Frankfurtu,.. kjer je pri Stuttgartu tudi eden umrl (zaboden v vrat). Lahko vse preverite..

Nič ne namigujem, imam samo glasne pomisleke. Kaj pravite?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Znano je, da se v primeru določene mase ljudi, na primer, na nogometnem stadionu, med katero postavimo skupino v velikosti 5 do 7 odstotkov vseh gledalcev, ki se ravna po določenih navodilih in izven konteksta - čeprav za to ni nobenega razloga - prične ploskati, žvižgati ali tuliti, zgodi zanimiv pojav. Manj kot v roku desetih minut se celoten stadion - ne glede na to, kaj se dogaja na igrišču - prične obnašati identično nadzorovani manjšini ljudi.

Za nadzor nad množico je torej potrebno usmerjati le skupino v velikosti  5-7 odstotkov njene populacije."

@Tedybear   citirano iz linka ki ga je @skalar36 prilimal.... IN KAJ JE ZDAJ IDIOTSKO ??

Primerjati stadion in Evropo.

Stadion je velika koncentracija ljudi na mali površini (tudi razred bi lahko to bil), združeni na podlagi nekih skupnih interesov (športni dogodek, šola...)

Evropa je pa skupek različnih demokracij, zavesti, pristopov pri reševanju in dojemanju te problematike...in tam ta kritična masa 5-7 odstotkov ne pride toliko do izraza.

Kosovo ????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kašn osebn nivo? A si ti ponudu argumente?!?!??! Kaj sploh zagovarjaš? kaj te sploh moti? Bevskaš. Lajaš kot hrabar pudl in lapaš po internetu. Ti bi zapru meje. jaz bi pa skoču 15 metrov v daljino. ampak ne ti ne jaz tega pač ne morva. pika. ...

Migrante imam tako rekoč pred pragom, že ene dvajset let. Za popolnoma noben vlom ali rop na postojnskem še niso bli krivi. Kleni Slovenci pogosto. Domorodni narkomani v 80 %. A tud te s koli prevzgojimo v kompost? Ker večina se ITAK ne bo nikol spravla delat....najbolš de potamanimo, a ne?

...

Ko sm bil 1 letnik srednje, so nam v razred postavli par begunk in beguncev. mal sm jih poguglal. neverjetnno kaj nekateri/e počnejo. Zdravijo. Pa magisterije majo....res popolnoma nekoristni. 

 

jez sm 1:1 grozno netolerantn. Sam če ti na mejah folk mal da ne crkuje, morš ukrepat. Če se masa vali prot nemčiji bo v nemčijo prišla. v Srbiji je 90% manj izgredov kot na Madžarskem. v Nemčiji jih tako rekoč ni. Kaj ti to kej pove?

 

bolano mi je kam in kako vrli politiki mečejo dnar. Bolano. Verjemi ko grem pogledat svojo kartico na e-davke me prime da bi komu zavil vrat. Pa nimamo beguncev. DARS NKBM NLB UKC TEŠ6 niso begunski problemi. Požrli so miljarde.  to je težava. ne pa 2000 srot ki beži, in povrh nočejo ostat tuki. Ni važno tolko a bežijo s trebuhom za kruhom al pred mečem....

Žaljenje je spuščanje na osebni nivo. Pa tudi tisto z osebno izkaznico ni imelo nobene veze s tole debato okoli migrantov.

Ne bo držalo, da tile migranti izpred dvajsetih let niso krivi za noben zločin v SLO. Razen, če so tisti kriminalci na ić že domorodni Slovenci. Mogoče imaš samo ti to srečo, da so vsi tvoji migrantski sosedje poštenjaki (kar povečini tudi so).

Nekateri. Kaj pa ostali? Verjetno so povprečneži, luzerji in kriminalci kot večina ljudi na svetu.

ČE si pogledal posnetke, so tile tvoji mal da ne crknjeni od lakote veselo zavračali pijačo in hrano. OK, mineralno vodo, ker je pač ne pijejo, samo zakaj pa jabolka in podobne stvari, za katere vem, da jih v Siriji uživajo? Aja, saj Sirijcev je samo za vzorec. Ostali so pitajBoga od kod. Po osebnih dokumentih jih težko opredeliš, ker so jih pometali stran. Le zakaj?

Res je bolano kam gre davkoplačevalski denar. Vendar to ni razlog, da bi razmišljali, Če smo že toliko razmetali, pa dajmo še malo. Itak nič ne prišparamo, zakaj ne bi še malo zapravljali.

Slovenija je del EU. Vse kar se dogaja v EU čuti tudi Slovenija. Ni važno kje se bodo naselili tile migranti, spremembe, posledice bomo čutili tudi mi. Medtem, ko se mi (EU) tu bockamo okoli migrantov, se zunanja ministra ZDA in GB dogovarjata okoli datuma odstavitve Asada. Kaj bosta s tem rešila? Nič. Kot niso nič rešili v Afganistanu, Iraku, Libiji, ... Ni miru, ni reda, pa ena velika revščina in ogroženost normalnih ljudi, ki jih sili v selitev narodov. To pa s pridom izkoriščajo lešinarji, ki skubijo miogrante in kriminalci, da tihotapijo svoje kapoje v EU.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!